با استفاده از پرده، نیم پرده و پرده کرکره‌ای، ظاهر اتاق‌تان را کاملاً تغییر دهید.

اگر می‌خواهید دکوراسیونی جذاب و دل‌انگیز داشته باشید آلبوم اصول دکوراسیون را ببینید.

پرده کرکره‌ای سنتی

این پرده چند منظوره، یک شیوه بی‌نقص برای پوشاندن پنجره است. خلق این ظاهر شیک بسیار ساده است.

پرده ظریف

چین‌های به کار رفته در قسمت پایین این پرده و پارچه پر نقش و نگار آن، مناسب اتاق‌های سنتی است. طراحی به گونه‌ای است که نسبتاً بالا قرار گرفته و ظاهر زیباتری به آن بخشیده است. استفاده از آس‌تر نخی و سبک‌وزن به جای آستر تیره، باعث درخشش نقش‌های پرده درنور خورشید شده است.

پرده شفاف

پارچه شفاف مخصوصاً وقتی که کمرنگ هم باشد، ظاهر تشریفاتی کمتری دارد. این پرده که از جنس لینن است، بسیار مناسب پنجره بالای سینک آشپزخانه می‌باشد و در عین حال که جلوی آفتاب را می‌گیرد، می‌توانید نمای بیرون را هم ببینید.

پرده زیبای سنتی

پرده‌های سنتی، جزء اصلی اتاق‌های پذیرایی رسمی، ایوان‌ها، و اتاق‌خواب‌های اصلی هستند. پارچه‌های چند لایه، آستر و آستر لفافی، پرده‌های مدور و نیم‌پرده‌ها، ویژه این اتاق‌ها هستند. بری تزئئین این پرده‌ها با هر نوع تزئین زیبا و مجللی که دوست دارید مانند ریسمان، نوار و حاشیه، دست‌تان باز است.

پرده زیبای روستایی

این پرده که ساده‌تر از سایر پرده‌ها و دارای طرحی ییلاقی است، ظاهر گرم و جذابی دارد. چین‌ها، روبان‌ها، کمان‌ها، پارچه‌های گلدار و چهار‌خانه، از ویژگی‌های بارز این نوع پرده است.

پرده مدرن

برخی از طرح‌های ظریف و مدرن به کار رفته در اینجا، از قبیل پرده‌هایی که روی چوب پرده‌های نوسانی نصب شده‌اند، ما را بر آن می‌دارند تا کلاً درباره مفهوم پرده تجدید نظر کنیم. پارچه‌های به کار رفته در آن، نخ و حریر می‌باشند. در این پرده هم از رنگ‌های روشن و ملایم و هم از رنگ‌های تیره استفاده شده است.

پرده های رستوران

طراحان رستوران‌ها در فرانسه، نکات زیادی درباره طراحی محیطی می‌دانند. برای مثال به این پرده کلاسیک نگاه کنید. این پرده که در وسط پنجره نصب شده است، به نور خورشید اجازه ورود به دورن اتاق را داده و در عین حال خلوت و نور فیلتر شده را برای مشتریان فراهم می‌نماید.

نیم پرده پلیسه‌دار

نیم پرده پرده پلیسه دار، وسیله خوبی برای افزودن عمق و زیبایی به پنجره‌های‌تان است. این نیم پرده‌های پلیسه‌دار را می‌توانید با پارچه ساتن درست کنید.

پرده زیبای قدیمی

یک شیء غیر منتظره مانند این رومیزی زیبا را تبدیل به پرده‌ای دلربا کنید. اگر نمی‌خواهید به ترکیب اصلی آن دست بزنید، لازم نیست جای چوب پرده را روی آن بدوزید. دست به یک کار غیر منتظره دیگر بزنید و پرده را با یک رسیمان یا نوار ساده کنار بزنید.

دستگیره پرده کرکره‌ای

این شیء زیبا را داخل کشو پنهان نکنید و با آن دستگیره‌ای برای پرده کرکره‌ای درست کنید. همچنین می‌توانید از یک منجوق یا گوشماهی استفاده کنید، یا ریسمانی رنگی را دور یک واشر فلزی ساده بپیچید. با تزئین کردن دستگیره پرده کرکره‌ای، ظاهری شیک‌تر به اتاق‌تان ببخشید.

قلاب‌های ریسمان پرده

دسته‌های مختلف کشوی دراور از قلاب‌های معمولی برای ریسمان پرده‌های کرکره‌ای زیباتر هستند.

منبع : 
www.marthastewart.com

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دوست گرامی برای افزودن دیدگاه خود نیاز به ورود یا نام‌نویسی در سایت پارسه‌گرد دارید.

برو به بالا