میخک های کاغذی

درست کردن میخک کاغذی

تعداد امتیازها: 1042
0 نفر

با شیوه ای ارزان و جدید هدیه خود را به شکلی منحصر به فرد و خیره کننده تزئین کنید.

این میخک‌ها که با استفاده از کاغذهای رنگی کیک یزدی درست شده‌اند، می‌توانند تزیین زیبایی برای هدیه روز مادر یا هر هدیه‌ای باشند. با قرار دادن چند کاغذ کیک یزدی با اندازه‌های مختلف درونهم شکوفه‌های پر پشتی درست می‌شود که می‌تواند جلوه زیبایی به روبان روی جعبه هدیه بدهد. این کاغذ‌ها را می‌توانید از شیرینی پزی‌ها تهیه کنید. یک دسته از آن‌ها را درون هم قرار داده و با گیره برنجی (brass fastener وسیله ای شبیه به پونز که سری پهن و پایه ای دوسر دارد و بعد از اتصال می توان دو سر پایه را خم کرد) به هم محکم کنید.
نحوه درست کردن میخک کاغذی:
برای هر گل 12 کاغذ لازم است (هرچه تعداد کاغذ‌ها بیشتر باشد، گل پرپشت تری خواهید داشت).

  1. کاغذ‌ها را از هم جدا کنید و کنار هم بچینید.
  2. آن‌ها را از وسط تا کنید.
  3. کاغذ‌ها را به صورت تاشده داخل یکدیگر قرار دهید (اگر از اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنید، آن‌ها را از بزرگ به کوچک بچینید). با یک پانج (سوراخ کن)، سوراخی در وسط کاغذ‌ها و نزدیک تاهایی که زده بودید، ایجاد کنید.
  4. ساقه گیره برنجی کوچکی را از میان سوراخ کاغذ‌ها عبور دهید. یک کاغذ کیک یزدی تا نشده را با گیره سوراخ کرده و آن را در آخرین لایه گل قرار دهید. برای پف دادن به گلتان، تای هر یک از کاغذ‌ها را کمی باز کنید.
  5. هر یک از کاغذهای تاشده را کمی بچرخانید و قسمتی از هر کدام را روی دیگری بیاندازید تا به شکل گل درآید. آن را مستقیماً با چسب حرارتی روی هدیه یا روبان بچسبانید.
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1042

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
دریا
17:23    1393/01/26

واقعا عععععععععععععععععععععععععععالیههههههههههههههههههه

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+0 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید