نیلوفر آبی و انواع نیلوفر آبی برگی شناور بر روی آب داشته و بر رویِ آن دارای تاجی پر تلالو از شکوفه و گل‌های سفید زیبا است که هر روز صبح باز شده و عصر‌ها دوباره بسته می‌شوند. نوعی دیگر از این گیاه نیز وجود دارد که گل آن شب‌ها باز است و صبح‌ها بسته می‌شود. هر گلِ این گیاه معمولاً 3 تا 4 روز دوام می‌آورد و سپس به سرعت با گلِ جدیدی جایگزین می‌شود. گل‌های این گیاه در رنگ‌های مختلفی موجود بوده و اغلب معطر هستند. برخی از انواع کوتاه قدِ این گیاه برای افرادی که تمایل دارند در جعبه هایِ آبی و فضای محدود و کم عمق این گیاه را پرورش دهند، مناسب است. برای اینکه این گیاه (انواع نیلوفر آبی) را نیرومند نگاه دارید، هر 1 تا 4 سال یکبار آن را تقسیم کنید. 

این گیاه به نور کامل خورشید نیاز دارد و ارتفاع آن به 15 سانتی‌متر هم می‌رسد. این گیاه برای منظره سازی و دکورِ فضای باغ در محفظه‌های مصنوعیِ آبی کاشته می‌شود، رشد دادن این گیاه بسیار آسان است.
نام مترجم: 
نغمه خالقی
منبع : 
www.rd.com

دیدگاه‌ها

مینو م (تایید نشده)

از مطالب زیبا تون ممنون ولی میشه بگیداین گیاه روچه طور واز کجا می تونیم تهیه کنیم به بذر نیاز هست ؟
یا در مورد زعفرون چطوری میشه بوته رو به دست آوردچون بوته در جاهای خاصیه واجازه انتقال اون داده نمیشه

۲۳ / ۰۱ / ۱۳۹۲

تشکر از شما.
این گیاه رو در گلفروشی هایی که گل و گیاه زنده میفروشن میتونین تهیه کنین.
در مورد بوته زعفرون میتونم بگم که باید پیاز اونو تهیه کنین از گلفروشی, البته پیاز اون یکم سخت پیدا میشه ولی از چند نفر تو محل خودتون سوال کنین کمکتون میکنن. و اونو در نیمه اول خرداد یا نیمه دوم شهریور بکارین.
اگر سوال دیگری بود نظر بدید کمک میکنم. تشکر.

۲۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

علی (تایید نشده)

با سلام

می خواستم بدونم روش تکثیر نیلوفر آبی به چه شکله من مقداری دانه نیلوفر (پسته مرداب)دارم ولی نمیدونم چه کاری باید انجام بدم تا رشد کنن اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

۰۶ / ۰۶ / ۱۳۹۲

masy (تایید نشده)

سلام ممنون از سایت خوبتون.یه سوال داشتم من گل نیلوفر ابی دارم البته داخل ترالیوم هست و مدتی ببرگهاش داره میپوسه البته برگهی جدید زده ولی برگهای قبلی و بزرگش میپوسه.میشه راهنمایی کنید علتش چیهدر ضمن نور خورشید نداره

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۵
برو به بالا