عضو پارسه‌گرد نیستید؟
 کدو حلوایی

پوره کدو حلوایی

تعداد امتیازها: 1266
1 نفر

پوره کدو حلوایی غذایی سرشار از مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و ... است و می تواند جز وعده های اصلی نوزاد شما باشد.

پوره کدو حلوایی یک غذای مغذی،‌ مناسب و بسیار دوست داشتنی برای کوچولوهای شماست. شما می‌توانید بعد از سن 8 ماهگی این غذا را در رژیم غذایی‌شان بگنجانید.

مواد معدنی:

 • پتاسیم
 • منیزیم
 • کلسیم
 • منگنز
 • فسفر

ویتامین‌ها:

 • A
 • C

طرز تهیه:

 1. کدو حلوایی را دو نیم کنید و تخمه‌های آن را با قاشق درآورید.
 2. 2.5 سانتی متر آب در تابه فر بریزید. سپس کدو حلوایی نیم شده را پشت و رو در آن قرار دهید. هنگام پخت میزان آب را بررسی کنید.
 3. آن را به مدت ۴۰ دقیقه در فر با ۲۰۴ درجه سانتیگراد (۴۰۰F) بپزید یا تا زمانی که پوست آن چروک شده و گوشت آن نرم شود. سپس با قاشق گوشت کدو را در آورید.
 4. آن‌ها را در دستگاهی که برای پوره کردن استفاده می‌کنید، ریخته و پوره کنید.
 5. برای اینکه پوره رقیق و نرمی داشته باشید، مقداری آب به آن اضافه کنید.
 6. همچنین می‌توانید کدو حلوایی را پوست کنده، تخم آن را بیرون ریخته و خرد کرده و بخار پز یا آب پز کنید تا نرم شود (مانند آب پز کردن سیب زمینی).
 7. گام ۴ و ۵ را دنبال کنید.

طرز تهیه انواع سوپ و پوره برای نوزاد

مترجم: نغمه خالقی
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1266

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+8 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید