عضو پارسه‌گرد نیستید؟
شما می توانید بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم نوزاد کلیک نمایید، تا دریابید که نوزادتان هم‌اکنون چه احتیاجاتی دارد

هفته 48 نوزاد
آیا باورتان می شود که وزن نوزادتان اکنون در حدود سه برابر وزن او در موقع به دنیا آمدن شده است؟

هفته چهل و هشتم از رشد نوزاد

تعداد امتیازها: 1114
0 نفر

در این هفته به آغاز آخرین ماه از اولین سال زندگی نوزادتان می‌رسید. این ماه، شاید برای شما مهم‌تر از نوزادتان باشد. او مفهوم زمان را نمی‌فهمد و حداقل تا دو سال دیگر، تولد برایش معنای چندانی ندارد.   شگفتی های رشد کودکان

نوزاد شما در هفته 48

در این سن وزن نوزاد سه برابر وزن او در هنگام تولدش می‌شود، اما بین یک و دو سالگی فقط چند گرم به وزن او اضافه خواهد شد. نگران کم غذایی نوزادتان نباشید، زیرا او آن چیزهایی را که نیاز دارد می‌خورد و خیلی زود می‌آموزد که چگونه هنگام سیر شدن، دست از غذا بکشد. برای اینکه بفهمید کودکتان کمبود وزن دارد یا خیر، باید عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دهید.

نوزاد در حال حرکت

نوزادتان در این سن به تنهایی یک یا دو قدم برمی دارد، اما اگر هنوز کاملاً از نشستن و سینه خیز رفتن راضی است و هیچ علاقه‌ای به بلند کردن خود نشان نداده است، به زودی اولین گام‌های مستقل خود را برمی دارد. همه نوزادان در یک زمان معین کاری را انجام نمی‌دهند. احتمالاً نوزادتان دارد با سرعتی که خودش تنظیم کرده است پیش می‌رود و این مسأله شاید با شخصیت او کاملاً سازگار باشد. فقط به یاد داشته باشید برخی از نوزادانی که کاملاً طبیعی هستند، تا ۱۷ یا ۱۸ ماهگی راه نمی‌روند.

برای تشویق کردن او به راه رفتن، می‌توانید جلوی او زانو بزنید و دست‌هایتان را جلوی او دراز کنید و یا هر دو دستش را بگیرید و او را به سمت خودتان راه ببرید.

نوزادان محتاط، گاهی اوقات مهارت‌های حرکتی را آهسته‌تر کسب می‌کنند و فقط هنگامی که نسبت به حرکتشان مطمئن شدند و احتمال آسیب رساندن به خود را کمتر حس کردند، به حرکت ادامه می‌دهند. شاید ترجیح بدهند که به جای اینکه هر روز به مهارت خود بیافزایند، در فرآیند ایستادن، حفظ تعادل و به آرامی نشستن، کاملاً مهارت یابند. اگر نگران هستید، با پزشک او صحبت کنید تا مطمئن شوید که به او بی‌توجهی نکرده‌اید.

مثل همیشه ایمنی نوزادتان را در کسب مهارت های جدیدش فراهم کنید. راهنمایی های استانداردِ ایمن سازی خانه برای نوزاد را دنبال کنید و هرگز او را تنها رها نکنید. به یاد داشته باشید که دوربین را آماده داشته باشید!

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1114
imageتقویم نوزاد

چناچه تمایل‌دارید به اطلاعاتی مناسب و مختص به نوزاد خود دست‌یابید، تاریخ تولد او را در فرم زیر واردنمایید. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه یک‌سالِ پیش تا کنون قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوپا (برای کودکان یک تا دوسال) یا تقویم بارداری (اطلاعات مناسب مادران در هفته‌های بارداری) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید