طراحی آشپزخانه

تعداد امتیازها: 893
0 نفر
طراحی آشپزخانه

خطا هایِ بزرگی که هنگام طراحی یک آشپزخانه ممکن است رخ دهند در تمام انواع طراحی‌های آشپزخانه دیده شده‌اند، از کابینت‌های سنگین استیل ضد زنگ گرفته تا کابینت‌های با کیفیت پایین. در اینجا طراحان به ما می‌گویند که هنگام طراحی مجدد آشپزخانه چه کاری را نباید انجام دهیم.

خسته کننده بودن

Mike De Giulio می‌گوید: «بهترین آشپزخانه آشپزخانه‌ای است که در آن گرما و صمیمیت باشد». هر پروژه فرصتی است برای اینکه کاری جدید و خلقتی بدیع انجام دهید و این فقط در مورد کابینت‌ها نیست، کلِ فضای آشپزخانه می‌تواند اینگونه باشد. به دنبالِ این اصول، او یک آشپزخانه در ایلی نویز در یک انبار قدیمی با حفظ معماری جایگاه اسب‌ها ساخته است. یک لوله بخاری رو کار برای زیبایی به آن اضافه کرده و یک طاقچه سقف دار که شبیه چرخ‌های یک واگن است نصب کرده است.

طراحی آشپزخانه

کابینت‌هایی که ارتفاعِ زیادی از سقف دارند

John Schindler طراح می‌گوید: «آن‌ها گرد و غبار و لوازم غیر ضروری را در خود جای می‌دهند ». در این آشپزخانه کابینت‌ها در ارتفاع بالایی قرار دارند و فضای زیادی برای نگهداری وسایل ایجاد کرده‌اند، در حالی که قسمت جلویی آن‌ها که شیشه‌ای است، حالت جالبی به آن‌ها می‌دهد. قاب‌های شیشه از شیشه‌ها محافظت می‌کنند. کابینت‌ها به رنگ سفید هستند.

طراحی آشپزخانه

طراحی بیش از حد

Christopher Peacock طراح در این زمینه می‌گوید:« وقتی آشپزخانه‌ای را می‌بینم که بیش از حد طراحی شده است، دیوانه می‌شوم. اینکه بدانید این کار را دقیقاً در کجا متوقف کنید، خود، یک چالش است ». او این کار را در آشپزخانه‌ای در نیویورک انجام داده است که با استفاده از کفپوش چوبیِ قدیمی و پیشخوان‌های مرمری منظره‌ای ملایم و آرامش بخش ایجاد کرده است. سینک ظرفشویی آشپزخانه، با شیرِ آب به زیبایی تکمیل شده است که هردوی آن‌ها طبق استانداردِ امریکایی هستند.

طراحی آشپزخانه

استفادۀ بیش از اندازه از وسایل استیل

Matthew Quinn در این رابطه می‌گوید:« استیلِ ضد زنگ می‌تواند ایدۀ شگفت انگیزی باشد. گرچه این یک طراحی خوب است، اما باید بین این نوع طراحی و سایر چیز‌ها هماهنگی وجود داشته باشد. به کار بردن وسایل استیل در سراسر آشپزخانه و گوشه و کنارِ آن، هر آشپزخانه‌ای را به نظر پر سر و صدا و کوچک نشان می‌دهد». در این آشپزخانه در آتلانتا، طراح از رنگ سفید بر روی کابینت‌های ضد زنگ استفاده کرده است تا فضایی شبیه به اتاق و راحت ایجاد کند. او می‌گوید:« مواظبِ یخچال‌های استیلِ ضد زنگ که مثل تابوت‌های ضد زنگ هستند باشید. اگر تعادل در استفادۀ آن‌ها به درستی رعایت نشود، به سرعت می‌توانند به طراحی آشپزخانه غلبه کنند».

طراحی آشپزخانه

تصور اینکه آشپزخانۀ بزرگ‌تر همیشه بهتر است

Tish Key طراح معتقد است، یک آشپزخانه که به خوبی با موادی با کیفیت بالا و با جزئیات متفکرانه طراحی شده باشد، حتی می‌تواند کوچک‌ترین فضا را بی‌نظیر جلوه دهد. در این آشپزخانه کوچک در کالیفرنیا، یک جزیره بر روی چرخ است که می‌تواند به راحتی به سویِ هر جایی که لازم است حرکت کند.

طراحی آشپزخانه

قفسه‌های بسیار زیاد

Robert Bakes طراح در این زمینه می‌گوید:«به ندرت نیاز است که یک اتاق را با کابینت پُر کنید. یک طرح بندیِ خوب این است که بین قفسه‌ها، کار و زیبایی محل، تعادل وجود داشته باشد» . در این آشپزخانه در نیویورک، فضای بازِ بالایِ سینک ظرفشویی، اتاق را دلباز جلوه می‌دهد.

طراحی آشپزخانه

کابینت‌هایی با کیفیت پایین

Beverly Ellsely طراح آشپزخانه می‌گوید:«دراین مورد خوب فکر کنید، شما در تمام مدت در‌ها و کشو‌های آن را باز و بسته می‌کنید. چیزی بخرید که محکم باشد و خوب به نظر برسد. چوبِ محکم، رنگ و روغن کاریِ خوب و همچنین لولاهایِ محکم ضروری هستند» .

طراحی آشپزخانه

وجود نداشتن کانتر در اطرافِ اجاق گاز

Trey Scarbrough طراح آشپزخانه، اشاره می‌کند که:«وقتی که بوقلمون پخته شده را از فر درآوردید، می‌خواهید آن را کجا بگذارید؟»  او اطمینان می‌دهد که فضای بسیاری در کنار و بالای اجاق گازِ آشپزخانۀ او وجود دارد.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
  • طراحی آشپزخانه
مترجم: نغمه خالقی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 893

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید