به‌جای خامه‌ترش می‌توانید از پنیر‌خامه ای استفاده‌ کنید و از هر‌گونه روغن‌گیاهی (روغن زیتون، روغن برنج، روغن دانه انگور و ...) می توانید در این‌غذا استفاده‌ کنید. لازم به ذکر است که گیاهخوران عزیز می‎توانند این اسنک را بدون ژامبون استفاده کنند. اگر سیب زمینی پخته را از قبل آماده داشته باشید، این اسنک را در مدت 35 دقیقه می‌توانید درست‌کنید. این مقدار اسنک برای 4 تا 6 نفر مناسب است.

مواد لازم:

سیب‌زمینی پخته‌شده بزرگ

4 عدد

روغن مایع

3 قاشق غذا خوری

پنیر‌پارمزان رنده‌شده

1 قاشق غذا خوری

نمک

 ½ قاشق غذا خوری

پودر سیر

¼ قاشق‌ غذا‌خوری

پاپریکا

¼ قاشق ‌غذا‌خوری

فلفل

½ قاشق چایخوری

ژامبون

8 برش

پنیر‌چدار تکه‎تکه شده

½ 1پیمانه

پنیرخامه‌ای یا خامه ترش

½ پیمانه

پیازچه خرد‌ شده

4 عدد

طرز تهیه:

  1. سیب‌زمینی‌های پخته‌شده را از طول به دو قسمت تقسیم می‌کنیم. داخل سیب‌زمینی‌ها را کمی گود می‌کنیم. خرده سیب‌زمینی‌های در آورده را کنار می‌گذاریم. سیب‌زمینی را از پوست آن روی کاغذ روغنی قرار می‌دهیم.
  2. روغن مایع، خرده سیب‌زمینی‌های باقیمانده ،پنیر‌پارمزان، نمک، پودر‌سیر، پاپریکا و فلفل را با هم مخلوط می‌کنیم و کمی هم می‌زنیم تا مخلوط یک‌دست شود.
  3.  با قلمو، داخل گودی سیب‌زمینی را به مواد مخلوط، آغشته می‌کنیم.
  4. فر را با دمای 245 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم و سیب‌زمینی‌ها را برای 7 دقیقه داخل فر قرار می‌دهیم تا مواد به خوردِ سیب‌زمینی برود سپس 7 دقیقه دیگر هم سیب‌زمینی ها را در فر باقی می گذاریم تا ترد و کریسپی شوند.
  5. بیکن‌ها را نازک‌نازک برش می‌دهیم و همراه با پنیر چدار، داخل گودی سیب‌زمینی می ریزیم و 2 دقیقه دیگر آنها را در فر قرار می‌دهیم تا پنیر روی سیب‌زمینی آب شود و بعد پنیر‌خامه ای و پیازچه‌های خرد‌شده را روی آن می‌ریزیم و داغ سرو می‌کنیم.

غذاهای زنگ تفریح بچه‌ها را با تنوع این آلبوم تهیه کنید.

آلبوم انواع اسنک های خوشمزه را اینجا مشاهده کنید

نام مترجم: 
بهاره فرزد
منبع : 

دیدگاه‌ها

Maedeh (تایید نشده)

این اسنک یه غذای سبک مخصوصا برای شام من فقط از عصاره سیر استفاده کردم خوب شد

۱۹ / ۰۷ / ۱۳۹۲
برو به بالا