جا شمعی‌ توری

تعداد امتیازها: 1444
1 نفر
جا شمعی‌ توری

برای دیدن کاردستی های کار راه انداز دیگر به این لینک مراجعه کنید.

از تورهایی که آهار پارچه به آن‌ها زده‌اید، جا شمعی‌های محکمی بسازید. می‌توانید برای تزئین اطراف اتاق یا روی طاقچه شومینه، از این جا شمعی‌ها استفاده نمایید.

نحوه درست کردن

برای درست کردن انواع مختلفی از جا شمعی‌ها، از تکه‌های تور مستطیلی‌شکل استفاده کنید. طول این تور تعیین کننده اندازه جا شمعی شماست. ما از تورهایی به پهنای ۱۲ سانتی‌متر و به طول ۳۵ تا ۵۰ سانتی‌متر استفاده کرده‌ایم. برای این کار گیپور را ترجیح دادیم، زیرا گیپور دارای نقش و نگاری برجسته و مشخص است؛ اما شما می‌توانید برای این کار از هر نوع توری با وزن متوسط تا سنگین استفاده کنید.

جا شمعی‌ توری
  1. تور را به اندازه دلخواه و به شکل مستطیل ببرید. یکی از لبه‌های طولی را که در سر جاشمعی قرار می‌گیرد، از لبه‌های گل آن قیچی کنید. ته آن را کوک شل بزنید. دو سر آن را به هم وصل کنید. نخ را بکشید تا به شکل یک دایره جمع شود و گره بزنید. باید طوری باشد که بتوانید بادکنک را داخل آن قرار دهید.
  2. یک بادکنک داخل تور قرار دهید و آن را به اندازه تور باد کنید. بادکنک را به شکل عمودی در یک فنجان یک بار مصرف قرار دهید به طوری که جا شمعی سر و ته قرار بگیرد. تور جمع شده را مرتب کنید تا ته آن صاف شود. آهار پارچه را روی آن اسپری کنید تا سفت شود و بگذارید خشک شود.
  3. بادکنک را بترکانید.

 

روش ساخت انواع جاشمعی را هم یاد بگیرید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • جا شمعی‌ توری
  • جا شمعی‌ توری
مترجم: مریم انصاری
منبع: marthastewart.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1444

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ماه
16:12    1392/02/15

مرسی خیلی خوبو راحته

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید