تاج خروس

تعداد امتیازها: 578
1 نفر
تاج خروس
تاج خروس یک گیاهِ یکساله و بومیِ نواحیِ استوایی است و بهترین انتخاب برایِ زیبا سازی و رنگ دادن به باغچه‌تان، از اواسطِ تابستان تا فرارسیدنِ اولین یخبندان است. 
 
نیاز هایِ گیاه تاج خروس:
گیاهِ تاج خروس باید در معرض نورِ کامل خورشید قرار بگیرد و خاکش نیز باید ماسه‌ای، زهکش و غنی باشد. 
استفاده از مالچ برایِ کمک به حفظِ رطوبتِ خاک توصیه می‌شود. 
گیاهِ تاج خروس به مراقبتِ اندکی نیاز دارد و به ندرت دچارِ آفات یا بیماری‌ها می‌شود (تنها در مواردی مستعدِ پوسیدگیِ ریشه و یا ابتلا به کرم هایِ عنکبوت است). تا قبل از اینکه خاکِ باغ یا باغچه به اندازۀ کافی گرم نشده است، تاج خروس را نکارید، در غیرِ این صورت عملکردِ گیاه‌تان مختل خواهد شد. 
تاج خروس
تاج خروس از بذر رشد می‌کند.
تاج خروس پس از سپری شدنِ خطرِ سرما و یخبندان در بیرون از خانه کاشته می‌شود. همچنین می‌توانید نشاءِ آن را ۴ هفته قبل از زمانی که می‌خواهید آن را در بیرون بکارید، در داخلِ خانه رشد دهید. بذرِ گیاه را با خاکِ مناسب بپوشانید و دما را در حدودِ 21 تا 23 درجه سانتیگراد نگه دارید. جوانه زدنِ بذر‌ها ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد. 
کاشتِ تاج خروس:
پرورش دهندگانِ این گیاه گونه‌های مختلفی از آن را تولید کرده‌اند. یکی از گونه‌ها تا ارتفاعِ ۴۰ سانتی‌متر رشد کرده و به عرضِ ۳۰ سانتی‌متر گسترش پیدا می‌کند. 
گونۀ دیگر گلِ خشک هایِ زیبایی تولید می‌کند. کافی است زمانی که در زیبا‌ترین حالتِ خود هستند، آن‌ها را بریده و در نقطه‌ای به دور از نورِ آفتاب و خشک به صورتِ وارونه آویزان کنید تا خشک شوند. 
این گیاه همانندِ تاجِ خروس است و در انواع مختلف به ارتفاعِ ۱۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر و عرضِ ۱۵ تا ۵۰ سانتی‌متر موجود است.
برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • تاج خروس
  • تاج خروس
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.thegardenhelper.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 578

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید