عضو پارسه‌گرد نیستید؟

4 درمان خانگی سرماخوردگی

تعداد امتیازها: 712
1 نفر

استفاده از داروهای سرماخوردگی برای کودکان زیر 4 سال توصیه نمی شود، ولی درمان های خانگی کارساز هستند.

برای درمان سرماخوردگی فرزندتان حتماً مطالعه کنید. سرفه می کند، عطسه می کند، آب ریزش بینی دارد. بدون استفاده از دارو (دیگر استفاده از دارو های سرفه و سرماخوردگی برای کودکان زیر 4 سال توصیه نمی شود)، احساس می کنید که هیچ چیزی برای  کاهش ناراحتی کودک تان ندارید. نترسید! درمان های زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید.

بینی اش را چرب کنید؛ دکتر جنیفر شو (Jenifer shu) یکی از نویسندگان کتاب "کنترل خانه با وجود نوزاد تازه به دنیا آمده" (Heading Home with Your Newborn) می گوید: "هر کاری که بتوانید برای چرب کردن بینی اش انجام دهید، به کاهش التهاب او کمک کرده، می تواند مجرای بینی او را تحریک به باز شدن کند و تنفس را برای کودک تان راحت تر کند. یک بخور خنک یا اسپری نمکی بینی را امتحان کنید. خوب است در کودکانی که قادر به فین کردن نیستند، برای پاک کردن ترشحات بینی اش از مکش بینی (nasal aspirator) استفاده کنید. البته به اندازه ای محدود: برای جلو گیری از سوزش بیشتر، بیش از 2 تا سه بار در روز از آن استفاده نکنید.

به او بستنی یخی بدهید. دکتر شو می گوید بستنی یخی  می تواند گلو درد آتشین را خنک کرده و به تامین آب بدن کودک تان کمک کند. یک بستنی یخی 100 درصد میوه ای را باز کنید ( این بستنی ها قند کمی دارند) و به او بدهید.

دهان او را شیرین کنید؛ تحقیقات دانشگاه ملی پنسیلوانیا نشان می دهد کمی عسل می تواند سرفه های نوزاد را آرام کند (بجز یک استثنائ مهم: عسل برای کودکان زیر 12 ماه خطرناک است، زیرا این کودکان در برابر نوعی میکروب  (botulism spores) موجود در عسل آسیب پذیر هستند).  والدینی که به کودکانشان نیم ساعت قبل از خواب نصف قاشق چایخوری عسل گندم سیاه دادند، شاهد بهبود قابل توجهی در کودکانشان بودند.

سوپ جوجه درست کنید. زیرا دارای خواص ضد التهاب است که می تواند گلوی خراش‌دار را تسکین بخشیده و  گرفتگی بینی اش را رفع کند. مامان بزرگ واقعاً یک چیزهایی می دانست!

توصیه متخصص

در صورت التهاب گلو از ادویه جات کمتری در تهیه غذا استفاده شود.

در بچه های بزرگتر برای درمان سرفه می توان از جوشانده ها به خصوص مریم گلی استفاده نمود(در صورت عدم حساسیت).

مخلوط آب ولرم با عسل و اب لیموی تازه بسیار درمان طبیعی و موثری می باشد.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 712

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
عاطفه
19:09    1395/06/10

سلام
کودک چهارماهه ای دارم که دو روزه ابریزش بینی داره و بیقرارشده برای درمان ابریزش چیکار کنم به روش خونگی؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Barsam
17:34    1394/08/10

سلام پسرم پنج ماهشه دوروزميشه كه سرفه ميكنه دماغه ابريزش داره داروي خانگي چي خوبه كه درمانش كنه لطفاراهنمايي كنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نادیا
10:00    1394/09/14

مطالبتون اموزنده بودمرسی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بهار
11:40    1394/03/14

بچه ی 8 ماهه ای دارم که اب دماغش زیاد میاد چی بدم خوب بشه ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بهار
11:40    1394/03/14

بچه ی 8 ماهه ای دارم که اب دماغش زیاد میاد چی بدم خوب بشه ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
panjshir
22:47    1393/08/11

سلام . کودک یک ماهه ای دارم که پس از سه هفته خس خس سینه و گرفتگی بینی داره . چند تا دکتر بردیم ولی خوب نشده . لطفاً برای درمان راهکاری ارائه فرمائید متشکرم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
احمد
19:50    1393/12/29

دوست عزیز ممکن است که احتقان بینی و خس خس نوزاد شما در ارتباط با رفلاکس نوزاد تلبندتان باشد.کودکان دارای رفلاکس معده همچین علایمی را دارند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بهار
12:12    1393/05/28

ممنون از راهنماییهاتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
احسان نامجو
16:13    1393/01/10

سلام. بسر ده ماهه من از شیر خشک استفاده میکند و دستگاه ایمنی بدنش بسیار ضعیف است و هر ماهبیمار میشود. برای بالا بردن ایمنی بدنش چه کاری انجام بدهم. با تشکر فراوان


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بهار
12:14    1393/05/28

غذای کمکی بده


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فراز
08:39    1392/03/15

سلام . کودک چهار ماهه ای دارم که پس از سه هفته هنوز سرفه همراه خس خس سینه و عطسه و آبریزش بینی داره . چند تا دکتر بردیم ولی خوب نشده . لطفاً برای درمان گیاهی راهکاری ارائه فرمائید متشکر.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+5 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید