عضو پارسه‌گرد نیستید؟
استیک با سس وسترشایر

استیک با سس وسترشایر

تعداد امتیازها: 387
0 نفر

لذت خوردن استیک خوابانده در سس مخصوصی از سیر و سرکه وخردل را با هیچ جیز نمی‌‍ توانید عوض کنید.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

این استیک غذایی لذیذ و مناسب میهمانی‌های رسمی شما است. این غذا را تهیه کنید و دوستانتان را هم در این لذت شریک کنید. آماده سازی این غذا در 10 دقیقه و زمان کل تهیه آن حداکثر یک ساعت طول می‌کشد و برای سرو به تعداد 4 نفر مناسب است.

مواد لازم:

روغن زیتون

½ پیمانه

سرکه

¼ پیمانه

سیر له شده

2 حبه

خردل

4 قاشق چایخوری

سس ورسسترشایر

1 قاشق غذاخوری

گوشت راسته گوساله

700 گرم

موسیر چهار قاچ شده

5 عدد متوسط

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

طرز تهیه:
  1. ¼ پیمانه روغن‌زیتون را به همراه سرکه، سیر، خردل و سس ورسسترشایر داخل یک بشقاب شیشه ای ریخته و آنها را با همزن دستی مخلوط می‌کنیم. استیک‌ها را داخل این مخلوط زیر و رو می‌کنیم تا کاملاً آغشته شوند. آنها را از هر طرف به مدت 20 دقیقه در مواد می‌گذاریم تا مزه‌دار شود.
  2. 2 قاشق غذاخوری روغن را داخل یک تابه مناسب ریخته و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. موسیرها را به آن اضافه می‌کنیم و آنها را به مدت 2 تا 3 دقیقه کمی تفت می‌دهیم تا طلائی شوند. حرارت را کمی کاهش داده و کمی نمک به موسیرها اضافه می‌کنیم. سپس حدود ¼ پیمانه آب روی آنها می‌ریزیم و می‌گذاریم به مدت 15 تا 20 دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شده و حالت کاراملی پیدا کند. مواد را به بشقابی انتقال می‌دهیم.
  3. 2 قاشق غذاخوری روغن را داخل تابه می‌ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. استیک‌ها را از مواد خارج کرده و خشک می‌کنیم. آنها را با نمک و فلفل مزه‌دار کرده سپس در تابه داغ سرخ می‌کنیم. برای داشتن استیک آبدار هر طرف را به مدت 10 تا 12 دقیقه سرخ می‌کنیم. سپس روی آنها را با فویل پوشانده و 10 دقیقه در دمای اتاق می‌گذاریم. کمی نمک و فلفل روی آنها می‌پاشیم.
  4. در این حین، موسیرها را دوباره در تابه کمی گرم کرده و استیک‌ها را برش می‌زنیم و با موسیر و خردل سرو می‌کنیم.

منوی تکمیلی برای این خوراکی

مترجم: سیما علوی
منبع: marthastewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 387

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید