عضو پارسه‌گرد نیستید؟

گلدان با طرح گلبرگ گل رز

تعداد امتیازها: 1259
1 نفر
ساخت گلدان

مواد و لوازم مورد نیاز:

  • ظرف پلاستیکی ماست و یا ظرف مشابه دیگر
  • چسب چوب
  • قلم موی فومی یکبار مصرف
  • گلبرگ های نرم رز
  • قیچی باغبانی
  • شاخه های گل رز و گل های هماهنگ با آن
ساخت گلدان

روش درست کردن:

1. تعدادی گل رز بخرید و گلبرگ های آن را با کمک دست و یا قیچی باغبانی جدا کنید.

2. با استفاده از قلم موی فومی کمی چسب به لبۀ بالایی ظرف مورد نظر بمالید. پایۀ گلبرگ اول را به لبۀ ظرف بچسبانید به طوری که نوک گلبرگ از لبۀ ظرف بالا بزند. به همین ترتیب ادامه دهید و چند لایه گلبرگ را روی هم بچسبانید.

3. زمانی که لبۀ بالایی ظرف را کاملاً با گلبرگ پوشاندید، برای استحکام بیشتر یک لایه چسب به پایۀ گلبرگ ها بزنید تا ثابت شوند. یک لایۀ دیگر چسب به قسمت زیرین گلبرگ ها مالیده و گلبرگهای دیگر را به همان ترتیب بالا به ظرف بچسبانید به طوری که نوک گلبرگ های ردیف پائین، پایۀ چسب زده شدۀ ردیف بالا را بپوشانند. نوک هیچ یک از گلبرگ های پایین را به چسب ردیف بالا نچسبانید. به همین ترتیب ادامه دهید تا ظرف کاملاً پوشیده از گلبرگ شود. ردیف آخر را طوری بچینید که لبۀ گلبرگ ها با چسب به زیر ظرف هدایت شوند.

ساخت گلدان

4. هر شاخۀ گل را ابتدا کنار گلدان آماده شده قرار دهید تا طول مناسب شاخۀ آن معلوم شود. سپس ساقه های آنها را به اندازۀ مناسب ببرید. گلبرگ های پلاسیده شده و همین طور برگهایی که زیر سطح آب قرار خواهند گرفت را جدا کنید. زیرا برگ هایی که در آب گلدان قرار می گیرند، در آب فاسد شده و باکتری هایی ایجاد می کنند که طول عمر گل ها را کم می کند.

5. سینک را پر از آب خنک کنید و ساقه های گل را در زیر آب با زاویۀ 45 درجه برش بزنید تا انتهای ساقه ها به کف گلدان گیر نکند و خوب آب جذب کند. سریعاً قسمت بریده شده را در آب گرم قرار دهید و پس از 5 دقیقه آنها را به گلدان پر از آب خنک انتقال دهید. باید این گلدان را در جای خنک قرار دهید تا طول عمر آن بیشتر شود. اگر آن را در مقابل نور قرار دهید، گلهای آن با سرعت بیشتری باز می شوند.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • ساخت گلدان
  • ساخت گلدان
  • ساخت گلدان
مترجم: امیر ماتیو علوی
منبع: www.marthatewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1259

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
marya
13:22    1391/10/11

خوب بود ممنون

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید