اگر دیس‌های قدیمی و زیبایتان ترک خورده یا شکسته است، آن‌ها را دور نیندازید. حاشیه‌های زیبای دور این دیس‌ها می‌تواند قاب‌های بسیار منحصر به فردی برای آینه باشد. آینه‌های این چنین برای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی و اتاق خواب مناسب هستند. البته بسته به کیفیت دیس‌ها محل استفاده از آینه‌هایی که از آن‌ها تهیه می‌شوند، متفاوت است.

تکه های دیس شکسته را با دقت بسیار و با چسب سرامیک به‌هم بچسبانید و کنار بگذارید تا کاملاً خشک شود. اگر دیس به قطعات خیلی ریز خرد شده باشد، مناسب این طرح نخواهد بود. با یک متر خیاطی ابعاد داخل دیس را اندازه بگیرید. دیس های قدیمی اندازه های استاندارد یکدستی دارند.

شکل قسمت اندازه زده شده را روی یک تکه کاغذ به دقت بکشید. آن را با قیچی ببرید و روی دیس بیاندازید تا مطمئن شوید شکل آن دقیقاً به‌‌ همان اندازه و شکل است. الگوی کاغذیتان را به یک شیشه بری ببرید و یک قطعه آینه به‌‌ همان شکل و اندازه تهیه کنید. حتماً لبه‌های آینه را سنباده کنید تا دستتان را نبرد.

برای نوار حاشیه دور آینه که باعث می شود برش آینه دیده نشود و کارتان بسیار زیباتر به نظر برسد، از نوار های مغزی کوسن یا قیطان های ضخیم استفاده کنید. بدین منظور نوار قیطان را سه سانتی‌متر بلندتر از محیط دور آینه ببرید. نوار را چسب زده و به دور آینه بچسبانید. برای چسب زدن، ابتدا چند سانتی‌متر از ابتدای نوار قیطان را چسب بزنید و به آینه متصل کنید، بعد چند سانتی‌متر بعدی را چسب بزنید و متصل کنید. همینطور جلو بروید تا دو سر قیطان به‌ هم برسد. برای چسباندن آخرین قسمت، ابتدا باقی مانده مورد نیاز را اندازه بزنید، اضافۀ قیطان را ببرید و آخرین بخش را هم بچسبانید . با چسب آکواریم که به شکل X   پشت آینه می زنید، آینه را به دیس بچسبانید. بزرگترین ضربدر ممکن را با چسب بکشید که آینه تا حد ممکن، محکم بچسبد. قبل از آویزان کردن آینه از دیوار، مطمئن شوید که چسب کاملاً خشک شده است.

برای آویختن آینه از دیوار، پشت دیس قلاب‌آویز نصب کنید. می‌توانید به جای قلاب‌آویز، یک تکه نخ ماهیگیری محکم را به شکل قلاب در آورده، با چسب دو قلو به پشت دیس متصل کنید و بگذارید تا کاملاً خشک شود.

نام مترجم: 
یسرا علوی رضوانی
منبع : 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا