عضو پارسه‌گرد نیستید؟

طراحی اتاق خواب

تعداد امتیازها: 871
1 نفر
طراحی اتاق خواب

در این مطلب چند طراحی زیبا برای اتاق خواب معرفی شده است.
از میان برداشتن مرز‌ها
در اتاق‌هایی که پنجره‌های بزرگ دارند، رنگ‌های طبیعت را به درون اتاق دعوت کنید تا خطوط و مرز‌های بین درون و بیرون را محو کرده و از میان بردارید. کفِ اتاق که از چوب پوشیده شده و روتختی سبز لیمویی، رنگِ طبیعی درختان را از بیرون به داخل می‌کشند. استفاده اندک از رنگِ نارنجی به اتاق شور و نشاط می‌بخشد.

طراحی اتاق خواب

باغ پنهان
در اکثرِ اتاق‌ها از ترکیب رنگ‌های سازگار و مشخص استفاده می‌شود، اما گلچینی از رنگ‌های متفاوت می‌تواند یک زیبایی غیر منتظره به اتاق ببخشد. چند رنگ زمینه در نظر بگیرید، و سپس رنگ‌های متفاوت دلخواه خود را به آن بیافزایید؛ البته بهتر است این کار در مورد دیوار‌ها و وسایل اصلی اتاق صورت نگیرد، تا به اتاق ظاهری شیک ببخشد و فضای آن در هم ریخته به نظر نرسد. این اتاق خواب با سایه‌های رمانتیک سبزِ خود، حسِ دروازه یک باغ
را به انسان می‌دهد که به درون صفحات کتاب‌های افسانه باز شده است. در اینجا رنگ نارنجی کوسن‌های تخت و رنگ بنفش پتو و همین طور نقش‌های گل مانند آن‌ها، گل‌های بنفشه و همیشه بهارِ باغ و عطر شکوفه‌ها را تداعی می‌کنند. و در مقابل آن‌ها رنگ آرامِ سبزِ دیوار‌ها وجود دارد.

طراحی اتاق خواب

طراحی مخصوص جوانان
برای جوان کردن یک اتاق با معماری سنتی و قدیمی، از رنگ استفاده کنید! در اینجا، پرده‌های بلند صورتی به اتاقِ سفید انرژی می‌بخشند. بالش‌های طرح دار و پتوی صورتی، با رنگِ صورتیِ پرده‌ها هماهنگی دارند. بستن رشته‌ای از مهره‌های پُر تلألو بر روی لوستر ساده، به اتاق ظاهری درخشان و فریبنده می‌بخشند.

طراحی اتاق خواب

الهام بگیرید
شما می‌توانید از رنگ‌های قالیچه مدرن خود، برای رنگ آمیزی سایر قسمت‌های اتاق الهام بگیرید. در اینجا رنگ خاکستری دیوار از رنگ یکی از مربع‌های قالیچه منشأ گرفته است و رنگ سبز زیتونی پرده‌ها از یکی دیگر از آن‌ها. در این اتاق طرح کوسن‌ها و پتو اشکالِ هندسی دیگری را به طراحی اتاق اضافه کرده و لوازم تزئینی قرمز رنگِ اتاق، چشم‌ها را به خود جذب می‌کنند.

طراحی اتاق خواب

منظره زمینی
رنگ بنفش درخشان به همراه عناصر طبیعی مانندِ شِید‌های بامبو و لوستر مهره‌دار، فضایی آرامش بخش را به وجود می‌آورند. کوسن‌های زیبا و منحصر به فرد، رنگ قهوه‌ای را تکرار می‌کنند؛ و گلدان شیشه‌ای قدیمی در کنار لامپِ فریبنده، زندگیِ تازه‌ای می‌یابد.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • طراحی اتاق خواب
  • طراحی اتاق خواب
  • طراحی اتاق خواب
  • طراحی اتاق خواب
  • طراحی اتاق خواب
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.bhg.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 871

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید