کهنه کاری گلدان های سفالی

تعداد امتیازها: 793
1 نفر
کهنه کاری سفال

گلدان‌های سفالی پس از گذشت چند سال رنگ و ظاهر کهنه و جالبی پیدا می‌کنند که برای تزیین حیاط یا بالکون جذاب است. قسمت خوب قضیه این است که برای داشتن گلدان‌های سفالی کهنه مجبور نیستید چند سال صبر کنید، با تکنیک‌هایی که در این مطلب می‌آموزید می‌توانید گلدان‌های سفالی تازه را کهنه کاری کنید.

یک پیمانه پودر آهک را با دو پیمانه آب مخلوط کنید و هم بزنید تا کمی غلیظ شود. مخلوط آهک را با یک قلموی دارای موی زبر و خشن روی گلدان‌ها بمالید. سعی کنید منظم کار کنید.

کهنه کاری سفال

وقتی تمام سطح گلدان پوشانده شد و هنوز خیس بود، به بعضی نقاط آن با یک اسپری آب فشان کمی آب را بپاشید تا کمی در بعضی نقاط پاک شود.

کهنه کاری سفال

گلدان را کنار بگذارید تا خشک شود. پس از خشک شدن با یک سنباده متوسط روی گلدان را سنباده کنید و هر شکلی را که دلتان می‌خواهد از سطح گلدان بردارید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • کهنه کاری سفال
  • کهنه کاری سفال
  • کهنه کاری سفال
مترجم: یسرا علوی رضوانی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 793

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید