دکور آپارتمانهای کوچک

طراحی داخلی سوئیت 20 متری

تعداد امتیازها: 791
1 نفر

با طراحی درست فضاهای کوچک در یک سوئیت 20 متری می‌توان از تمامی امکانات یک آپارتمان برخوردار بود.

مطلب امروز راجع به طراحی یک فضای کوچک مثل یک سوئیت است. سوئیتی که مساحت آن 20 متر مربع بیشتر نیست، ولی از تمامی امکانات یک آپارتمان معمولی اعم از فضای خواب، سرویس بهداشتی، سرویس آشپزخانه، فضایی برای تعامل و معاشرت برخوردار است.

با وجود این که فرم این فضا شکیل نیست و در واقع یک مستطیل دراز است، طراح توانسته با تقسیم هوشیارانه فضا، آن را متناسب جلوه دهد.

در این آپارتمان از تمامی ظرفیت‌های فضا به خوبی استفاده شده است؛ در 3 محور طول و عرض و ارتفاع کاربری‌های متفاوت در نظر گرفته شده؛ به طوریکه فرد، چرخش خوبی در کل این فضا داشته و تقریباً جایی نیست که بلا استفاده رها شده باشد.

فضا به وسیله یک جداکننده به 2 قسمت تقسیم شده است. یک طرف فضا، شخصی‌تر است که جای خواب و سرویس بهداشتی در آن قرار دارد و طرف دیگر فضایی است که می‌توان با چند نفر دیگر در آن معاشرت کرد و شامل میز و صندلی و سرویس آشپزخانه است. روی این جداکننده لامپ‌هایی وجود دارد که هر یک خاص فضای مورد نظر است و کمبود نور طبیعی را در فضا جبران می‌کند.

همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، جای خواب در بالای فضای دوش قرار گرفته و پله‌هایی که به تخت می‌رسند، در بالای دستشویی. طراح به شکلی هوشمندانه فضاها را با هم تلفیق کرده و اصل سادگی را که رمز موفقیت اوست، در کل کار رعایت کرده است.

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 791

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
دنیا
09:50    1392/04/08

اگه بشه خونه های کوچیک رو این طوری درست کرد که همه چیز رو بتونیم توش جا بدیم خیلی خوبه :)


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
افسانه جمشیدی
17:27    1392/08/23

از ایده هاتون خیلی خوشم آمد. با تشکر.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید