عضو پارسه‌گرد نیستید؟

20 کار قبل از بارداری

تعداد امتیازها: 3189
3 نفر
20 کار قبل از بارداری

شما و همسرتان تصمیم گرفته‌اید که پدر و مادر شوید. اما حداقل یکی دو ماهی صبر کنید. برای این کار، باید‌ها و نباید‌هایی وجود دارد. فهرست ما به شما کمک می‌کند تا بدن و زندگی‌تان مناسب بارداری شود.

اسید فولیک مصرف کنید

حتی اگر یک رژیم غذایی را برای خود در نظر بگیرید، کمی سخت است که بتوانید تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن‌تان را تنها از منابع غذایی دریافت کنید و در این زمان نباید نسبت به دریافت مواد مغذی برای خود تخفیف قایل شوید. طبق اظهارات مرکز کنترل بیماری، با مصرف روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک به مدت حداقل یک ماه قبل از بارداری و در طول سه ماهه اول بارداری، می‌توانید احتمال داشتن نوزادی با نارسایی‌های مجرای عصبی از قبیل اسپینا بیفیدا (spina bifida) را به میزان %۷۰ کاهش دهید.

مکمل‌های اسید فولیک را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید و یا می‌توانید از مولتی ویتامین‌های معمولی یا مولتی ویتامین‌های قبل از بارداری استفاده کنید. اگر مولتی ویتامین مصرف می‌کنید، توجه داشته باشید که ویتامین A را بیش از میزان توصیه شده مصرف نکنید، مگر این‌که همه آن‌ها به شکل بتا-کارتن (beta-carotene) باشند. مصرف بیش از حد نوع خاصی از ویتامین A می‌تواند منجر به نقص جنین شود. اگر نمی‌دانید که چه چیزی مصرف کنید، از پزشک خود بخواهید تا یک مکمل به شما پیشنهادکند.

سیگار نکشید

اگر سیگار می‌کشید، وقت ترک آن فرا رسیده است. مطالعات بسیاری ثابت کرده‌اند که مصرف سیگار و مواد مخدر می‌تواند منجر به سقط جنین، زایمان زودرس و به دنیا آمدن نوزادانی سبک وزن شود.

به علاوه، تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از هر نوع تنباکو می‌تواند بر باروری شما تأثیر گذاشته و میزان اسپرم همسرتان را کاهش دهد. در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که حتی دود  سیگار می‌تواند بر شانس بارداری تأثیر بگذارد.

مطلب ترک سیگار قبل از بارداری را اینجا بخوانید.

20 کار قبل از بارداری

از مصرف کافئین خودداری کنید

تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند توانایی جذب آهن را که برای بارداری نیاز به میزان بسیار زیادی از آن دارید، کاهش داده و احتمال مرده‌زایی را افزایش دهد. بنابراین شروع کنید به کم کردن مصرف قهوه، چای و قطع نوشابه.

می‌توانید مقدار کافئین خود را به نصف برسانید، زیرا ترک ناگهانی آن ممکن است منجر به سردرد‌های شدیدی شود. اگر قهوه زیاد مصرف می‌کنید، سعی کنید مقدار آن را به یک فنجان در روز کاهش دهید – اکثر کار‌شناسان معتقدند که این میزان مشکلی ایجاد نمی‌کند. همین که خودتان را به زندگی بدون کافئین یا با کافئین کم وفق دادید، شاید به این نتیجه برسید که شیر (با کمی شربت طعم دار)، جایگزین خوبی است و البته کلسیم موجود در آن نیز برای‌تان مفید خواهد بود.

وزن خود را چک کنید

اگر از وزن مناسبی برخوردار هستید، به احتمال زیاد بارداری راحت‌تری خواهید داشت. مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که شاخص توده بدنی‌شان زیر ۲۰ یا بالای ۳۰ است، سخت‌تر باردار می‌شوند. بنابراین خوب است قبل از این‌که سعی کنید باردار شوید، وزن خودتان را به محدوده بین ۲۰ تا ۳۰ برسانید. اگر وزن مناسبی ندارید، کاهش یا افزایش وزن، شانس بهتری برای بارداری به شما خواهد داد. در خصوص بهترین راه رسیدن به وزن مورد نظرتان با پزشک مشورت کنید.

(توضیح مترجم: شاخص توده بدنی (body mass index) یا شاخص کوتله یا بی‌ام‌آی (BMI) سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است. در واقع شاخص توده بدنی ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود. این شاخص در بین سال‌های ۱۸۳۰تا ۱۸۵۰توسط آدولف کوتله دانشمند بلژیکی ابداع شد.)

20 کار قبل از بارداری

یخچال‌تان را پر از غذاهای سالم کنید

هنوز به اندازه دو نفر غذا نمی‌خورید، اما اکنون باید دست به کار شوید و غذاهای سالم را انتخاب کنید تا بدن‌تان مملو از مواد مغذی لازمه بارداری سالم شود(تغذیه سالم برای بارداری). سعی کنید روزانه حداقل ۲ فنجان میوه و ½ ۲ فنجان سبزیجات مصرف کنید، به اضافه غلات کامل و غذاهایی که سرشار از کلسیم هستند مانند شیر، آب پرتقال (کلسیم دار) و ماست.

اگر خیلی به ماهی علاقه دارید، به میزان مصرف آن توجه داشته باشید. هر چند ماهی سرشار از پروتئین است، اما برخی از انواع آن از قبیل کوسه، اره ماهی، ماهی خال مخالی (king mackerel) و کاشی ماهی (tile fish) حاوی مقدار زیادی جیوه هستند. میزان زیاد متیل جیوه برای رشد مغز نوزاد مضر است. از آنجایی که جیوه می‌تواند در بدن‌تان جمع شود و بیش از یک سال در بدن باقی بماند، بهترین کار این است که در زمانی که سعی بر باردار شدن دارید، از خوردن ماهی دارای مقدار زیاد جیوه خودداری کنید. به جای آن هفته‌ای دوبار (۳۴۰ گرم) ماهی حاوی جیوه کم مانند سالمون و تن ماهی (canned light tuna)، مصرف کنید.

یک برنامه ورزشی را دنبال کنید

همین حالا یک برنامه تناسب اندام را آغاز کنید و در انجام آن مداومت ورزید. تا در نتیجه بدنی مناسب بارداری کسب کنید. به علاوه، کمی عرق ریختن، شیوه بسیار خوبی برای رهایی از استرس است. استرس می‌تواند مانع از بارداری شود.(ورزش و بارداری)

یک برنامه ورزشی سالم شامل ۶۰ دقیقه فعالیت در اکثر روزهای هفته است. فعالیت‌هایی از قبیل راه رفتن، دوچرخه سواری و نرمش. برای افزایش انعطاف پذیری بدن، ورزش‌هایی مانند حرکات کشش روزانه و یوگا انجام دهید. در این صورت، برنامه تناسب اندام بسیار خوبی خواهید داشت. به یاد داشته باشید، در هنگام بارداری نیز می‌توانید – و حتی توصیه می‌شود – به ورزش خود ادامه دهید.

اگر منظور شما از برنامه ورزشی عوض کردن کانال‌های تلویزیون است، احتیاج دارید که یک برنامه ورزشی ساده (مثل ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه) را شروع کنید و سپس فعالیت‌های بیشتری را به این برنامه روزانه بیافزایید. برای مثال به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید و یا اتومبیل‌تان را چند کوچه دور‌تر از محل کارتان پارک کنید.

همچنین مطلب ورزش قبل از بارداری را در اینجا مشاهده کنید.

20 کار قبل از بارداری

نزد دندانپزشک بروید

در حالی که بدن‌تان را برای بارداری آماده می‌کنید، سلامت دهان‌تان را نیز مد نظر داشته باشید. تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممکن است شما را بیشتر در معرض بیماری لثه قرار دهد. افزایش میزان هورمون پروژسترون و استروژن، باعث تغییر واکنش لثه در برابر باکتری‌ها شده و منجر به تورم، خونریزی و حساس شدن لثه‌ها می‌شود.

خبر خوش! احتمال تجربه ناراحتی لثه در خانم‌هایی که قبل از بارداری به سلامت دندان خود اهمیت می‌دهند، کمتر است. اگر در شش ماه گذشته نزد دندانپزشک نرفته‌اید، اکنون زمان آن است که برای معاینه، ترمیم و تمیز کردن آن‌ها به دندانپزشک مراجعه کنید.

به دنبال سوابق پزشکی ریشه‌ای خود بروید

خوب است که شما و همسرتان سوابق سلامت خانواده خود را بررسی کنید. بنابر این با پدر و مادر، خواهر و برادر و یا سایر اقوام تماس گرفته و در این مورد اطلاعاتی کسب کنید. مهم‌ترین سؤالی که باید از آن‌ها بپرسید این است که آیا فردی در خانواده‌تان دارای اختلال ژنتیکی یا کروموزمی مانند سندروم داون (Down Syndrome)، کم خونی سلول‌های داسی شکل، سیستیک فیبروسیس (cystic fibrosis)، تای ساکس (Tay-Sachs)، عقب ماندگی یا سایر تأخیرات رشدی بوده است یا خیر. بپرسید که آیا نوزادی با نقص کالبد‌شناسی مادرزادی‌ای مثل نقص قلبی یا مجرای عصبی به دنیا آمده است یا خیر.(مشاوره ژنتیک قبل از بارداری)

پزشک شما در ویزیت قبل از بارداری و یا اولین معاینه قبل از بارداری، مجموعه ای از سؤالات را از شما خواهد پرسید و پاسخ‌های شما به او در تشخیص اینکه آیا نیازی به آزمایش ژنتیکی دارید یا خیر کمک خواهد کرد.

20 کار قبل از بارداری

زمانی را برای ویزیت قبل از بارداری تنظیم کنید

لازم نیست که از اکنون برای زایمان، پزشک یا مامایتان را تعیین کنید. اما باید با پزشک خود زمانی را برای معاینه قبل از بارداری تعیین کنید. پزشکتان به احتمال قوی سؤالاتی درباره سوابق پزشکی شما و خانواده‌تان، سلامت فعلی شما و هر نوع دارویی که مصرف می کنید خواهد پرسید. برخی از داروها مانند اکوتان (داروی درمان آکنه) که به طور رایج تجویز می‌شود، در چربی بدن ذخیره می‌شوند و ممکن است ماه‌ها در آنجا باقی بمانند.

پزشک همچنین باید درباره رژیم غذایی، وزن و ورزش با شما صحبت کند، برای‌تان ویتامین قبل از بارداری تجویز کند و از این که سیستم ایمنی‌تان سالم است، اطمینان حاصل کند. برای اطلاع از ایمنی شما در برابر بیماری‌های کودکان از قبیل آبله مرغان و سرخچه، آزمایش بگیرد و به سؤالات شما پاسخ دهد. اگر از زمان معاینه‌تان یک سال می‌گذرد، همچنین باید منتظر معاینه لگن و پاپ اسمیر باشید و در صورت احتمال بیماری‌هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند، آزمایش دهید.

بسیاری از زوج‌ها شاید بخواهند بر اساس سابقه خانوادگی یا نژادیی که دارند، از نظر داشتن سلول های داسی شکل، تای ساکس، سیستیک فیبروسیس و یا سایر بیماری‌ها آزمایش ژنتیک بدهند.

زمان تخمک‌گذاری خود را بسنجید

برخی از خانم‌ها هنگامی که تصمیم به بارداری می‌گیرند، خیلی ساده دارو‌ها و یا شیوه‌های پیشگیری از زایمان را کنار می‌گذارند و باقی کار را به دست تقدیر می‌سپارند و برخی دیگر حساب شده‌تر عمل کرده و زمان تخمک گذاری خود را مشخص می‌کنند. برای تخمین تقریبی از ماشین حساب تخمک گذاری ما استفاده کنید. برای دقت بیشتر جدولی از دمای پایه بدن‌تان و تغییرات مخاط گردنه رحمتان ترسیم کنید. پیگیری این علائم طی چندین ماه، می‌تواند به شما کمک کند در طول هر سیکل زمان تخمک‌گذاری‌تان را تشخیص دهید. برای قرائت دقیق دما، باید دمای بدن‌تان را صبح قبل از بلند شدن از رختخواب با استفاده از یک دماسنج پایه‌ای که در داروخانه‌ها موجود است، اندازه‌گیری کنید.( تعیین زمان تخمک گذاری)

کیت‌های تشخیص تخمک‌گذاری نیز از طریق شناسایی هورمون‌های موجود در ادرار یا تغییر کلرید بزاق دهان یا روی پوست که نشان دهنده نزدیک شدن به زمان تخمک‌گذاری است، به شما در تشخیص این زمان کمک می‌کنند. این کیت‌ها ممکن است تا حدی گران باشند و در داروخانه‌ها موجود هستند.

20 کار قبل از بارداری

سلامت روانی خود را بررسی کنید

خانم‌هایی که دچار افسردگی هستند، ممکن است دچار مشکل باروری شوند. اگر فردی دچار افسردگی بالینی باشد، به زحمت می‌تواند مواظب خود باشد چه برسد به نوزاد. بدیهی است که در صورت ابتلای به افسردگی، باروری سخت می‌شود.

تمامی زنان مخصوصاً آن‌هایی که دارای سابقه شخصی یا خانوادگی ابتلای به افسردگی هستند، باید قبل از بارداری از نظر سلامت روانی معاینه شوند. اگر علائمی از افسردگی را در خود مشاهده کردید، از قبیل عدم علاقه و لذت بردن از چیزهایی که قبلاً به آن‌ها علاقه داشتید، تغییر اشتها، تغییر الگوی خواب، فقدان انرژی یا احساس درماندگی و بی‌ارزشی، از پزشک‌تان بخواهید که شما را به یک روانپزشک معرفی کند.

اگر به دارو نیاز داشته باشید، روانپزشک نوعی داروی ضد افسردگی را برای‌تان تجویز خواهد کرد که استفاده از آن در حین تلاش برای بارداری و در دوران بارداری مانعی نداشته باشد. همچنین شاید لازم شود از فنون کنترل استرس مانند یوگا و مدیتیشن استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهند که این شیوه‌ها می توانند به باردار شدن زنان افسرده کمک کنند.

از ابتلای به عفونت جلوگیری کنید

در حالی که سعی بر بارداری دارید، مهم است که کاملاً از بروز عفونت‌ها مخصوصاً عفونت‌هایی که می‌تونند به نوزاد آینده‌تان صدمه بزنند، جلوگیری کنید.

باید از خوردن غذاهای خاصی مانند پنیر و سایر محصولات لبنی غیر پاستوریزه، غذاهای بسته بندی شده و گوشت‌های حاضری و ماهی و مرغ خام و نیم نپخته پرهیز کنید. این غذا‌ها می‌توانند باکتری‌های خطرناکی را که منجر به لیستریوس (بیماری حاصل از غذا که می‌تواند منجر به سقط جنین یا مرده‌زایی شود) می‌شوند، وارد بدن‌تان کنند. همچنین باید از آبمیوه‌های غیر پاستوریزه اجتناب کنید، زیرا این آبمیوه‌ها ممکن است حاوی باکتری‌هایی مانند سالمونلا یاای.کولی (E. coli) باشند. ماهی خام، مخصوصاً صدف می‌تواند حاوی میکرواورگانیسم‌های خطرناکی باشد.

توجه داشته باشید که هنگام درست کردن غذا، دست‌هایتان را پی در پی بشویید. دمای یخچال‌تان باید بین ۲ تا ۴ درجه سلسیوس (۳۵ تا ۴۵ درجه فار‌‌نهایت) باشد و دمای فریزر روی ۱۷. ۷- یا کمتر از ۱۷. ۷- درجه سلسیوس (۰ درجه فار‌‌نهایت) باشد تا مانع از فاسد شدن غذاهای سرد شود.

و در انتها، خوب است هنگامی که خاک باغچه را حفر می‌کنید، دستکش بپوشید یا از فرد دیگری بخواهید که جعبه شن حیوان خانگی‌تان را تعویض کند تا از ابتلای به عفونت انگلی پستانداران و انسان‌ها (toxoplasmosis) که یکی دیگر از عفونت‌هایی می‌باشد که برای نوزاد در حال رشدتان مضر است، جلوگیری کنید.

20 کار قبل از بارداری

خطرات محیطی را حذف کنید

برخی از مشاغل می‌توانند سلامت شما و نوزاد درون شکم‌تان را به خطر بیاندازند. اگر بطور مرتب در معرض مواد شیمیایی یا تشعشات قرار دارید، باید قبل از بارداری تغییراتی در کار خود ایجاد کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که برخی از پاک کننده‌ها، حشره کش‌ها، حلال‌ها و سرب موجود در آب شرب لوله‌های کهنه و قدیمی، می‌توانند برای نوزاد در حال رشدتان مضر باشد. درباره کارهای روزمره‌تان با پزشک یا ماما صحبت کنید و ببینید که آیا چاره‌ای برای جلوگیری یا حذف خطرات موجود در خانه یا محل کارتان وجود دارد یا خیر.

کاملاً به تصمیم خود فکر کنید

با به دنیا آمدن نوزاد، یک مسئولیت دائمی به عهده شما خواهد بود. قبل از تصمیم به بارداری مهم است شما و همسرتان ببینید که به دنبال چه چیزی هستید و اینکه آیا آماده پذیرش چنین مسئولیتی هستید یا خیر. برخی از سؤالات مهمی که باید در نظر داشته باشید:

 • آیا هر دوی شما آماده پذیرش مسئولیت پدر و مادر شدن هستید؟
 • اگر تفکر مذهبی متفاوتی دارید، راجع به نحوه تأثیر گذاری آن بر کودک‌تان صحبت کرده‌اید؟
 • آیا کاملاً به نحوه اداره مسئولیت‌های مراقبت از فرزند و ایجاد تعادل میان کار و خانواده فکر کرده‌اید؟
 • آیا آماده نگهداری از کودکی که احتمالاً دارای نیازهای خاص است، هستید؟
 • آیا خودتان را آماده کرده‌اید تا از خواب جمعه‌تان بزنید؟ و برای این‌که هر وقت که خواستید بدون کودک‌تان از خانه بیرون بروید، برای گرفتن پرستار آماده هستید؟
20 کار قبل از بارداری

دوست‌تان را در جریان بگذارید

در حالی که این زمان، زمان بسیار هیجان‌انگیزی است، می‌تواند استرس و مشکلات عاطفی نیز به همراه خود داشته باشد. این مطلب را علاوه بر همسرتان، با دوست‌تان نیز در میان بگذارید. خوب است که با شروع تهوع صبحگاهی و تغییرات هورمونی شدید، یک دوست حامی در کنار خود داشته باشید و همچنین همیشه عالی است که برای صحبت کردن درباره خیالپردازی‌های خود برای کودک آینده‌تان، همصحبتی داشته باشید.

داروها و لوازم پیشگیری از بارداری را کنار بگذارید

همین که بدن‌تان را آماده بارداری کردید، خودتان را برای خداحافظی با لوازم پیشگیری از بارداری آماده کنید. برخی از افراد خیلی راحت کاندوم و یا دیافراگم را کنار می‌گذارند، اما برخی دیگر که از پیشگیری کننده‌های هورمونی استفاده می‌کنند، نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند.

برای مثال اگر از قرص استفاده می‌کنید، بهتر است بسته‌ای که در دست دارید را کاملاً تمام کنید تا دچار خونریزی‌های نامنظم نشوید. شاید چند ماهی طول بکشد تا سیکل قاعدگی‌تان به حالت طبیعی باز گردد، اما اکثر زنان در‌‌ همان ماه اول که قرص را کنار می‌گذارند، قدرت باروری دارند.

همین مسأله در مورد برچسب‌ها و حلقه‌های (patch and ring) پیشگیری‌کننده صدق می‌کند و اگر از آمپول دپو-پروورا (depo- provera) استفاده می‌کنید، ممکن است بعد از آخرین آمپولی که دریافت کرده‌اید، یک سال طول بکشد تا بدن‌تان شروع به تخمک گذاری کند، حتی اگر سیکل‌تان زود‌تر به حالت عادی بازگردد.

وقتی که داروی کنترل بارداری را کنار می‌گذارید، یادداشت برداری از سیکل قاعدگی‌تان را شروع کنید. از یک تقویم عادی استفاده کنید و زمان شروع و پایان سیکل را علامت‌گذاری کنید. این کار در تعیین روز زایمان و برنامه ریزی برای هر نوع آزمایشی که در سه ماهه اول بارداری ممکن است نیاز داشته باشید، به پزشک‌تان کمک می‌کند.


توصیه مشاور:لازم به یاد آوری است با مراجعه به  پزشکتان علاوه بر آگاهی از تاریخچه پزشکی ، فشارخون ،میزان قند و چربی خون شما مورد بررسی قرار میگیرد تا در صورت لزوم اقدامات درمانی انجام شود.و در پایان یک معاینه فیزیکی  مکمل تایید سلامت یا یک بیماری پنهان شما خواهد بود.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.babycenter.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 3189

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
negin
12:46    1394/06/08

باسلام وقت بخیر
من برای ماه بعد قصد بارداری دارم برای پسر دار شدن رژیم میگیرم دکترم ویتامینAهروز بعد از صبحانه برام تجویز کردن در صورتی میگن باید زیاد مصرف نشه ویتامینAبه چه میزان باید مصرف کنم؟شما قرص فلوکونازول 2هفته قبل از بارداری موافقین؟ممنون میشم راهنماییم کنین.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:03    1394/06/08

سلام
فلوکونازول سبب تغییر اسیدیته واژن می گردد ولی من فکر می کنم مصرف آنتی بیوتیک و.. به این منظور صحیح نیست
همه انواع ویتامین آ این ایراد را ندارند بعلاوه پس از اطلاع از بارداری می توانید دارو را قطع کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
arghavan
16:40    1394/06/07

سلام فرمودید برای شستشوی مهبل باید جوش شیرین داخل ریخته شود ممنون میشم بگید با چه وسیله ای؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:38    1394/06/07

سلام
با پوار و یا سرنگ بدون سوزن ولی برای این کار باید آموزش ببینید تا بدون عارضه انجام شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
arghavan
16:37    1394/06/07

سلام و خسته نباشد،من رژیم غذایی برای پسر دار شدن رو دو ماه انجام میدم اسید فولیکم میخورم واین ماه هم میخوام برا بچه دار شدن اقدام کنم.چیزی که هست دکترم گفت روزهای ده دوازده چهارده اقدام کن.و کیت هم نمیخواد استفاده کنی چون دقیق نیستند،به نظر شما این روزها ده دوازده چهارده مناسب هستند؟دوره من هم ۲۸روزه نیست،اردیبهشت۸_خرداد۸_تیر۹_مرداد۱۱بود.ممنون میشم راهنمایی کنید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:32    1394/06/08

سلام از روز 10 یک شب در میان تا روز 18 سیکل
کلا 4بار به همره تقویت همسر در روزهای اقدام


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
tahere
17:46    1394/06/05

باسلام من مهرماه قصدبارداری دارم سيکلای 5ماه قبل خودمويادداشت کردم 10ارديبهشت،6خرداد،6تير،4مرداد،31مرداد، سونوگرافی وي سری آزمايشاتم ک دکترزنان واسم نوشت انجام دادم خداروشکرگفت مشکلی ندارم حالاچون دوس دارم بچه م پسرشه وميگن روزتخمک گذاری خيلی مهمه خواستم بدونم روزای تخمک گذاری من معمولا کی ميشه واگ بخوام کيت استفاده کنم ازکی شروع کنم ؟البته 2ماهی هم ميشه ک مصرف فوليک ورژيمو شروع کردم.ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:29    1394/06/08

سلام بین روز 13 تا روز 17 امکان تخمکگذاری وجود دارد
از روز 10 کیت استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
arghavan
09:50    1394/06/04

سلام وقت به خیر.آیا برای قلیایی کردن مهبل به وسیله جوش شیرین باید داخل مهبل ریخته شود یا شستشوی سطحی الت تناسلی کافی است؟و مدت زما چقدر باشد»


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:32    1394/06/05

سلام نه شستشو داخل لازم است
15 تا 10 دقیقه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
saghar
22:30    1394/05/29

سلام و روزگار خوش.برای قلیایی کردن واژن با روش شستشوی مهبلی چه مقدار جوش شیرین و اب باید استفاده کرد ؟و ایا لازم هست که در دوران نزدیکی هر بار این کار تکرار شود؟مثلا دو یا سه روز پشت هم شستشو هم باید تکرار شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
16:18    1394/05/31

سلام
این شستشو با مقدارکمی جوش شیرین (مثلا نیم تا 1 قاشق چایخوری)در یک لیوان آب) و قبل از ارتباط انجام می شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الهام
12:37    1394/05/25

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران زحمت کش ؛
من هفده ساله که ازدواج کرده ام و چندین و چند بار تحت درمان نازایی توسط مجبورین پزشکان کشور قرار گرفته ام و نتیجه آن هم حاملگی تا اوایل سه ماهه دوم بارداری بوده و بار با خونریزی های شدید سقط داشته ام و این اواخر هم بصورت طبیعی و بدون درمان خاصی حامله شدم و تا هفته هفدهم از اولین روز آخرین قاعدگی حاملگی خیلی آرام و سالم و بدون هیچ گونه نگرانی و اضطراب و یا حتی بدون ذره ای خونریزی داشتم و طی این مدت هم سه بار تحت نظر پزشک متخصص ام سونوگرافی های ضروری را انجام دادم که هیچگونه مشکلی در اونها مشاهده نشد و بعد از سونوگرافی هفته سیزدهم قرار شد سونوگرافی آنومالی رو هم در هفته هفدهم یا هیجدهم انجام بدم تا اگه مشکلی از لحاظ ناتوانی دهانه رحم مشاهده شد نسبت به دوخت دهانه رحم اقدام کنیم که متاسفانه در اواسط هفته هفدهم درست دو روز قبل از موعد ویزیت پزشک، موقع رفتن به دستشویی احساس کردم چیزی از رحمم آویزان شده و حتی دستم به چیزی شبیه و اندازه سیب برخورد نمود که بلافاصله به پزشک مراجعه نمودیم که با معاینه پزشک و با کمال ناباوری متوجه باز شدن دهانه رحم شدیم که در عرض کمتر از دو ساعت بچه به راحتی دستشویی رفتن دفع شد حال که شش روز ازون واقعه میگذره هنوز در شک هستیم و وقوع چنین چیزی رو نمیتونیم باور کنیم.
حال از شما درخواست میکنم برای بارداری مجدد مارو راهنمایی کنید و اینکه چکار بایست انجام بدیم تا از تکرار چنین واقعه ای جلوگیری کنیم ، قبلا از همکاری شما بزرگوار کمال تشکر و قدردانی را دارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:56    1394/05/25

سلام در بارداری بعدی باید طول سرویکس در همه سونو ها به دقت بررسی شود قبل از دفع طول دهانه رحم خیلی کاهش می یابد و اگر تشخیص داده میشد سریعا سرکلاز انجام میشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الهام
13:47    1394/05/29

سلام،وقتتون بخیر
ازینکه با حوصله تمام پای صحبت ، درد دل و سوالات مخاطبین خود مینشینین و با طمأنینه پاسخگوی ایشان هستین جای بسی سپاسگزاری و قدردانی را دارد ..
یه سوالی که ذهن ما رو تو این مدت به خودش مشغول کرده اینکه من الآن شکر خدا وضعیت جسمی و روحی خوبی دارم آیا برای بارداری مجدد بایست چند دوره صبر پیشه کنیم یا میتونیم همینکه خونریزی هام تموم شد دوسه روز بعدش برا بارداری اقدام کنیم !! ؟؟
و آیا بارداری اه بلافاصله ،ضرر و زیانهایی خواهد داشت!؟
واگر ایرادی نداره چند درصد احتمال حاملگی با رعایت نزدیکی یک روز درمیان ، از سه روز مانده به تخمک‌گذاری و ادامه آن تاده روز وجود داره !؟
بازهم از شکیبایی تون سپاسگزارم ،موفق و سربلند باشین


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
16:22    1394/05/31

سلام
با توجه به شرایط شما حداقل سه سیکل طبیعی باید بگذرد تا اقدام به بارداری کنید و البته تحت نظر و با اجازه پزشکتان
حتی گاهی بعضی همکاران در این شرایط 6 ماه را برای فاصله تا اقدام به بارداری بعدی در نظر می گیرند
در این مدت مصرف اسید فولیک را فراموش نکنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
nari
15:44    1394/05/24

سلام من الان دو ساله که ازدواج کردم و قصد دارم به زودی بچه دار شم، مشکلی که هست اینه که من الان نزدیک 6 ساله که به دلیل داشتن پلی کیستیک قرص مدروکسی پروژسترون رو هر ماه استفاده میکنم و تقریبا پریودی منظمی دارم، میخواستم ببینم بلافاصله بعد از قطع قرص امکان باروری وجود دارد؟ و اینکه این قرص ممکن باعث ناباروری بشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
17:00    1394/05/25

با سلام
احتمال بارداری با قطع قرص وجود دارد ولی به علت تخمدان پلی کیستیک شاید نیاز به مصرف داروهای دیگر برای باردارشدن داشته باشید
قرص مدروکسی باعث نازایی نمیشود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
saghar
12:46    1394/05/22

با سلام و تشکر از اینکه به سوالات ما پاسخ می دهید.اگر سیکل ماهانه پنج روزه تمام شود اما در روز ششم درطول روز فقط یک یا دو بار به اندازه یک سکه باز خون مشاهده شود ،میخواستم بدونم باید هفت روزه حساب کنم یا پنج روزه؟چون میخوام روز دقیق تخمک گذاری رو حساب کنم معمولا میگن تخمک گذاری دوازده تا پانزده روز بعد اولین روز سیکل ماهانه و یک سری علایمو داره ترشح چسبناک و درد سینه و.....اما این امکان وجود داره که همین علایم در نه یا هشت روز بعد اولین روز سیکل ماهانه بوجود بیاد؟«بنا به پنج روزه یا هفت روزه بودن سیکل ماهانه بعد نه روز این علایم بوجود بیاد»


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:26    1394/05/24

با سلام
پنج و یا شش روزه بودن پرید روی زمان تخمک گذاری اثر ندارد و تعداد روزهای خونریزی خیلی مهم نیست و علائمی مانند ترشحات معمولا" در زمان تخمک گذاری بوجود میاید و برای تشخیص دقیقتر زمان تخمک گذاری میتوانید از کیت های مخصوص آن استفاده نمایید زیرا زمان تخمک گذاری در افراد مختلف متفاوت است معمولا" در اواسط سیکل تخمحک گذاری صورت میگیرد ولی صددرصد نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
saghar
14:25    1394/05/15

سلام.ایا قهوه سبز وچای سبز بر روی اسید فولیک اثر دارد ؟من شبی یک عدد اسید فولیک میخورم چون اواخر شهریور میخواهم اقدام به بارداری کنم تا الان دوبسته قرص را مصرف کرده ام و یک هفته است چای و قهوه را مصرف میکنم .صبحها نا شتا یک فنجان قهوه سبز ودو ساعت بعد نهار یک فنجان چای سبز میخورم برای تعادل وزنم و چاق نشدن.ایا باید دیگر چای و قهوه را مصرف نکنم البته با توجه به اینکه میخواهم از روش تغذیه برا پسردار شدن اقدام کنم«روش تغذیه یک هفته شروع کردم».ممنون از راهنمایتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:55    1394/05/17

سلام
اگر در مصرف افراط نکنید و با فاصله مصرف کنید موردی ندارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
saghar
16:57    1394/05/14

سلام ۳0سالمه تصمیم به بارداری دارم .و روش تغذیه را برای تعیین جنسیت انتخاب کردم.لطفا راهنمایی کنید برای پسردار شدن از صبحانه تا شام چه چیزهایی باید خورد وبه چه مدت؟و از حدود یک ماه دیگه برای بارداری میخوام اقدام کنم.ممنون از راهنماییتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:57    1394/05/14

سلام
رژیم حداقل برای مدت 3 ماه باید رعایت شود
با حذف کامل مواد حاوی کلسیم مانند لبنیات /حبوبات و تعدادی از میوه ها
و افزایش مواد شور و نمک/و حاوی سدیم و پتاسیم
مانند نوشابه ها/خرما کشمش و...


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
عسل
19:07    1394/05/12

سلام من همیشه تخمک گذاریم در 14 و 15 سیکل بود که با اندازه گیری دمای بدنم متوجه می شدم. و دوره های 28 روزه داشتم. ماه گذشته در روزهای 14 و 16 و 21 سیکل نزدیکی محافظت نشده داشتم. این ماه برعکس ماه های گذشته دمای بدنم در 23 سیکل بالا رفت. بعد از 4 روز به تاخیر افتادن پریودم یعنی در روز32 سیکل ازمایش خون دادم تیتر بتا 33 بود که مشکوک بود و 48 ساعت بعد ازمایش دادم که 120 شده بود. الان از پرویدم 9 روز می گذرد. ایا من باردارم؟
و ایا الان ساک حاملگی تشکیل شده؟
چه زمانی برا سونوگرافی برم که مطمین باشم؟
چون می ترسم زود برم و دکتر نگرانم کنه که هنوز تشکیل نشده.
از طرفی بعضی ها میگن تیترت پایین بر اساس اخرین تاریخ پریودمزیاد گذشته اما برا اساس بالا رفتن دمای بدنم فکر میکنم این ماه تخمک گذاریم دیر اتفاق افتاده و من از اخرین نزدیکی باردار هستم و چون زود ازمایش دادم تیترم خیلی بالا نبود.
البته بی بی چک هم در روزهای اول خط کمرنگ نشان داد.
لطفا مرا راهنمایی کنید و به تکتک سوالام پاسخ بدهید تا از استرس و نگرانی دربیام ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:55    1394/05/13

با سلام
باتوجه به آزمايش شما باردار ميباشيد و براى تشخيص جنين بهتر است ٦ هفته پس از آخرين پريدتان سونوى واژينال انجام دهيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
محدثه
13:25    1394/05/08

سلام.من قصدبارداری دارم ولی نمیدونم تخمک گذاری چه زمانی است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:54    1394/05/10

سلام
برای راهنمایی شما باید فاصله بین سیکلهای قاعدگی شما را بدانیم و یا حداقل تاریخ 3 تا 6 سیکل متوالی را بنویسید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
محدثه
13:50    1394/05/06

سلام ماسه ساله ازدواج کردیم واصلاجلوگیری نداشتیم.ازاول هم فولیک اسیدخوردیم.من ازروزاول پریودم نامنظمه وشوهرم حرکت وکیفیت اسپرمش بدبودکه باجنسینگ خوب شد.برای پریودنامنظم پیش دکتررفتم بهم قرص ال دی دادن که درحین مصرف پریودمیشدم واصلاجواب ندادن ازکیت تخمک گذاری هم مدت هاست استفاده میکنم شماراه حل دیگری دارید?ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:21    1394/05/06

سلام
زمانهایی که ال دی مصرف کرده اید در حقیقت از بارداری پیشگیری کرده اید
فکر می کنم بهترین و سریعترین راه مشورت با پزشک متخصص زنان که بطور اختصاصی روی کاهش قدرت باروری کار می کنند ،است

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید