عضو پارسه‌گرد نیستید؟
استیک

استیک با سس بالزامیک

تعداد امتیازها: 567
1 نفر

اگر به دنبال یک سس رقیق با طعم جدید و بسیار عالی برای استیک هستید، حتماً این دستور پخت را امتحان کنید.

مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از سس‌های غلیظ و قدیمی استیک خسته شده‌اید و به دنبال سس‌های رقیق، با طعم جدید هستید، این سس رقیق ولی طعم‌دار را حتماً امتحان کنید. این میزان مواد برای 4 نفر مناسب می‌باشد.

مواد لازم:

روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری

گوشت راسته یا فیله گوساله

4 قطعه 600 گرمی

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

سرکه بالزامیک

½ پیمانه

سس خردل

¼ پیمانه

طرز تهیه:

  1. در یک تابه مناسب روغن زیتون را می‌ریزیم و آن را روی حرارت زیاد می‌گذاریم. 2  طرف استیک‌ها را با نمک و فلفل مزه‌دار می‌کنیم. سپس آنها را در تابه داغ می‌گذاریم. هر طرف را 2 الی 3 دقیقه می‌گذاریم تا قهوه‌ای شود. سپس آنها را در بشقاب می‌گذاریم و با فویل می‌پوشانیم.
  2. سریعاً سرکه را داخل تابه داغ می‌ریزیم و می‌گذاریم 2 تا 3 دقیقه  روی حرارت بماند تا غلیظ شود. سپس آن را از روی حرارت بر می‌داریم و خردل را داخل تابه می‌ریزیم و با همزن دستی کاملاً مخلوط می‌کنیم. وقتی سس غلیظ شد، آن را روی استیک‌ها می ریزیم و سریع سرو می‌کنیم.
مترجم: سیما علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 567

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید