با ته مانده شمع‌هایتان می‌توانید کار‌های زیادی بکنید و می‌توانید به سادگی آن‌ها را آب کنید و داخلِ ظروف بریزید و شمعی جدید درست کنید؛ اما این ساده‌ترین راه است؛ شما می‌توانید بهآن‌ها شکل‌های متفاوت و زیبایی ببخشید. می‌توانید آن‌ها را به صورت راه راه با رنگ‌های مختلف، لایه‌های کج درآورید و یا کاری کنید که داخلِ شمعتان موزاییک‌های رنگی وجود داشته باشد و به آن ظاهری میوه مانند ببخشد.

شمع راه راه:

ساده‌ترین نوعِ شمع، پس از شمع ساده است.

تنها کافی است یک ظرف انتخاب کنید. موم‌هایی در رنگ‌های مختلف را در اختیار داشته باشید. سپس فتیله را داخل ظرف گذاشته و یک بخش از موم را اضافه نمایید. هنگامی که آن بخش سرد شد، بخشِ دیگر با رنگِ متفاوت را اضافه کنید و این کار را تا هر چند لایه که می‌خواهید ادامه دهید.

شمع با لایه‌های کج:

وسیله‌ای را پیدا کنید که ظرفِ شمعتان را در شیب و به صورتِ کج نگه دارد.

سپس همانند شمعِ راه راه ابتدا فتیله را واردِ ظرف نموده و سپس موم را به صورت لایه لایه در رنگ‌های مختلف اضافه نمایید. قبل از اضافه نمودن لایه بعدی اجازه دهید تا لایه قبلی کاملاً خود را گرفته و سرد شود. اطمینان حاصل کنید که فتیله را در هنگام ریختن هر لایه در وضعیتِ درست و صافی قرار داده‌اید. در ‌‌نهایت ظرفتان را به حالتِ صاف برگردانده و لایه نهایی (آخر) را اضافه کنید.

شمعِ موزاییکی:

ساختِ این نوع از شمع بسیار سرگرم کننده است. مقدارِ کمی موم را داخلِ یک ظرفِ پهن مانندِ ماهیتابه بریزید. سپس در حالی که موم هنوز نرم است و کاملاً خود را نگرفته است (به راحتی بریده می‌شود)، اشکالی مربع شکل را از آن ببرید.

این قسمت‌هایی که از موم بریده‌اید، هنوز قابل شکل گرفتن هستند؛ مربع‌های بریده شده را در دستانتان به صورت توپ‌های کوچکی در آورید. اگر این توپ‌ها را از مومِ قرمز درست کنید و شمعی که روی آن‌ها می‌ریزید، سفید باشد، شمع همانند «کِرمِ توت‌فرنگی» به نظر خواهد رسید!

سپس این توپ‌ها را داخلِ ظرف شیشه ایتان ریخته و فتیله‌ها را در میانِ آن‌ها جای دهید. بعد از آن مومِ سفید و یا کرم رنگِ آب شده‌تان را رویِ توپ‌ها بریزید. چند توپ قرمز را روی شمع اضافه نموده و اطمینان حاصل کنید که برخی از این توپ‌های قرمز روی شمع‌ها قرار گرفته‌اند.

ظاهرِ این شمع مانند دسرِ توت‌های قرمز در کرم به نظر خواهند رسید.

می‌توانید این شیوه‌ها را با انواع و اقسام رنگ‌های موم انجام دهید و شمع‌های بسیار متنوعی بسازید.

نام مترجم: 
نغمه خالقی
منبع : 
www.chickensintheroad.com

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

مرجان (تایید نشده)

وقتی این شمعو روشن کنیم، شیشه رو خیلی داغ نمی‌کنه؟ یا اینکه نمی‌شکنه ؟

۲۵ / ۱۰ / ۱۳۹۱

تمنا صافی (تایید نشده)

با سلام!
عالی بود خوشم آمد

۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۲
برو به بالا