معرفی انواع مالچ

تعداد امتیازها: 968
1 نفر
انتخاب مالچ مناسب

مالج به هرگونه پوششی اطلاق می‌شود که برای محافظت و ارتقاء کیفیت خاک، بر روی سطح خاک گسترده می‌شود.

مالچ را می‌تون پوشش غیر زنده نامید که به عنوان محافظی برای گیاهان در زمستان بکار می‌رود و گیاهان را  در برابر تغییر دمای شدید خاک و از دست رفتن آب زمین محافظت می‌کند و نیز جلوی رشذ علفهای هرز را می‌گیرد.

با پخش کردنِ مالچ بر روی سطحِ خاکِ باغتان، در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. مالچ باعث می‌شود که خاک رطوبت را حفظ کند و بنابراین نیازی به آبیاری مکرر نداشته باشید. مالچ همچنین از رشد علف‌های هرز جلوگیری می‌کند و به مرورِ زمان، مالچ‌هایی که از موادِ اُرگانیک هستند شکسته می‌شوند و بافتِ خاکتان را غنی می‌کنند.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی پیکان ها کلیک نمایید.
مترجم: نغمه خالقی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 968

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مهدی
01:07    1394/02/10

خیلی عالی و کاربردی بود ممنون از سایتتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
غلام عاشوری
19:44    1393/01/17

از اینکه توجهی به کشاورزی می کنید سپاسگذارم روش های طبیعی برای کشاورزی مارا به قبل از شیمیائی شدن محصولات هدایت می کند لذا نیازمندیم کتابهائی در باره کشاورزی بصورت پراتیک و به زبان فارسی در بارار ویا خودتان نشر داده اید به ما معرفی کنید ممنون می شویم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علیرضا
19:43    1392/01/03

از سایتتون خیلی استفاده بردم
خیلی ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علیرضا
19:42    1392/01/03

از سایتتون خیلی استفاده بردم
خیلی ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فرزانه
15:18    1391/10/27

با مطالب شما من تبدیل به یه باغبون حرفه‌ای میشم

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید