این استیک غذایی لذیذ و مناسب میهمانی‌های رسمی شما است. این غذا را تهیه کنید و دوستان‌تان را هم در این لذت شریک کنید. آماده سازی این غذا در 10 دقیقه و زمان کل تهیه آن حداکثر یک ساعت طول می‌کشد و برای سرو به تعداد 4 نفر مناسب است.

مواد لازم:

روغن زیتون

½ پیمانه

سرکه

¼ پیمانه

سیر له شده

2 حبه

خردل

4 قاشق چای‌خوری

سس ورسترشایر

1 قاشق غذاخوری

گوشت راسته گوساله

700 گرم

موسیر 

5 عدد متوسط

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

طرز تهیه:

  1. ¼ پیمانه روغن‌زیتون را به همراه سرکه، سیر، خردل و سس ورسترشایر داخل یک بشقاب شیشه‌ای ریخته و آن‌ها را با هم‌زن دستی مخلوط می‌کنیم. استیک‌ها را داخل این مخلوط زیر و رو می‌کنیم تا کامل آغشته شوند. آن‌ها را از هر طرف به مدت 20 دقیقه در مواد می‌گذاریم تا مزه‌دار شود.

  2. 2 قاشق غذاخوری روغن را داخل یک تابه مناسب ریخته و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. موسیرها را چهار قاچ کرده و به آن اضافه می‌کنیم، سپس به مدت 2 تا 3 دقیقه کمی تفت می‌دهیم تا طلائی شوند. حرارت را کمی کاهش داده و کمی نمک به موسیرها اضافه می‌کنیم. سپس حدود ¼ پیمانه آب روی آن‌ها می‌ریزیم و می‌گذاریم به مدت 15 تا 20 دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شده و حالت کاراملی پیدا کند. مواد را به بشقابی انتقال می‌دهیم.

  3. 2 قاشق غذاخوری روغن را داخل تابه می‌ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می‌گذاریم تا گرم شود. استیک‌ها را از مواد خارج کرده و خشک می‌کنیم. بعد آن‌ها را با نمک و فلفل مزه‌دار کرده سپس در تابه داغ سرخ می‌کنیم. برای داشتن استیک آبدار هر طرف را به مدت 10 تا 12 دقیقه سرخ می‌کنیم. سپس روی آن‌ها را با فویل پوشانده و 10 دقیقه در دمای اتاق می‌گذاریم. کمی نمک و فلفل روی آنها می‌پاشیم.

  4.  موسیرها را دوباره در تابه کمی گرم کرده و استیک‌ها را برش می‌زنیم و با موسیر و خردل سرو می‌کنیم.

منوی تکمیلی برای این خوراکی

طرز تهیه انواع استیک را در این صفحه ببینید.

نام مترجم: 
سیما علوی
منبع : 
marthastewart.com

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا