تغییر ایجادکردن در محیط زندگی‌ برای حفظ نظم بسیار ضروری است. گاهی اوقات تغییر را می‌‌توان با جابه‌جا کردن برخی‌ مبلمان به وجود آورد و دکور جدیدی ایجاد کرد. گاهی اوقات می‌‌توان با کاربری برخی‌ مبلمان بازی کرد و یا آنها را در یک فضای دیگری از خانه چید. دور ریختن و نو خریدن ساده‌ترین راه است اما راه‌های خلّاق‌تری هم برای ایجاد دکور‌های جدید وجود دارند. در این مطلب می‌‌پردازیم به چند ایده جالب برای بازی با دور ریختنی‌ها برای ایجاد دکور‌های جدید در خانه. 

 

از بطری‌ها یک لوستر جالب بسازیم، در این تصویر می‌‌بینیم که از چند بطری آب پلاستیکی‌ یک لوستر ساخته شده که بسیار نور زیبایی‌ دارد.

 

دراور که مبلمانی مخصوص اتاق خواب است می‌‌تواند در فضاهای دیگر خانه هم جالب به‌نظر برسد. در این تصویر می‌‌بینیم که دو دراور رنگ شده و با یک صفحه روی آن جزیره آشپزخانه (میز وسط) را تشکیل داده اند. 

 

سینک دستشویی یا ظرفشویی را می‌‌توان به شکل یک گلدان استفاده کرد.

 

از قاشق چنگال‌های قدیمی‌ به عنوان دستگیره در محیط خانه می‌‌توان استفاده کرد. 

 

رنگ کردن یکی‌ از بهترین راه‌های نو کردن وسایل خانه است، رنگ‌های مدرن معمولاً جلوه بهتری به وسایل قدیمی‌ می‌‌دهند. در این تصویر می‌‌بینیم که چندین میز کلاسیک به قطع‌های مختلف بریده شده و در کنار هم با یک چیدمان جدید و رنگ یک‌دست بنفش یک اتاق کار بسیار زیبا را به وجود آورده اند. 

 

چمدان‌های قدیمی‌ خود را به شکل یک میز جادار در آورید. این روز‌ها این کاربری با استفاده باکس‌های رنگی‌ و مدرن بسیار باب است اما این چمدان‌ها تصویر جالب‌تری را ایجاد می‌‌کنند.

 

ساختن یک آباژور با لامپ‌های از کارافتاده ایده‌ای بسیار نو و جالب توجه است.

 

گاهی اوقات از خرده و اشغال چوب‌ها می‌‌توان تکّه‌های جالبی‌ را جدا و استفاده کرد. یا حتّی می‌‌توانید قبل از دور انداختن یک مبل به این بیاندیشید که چه استفاده‌ای از تکّه‌های آن می‌‌توانید بکنید.

 

تکّه‌های قراضه ماشین‌ها یا هواپیما را می‌‌توان استفاده کرد و مبلمانی بسیار جالب سخت. این تصویر میز اداری با تکّه رنگ‌شده بال هواپیما ساخته شده است. 

تهیه کننده: 

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

گیتی (تایید نشده)

از زحمتتان ممنون جالب بود

۰۱ / ۱۲ / ۱۳۹۲
برو به بالا