4 درمان خانگی سرماخوردگی

برای درمان سرماخوردگی فرزندتان حتماً مطالعه کنید. سرفه می کند، عطسه می کند، آب ریزش بینی دارد. بدون استفاده از دارو (دیگر استفاده از دارو های سرفه و سرماخوردگی برای کودکان زیر 4 سال توصیه نمی شود)، احساس می کنید که هیچ چیزی برای  کاهش ناراحتی کودک تان ندارید. نترسید! درمان های زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید.

بینی اش را چرب کنید؛ دکتر جنیفر شو (Jenifer shu) یکی از نویسندگان کتاب "کنترل خانه با وجود نوزاد تازه به دنیا آمده" (Heading Home with Your Newborn) می گوید: "هر کاری که بتوانید برای چرب کردن بینی اش انجام دهید، به کاهش التهاب او کمک کرده، می تواند مجرای بینی او را تحریک به باز شدن کند و تنفس را برای کودک تان راحت تر کند. یک بخور خنک یا اسپری نمکی بینی را امتحان کنید. خوب است در کودکانی که قادر به فین کردن نیستند، برای پاک کردن ترشحات بینی اش از مکش بینی (nasal aspirator) استفاده کنید. البته به اندازه ای محدود: برای جلو گیری از سوزش بیشتر، بیش از 2 تا سه بار در روز از آن استفاده نکنید.

به او بستنی یخی بدهید. دکتر شو می گوید بستنی یخی  می تواند گلو درد آتشین را خنک کرده و به تامین آب بدن کودک تان کمک کند. یک بستنی یخی 100 درصد میوه ای را باز کنید ( این بستنی ها قند کمی دارند) و به او بدهید.

دهان او را شیرین کنید؛ تحقیقات دانشگاه ملی پنسیلوانیا نشان می دهد کمی عسل می تواند سرفه های نوزاد را آرام کند (بجز یک استثنائ مهم: عسل برای کودکان زیر 12 ماه خطرناک است، زیرا این کودکان در برابر نوعی میکروب  (botulism spores) موجود در عسل آسیب پذیر هستند).  والدینی که به کودکانشان نیم ساعت قبل از خواب نصف قاشق چایخوری عسل گندم سیاه دادند، شاهد بهبود قابل توجهی در کودکانشان بودند.

سوپ جوجه درست کنید. زیرا دارای خواص ضد التهاب است که می تواند گلوی خراش‌دار را تسکین بخشیده و  گرفتگی بینی اش را رفع کند. مامان بزرگ واقعاً یک چیزهایی می دانست!

توصیه متخصص

در صورت التهاب گلو از ادویه جات کمتری در تهیه غذا استفاده شود.

در بچه های بزرگتر برای درمان سرفه می توان از جوشانده ها به خصوص مریم گلی استفاده نمود(در صورت عدم حساسیت).

مخلوط آب ولرم با عسل و اب لیموی تازه بسیار درمان طبیعی و موثری می باشد.

نام مترجم: 
نغمه خالقی
منبع : 
www.parenting.com

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

فراز (تایید نشده)

سلام . کودک چهار ماهه ای دارم که پس از سه هفته هنوز سرفه همراه خس خس سینه و عطسه و آبریزش بینی داره . چند تا دکتر بردیم ولی خوب نشده . لطفاً برای درمان گیاهی راهکاری ارائه فرمائید متشکر.

۱۵ / ۰۳ / ۱۳۹۲

احسان نامجو (تایید نشده)

سلام. بسر ده ماهه من از شیر خشک استفاده میکند و دستگاه ایمنی بدنش بسیار ضعیف است و هر ماهبیمار میشود. برای بالا بردن ایمنی بدنش چه کاری انجام بدهم. با تشکر فراوان

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۳

بهار (تایید نشده)

غذای کمکی بده

۲۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

بهار (تایید نشده)

ممنون از راهنماییهاتون

۲۸ / ۰۵ / ۱۳۹۳

panjshir (تایید نشده)

سلام . کودک یک ماهه ای دارم که پس از سه هفته خس خس سینه و گرفتگی بینی داره . چند تا دکتر بردیم ولی خوب نشده . لطفاً برای درمان راهکاری ارائه فرمائید متشکرم.

۱۱ / ۰۸ / ۱۳۹۳

احمد (تایید نشده)

دوست عزیز ممکن است که احتقان بینی و خس خس نوزاد شما در ارتباط با رفلاکس نوزاد تلبندتان باشد.کودکان دارای رفلاکس معده همچین علایمی را دارند

۲۹ / ۱۲ / ۱۳۹۳

بهار (تایید نشده)

بچه ی 8 ماهه ای دارم که اب دماغش زیاد میاد چی بدم خوب بشه ممنون

۱۴ / ۰۳ / ۱۳۹۴

بهار (تایید نشده)

بچه ی 8 ماهه ای دارم که اب دماغش زیاد میاد چی بدم خوب بشه ممنون

۱۴ / ۰۳ / ۱۳۹۴

Barsam (تایید نشده)

سلام پسرم پنج ماهشه دوروزميشه كه سرفه ميكنه دماغه ابريزش داره داروي خانگي چي خوبه كه درمانش كنه لطفاراهنمايي كنيد

۱۰ / ۰۸ / ۱۳۹۴

نادیا (تایید نشده)

مطالبتون اموزنده بودمرسی

۱۴ / ۰۹ / ۱۳۹۴
برو به بالا