عضو پارسه‌گرد نیستید؟

ساخت زیر لیوانی با گل بنفشه

تعداد امتیازها: 756
2 نفر
ساخت زیر لیوانی با گل بنفشه

بنفشه های سه رنگ در میان مربع های شیشه ای منظره زیبایی می آفرینند. شما می توانید بدین طریق زیر لیوانیهای منحصربه فردی بسازید.

بنفشه های سه رنگ میان مربع های شیشه ای منظره زیبایی می آفرینند. خودتان گلها را خشک کنید یا از گل خشکهای آماده خریداری نمایید. گرچه ما از بنفشه ها استفاده کردیم شما می توانید از هر نوع گلی که دوست دارید استفاده کرده و زیر لیوانیهایی منحصر به فرد بسازید.

با فشرده کردن بنفشه‌های سه رنگ و بنفشه‌های معطر، کمی از زیبایی تابستان را ذخیره کنید و سپس از آن‌ها برای درست کردن مجموعه‌ای از زیرلیوانی‌های شیشه‌ای استفاده کنید. وقتی گل‌ها فشرده می‌شوند، رنگ آن‌ها کمتر می‌شود، بنابراین از بنفشه‌های سه رنگ و معطر استفاده کنید که با رنگ‌های قویشان به بهترین نحو عمل می‌کنند.

برای این کار ابتدا ساقه‌های پایینی را بچینید (می‌توانید گل‌ها را روی ساقه باقی بگذارید)، صورت گل را روی صفحه‌ای از دفتر تلفن یا کتابی سنگین قرار دهید، دفتر را ببندید و روی آن چیزی سنگین بگذارید و برای یک هفته تا ۱۰ روز آن را به‌‌ همان حال‌‌ رها کنید. دفتر را آهسته باز کنید و گل‌های کاغذی خود را بردارید؛ وقتی طرح‌های معرفی شده را اجرا می‌کنید، مراقب باشید که با احتیاط گل‌ها را لمس نمائید.

ابزار و مواد لازم

 • مربع های شیشه ای (دو عدد برای هر زیرلیوانی)
 • بنفشه های خشک شده یا گلها و برگهای متنوع دیگر
 • چسب بی رنگ با پایه غیر از آب
 • خلال دندان
 • تیغه الماسه
ساخت زیر لیوانی با گل بنفشه

نحوه درست کردن

 1. با یک تیغه  الماس شیشه های با ضخامت 5-4میلیمتر را به مربع های با ابعاد 10 سانتیمتر ببرید و لبه های آن را سنباده بکشید.
 2. شیشه هارا با دقت تمیز کنید، دیده شدن هر  گونه لکه ای داخل زیرلیوانی، منظره غیر زیبایی ایجاد می کند.
 3. گلها را با احتیاط با استفاده از موچین برداشته و در جای مناسب با توجه به طرحی که در ذهن خود دارید بچینید. با استفاده از خلال دندان کمی چسب برداشته و گلها را در جای خود ثابت کنبد .
 4.  اجازه دهید چسب کاملا خشک شود سپس با دقت لبه های صفحه دوم را چسب زده روی صفحه اول تنظیم کنید. با  گیره محکم از چهار طرف آنرا پرس کنید. 
 5. برای پرس شدن کامل بهتر است حاشیه های بیرونی زیرلیوانی را کاملا با چسب بیرنگ بپوشانید.لازم به ذکر است که بهتر است با تمام این کارهایی که برای پرس کردن زیرلیوانی انجام دادیم باز هم آن را در آب نیندازید.

برای دیدن کاردستی های کار راه انداز دیگر به این لینک مراجعه کنید.

ساخت انواع زیر لیوانی را در این آلبوم مشاهده کنید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • ساخت زیر لیوانی با گل بنفشه
 • ساخت زیر لیوانی با گل بنفشه
مترجم: عارفه خوش نیت
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 756

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ایراندخت
12:56    1392/11/14

باسلام
مربع های شیشه ای را ازکجا باید تهیه کرد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ر.
13:36    1392/11/14

با سلام به شما ایراندخت عزیز
از شیشه‌بریها می‌توانید بخرید. پیشنهاد من اینست که برای راحتی کار اندازه‌های دقیق را همانجا بدهید تا کار بریدن شیشه‌ها را برایتان انجام دهند.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
jikoo
07:47    1392/04/15

سلام میشه لطفا توضیح بدید این چسب بی رنگ با پایه غیر از آب چی هست و از کجا میشه تهیه ش کرد؟ برند خاصی داره؟
با تشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
سحر
14:06    1392/04/16

مارک رازی داره جیکو :)


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ماه
16:08    1392/02/15

جالبه!

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید