عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته چهارم بارداری
در این دوره از بارداری سعی کنید رابطه عاطفی بین خود و همسرتان را افزایش دهید، زیرا به زودی گرفتار خواهید شد.

هفته چهارم بارداری

تعداد امتیازها: 935
0 نفر

در عکس زیر، جا گرفتن نطفه در دیواره رحم نشان داده شده است.

در این زمان، رحم بافت مناسبی برای نگهداری از جنین در خود ایجاد می‌کند و تولید استروژن و پروژسترون (progesterone) افزایش می‌یابد. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که رحم تصمیم به نگهداری از بار جدید خود می‌گیرد و خوشه‌ای از سلول‌ها را در خود جای می‌دهد. این موارد باعث آزاد شدن هورمون HCG می‌شود و این همان هورمونی است که باعث مثبت شدن تست بارداری شما می‌شود و زندگی‌تان را متحول می‌کند.

علائم بارداری را اینجا بخوانید.

بدن شما

این اتفاق عموماً در هفته اول بعد از عقب افتادن عادت ماهانه شما، صورت می گیرد. امکان دارد لکه‌های کوچکی نیز مشاهده کنید که به این ترشحات، خونریزی القایی می‌گویند. بدن شما در حالت تغییر است و احتمال دارد کمی فرسوده و خسته شوید. سینه‌ها حساس‌تر و سفت‌تر می‌شوند. ممکن است در اثر نا آگاهی، تمام این عوارض و عوارض دیگر بارداری، همچون نفخ کردن، گرفتگی عضلات، کمر درد و تغییر ناگهانی حالات روحی را به عادت ماهانه ربط دهید، عادت ماهانه‌ای که فعلاً از راه نخواهد رسید.

چه کارهایی انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز نمایید

هر زمان که احساس کردید باردار هستید، سریع سیگار کشیدن را کنار بگذارید. زمانی که مادری سیگار می کشد، باعث کاهش رسیدن اکسیژن به فرزند خود و در نتیجه باعث کاهش سرعت رشد و سرعت افزایش وزن جنین می‌شود. علاوه بر این سیگار کشیدن می تواند باعث سقط جنین یا تولد زود هنگام و پیش از موعد شود. ترک سیگار در دوران بارداری را اینجا بخوانید.

سلامتی

زمانی که اولین تماس را برای گرفتن وقت از دکتر خود برقرار می‌کنید، باید از او در رابطه با مصرف فولیک اسید سوال کنید. در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید و آن را به تعویق نیاندازید. هفته پنجم تا دهم در تشکیل بافت عصبی جنین بسیار مهم است و به همین دلیل مصرف فولیک اسید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درباره مصرف فولیک اسید در بارداری بیشتر بدانید.

نصیحت‌های مادرانه

قبل از اینکه زندگی شلوغ تر از آنی بشود که فرصت ابراز عشق و علاقه به همسر خود را از دست بدهید، سعی کنید عشق و محبت بیشتری به رابطه خود بدهید.

خرید

آماده بزرگترین و مهم ترین خرید زندگی خود برای نه ماه آینده شوید. با کمی تحقیق می‌توانید جاهای مناسب برای خریدن لوازم بچه و لباس‌های خوب با قیمت‌های مناسب را بیابید. مطلب لیست خرید برای دوران بارداری را مشاهده کنید.

ورزش

دیگر آن دوران که همه فکر می‌کردند خانم باردار باید تمام روز در تخت استراحت کند، گذشته است. امروزه فوائد ورزش کردن در دوران بارداری بر همه آشکار شده است. تحقیقات نشان داده است که خانم‌هایی که ورزش می‌کنند و در وضعیت خوب جسمانی و آمادگی کامل به‌سر می‌برند، در زمان وضع حمل بسیار راحت تر هستند، احتمال سزارین اجباری در مورد آنها بسیار کم‌تر و دوران نقاهت کم‌تری خواهند داشت. ورزش‌های مفید و مضر دوران بارداری را بشناسید.

دوقلوها

با پیشرفت تکنولوزی پزشکی احتمال به دنیا آمدن دو قلو یا چند قلو در اثر بارداری غیر طبیعی دیگر بالا نیست. زیرا با پیشرفت این علم، پزشک به جای آنکه چند تخم را برای بالا بردن احتمال بارداری در چند نقطه جا گذاری کند، می تواند دقیقاً یک تخم را در نقطه‌ای که از نظر باردار شدن کاملاً مناسب و  مورد نظر است، قرار دهد.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 935
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
پری
18:03    1393/09/29

هر دو سری قبل که باردار شدم و سقط شد بیبی چکم از چند روز قبل پریودی مثبت میشد اما الان 2 یا 3 روز مونده منفی میشه علایمم علایم پریودی من باردار نیستم؟یعنی امکانش هست با چند تا فولیکول بالای 20 که داشتم باردار نشم؟دلیلش این نیست که hcg نزدم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
پری
18:00    1393/09/29

با سلام امروز 24 قاعدگیممن قاعدگیم26 روزست بیبی چکم منفی علایم پریودی دارم زیر دلم و کمرم درد میکنه من همیشه نزدیک پریودیم دل پیچه میگیرم زانو هام درد میگیره و آلت تناسلیم کمی خارش پیذا میکنه الانم همین علایم رو دارم و درد سینه یعنی دیگه باردار نیستم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
19:51    1393/09/23

با سلام
چرا سوال های من توی سایت نمایش داده نمیشود؟
من امروز روز 17 قاعدگیم تعداد زیادی فولیکول بالغ داشتم دکتر گفت خطرناک بهم آمپول hcg بده من از روز سوم قاعدگی روزی سه تا کلومیفن خوردم از روز هشت تا یازده هم رئزی دوتا گنال اف زدم حالا که اچ سی جی نزدم واقعا احتیاجی نیست؟بخوام بزنم دیگه دیر نیست؟
چقدر احتمال بارداری دارم این ماه؟
حالا که اچ سی جی نزدم بازم امکتن چند قولویی وجود دارد؟
ممنون میشم از پاسختون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
21:25    1393/09/24

سلام
احتمالا تخمدان بیش از ح1د تحریک شده که خطرناک است و نباید hcg زده شود
بله احتمال بارداری و چندقلویی وجود دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
18:51    1393/09/25

با سلام
واقعا ؟!!!!
پس دکتر گفت آمپول نزنی امکان چند قولویی خیلی کم میشه که !
آیا درسته که اگه چند قولویی باشه تست بارداری زودتر مشخص می شه من امروز روز 20 قاعدگیم بی بی چک کی بزارم ؟قاعدگیم 26 روزست ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:28    1393/09/26

با سلام
در چندقلویی تست بارداری زودتر مثبت نمیشود و برای انجام آن بهتر است تا زمان تاریخ پریدتان صبر نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
01:49    1393/09/18

با سلام دکترم به من روزی سه تا کلومیفن از روز سوم قاعدگی داد و هشتا آمپول گنال اف از روز هشتم که امشب آخریش را تزریق کردمدکترم گفت روز 14 قاعدگیم برم پیشش که سونوم کنه اما متاسفانه دکترم سکته مغبزی کردن امیدوارم زود تر خوب بشن اما من الان نمیدونم چکار کنم پیش هر دکتر دیگه ایم که برم میخوا چیز دیگه بگه الان نمیدونم باید بعدش آمپول بزنم یرای آزاد شدن تخمک یا نه؟اگه باردار شدم چکار کنم که دوباره سقط نشه؟رفتم دکتر ژنتیک گفت تو باید از قبل بارداریت آسپرین میخوردی گفت سعی کن بخوری از الان نمیدونم آسپرین ضرری نداره من بخورم؟گفت باید یه سری درمانای ایمنی میکردی و برای ایمنی بدنت دارو مصرف میکردی که دیگه سقط نشه و دارویی که بارداری پوچ ایجاد نشه الان من چکار کنم یه دکتر معرفی کردن که شش ماه یکبار نوبت میده من میترسم اگه این ماه باردار بشم چکار کنم که دیگه سقط نشه؟دکتر سونوم کرده بود گفته بود تخمکات ضعیف آیا دلیل سقط میتونه ضعیف بودن تخمک باشد؟من دو بار سقط داشتم چه دارویی مصرف کنم که پوچ نشه و سقط نشه؟آسپرین بخورم؟ممنون لطفا جواب بدین من چهارشنبه روز سیزده قاعدگیم چکار کنم باید بازم آمپول بزنم برای آزاد شدن تخمک؟ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
18:49    1393/09/19

سلام
شما بايد تخمك مناسب داشته باشيد تا زدن آمپول موثر باشه اگر تخمك ها كوچكند زدن آمپول فايده اي نداره
خوردن آسپرين بچه تا روزي دوبار اشكالي نداره مي تونيد بخوريد
اگر باردار شديد به اميد خدا ،نگران نباشيد حتما دكتر هاي بسيار خوب ديگري هم هستند كه راهنماييتون كنند
براي تقويت فوليك اسيد و مولتي ويتامين مثلا مولتي پريناتال مي توانيد بخوريد
تخمك ضعيف ربطي به سقط ندارد اما مربوط به كاهش قدرت باروري مي تواند باشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
18:37    1393/09/20

با سلام من از روز 3 قاعدگی روزی سه تا کلومیفن خوردم تا روز 8 و از روز هشت تا 11 هم روزی دوتا گنال اف زدم دیروز روز 13 قاعدگیم سونو شدم تخمدان راستم تخمک هایی با سایز 20-19-18.5-20-21-10-10 و تخمدان چپم تخمک هایی با سایز 23-19-17-14-15-18-20-19 داشتم دکتر گفت تخمکات خیلی زیاد و سایزشونم بزرگ اگه بهت آمپول بدم خطرناک امروز رفتم یک دکتر دیگه گفت امشب دوتا آمپول hcg بزن و شروع کن به نزدیکی الان من نمیدونم آمپولارو بزنم یا نه؟دکتر اولی گفت با این تخمکا اگه آمپول بزنی همه با هم آزاد میشن و ممکنه شکمت آب بیاره و کیست بشه و به احتمال زیاد چند قولویی داری که خیلی خطرناک
دکتر دوم اما برام آمپول و نوشت اما وقتی گفتم دکتر اولی این و گفته گفت خوب می خوای نزن
حالا من چکار کنم؟آمپول و امشب بزنم یا نه؟با توجه به قاعدگی 26 روزم تا کی فرصت دارم برای آمپول؟یکشنبه میتونم بزنم؟
میخئاستم بدونم با این تخمک ها آمپول بزنم چند قولو حامله میشم و کیست میارم و شکمم آب میاره؟پس اگه اینطوره چرا دکترم این داروهارو داده؟اگه نزنم چی اقدام کنم برای بارداری ممکن باردار بشم؟یا حتما باید آمپول بزنم؟اگه آمپول نزنم ضرری نداره؟تو رو خدا بگین من چه کار کنم؟خیلی دوست دارم این ماه باردار بشم از یه طرفم میترسم این مشکلات پیش بیاد؟شانس منم دکترم سکته کردن
ممنون از لطفتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
00:52    1393/09/23

پری عزیز سلام. شما بیشتر به یک امپول آرامش بخش نیاز دارید. استرس شما عوارض درمان را زیاد میکند. به یک پزشک اعتماد کنید و شیوه درمانی ایشان را بکار ببرید، مهم اینست که اعتماد داشته باشید. همین که تخمک های آماده دارید نشانه خوبی ست.


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
15:13    1393/09/16
سلام من سه هفته از آخرین پریودم گذشته زیر دلم تیر میکشه و سر سینه هام حساس شده و ترشح سفید بودار دارم در ضمن من کلومیفن مصرف کردمو آمپول hcg زدم آیا امکان بارداری وجود داره؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
21:20    1393/09/18

سلام
در هر سیکل بدون پیشگیری احتمال بارداری وجود دارد .
اما با توجه به نوع ترشحات و زیردلدرد بهتر است برای بررسی عفونت به پزشک مراجعه کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سحر
10:36    1393/09/15

سلام
ديروز با 3روز تاخير پريود، بيبي چك من 2خط شد ولي خيلي كمرنگ - سريع آز دادم كه بتا 48 بود
ازمايشگاه گفت معلوم نيست باردار باشي - ميخواستم نظر شمارو هم بدونم -


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:43    1393/09/16

سلام
بهترين كار براي تشخيص قطعي تر انجام مجدد آزمايش 48 تا 72 ساعت بعد است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطیما
22:00    1393/09/14

با سلام و تشکر از سایت خوب و جامعتون
من 24 ابان شروع پریودم بوده و 5 اذر هم تموم شده دوره هام منظم نیست و بین 23تا26 روزه است روز 4 اذر اقدام داشتیم و از اون روز تا الان دایم زیر دلم دردهای کمی دارم کمی تهوع و نفخ هم دارم .کی میتونم بی بی چک استفاده کنم اگه باردار باشم الان چند هفته ام
با تشکر فراوان


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:33    1393/09/15

با سلام
شما تا زمان پریودتان صبر نموده چنانچه پرید نشدید از بی بی چک استفاده نمایید
اگر حامله باشید حدود 3 هفته میباشید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آصفه
15:12    1393/09/13
سلام.تاریخ آخرین پریودم 14آبان 93بود و دوره های 28-30 روزه دارم.امروز 13آذر آزمایش بتا دادم 149.5بود.میخوام ببینم وضعیت نرماله و هفته چندم هستم.ممنون میشم کمکم کنید

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:28    1393/09/15

با سلام
انشاالله همه چیز نرمال میباشد شما پایان هفته چهارم میباشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
REYHUN
13:42    1393/09/05

سلام خسته نباشید یه سوال خدمتتون داشتم 12/ابان اولین روز اخرین پریودم بوده من همیشه تقریبا ده روز پریودم عقب می افته سیکلام اینطوریه ازمایش هرمون هم دادم همه نرمال بود این ماه اقدام به بارداری کردم میخوام ببینم اولین ازمایش خون رو باید 12/اذر بدم یا ده روز باید ازین تاریخم بگذره به خاطر عقب افتادن پریودهام؟
از شما خیلی متشکرم لطفا راهنمایی کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
17:22    1393/09/07

سلام اولين آزمايش را حدود 20 آذر انجام دهيد يعني يكي دو روز مانده به پريودتان
شاد و تندرست باشيد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ستاره
09:21    1393/08/30
باسلام خسته نباشی ممنون ازبرنامه ی خوبی که درست کردین.من این هفته بایدپریودمیشدم ولی اول هفته لکه دیدم لکه های قهوه ای .قطع شدممکنه حامله باشم.

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
10:51    1393/09/01

با سلام
احتمالش هست جهت اطمینان آزمایش خون انجام دهید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نسرین
10:40    1393/08/27
سلام من 24.7 اول ریگلم بوده در تاریخ 18.8 ازمایشم عدد50 رو نشون داد در ضمن من کم کاری تیروئید هم دارم که کم شده بود ولی با ازماشی جدید بعد از تست بارداری به عدد 19.5 رسیده میخوام بدونم مشکلی ندارم .چونکه بچه قبلیم نزدیک دوماه بود که سقط کردم و گفتن شاید از تیروئیدی که در همون بارداری گرفتم که عددش بالای 20 بوده سقط شده .خواهش میکنم راهنمایم کنید که مشکلی پیش نیاد

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:59    1393/08/27

با سلام
شما حتما" برای مشکل تیروئیدتان به پزشک متخصص غدد مراجعه نمایید و تحت کنترل باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
13:22    1393/08/22

با سلام
شما میگین نظر دکترت
مشکل همین که یه دکتر که توی بارداری پیشش بودم گفت چون آزمایشات خوب احتیاجی نیست صبر کنی میتونی بعد یه قاعدگی اقدام کنی اما یک دکتر دیگه که رفتم گفت سه ماه
یه دکتر دیگه هم گفت سه ماه که گذشت بیا تا یه سری کارای درمانی روت کنیم و بعد شش ماه اقدام کن
الان من حرف کدوم دکتر را قبول کنم؟
این پست هم توی این سایت خوندم ممنون میشم قسمت بارداری بعد از سقط رو بخونید دکتر نصر گفتن بعد یک قاعدگی میشه اقدام کرد
یکی به من بگه چکار کنم؟؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
09:16    1393/08/25

سلام
شما دچار وسواس شده ايد.در علوم پزشكي هيچ چيز و هيچ قانوني صد در صد نيست
همه ي اين توصيه ها صحيح است و بسته به دليل سقط متفاوت عمل مي شود.
احتمالا پزشك اولتان چون بيشتر در جريان وقايع بوده اند نظرشان يك ماه بوده و پزشك آخر مي خواستند بررسي كنند تا به نتيجه برسند
اين شما هستيد كه تصميم مي گيريد كه با كدام پزشك احساس راحتي بيشتر كرده و اعتماد بيشتري داريد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
پری
13:44    1393/08/27

باسلام من روز 16 قاعدگی رفتم سونو گفت باز pcoاما دکتر گفت تخمک داشتی آزاد شده قاعدگیمم منظم و 26 روزست دقیق دقیق
به خدا من وسواس نیستم توی مطب دکتر که میری بدش میاد ازش سوال بپرسی همشونم همینطور هستند
من قبل بارداری یه دکتر رفتم برام کلوموفین و آمپول نوشت استفاده نکردم پیش یه دکتر دیگه رفتم گفت هیچ مشکلی نداری و خودت باردار میشی که همون ماهم بدون هیچ دارویی باردار شدم و سقط شد چون پوچ بود دیروز دوباره رفتم پیش دکتر اولی روز 16 قاعدگیم بود سونو کرد و گفت تخمکت آزاد شده
دوباره همون قرص و آمپولارو برام نوشت سقط دومم بود و 31 سالم
تمام آزمایشام خوبهamh , fsh , lh و بقیه تخمکمم آزاد شده پس چرا داروی تحریک تخمک داد؟
البته من دوست دارم زود باردار بشماگه بدونم داروها عوارضی نداره استفاده میکنم اما دکتر اولی بهم گفت این هورمونا باعث سرطان و یایسگی زودرس میشه
توی اینترنتم سرچ کردم نوشته کلوموفین ممکنه باعث مشکل عصبی روی جنین یا بیش فعالی و مشکلات مفاصل و همینطور باعث نازایی و مشکل روی تخمدان جنین دختر و بیضه جنین پسر دارد
میخواستم ببینم این عوارض درست؟باعث سرطان بر روی مادر و عوارض بد ی که گفتم روی جنین میشه؟
تورو خدا بگین من چکار کنم خودم اقدام کنم یا دارو هارو استفاده کنم؟
این عوارض تا چه حد صحت دارد؟
ممنون میشم دکتر گفت از همین قاعدگیم شروع کنم مصرفش رو
استفاده کنم یا نه؟
نمیخوام جنینم مشکلی داشته باشه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
17:22    1393/08/29

سلام
در اين موارد بسته به شرايط عمل مي شود. شماتمايل به زودتر باردارشدن داريد و اينطور تصميم گيري شده عوارضي كه گفتيد عوارض بسيار نادر است بنابراين شما هستيد كه مي توانيد تصميم بگيريد كه چگونه راحت تريد
قبلا هم گفتم بايستي فقط به يك پزشك كه خودتان انتخاب مي كنيد مراجعه كرده و اطمينان كنيد و ديگر هم دائما اورا چك نكنيد
در غير اينصورت به نتيجه نمي


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
17:20    1393/08/29

سلام
در اين موارد بسته به شرايط عمل مي شود. شماتمايل به زودتر باردارشدن داريد و اينطور تصميم گيري شده عوارضي كه گفتيد عوارض بسيار نادر است بنابراين شما هستيد كه مي توانيد تصميم بگيريد كه چگونه راحت تريد
قبلا هم گفتم بايستي فقط به يك پزشك كه خودتان انتخاب مي كنيد مراجعه كرده و اطمينان كنيد و ديگر هم دائما اورا چك نكنيد
در غير اينصورت به نتيجه نمي


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
پری
12:16    1393/08/14

با سلام
من بعد از سقطی که ماه پیش داشتم یک سری آزمایش کامل دادم اسپرم شوهرم خوب اما سونو بیست روز بعد از سقط برام pco زده و حدود 2 cc مایع آزاد در لگن آزمایش fsh 2/91 وlh2/82و amh7/20
و cmvبرابر 73 بود اما آنتی بادیش 0/1 این ویروس خطرناک من میتونم بازم باردار بشم؟آیا مقدار هورمونام خوب یا نه؟مقدار ذخیره تخمدانم چطور؟باتوجه به اینکه بقیه آزمایشام و سونو خوب بود و رحمم طبیعی بود و با توجه به پریودی 26 روزم بعدز از خونریزی سقط دقبقا 26 روز بعدش پریود شدم میخواستم ببینم با این مقادیر میتوانم برای بارداری اقدام کنم یا باید از داروی تحریک تخمک استفاده کنم یا عفونتی توی بدنم وجود دارد؟این سقط دومم بود توی اینترنت گشتم چیزای وحشتناکی در مورد این ویروس پیدا کردم که بچه عقب افتاده یا ناشنوا میشه آیا من این ویروس رو دارم؟ممکنه باردار بشم برای بچه ام مشکلی باشه ؟اگه این ویروس و دارم درمان داره یا نه؟چطوری و باید چکار کنم؟آیا من تنبلی تخمدان دارم؟اگه مشکلی ندارم لطفا بهم میگین چجوری از داروی تحریک تخمک و به چه مقدار استفاده کنم امروز روز چهارم قاعدگیم، ممنون از لطفتون ضمنا من دو بار سقط داشتم یکی پنج هفته و یکی نه هفته که پوچ بود

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید