مطلب امروز راجع به طراحی یک فضای کوچک مثل یک سوئیت است. سوئیتی که مساحت آن 20 متر مربع بیشتر نیست، ولی از تمامی امکانات یک آپارتمان معمولی اعم از فضای خواب، سرویس بهداشتی، سرویس آشپزخانه، فضایی برای تعامل و معاشرت برخوردار است.

با وجود این که فرم این فضا شکیل نیست و در واقع یک مستطیل دراز است، طراح توانسته با تقسیم هوشیارانه فضا، آن را متناسب جلوه دهد.

در این آپارتمان از تمامی ظرفیت‌های فضا به خوبی استفاده شده است؛ در 3 محور طول و عرض و ارتفاع کاربری‌های متفاوت در نظر گرفته شده؛ به طوریکه فرد، چرخش خوبی در کل این فضا داشته و تقریباً جایی نیست که بلا استفاده رها شده باشد.

فضا به وسیله یک جداکننده به 2 قسمت تقسیم شده است. یک طرف فضا، شخصی‌تر است که جای خواب و سرویس بهداشتی در آن قرار دارد و طرف دیگر فضایی است که می‌توان با چند نفر دیگر در آن معاشرت کرد و شامل میز و صندلی و سرویس آشپزخانه است. روی این جداکننده لامپ‌هایی وجود دارد که هر یک خاص فضای مورد نظر است و کمبود نور طبیعی را در فضا جبران می‌کند.

همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، جای خواب در بالای فضای دوش قرار گرفته و پله‌هایی که به تخت می‌رسند، در بالای دستشویی. طراح به شکلی هوشمندانه فضاها را با هم تلفیق کرده و اصل سادگی را که رمز موفقیت اوست، در کل کار رعایت کرده است.

تهیه کننده: 

دیدگاه‌ها

دنیا (تایید نشده)

اگه بشه خونه های کوچیک رو این طوری درست کرد که همه چیز رو بتونیم توش جا بدیم خیلی خوبه :)

۰۸ / ۰۴ / ۱۳۹۲

افسانه جمشیدی (تایید نشده)

از ایده هاتون خیلی خوشم آمد. با تشکر.

۲۳ / ۰۸ / ۱۳۹۲
برو به بالا