اگر هر از گاهی براونی درست می‌کنید، حتماً این دستور پخت را امتحان کنید. در این براونی از سه نوع شکلات استفاده می‌شود: پودر کاکائو، شکلات آب‌شده و تکه‌های جامد شکلات برای استفاده برروی سطح براونی. این براونی در مدت 20 دقیقه آماده می‌شود و آن را به مدت 35 دقیقه داخل فر می‌گذاریم. با این میزان مواد، می‌توان 16 تکه براونی تهیه نمود.

مواد لازم:

روغن مایع گیاهی

2 قاشق غذا‌خوری و مقداری برای کف ظرف

آرد

¾ پیمانه

پودر کاکائو

½ پیمانه

نمک

½ قاشق چای خوری

جوش شیرین

½ قاشق مرباخوری

شکر قهوه‌ای

1 پیمانه

خامه کم چرب

½ پیمانه

تخم‌مرغ درشت

2 عدد

شکلات کم شیرین

120 گرم

 طرز تهیه:

  1.  فر را در دمای 350 درجه گرم می‌کنیم. یک سینی شیرینی‌پزی 23 سانتیمتر مربعی را روغن می‌مالیم و سپس با کاغذ روغنی می‌پوشانیم و اضافه کاغذ را هم می‌گذاریم مانند دستگیره بیرون زده باشد که در خارج کردن براونی ازسینی کمک کند، سپس روی کاغذ را نیز روغن می‌مالیم.
  2. در یک کاسه آرد، پودر شکلات، نمک و جوش شیرین را مخلوط کرده و کنار می‌گذاریم. در یک ظرف دیگر شکر قهوه‌ای، خامه، شکلات کم شیرین (که نیم از آن را آب می‌کنیم و نیمی دیگر را به صورت نا‌منظم خرد می‌کنیم) آب کرده ، تخم مرغ و روغن را با هم ترکیب می‌کنیم. این ترکیب را با مخلوط آردی اضافه کرده و دوباره مخلوط می‌کنیم تا مایه براونی بدست آید.
  3. مایه را در سینی فر می‌ریزیم و سپس تکه‌های شکلات را بر روی سطح آن پخش می‌کنیم. سینی را در فر قرار می‌دهیم تا بپزد، برای تست میزان پخت براونی یک خلال چوبی را در آن فرو می‌کنیم اگر به خلال فقط مقدار کمی از مایه بچسبد براونی آماده است. حدود 30-35 دقیقه براونی باید در فر بماند.
  4. براونی را در سینی رها می‌کنیم تا به طور کامل خنک شود و سپس به کمک کاغذ روغنی از سینی خارج می‌کنیم و کاغذ را از براونی جدا می‌کنیم. سپس به 16 مربع مساوی تقسیم می‌کنیم و با کارد تیز برش می‌زنیم.
نام مترجم: 
مونا الکساندرا علوی
منبع : 

دیدگاه‌ها

سارا (تایید نشده)

سلام
خیلی ممنون و متشکر
فقط یک چیز
جوش شیرین 1/2 پیمانه؟؟ :)

۱۹ / ۰۸ / ۱۳۹۲

با سلام به شما سارای عزیز و با تشکر از توجهتون به پارسه‌گرد.
سارا جان اشتباه نگارشی بود که تصحیح شد.
اگر جوش شیرین نداشتید از 1 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر بجای آن استفاده کنید.

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۲

ياسمين (تایید نشده)

بإسلام
مى خواستم بدانم براى درست كردن هر نوع براونى مى شود از ماكروفر استفاده كرد!؟
با تشكر.

۱۶ / ۰۴ / ۱۳۹۳
برو به بالا