این میخک‌ها که با استفاده از کاغذهای رنگی کیک یزدی درست شده‌اند، می‌توانند تزیین زیبایی برای هدیه روز مادر یا هر هدیه‌ای باشند. با قرار دادن چند کاغذ کیک یزدی با اندازه‌های مختلف درونهم شکوفه‌های پر پشتی درست می‌شود که می‌تواند جلوه زیبایی به روبان روی جعبه هدیه بدهد. این کاغذ‌ها را می‌توانید از شیرینی پزی‌ها تهیه کنید. یک دسته از آن‌ها را درون هم قرار داده و با گیره برنجی (brass fastener وسیله ای شبیه به پونز که سری پهن و پایه ای دوسر دارد و بعد از اتصال می توان دو سر پایه را خم کرد) به هم محکم کنید.
نحوه درست کردن میخک کاغذی:
برای هر گل 12 کاغذ لازم است (هرچه تعداد کاغذ‌ها بیشتر باشد، گل پرپشت تری خواهید داشت).

  1. کاغذ‌ها را از هم جدا کنید و کنار هم بچینید.
  2. آن‌ها را از وسط تا کنید.
  3. کاغذ‌ها را به صورت تاشده داخل یکدیگر قرار دهید (اگر از اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنید، آن‌ها را از بزرگ به کوچک بچینید). با یک پانج (سوراخ کن)، سوراخی در وسط کاغذ‌ها و نزدیک تاهایی که زده بودید، ایجاد کنید.
  4. ساقه گیره برنجی کوچکی را از میان سوراخ کاغذ‌ها عبور دهید. یک کاغذ کیک یزدی تا نشده را با گیره سوراخ کرده و آن را در آخرین لایه گل قرار دهید. برای پف دادن به گلتان، تای هر یک از کاغذ‌ها را کمی باز کنید.
  5. هر یک از کاغذهای تاشده را کمی بچرخانید و قسمتی از هر کدام را روی دیگری بیاندازید تا به شکل گل درآید. آن را مستقیماً با چسب حرارتی روی هدیه یا روبان بچسبانید.

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

دریا (تایید نشده)

واقعا عععععععععععععععععععععععععععالیههههههههههههههههههه

۲۶ / ۰۱ / ۱۳۹۳
برو به بالا