عضو پارسه‌گرد نیستید؟
ورودی ییلاقی

انواع دکور برای ورودی خانه

تعداد امتیازها: 932
1 نفر

اولين جايی که هرکس در بدو ورود به خانه با آن مواجه می شود، ورودی آن است. بنابراین دکور اين فضا از اهميت ويژه ای برخوردار است.

زمانی که شما وارد یک خانه می‌شوید، اولین جایی که به چشم شما می‌آید، فضای ورودی خانه می‌باشد. همه چیز در این محل، احساس اولیۀ شخصی را که وارد خانه می‌شود، تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر این فضا مناسب و زیبا چیده شده باشد، چکیدۀ کوچکی از تمامی منزل و نوع چیدمان آن را در چند متر مربع نشان خواهد داد. وروردی می‌تواند دارای اجزای خاصی باشد که هر کس بنا به سلیقه خود از آن‌ها استفاده می‌نماید. مثلاً می‌توان نیمکتی در قسمت ورودی قرار داد تا بتوان کمی روی آن استراحت نمود و یا آینه‌ای را در این محل نصب کرد تا هنگام ورود و خروج، ظاهر خود را ببینید. تعبیۀ جایی زیبا برای قرار دادن چتر و وسایل دیگر نیز فکر بدی نیست و راهرو را مرتب‌تر نشان می‌دهد.

در اینجا مثال‌هایی می‌زنیم تا به کمک آن‌ها و با چیدمان درست ورودی منزل، بتوانید بین داخل و خارج خانه تعادل ایجاد نمایبد.

طرح ییلاق

این ورودی شلوغ و در عین حال زیبا، مناسب یک خانواده پر جمعیت و پر رفت و آمد است. ملاحظه می‌کنید که لوازم مورد نیاز برای بیرون خانه چطور در آن جای داده شده است. مطالب زیر را طبق شماره‌های روی عکس بخوانید.

  1. کاغذ دیواری به صورت افقی نصب شده است تا با تخته و الوار‌ها و قفسه‌هایی که برای تزئین و گذاشتن اشیاء بر روی دیوار نصب شده‌اند، هماهنگی داشته باشد. در عین حال بدون این‌که فضا را شلوغ نماید، به این مکان شُکوه و جلوۀ خاصی می‌دهد.
  2. در ورودی‌هایی که جایی برای کنسول و یا میز ندارند، نصب یک طاقچه روی دیوار، می‌تواند جایگاه مناسبی برای اشیای زینتی مانند ساعت و چیزهای دیگر فراهم آورد.
  3. قلاب‌هایی بر روی دیوار زده شده‌اند تا لوازم مختلف را نگه دارند. قلاب‌هایی برای کت و لباس‌ها، قلاب کنار نیمکت برای پاشنه‌کش و همین طور قلاب‌هایی که چتر‌ها را روی آن‌ آویزان کرده‌اند، حس خانه‌های روستایی را به بیننده می‌دهد که تفنگ‌های قدیمی را بر روی دیوار آویزان می‌کردند.
  4.  با قرار دادن یک سینی از جنس ورق فلزی گالوانیزه در زیر نیمکت، می‌توان به نظم کفش‌ها کمک کرده و از وارد شدن آب، گِل و خاک به داخل خانه و کثیف شدن کف جلوگیری کنید.
  5. زمانی که یک یا چند نفر از اعضای خانه نیستند، برای اینکه جلوی در خانۀ پر از دمپایی و کفش نباشد، می‌توانید یک سطل جلوی در و کنار نیمکت قرار دهید و دمپایی‌ها را داخل آن بگذارید تا به نظم این مکان کمک شود.
مترجم: امیر ماتیو علوی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
تعداد امتیازها: 932

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید