عضو پارسه‌گرد نیستید؟

20 کار قبل از بارداری

تعداد امتیازها: 2820
3 نفر
20 کار قبل از بارداری

شما و همسرتان تصمیم گرفته‌اید که پدر و مادر شوید. اما حداقل یکی دو ماهی صبر کنید. برای این کار، باید‌ها و نباید‌هایی وجود دارد. فهرست ما به شما کمک می‌کند تا بدن و زندگی‌تان مناسب بارداری شود.

اسید فولیک مصرف کنید

حتی اگر یک رژیم غذایی را برای خود در نظر بگیرید، کمی سخت است که بتوانید تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن‌تان را تنها از منابع غذایی دریافت کنید و در این زمان نباید نسبت به دریافت مواد مغذی برای خود تخفیف قایل شوید. طبق اظهارات مرکز کنترل بیماری، با مصرف روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک به مدت حداقل یک ماه قبل از بارداری و در طول سه ماهه اول بارداری، می‌توانید احتمال داشتن نوزادی با نارسایی‌های مجرای عصبی از قبیل اسپینا بیفیدا (spina bifida) را به میزان %۷۰ کاهش دهید.

مکمل‌های اسید فولیک را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید و یا می‌توانید از مولتی ویتامین‌های معمولی یا مولتی ویتامین‌های قبل از بارداری استفاده کنید. اگر مولتی ویتامین مصرف می‌کنید، توجه داشته باشید که ویتامین A را بیش از میزان توصیه شده مصرف نکنید، مگر این‌که همه آن‌ها به شکل بتا-کارتن (beta-carotene) باشند. مصرف بیش از حد نوع خاصی از ویتامین A می‌تواند منجر به نقص جنین شود. اگر نمی‌دانید که چه چیزی مصرف کنید، از پزشک خود بخواهید تا یک مکمل به شما پیشنهادکند.

سیگار نکشید

اگر سیگار می‌کشید، وقت ترک آن فرا رسیده است. مطالعات بسیاری ثابت کرده‌اند که مصرف سیگار و مواد مخدر می‌تواند منجر به سقط جنین، زایمان زودرس و به دنیا آمدن نوزادانی سبک وزن شود.

به علاوه، تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از هر نوع تنباکو می‌تواند بر باروری شما تأثیر گذاشته و میزان اسپرم همسرتان را کاهش دهد. در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که حتی دود  سیگار می‌تواند بر شانس بارداری تأثیر بگذارد.

مطلب ترک سیگار قبل از بارداری را اینجا بخوانید.

20 کار قبل از بارداری

از مصرف کافئین خودداری کنید

تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند توانایی جذب آهن را که برای بارداری نیاز به میزان بسیار زیادی از آن دارید، کاهش داده و احتمال مرده‌زایی را افزایش دهد. بنابراین شروع کنید به کم کردن مصرف قهوه، چای و قطع نوشابه.

می‌توانید مقدار کافئین خود را به نصف برسانید، زیرا ترک ناگهانی آن ممکن است منجر به سردرد‌های شدیدی شود. اگر قهوه زیاد مصرف می‌کنید، سعی کنید مقدار آن را به یک فنجان در روز کاهش دهید – اکثر کار‌شناسان معتقدند که این میزان مشکلی ایجاد نمی‌کند. همین که خودتان را به زندگی بدون کافئین یا با کافئین کم وفق دادید، شاید به این نتیجه برسید که شیر (با کمی شربت طعم دار)، جایگزین خوبی است و البته کلسیم موجود در آن نیز برای‌تان مفید خواهد بود.

وزن خود را چک کنید

اگر از وزن مناسبی برخوردار هستید، به احتمال زیاد بارداری راحت‌تری خواهید داشت. مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که شاخص توده بدنی‌شان زیر ۲۰ یا بالای ۳۰ است، سخت‌تر باردار می‌شوند. بنابراین خوب است قبل از این‌که سعی کنید باردار شوید، وزن خودتان را به محدوده بین ۲۰ تا ۳۰ برسانید. اگر وزن مناسبی ندارید، کاهش یا افزایش وزن، شانس بهتری برای بارداری به شما خواهد داد. در خصوص بهترین راه رسیدن به وزن مورد نظرتان با پزشک مشورت کنید.

(توضیح مترجم: شاخص توده بدنی (body mass index) یا شاخص کوتله یا بی‌ام‌آی (BMI) سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است. در واقع شاخص توده بدنی ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود. این شاخص در بین سال‌های ۱۸۳۰تا ۱۸۵۰توسط آدولف کوتله دانشمند بلژیکی ابداع شد.)

20 کار قبل از بارداری

یخچال‌تان را پر از غذاهای سالم کنید

هنوز به اندازه دو نفر غذا نمی‌خورید، اما اکنون باید دست به کار شوید و غذاهای سالم را انتخاب کنید تا بدن‌تان مملو از مواد مغذی لازمه بارداری سالم شود(تغذیه سالم برای بارداری). سعی کنید روزانه حداقل ۲ فنجان میوه و ½ ۲ فنجان سبزیجات مصرف کنید، به اضافه غلات کامل و غذاهایی که سرشار از کلسیم هستند مانند شیر، آب پرتقال (کلسیم دار) و ماست.

اگر خیلی به ماهی علاقه دارید، به میزان مصرف آن توجه داشته باشید. هر چند ماهی سرشار از پروتئین است، اما برخی از انواع آن از قبیل کوسه، اره ماهی، ماهی خال مخالی (king mackerel) و کاشی ماهی (tile fish) حاوی مقدار زیادی جیوه هستند. میزان زیاد متیل جیوه برای رشد مغز نوزاد مضر است. از آنجایی که جیوه می‌تواند در بدن‌تان جمع شود و بیش از یک سال در بدن باقی بماند، بهترین کار این است که در زمانی که سعی بر باردار شدن دارید، از خوردن ماهی دارای مقدار زیاد جیوه خودداری کنید. به جای آن هفته‌ای دوبار (۳۴۰ گرم) ماهی حاوی جیوه کم مانند سالمون و تن ماهی (canned light tuna)، مصرف کنید.

یک برنامه ورزشی را دنبال کنید

همین حالا یک برنامه تناسب اندام را آغاز کنید و در انجام آن مداومت ورزید. تا در نتیجه بدنی مناسب بارداری کسب کنید. به علاوه، کمی عرق ریختن، شیوه بسیار خوبی برای رهایی از استرس است. استرس می‌تواند مانع از بارداری شود.(ورزش و بارداری)

یک برنامه ورزشی سالم شامل ۶۰ دقیقه فعالیت در اکثر روزهای هفته است. فعالیت‌هایی از قبیل راه رفتن، دوچرخه سواری و نرمش. برای افزایش انعطاف پذیری بدن، ورزش‌هایی مانند حرکات کشش روزانه و یوگا انجام دهید. در این صورت، برنامه تناسب اندام بسیار خوبی خواهید داشت. به یاد داشته باشید، در هنگام بارداری نیز می‌توانید – و حتی توصیه می‌شود – به ورزش خود ادامه دهید.

اگر منظور شما از برنامه ورزشی عوض کردن کانال‌های تلویزیون است، احتیاج دارید که یک برنامه ورزشی ساده (مثل ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه) را شروع کنید و سپس فعالیت‌های بیشتری را به این برنامه روزانه بیافزایید. برای مثال به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید و یا اتومبیل‌تان را چند کوچه دور‌تر از محل کارتان پارک کنید.

همچنین مطلب ورزش قبل از بارداری را در اینجا مشاهده کنید.

20 کار قبل از بارداری

نزد دندانپزشک بروید

در حالی که بدن‌تان را برای بارداری آماده می‌کنید، سلامت دهان‌تان را نیز مد نظر داشته باشید. تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممکن است شما را بیشتر در معرض بیماری لثه قرار دهد. افزایش میزان هورمون پروژسترون و استروژن، باعث تغییر واکنش لثه در برابر باکتری‌ها شده و منجر به تورم، خونریزی و حساس شدن لثه‌ها می‌شود.

خبر خوش! احتمال تجربه ناراحتی لثه در خانم‌هایی که قبل از بارداری به سلامت دندان خود اهمیت می‌دهند، کمتر است. اگر در شش ماه گذشته نزد دندانپزشک نرفته‌اید، اکنون زمان آن است که برای معاینه، ترمیم و تمیز کردن آن‌ها به دندانپزشک مراجعه کنید.

به دنبال سوابق پزشکی ریشه‌ای خود بروید

خوب است که شما و همسرتان سوابق سلامت خانواده خود را بررسی کنید. بنابر این با پدر و مادر، خواهر و برادر و یا سایر اقوام تماس گرفته و در این مورد اطلاعاتی کسب کنید. مهم‌ترین سؤالی که باید از آن‌ها بپرسید این است که آیا فردی در خانواده‌تان دارای اختلال ژنتیکی یا کروموزمی مانند سندروم داون (Down Syndrome)، کم خونی سلول‌های داسی شکل، سیستیک فیبروسیس (cystic fibrosis)، تای ساکس (Tay-Sachs)، عقب ماندگی یا سایر تأخیرات رشدی بوده است یا خیر. بپرسید که آیا نوزادی با نقص کالبد‌شناسی مادرزادی‌ای مثل نقص قلبی یا مجرای عصبی به دنیا آمده است یا خیر.(مشاوره ژنتیک قبل از بارداری)

پزشک شما در ویزیت قبل از بارداری و یا اولین معاینه قبل از بارداری، مجموعه ای از سؤالات را از شما خواهد پرسید و پاسخ‌های شما به او در تشخیص اینکه آیا نیازی به آزمایش ژنتیکی دارید یا خیر کمک خواهد کرد.

20 کار قبل از بارداری

زمانی را برای ویزیت قبل از بارداری تنظیم کنید

لازم نیست که از اکنون برای زایمان، پزشک یا مامایتان را تعیین کنید. اما باید با پزشک خود زمانی را برای معاینه قبل از بارداری تعیین کنید. پزشکتان به احتمال قوی سؤالاتی درباره سوابق پزشکی شما و خانواده‌تان، سلامت فعلی شما و هر نوع دارویی که مصرف می کنید خواهد پرسید. برخی از داروها مانند اکوتان (داروی درمان آکنه) که به طور رایج تجویز می‌شود، در چربی بدن ذخیره می‌شوند و ممکن است ماه‌ها در آنجا باقی بمانند.

پزشک همچنین باید درباره رژیم غذایی، وزن و ورزش با شما صحبت کند، برای‌تان ویتامین قبل از بارداری تجویز کند و از این که سیستم ایمنی‌تان سالم است، اطمینان حاصل کند. برای اطلاع از ایمنی شما در برابر بیماری‌های کودکان از قبیل آبله مرغان و سرخچه، آزمایش بگیرد و به سؤالات شما پاسخ دهد. اگر از زمان معاینه‌تان یک سال می‌گذرد، همچنین باید منتظر معاینه لگن و پاپ اسمیر باشید و در صورت احتمال بیماری‌هایی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند، آزمایش دهید.

بسیاری از زوج‌ها شاید بخواهند بر اساس سابقه خانوادگی یا نژادیی که دارند، از نظر داشتن سلول های داسی شکل، تای ساکس، سیستیک فیبروسیس و یا سایر بیماری‌ها آزمایش ژنتیک بدهند.

زمان تخمک‌گذاری خود را بسنجید

برخی از خانم‌ها هنگامی که تصمیم به بارداری می‌گیرند، خیلی ساده دارو‌ها و یا شیوه‌های پیشگیری از زایمان را کنار می‌گذارند و باقی کار را به دست تقدیر می‌سپارند و برخی دیگر حساب شده‌تر عمل کرده و زمان تخمک گذاری خود را مشخص می‌کنند. برای تخمین تقریبی از ماشین حساب تخمک گذاری ما استفاده کنید. برای دقت بیشتر جدولی از دمای پایه بدن‌تان و تغییرات مخاط گردنه رحمتان ترسیم کنید. پیگیری این علائم طی چندین ماه، می‌تواند به شما کمک کند در طول هر سیکل زمان تخمک‌گذاری‌تان را تشخیص دهید. برای قرائت دقیق دما، باید دمای بدن‌تان را صبح قبل از بلند شدن از رختخواب با استفاده از یک دماسنج پایه‌ای که در داروخانه‌ها موجود است، اندازه‌گیری کنید.( تعیین زمان تخمک گذاری)

کیت‌های تشخیص تخمک‌گذاری نیز از طریق شناسایی هورمون‌های موجود در ادرار یا تغییر کلرید بزاق دهان یا روی پوست که نشان دهنده نزدیک شدن به زمان تخمک‌گذاری است، به شما در تشخیص این زمان کمک می‌کنند. این کیت‌ها ممکن است تا حدی گران باشند و در داروخانه‌ها موجود هستند.

20 کار قبل از بارداری

سلامت روانی خود را بررسی کنید

خانم‌هایی که دچار افسردگی هستند، ممکن است دچار مشکل باروری شوند. اگر فردی دچار افسردگی بالینی باشد، به زحمت می‌تواند مواظب خود باشد چه برسد به نوزاد. بدیهی است که در صورت ابتلای به افسردگی، باروری سخت می‌شود.

تمامی زنان مخصوصاً آن‌هایی که دارای سابقه شخصی یا خانوادگی ابتلای به افسردگی هستند، باید قبل از بارداری از نظر سلامت روانی معاینه شوند. اگر علائمی از افسردگی را در خود مشاهده کردید، از قبیل عدم علاقه و لذت بردن از چیزهایی که قبلاً به آن‌ها علاقه داشتید، تغییر اشتها، تغییر الگوی خواب، فقدان انرژی یا احساس درماندگی و بی‌ارزشی، از پزشک‌تان بخواهید که شما را به یک روانپزشک معرفی کند.

اگر به دارو نیاز داشته باشید، روانپزشک نوعی داروی ضد افسردگی را برای‌تان تجویز خواهد کرد که استفاده از آن در حین تلاش برای بارداری و در دوران بارداری مانعی نداشته باشد. همچنین شاید لازم شود از فنون کنترل استرس مانند یوگا و مدیتیشن استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهند که این شیوه‌ها می توانند به باردار شدن زنان افسرده کمک کنند.

از ابتلای به عفونت جلوگیری کنید

در حالی که سعی بر بارداری دارید، مهم است که کاملاً از بروز عفونت‌ها مخصوصاً عفونت‌هایی که می‌تونند به نوزاد آینده‌تان صدمه بزنند، جلوگیری کنید.

باید از خوردن غذاهای خاصی مانند پنیر و سایر محصولات لبنی غیر پاستوریزه، غذاهای بسته بندی شده و گوشت‌های حاضری و ماهی و مرغ خام و نیم نپخته پرهیز کنید. این غذا‌ها می‌توانند باکتری‌های خطرناکی را که منجر به لیستریوس (بیماری حاصل از غذا که می‌تواند منجر به سقط جنین یا مرده‌زایی شود) می‌شوند، وارد بدن‌تان کنند. همچنین باید از آبمیوه‌های غیر پاستوریزه اجتناب کنید، زیرا این آبمیوه‌ها ممکن است حاوی باکتری‌هایی مانند سالمونلا یاای.کولی (E. coli) باشند. ماهی خام، مخصوصاً صدف می‌تواند حاوی میکرواورگانیسم‌های خطرناکی باشد.

توجه داشته باشید که هنگام درست کردن غذا، دست‌هایتان را پی در پی بشویید. دمای یخچال‌تان باید بین ۲ تا ۴ درجه سلسیوس (۳۵ تا ۴۵ درجه فار‌‌نهایت) باشد و دمای فریزر روی ۱۷. ۷- یا کمتر از ۱۷. ۷- درجه سلسیوس (۰ درجه فار‌‌نهایت) باشد تا مانع از فاسد شدن غذاهای سرد شود.

و در انتها، خوب است هنگامی که خاک باغچه را حفر می‌کنید، دستکش بپوشید یا از فرد دیگری بخواهید که جعبه شن حیوان خانگی‌تان را تعویض کند تا از ابتلای به عفونت انگلی پستانداران و انسان‌ها (toxoplasmosis) که یکی دیگر از عفونت‌هایی می‌باشد که برای نوزاد در حال رشدتان مضر است، جلوگیری کنید.

20 کار قبل از بارداری

خطرات محیطی را حذف کنید

برخی از مشاغل می‌توانند سلامت شما و نوزاد درون شکم‌تان را به خطر بیاندازند. اگر بطور مرتب در معرض مواد شیمیایی یا تشعشات قرار دارید، باید قبل از بارداری تغییراتی در کار خود ایجاد کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که برخی از پاک کننده‌ها، حشره کش‌ها، حلال‌ها و سرب موجود در آب شرب لوله‌های کهنه و قدیمی، می‌توانند برای نوزاد در حال رشدتان مضر باشد. درباره کارهای روزمره‌تان با پزشک یا ماما صحبت کنید و ببینید که آیا چاره‌ای برای جلوگیری یا حذف خطرات موجود در خانه یا محل کارتان وجود دارد یا خیر.

کاملاً به تصمیم خود فکر کنید

با به دنیا آمدن نوزاد، یک مسئولیت دائمی به عهده شما خواهد بود. قبل از تصمیم به بارداری مهم است شما و همسرتان ببینید که به دنبال چه چیزی هستید و اینکه آیا آماده پذیرش چنین مسئولیتی هستید یا خیر. برخی از سؤالات مهمی که باید در نظر داشته باشید:

 • آیا هر دوی شما آماده پذیرش مسئولیت پدر و مادر شدن هستید؟
 • اگر تفکر مذهبی متفاوتی دارید، راجع به نحوه تأثیر گذاری آن بر کودک‌تان صحبت کرده‌اید؟
 • آیا کاملاً به نحوه اداره مسئولیت‌های مراقبت از فرزند و ایجاد تعادل میان کار و خانواده فکر کرده‌اید؟
 • آیا آماده نگهداری از کودکی که احتمالاً دارای نیازهای خاص است، هستید؟
 • آیا خودتان را آماده کرده‌اید تا از خواب جمعه‌تان بزنید؟ و برای این‌که هر وقت که خواستید بدون کودک‌تان از خانه بیرون بروید، برای گرفتن پرستار آماده هستید؟
20 کار قبل از بارداری

دوست‌تان را در جریان بگذارید

در حالی که این زمان، زمان بسیار هیجان‌انگیزی است، می‌تواند استرس و مشکلات عاطفی نیز به همراه خود داشته باشد. این مطلب را علاوه بر همسرتان، با دوست‌تان نیز در میان بگذارید. خوب است که با شروع تهوع صبحگاهی و تغییرات هورمونی شدید، یک دوست حامی در کنار خود داشته باشید و همچنین همیشه عالی است که برای صحبت کردن درباره خیالپردازی‌های خود برای کودک آینده‌تان، همصحبتی داشته باشید.

داروها و لوازم پیشگیری از بارداری را کنار بگذارید

همین که بدن‌تان را آماده بارداری کردید، خودتان را برای خداحافظی با لوازم پیشگیری از بارداری آماده کنید. برخی از افراد خیلی راحت کاندوم و یا دیافراگم را کنار می‌گذارند، اما برخی دیگر که از پیشگیری کننده‌های هورمونی استفاده می‌کنند، نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند.

برای مثال اگر از قرص استفاده می‌کنید، بهتر است بسته‌ای که در دست دارید را کاملاً تمام کنید تا دچار خونریزی‌های نامنظم نشوید. شاید چند ماهی طول بکشد تا سیکل قاعدگی‌تان به حالت طبیعی باز گردد، اما اکثر زنان در‌‌ همان ماه اول که قرص را کنار می‌گذارند، قدرت باروری دارند.

همین مسأله در مورد برچسب‌ها و حلقه‌های (patch and ring) پیشگیری‌کننده صدق می‌کند و اگر از آمپول دپو-پروورا (depo- provera) استفاده می‌کنید، ممکن است بعد از آخرین آمپولی که دریافت کرده‌اید، یک سال طول بکشد تا بدن‌تان شروع به تخمک گذاری کند، حتی اگر سیکل‌تان زود‌تر به حالت عادی بازگردد.

وقتی که داروی کنترل بارداری را کنار می‌گذارید، یادداشت برداری از سیکل قاعدگی‌تان را شروع کنید. از یک تقویم عادی استفاده کنید و زمان شروع و پایان سیکل را علامت‌گذاری کنید. این کار در تعیین روز زایمان و برنامه ریزی برای هر نوع آزمایشی که در سه ماهه اول بارداری ممکن است نیاز داشته باشید، به پزشک‌تان کمک می‌کند.


توصیه مشاور:لازم به یاد آوری است با مراجعه به  پزشکتان علاوه بر آگاهی از تاریخچه پزشکی ، فشارخون ،میزان قند و چربی خون شما مورد بررسی قرار میگیرد تا در صورت لزوم اقدامات درمانی انجام شود.و در پایان یک معاینه فیزیکی  مکمل تایید سلامت یا یک بیماری پنهان شما خواهد بود.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
 • 20 کار قبل از بارداری
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.babycenter.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 2820

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
19:59    1394/02/29

باسلام من پنج ساله ازدواج کردم ویک ساله قصد حامله شدن رو دارم ولی حامله نشدم چه کارکنم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:27    1394/02/30

با سلام
اگر یکسال است اقدام کرده اید و باردار نشده اید بهتراست به پزشک مراجعه نمایید چون نیاز به بررسی و انجام آزمایشات لازم را دارید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
zaratrb
16:47    1394/02/23

ذر ضمن سی و یک سالم هست.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:38    1394/02/24

اوکی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
zaratrb
15:04    1394/02/23

با سلام و تشکر از سایت خوبتون
هفت ساله ازدواج کردم و الان یکساله تصمیم به بارداری دارم ولی تو این یکسال دوبار سقط کردم هر دو سقط سر یکماه و نیمم بود که دومیش رشدی نداشته. دوباره از مهرماه تصمیم به بارداری دارم و از دوماه قبل شروع به خوردن یک اسیدفولیک و یک متفورمین در روز کردم و همینطور دارم سعی میکنم هشت کیلو هم لاغر شم که تا الان سه کیلو کم کردم. مدیتیشن هم شروع کردم تا از استرس دور شم. ولی بازم میترسم این بارم ناامید شم... میشه لطفا راهنماییم کنین چه چیزای دیگه ای انجامش ضروری هست؟ آیا سه ماه اول بارداری نیاز به استراحت مطلق هست با این شرایط یا اینکه میتونم به درس و کار بپردازم؟ ممنون از راهنماییتون.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:38    1394/02/24

سلام ترجیحا از نطر مشکلات انعقادی چک شوید و یا تحت نظر پزشکتون آسپرین استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
sania
22:52    1394/02/22

سلام لطفا کمکم کنید من 30 سالمه واز 16 سالگی کم کاری تخمدان داشتم قرص های مختلف خوردم الان 4 ساله ازدواج کردم قصد حامگی دارم ازمایشات مختلف دادم تخمذان پلی کیستیک دارم چند ماهه قرصامو قطع کردم اما پریود نشدم چکار کنم چه قرصی مناسبه هر پزشکی یه قرص میده خواهشن کمکم کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
14:24    1394/02/23

با سلام
بهترین درمان برای تخمدان پلی کیستیک استفاده از قرص متفورمین حداقل به مدت 6 ماه میباشد تا پریدها منظم شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
lovey_4me
03:39    1394/02/22

با سلام.من یک ساله ازدواج کردم.26 سالمه.دو سه بار برای حاملگی اقدام کردم اما موفق نشدم.کیست ریز دارم و تخمدونام شدیدا ضعیف و کم کارن. پریودم اصلا مرتب نیست.و عفونت هم دارم.چندین بار ب پزشک مراجعه کردم اما هیچ چیزی درست نشده. خیلی نگران این موضوعم.لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم که زودتر حامله بشم؟ دیگه خسته شدم از این شرایط


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:12    1394/02/22

با سلام
ابتدا باید پریدهایتان منظم شود و بهتراست از قرص متفورمین استفاده نمایید که البته باید با تجویز پزشک مصرف شود و یا از روشهایی مانند IVF استفاده نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ساحله
13:33    1394/02/19

باسلام ببخشیدمن بیست سالمه و9ماه ازدواج کردم وصدبارداری دارم وترشحم زیاددارم میخواستم ببینم ایا ترشح باعث میشه حامله نشم/وکیستم دارم حدود2میلیمترهست لطفابگیدچیکارکنم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:34    1394/02/21

سلام
بهتر است برای بررسی احتمال عفونت مراجعه و در صورت لزوم درمان شوید .
درمورد کیست لطفا سونو خود را کامل بنویسید تا دقیقتر راهنمایی شوید
خوردن قرص فولیک اسید و انجام آزمایشات پیش از بارداری فراموش نشود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فری
03:45    1394/02/19

سلام من از زمان اغاز پریودیم همیشه 2روزه حداکثرپ2روز و نیم پاک میشم .چن سال پیشم ازمایش هورمونی و اینا دادم گفتن مشکلی نیس.فقط تو سونو نشون داد ک کیست خیلی ریز دارم ک دکترم گفتن دارو نمیدن چون بزرگتر میشه نظر شما جیه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:30    1394/02/20

سلام
بهتر است نتیجه سونو را کامل برای ما بنویسید تا راهنمایی دقیقتری ارائه دهیم.
اگر چند سال گذشته و هنوز تعداد روزهای خونریزی به همان شکل است مجددا سونو بررسی وضعیت رحم و ضمائم را انجام داده و بر اساس آن در صورت لزوم تعدادی از آزمایشات هورمونی را نیز تکرار کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ندا
13:26    1394/02/18

من تزدیکیم خیلی سخته دخولم انجام نمیشه وقصد بارداری دارم 24سالمه و دو سال و چند ماه هم هست که ازدواج کردم راهنمااییم کنید خیلی از این بابت اراحتم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:49    1394/02/19

سلام
بایستی علل پزشکی درد و ناراحتی هنگام نزدیکی بررسی شود و اگر مشکلی نداشتید موارد روانشناختی نیز مشاوره شده و سپس در صورت لزوم دارو دریافت نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فرشته
09:55    1394/02/17

سلام خسته نباشید من بیست سال دارم و دوماه است ازدواج کردم و قصد بارداری دارم یک ماهی هست نزدیکیمو برداشتم پریود نا منظمی دارم ماه پیش ده روز مونده بود به پریودم نزدیکی داشتم فک کردم حامله ام چون پریودم هفت روز عقب افتاد ولی نشدم. این ماه ام چند باری نزدیکی داشتم اخرین تاریخ پریودم 25فروردین ونزدیکیمون از 9اردیبهشت شروع شد.الان چند وقتیه علائمه بارداری دارم مخصوصن تهوع صبگاهی احتمال حاملگی دارم؟لطفا کمکم کنید چون میخوام زود حامله شم .ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:47    1394/02/19

با سلام
احتمال بارداری وجود دارد ولی بهتر است آزمایش خون انجام دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مرجان
17:52    1394/02/14

سلام
من سیکل منظم ۲۸ روزه داشتم تا اینکه متوجه کم کاری تیرویید شدم , با مصرف قرص لووتیروکسین پریودم ۵ روز زودتر اتفاق افتاد یعنی سیکلم ۲۳ روزه شد به دکتر زنان که گفتم گفت خوب میشم, اما در ماه دوم هم در ۲۴ ام دوره پریود شدم, با این حساب ایا همیشه پریودم زودتر شروع میشه ؟ و ایا این موضوع در بچه دارشدن و تخمک گذاریم مشکل ایجاد میکنه یا نه؟ و ایا این اختلال قاعدگی طبیعیه یا اینکه باید دارومو عوض کنم؟ ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
22:01    1394/02/14

سلام
مشکلی نیست کمی باید صبور باشید
دارو مناسب است بدستور پزشکتون عمل کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
قاصدک
08:31    1394/02/14

با سلام هفت ماه که به خونه خودم رفتم به دلیل ترسی که داشتم اولین نزدیکیم با شوهرم 27 اسفند بود و آخرین پریودیم 14 اسفند .بعد از گذشت یک ماه تقریبا آخر فروردین با بی بی چک متوجه بارداری شدم و آزمایشم مثبت بود ولی متاسفانه از 7 اردیبهشت دچار لکه بینی و بعد چند روز خونریزی و سقط شدم سوالی که داشتم این بود که من سه روز قبل سقطم سونوگرافی انجام دادم هیچ مشکلی نداشتم ولی جنین قلب نداشت و دکتر بر اساس تاریخ آخرین پریودیم گفتن که جنین پنج هفته و چهار روزش هست با اینکه من یه ماهم نبود که نزدیکی انجام دادم به نظر شما نوع نزدیکی در سقط جنین تاثیری دارد چون نزدیکیم همراه با ترس و بدون لذت بود چون دکتر به همراهم گفته بود چون نزدیکیش برای بچه نبوده اینطور شده و سوال دیگرم این بود که آیا تشکیل نشدن قلب جنین باعث سقط میشه با اینکه من هنوز یه ماه از بارداریم نگذشته بود برای بارداری دومم خیلی ترس دارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:18    1394/02/15

سلام
نوع نزدیکی ارتباطی به سقط ندارد.سن بارداری را از روز اول آخرین پریود شما حساب می کنند و این اغلب حدود دو هفته با محاسبات شما متفاوت است پس از این جهت هم متعجب و نگران نباشید

قرص اسید فولیک را روزانه یک عدد مصرف کنید و نگران بارداری بعدی خود نباشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ساحل
20:43    1394/02/12

با سلام.33سال سن دارم و 6ماه است که ازدواج کردم.اخرین تاریخ پریودم 15فروردین بود که 3اردیبهشت به بعد نزدیکی بدن جلوگیری داشتم از روز 5اردیبهشت حالتی شبیه به نفخ به من دست داده بودو9اردیبهشت احساس سنگینی زیردل داشتم نتیجه تست بی بی چک در زوز 9اردیبهشت که انجام دادم منفی بود بااینکه همیشه پریودی منظم دارم این ماه 12اردیبهشت پریود شدم که خونریزی کمی دارم ایا امکان بارداری هست؟و سوال دوم ممنون میشم زمان تخمک گذاری بعدی رو برام محاسبه کنید.باتشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
16:07    1394/02/13

با سلام
اگر خونريزيتان كمتر از هميشه است بهتر است آزمايش خون باردارى انجام دهيد تا مطمئن شويد
براى تعيين زمان تخمك گذارى ميتوانيد از كيت مخصوص آن استفاده نماييد و يا با اندازه گيرى دماى بدن زمان تخمك گذارى را تخمين بزنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
معصومه
20:22    1394/02/09

توی اکثر سایت ها خوندم که برای اینکه شانس باروری در خانم بالا برود (بمنظور زیاد کردن اسپرم ) آقا هم میتونه در کنارش ویتامین E و C و اسید فولیک بخوره .و حالا آیا خورئن اسیدفولیک بیماری ژنتیکی و ... برای جنین ایجاد میکنه یا خیر ؟چون در برخی سایت ها اشاره به این موضوع کرده!!!!!!!
اگر لازم هست چند گرم؟؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:21    1394/02/09

سلام
خوردن فولیک قبل از بارداری توسط مرد و زن بسیار مفید است
روزی یک گرم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مونا
12:52    1394/02/09

با سلام
برای کسانیکه تخمک گداری نا منظمی دارند (تنبلی تخمدان)زمان اوج تخمک گداری چگونه سنجیده میشود؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
18:33    1394/02/10

سلام
در این افراد استفاده ار کیت تخمک گذاری مناسب است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مونا
12:45    1394/02/09

ممنون از اطلاعاتتان


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:20    1394/02/09

خواهش می کنم

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید