عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته چهارم بارداری
در این دوره از بارداری سعی کنید رابطه عاطفی بین خود و همسرتان را افزایش دهید، زیرا به زودی گرفتار خواهید شد.

هفته چهارم بارداری

تعداد امتیازها: 1083
0 نفر

در عکس زیر، جا گرفتن نطفه در دیواره رحم نشان داده شده است.

در این زمان، رحم بافت مناسبی برای نگهداری از جنین در خود ایجاد می‌کند و تولید استروژن و پروژسترون (progesterone) افزایش می‌یابد. این اتفاق زمانی روی می‌دهد که رحم تصمیم به نگهداری از بار جدید خود می‌گیرد و خوشه‌ای از سلول‌ها را در خود جای می‌دهد. این موارد باعث آزاد شدن هورمون HCG می‌شود و این همان هورمونی است که باعث مثبت شدن تست بارداری شما می‌شود و زندگی‌تان را متحول می‌کند.

علائم بارداری را اینجا بخوانید.

بدن شما

این اتفاق عموماً در هفته اول بعد از عقب افتادن عادت ماهانه شما، صورت می گیرد. امکان دارد لکه‌های کوچکی نیز مشاهده کنید که به این ترشحات، خونریزی القایی می‌گویند. بدن شما در حالت تغییر است و احتمال دارد کمی فرسوده و خسته شوید. سینه‌ها حساس‌تر و سفت‌تر می‌شوند. ممکن است در اثر نا آگاهی، تمام این عوارض و عوارض دیگر بارداری، همچون نفخ کردن، گرفتگی عضلات، کمر درد و تغییر ناگهانی حالات روحی را به عادت ماهانه ربط دهید، عادت ماهانه‌ای که فعلاً از راه نخواهد رسید.

چه کارهایی انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز نمایید

هر زمان که احساس کردید باردار هستید، سریع سیگار کشیدن را کنار بگذارید. زمانی که مادری سیگار می کشد، باعث کاهش رسیدن اکسیژن به فرزند خود و در نتیجه باعث کاهش سرعت رشد و سرعت افزایش وزن جنین می‌شود. علاوه بر این سیگار کشیدن می تواند باعث سقط جنین یا تولد زود هنگام و پیش از موعد شود. ترک سیگار در دوران بارداری را اینجا بخوانید.

سلامتی

زمانی که اولین تماس را برای گرفتن وقت از دکتر خود برقرار می‌کنید، باید از او در رابطه با مصرف فولیک اسید سوال کنید. در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید و آن را به تعویق نیاندازید. هفته پنجم تا دهم در تشکیل بافت عصبی جنین بسیار مهم است و به همین دلیل مصرف فولیک اسید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درباره مصرف فولیک اسید در بارداری بیشتر بدانید.

نصیحت‌های مادرانه

قبل از اینکه زندگی شلوغ تر از آنی بشود که فرصت ابراز عشق و علاقه به همسر خود را از دست بدهید، سعی کنید عشق و محبت بیشتری به رابطه خود بدهید.

خرید

آماده بزرگترین و مهم ترین خرید زندگی خود برای نه ماه آینده شوید. با کمی تحقیق می‌توانید جاهای مناسب برای خریدن لوازم بچه و لباس‌های خوب با قیمت‌های مناسب را بیابید. مطلب لیست خرید برای دوران بارداری را مشاهده کنید.

ورزش

دیگر آن دوران که همه فکر می‌کردند خانم باردار باید تمام روز در تخت استراحت کند، گذشته است. امروزه فوائد ورزش کردن در دوران بارداری بر همه آشکار شده است. تحقیقات نشان داده است که خانم‌هایی که ورزش می‌کنند و در وضعیت خوب جسمانی و آمادگی کامل به‌سر می‌برند، در زمان وضع حمل بسیار راحت تر هستند، احتمال سزارین اجباری در مورد آنها بسیار کم‌تر و دوران نقاهت کم‌تری خواهند داشت. ورزش‌های مفید و مضر دوران بارداری را بشناسید.

دوقلوها

با پیشرفت تکنولوزی پزشکی احتمال به دنیا آمدن دو قلو یا چند قلو در اثر بارداری غیر طبیعی دیگر بالا نیست. زیرا با پیشرفت این علم، پزشک به جای آنکه چند تخم را برای بالا بردن احتمال بارداری در چند نقطه جا گذاری کند، می تواند دقیقاً یک تخم را در نقطه‌ای که از نظر باردار شدن کاملاً مناسب و  مورد نظر است، قرار دهد.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1083
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
پری
16:59    1393/11/03

با سلام و تشکر فراوان
من قاعدگیم فکر کنم 5 روزست روز اول لکه و خون کم روز دوم و سوم خیلی زیاد و تموم میشه در حد لکه بینی روز چهارم یا پنجم همیشه چند قطره میاد و تموم میشه یعنی در حقیقت سه روز خونریزی دارم که دوروزش خیلی زیاد و معمولا همراه با خون و دفع لخته هم دارم
میخوام ببینم این دفع لخته همراه با خونریزی مشکلی نیست؟این سری لخته های اندازه یک انگشت هم داشتم همراه با خونریزی خیلی زیاد میخوام ببینم مشکلی نیست؟توی دانشگاه درس تنظیم خانواده یادم میگفتن لخته توی قاعدگی خوب نیست و جایی شنیدم سیکلی که با دفع لخته باشه تخمک گذاری نمداشته توش خوب من که هر ماه دفع لخته دارم؟!َ


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فریده
18:47    1393/10/28
سلام خانم دکتر. من سه ماه هر 40 روز پریود میشدم. آخرین تاریخ هم 28 آبان بود. 13 دی رفتم سونو گفتن تخمک 18 دارم. 10 روز بعدش تست و آزمایش دادم مثبت بود. الان چند وقتمه؟ چه زمانی برای سونو و مشاهده قلب جنین لازمه؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
00:14    1393/10/30

سلام فریده عزیز. با توجه به تاریخهایی که ذکرکردی این سیکل شما بیشتر از 40 روز طول میکشیده و این بینظمی سبب میشود تا نتوان به تاریخ قاعدگی برای تعیین سن تکیه کرد. با توجه به سونو و زمان مثبت شدن تست، احتمالا همان حول و حوش 13 دی تخمکگذاری و لقاح صورت گرفته است. بنا به قرارداد الان سن بارداری شما حدود 4تا5 هفته است. با این فرض در 8 هفتگی برای دیدن ضربان قلب و تعیین سن دقیق باداری سونوگرافی انجام دهید و انرا مبنای تعیین سن بارداری بدانید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
پری
19:23    1393/10/27

سلام
امروز روز 22 قاعدگیم معدم خیلی میجوشه و گاهی ترش میکنم کی میتونم از بیبی چک استفده کنم قاعدگیم 26 روزست سمت راست دلمم زیر دلم درد میکنه
چند روزه حالت دل پیچه هم دارم
به بو خیلی حساس شدم حالت تهوع هم دارم که البته اغون فکنم مال متفورمین باشه سینه هام کمی درد میکنه آیا باردارم؟کی از بیبیچک استفاده کنم؟
توی دو سقط قبلیم بیبی قبل تاریخ پریودی مثبت میشد.ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:18    1393/10/29

سلام
دو هفته بعد تخمکگذاری می تونید از بیبی چک استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:57    1393/10/28

تا عقب افتاده قاعدگی هفت روزصبر نمایید بهتر است . این علائم در خیلی از موارد هم میتواند مشاهده شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مامان سحر
12:56    1393/10/26

باسلام. من در روز 12تاخیر میزان بتا100بود و در روز 21تاخیر به 5500رسیده بود .تاهفته هفتم که همان روز آزمایش دوم بود ساک و کیسه زرده دیده شد کوچک بود ولی جنین دیده نشد حالا دکتر گفته باید سه هفته دیگه صبرکنم وبعد سونو انجام بدم . آیا با این مقدار بتا هم احتمال حاملگی پوچ وجود داره یا لقاح دیر انجام شده؟ علایم حاملگی رو هم دارم (تهوع.سرگیجه.دردسینه ها.تکررادرار.)ولی چند روز شدید و یک روز بدون هیچ علامتی .این مسئله به چه علتی میتونه باشه ومیتونه علامت حاملگی پوچ باشه. وسوال بعد اینکه من دستگاه سونوکید خانگی دارم الان میتونم صدای فلبش رو با دستگاه بشنوم یا زوده؟ بسیار ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:53    1393/10/28

خانم سحر خیر صدای قلب الان شنیده نمیشود.
برای تعیین وضعیت بارداری فقط باید سونوی مجدد انجام شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
14:48    1393/10/19

ممنون از پاسخ شما من با توجه به اینکه یک سقط در 5 هفته داشتم مرداد92 که خودبه خود با بتای 50 و یک هفته تاخیر قاعدگی پریود شدم بعضی میگن سقط بوده بعضی میگن اصلا حاملگی نبوده و یک تاخیر قاعدگی بوده
سقط دومم مهر امسال بود که طبق سونو هفت هفته بودم اما طبق قاعدگی 9 هفته ساک خالی بود که خودبه خود خودم خونریزی و دفع کردم البته بقایا را پاتالوژی فرستادیم که هیچ مشکلی نداشت فقط گفتن بافت جنینی دیده شده توش یعنی پوچ نبوده من توی بارداری با دیدن لکه پروژسترون میزدم بتام اول29 بود با یه روز تاخیر و دو روز بعد شد 130 اما بعد کم بالا رفت 207 و 270 شد دکتر گفت پروژسترون قطع شود خونریزی کردم رفتم بتا دادم بالا رفته بود1600 بود اما دیگه فرداش دفع کردم
بعد سقط آزمایش های ایمنی و هورمونی کاریوتایپ هم دادیم هردو
و آزمایش اسپرم همه چیز خوب بود
هر دوبار طبیعی باردار شدم
قاعدگیم کاملا منظم 26 روزست و بعد هر دو سقطمم 26 روز بعد پریود شدم اما 2 ماه بعد سقطم دکترم گفت از روز 3 روزی 3 تا کلومیفن بخور تا روز 8 و از اون روزم تا روز 11 روزی 2 تا گنال اف روز 13 هم برم سونو متاسغانه دکترم سکته کردند و روز 13 پیش دکتر دیگه ای رفتم سئنو کردند گفتند خیلی تعدادتخمک هات زیاد و تو باید بری ivf بعد گفت اصلا اقدام نکن به بارداری خطرناک ممکنه ده قلو بیاری با این تخمکا گفت hcg هم نمیدم چون خطرناک تخمکات میپکند کیست میشه و شکمت آب میاره و کلی ترسوندم پیش یه دکتر دیگه رفتم سونو رو نشون دادم گفت hcg بزن دوتا نزدیکی کن بعد که گفتم دکتر قبلی اونجور گفته گفت آره ریسک میخوای نزن ولی نزدیکی کن اگه باردار نشدی تا سه ماه دارو نگیر اثر دارو ها میمونه اما دکتر قبلی میگغت تو مشکل بارداری نداری این داروها مال ناباروراست تو مشکل سقط داری باید باردار شدی بری دکتر نزارن سقط کنی حالا موندم چکار کنم یه دکتر ایمنی اصفهان هست مرکز ژنتیک معرفی کردن دکتر شرکت اما 27 بهمن نوبت داده من توی 32 سال و همسرم توی 33 سال کمی عجله دارم برای بارداری نمیدونم چکار کنم هر دکتری یه چیزی میگه نمیدونم باید چکار کنم بار اول بعد از دو ماه و بار دوم بعد از شش ماه باردار شدم سونو میگه تنبلی تخمدان اما آزمایش amh و lh , fsh خوب نمیدونم باید چکار کنم سه ماه برای بارداری دومم لتروزول و استرويژن و hcg دکتر داد که باردار نشدم اون سه ماه رفتم یه دکتر همین گنال و کلومیفن داد ترسیدم رفتم یه دکتر دیگه کلی دعوام کرد گفت تو اگه یک سال اقدام کردی باردار نشدی بیا دکتر اگه بری دیگه پات و دکتر نزاری من بهت قئل میدم یکی دوماه ذیگه باردار بشی این داروها ضرر داره یایسگس زودرس و سرطان و این حرفا منم گوش دادم و همون ماه باردار شدم که متاسفانه سقط شد ولی که بعد سقطدوم پیش همین دکتر که گنال داده بود رفتم و باز همونارو داد ایندفعه استفاده کردم که اینجوری شد میخوام بدونم دلیلش چیه با این همه تخمک بالغ من باردار نشدم اسپرم شوهرمم خوب بوده دوبار آز اسپرم داد؟
و اینکه من توی پریودیم سونو نکردم ببینم کیست یا نه فکر میکردم بعدش باید باشه این ماهم اقدام بارداری داشتم اگه کیست داشته باشم و باردار بشم خطرناک؟علایم کیست چیه؟من جز همین سوزشی و بوی تند سرکه از آلتم مشکلی ندارم که اینم این دوروز که کلوتریمازول استفاده کردم خیلی بهتر شد اصلا دل درد ندارم
اما دو روزه معذم خیلی ترش میکنه و خیلی بی اشتها شدم و همش خستم ممکنه علایم بارداری باشه با توجه به اینکه اموز تازه 14 قاعدگیم؟من روزی 3 تا متفورمین وی 1تامین ای فولیک اسید و آسپرین میخورم احتیاچی هست فولیک 5 بخورم؟علل سقطام چیه؟ممکنه بازم تکرار بشه خیلی میترسم؟
شوهرمم زینک فولیک و ویتامین ای میخوره
ممنون میشم از پاسخ شما و ببخشید که طولانی شد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:51    1393/10/21

سلام
به نظرم بهتر است به پزشكتان اطمينان كنيد و حداقل يكسال نزديكي بدون پيشگيري داشته باشيد
نگراني را از خود دور كنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
17:03    1393/10/18

با سلام و تشکر از پاسخگویی دلسوزانه شما عزیزان
فکر کنم انقدر سوال پرسیدم و خستتون کردم که دیگه کامل در جریان وضعیتم هستید
خوب ماه پیش که با مصرف کلومید و گنال و تحریک بیش از حد تخمدان و تعداد بیش از حد تخمک و فولیکول های بالا hcg به من تزریق نشدباردارنشدم و تصمیم گرفتم با توجه به دو بارداری که هر دو بصورت طبیعی اتفاق افتاده بود منتها سقط شدند این ماه هم طبیعی اقدام کنم و درمان دارویی نداشته باشم
سوالی که داشتم یکی این هست که با توجه به اینکه چند فولیکول بالای 20 و 24 داشتم و باردار نشدم آیا امکان کیست شدن فولیکول ها وجود دارد؟احتیاجی به سونوگرافی برای بررسی تخمدان هام هست؟امروز 13 قاعدگیم اگه احتیاج باشه شنبه که 15 قاعدگیم برم دیر نیست؟با توجه به اینکه قاعدگیم 26 روزست و معمولا تخمک گذاریم تا روز 13 انجام میشه؟
و دیگر اینکه اصلا ترشحات بدبو ندارم اما کمی خارش و سوزش از داخل دارم و گاهی خیلی کم حالت آب ریزش دارم آیا عفونت دارم یا دلیل دیگری دارد؟
من دیشب کرم واژینال کلوتریمازول استفاده کردم؟این کرم در این زمان که اقدام به بارداری میکنم ضرری ندارد؟و اگر بارداری اتفاق افتاد استفاده از این دارو خطری نداشته؟
و در آخر اینکه دیشب قبل از خواب که کرم واژینال را استفاده کردم سوزش شدیدی گرفتم که تحمل نکردم و رفتم دستشویی آیا این طبیعی؟مربوط به اثر گذاری داروست؟ و اشکالی ندارد روزهایی که نزدیکی برای بارداری دارم یک ساعت بعدش از این کرم استفاده کنم ضرری ندارد؟
با تشکر فراوان از شما و حوصله ای که در پاسخ گویی سوالاتم دارید......ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:47    1393/10/21

سلام
خير اينكه باردار نشديد دليل نمي شود كه فوليكول تبديل به كيست شده باشد پس سونو لازم نيست.
استفاده خودسرانه از دارو ناسب نيست براي بررسي وضعيت عفون احتمالي خود با پزشكتان مشورت كنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سعیده
00:24    1393/10/10

سلام من با تجویز پزشکم در روزهای 6 و 7 و 8 و 9 پری امپول hcg یا همون گنال زدم روز 15 پری یه فولیکول با اندازه 25 تو تخمدان راستم داستم ایا به نظر شما این فولیکول خوبه و تخمک ازاد میکنه اقدام داشتیم همون شبش و فردا شبش میخوتم ببینم احتمال بارداری ام هست یا نه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
14:45    1393/10/12

سلام
سايز فوليكول خيلي خوب بوده و احتمال تخمكگذاري هم بسيار زياد است
روش و روزهاي ارتباط هم مناسب بوده است بنابر اين احتمال بارداري داريد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ely
18:03    1393/10/09
با سلام ...من ماه پیش دکترم بهم‌امپول گونال تجویز کرده بود که زدم وروز ۱۳ پریود سونو شدم دو فولیکول ۲۰ و۲۴ داشتم دکترم گف خوبه ضخامت اندومتر هم ۹ بود ..بهم امپول اچ سی جی داد زدم ...ومرتب نزدیکی کردم ..یه مدت شکمم بد جور درد میکرد ..اما الان به وقت پریود این ماه ۴ روز مونده گاهی یه دردی حس میکنم ...نفخ زیاد دارم .سینه هام هم بد جور درد دارن یعنی ممکنه حامله باشم ...چند درصد ..؟؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:19    1393/10/10

با سلام
علت درد شما مربوط به تزریق آمپولها میباشد ولی شانس حاملگیتان زیاد میباشد برای تشخیص بهتراست آزمایش خون انجام دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
پری
23:17    1393/10/07

با سلام
آقای دکتر من دوبار سقط داشتم یکی مرداد سال گذشته بود که طبیعی باردار شدم و بتام 50 بود و تا 70 بیشتر بالا نرفت و 5 هفته سقط شد خود به خودی و شش ماه بعد از سقطم سه دوره لتروزول و استروژن به توصیه دکتر موحدی مصرف کردم و آمپول hcg زدم اما جواب نداد فولیکولام ریز بودند و تخمکم کوچیک دکتر گفت لاپاراسکوپی کن که ترسیدم وو انجام ندادم
دکتر گفته بود اسپرم ضعیف شوهرم باعث سقط شده که روی و ویتامین ای و فولیک براش نوشت که هنوزم مصرف میکنه و خودمم متفورمین و فولیک اسید و ویتامین ای را میخوریم
بعد پیش دکتر فروهان رفتم کلومیفن و گنال اف نوشتن و گفتن تخمکات به درد نمیخوره بازم ترسیدم استفاده کنم رفتم پیش دکتر خانجانی و ایشون گفتند اگه تا یک سال باردار نشدی باید درمان دارویی کنی و این داروها باعث یایسگی زودرس و مسایل بدی برات میشه گفت طبیعی اقدام کن مطمین باش یه بار باردار شدی بازم میشی و من همان ماه بازم طبیعی باردار شدم یعنی بعد از شش ماه اقدام بازم طبیعی باردار شدم بتام روز پریودی 29 و دوروز بعد 129 شد اما بعد کم بالا رفت 270 شد و همون پنج هفته باز به لکه بینی افتادم دکتر آمپول پروژسترون داد و لی خونریزیم بند نیومد و ساک حاملگیم توی هفت هفته 5 هفته را نشان میداد و رشدش متوقف شد و جنین دیده نمیشد پروژسترون رو قطع کردم اما با وجود خونریزی زیاد بتام بالا رفت 1600 شد اما فرداش خود به خود سقط شد بعد از سقط تمام آزمایش های ایمنی و کاریو تایپ خودم و شوهرم را انجام دادیم و آز مجدد اسپرم آز fsh , lh و ذخیره تخمدان که 7 و خورده ای بود و اون دوتا هم خوب بود سونو pco میزد برام تمام آزمایش های هم خودم هم شوهرم خوب بود
بعد دو دوره پریودی دوباره رفتم پیش دکتر فروهان و ایشون گفتند از روز سوم قاعدگیم روزی سه تا کلومیفن بخورم تا روز هشتم و از هشتم تا یازدهم هم روزی دو تا گنال اف بزنم و روز 13 برم سونو منم همین کار و کردم دکتر متا سفانه سکته کردند و من روز 13 مرکز ناباروری رفتم سونو و دکتر گفت تعداد تخمکام خیلی زیاد و تخمدان هام بزرگ شده سیکل متوقف یا تبدیل به ivf شود
گفت آمپول hch نزن چون خطرناک و با این همه تخمک ممکنه ده قلو حامله بشی یا بپکند و شکمم آب بیاره یا کیست بشود بنابر این منم استفاده نکردم ولی اقدام داشتم برای بارداری در تخمدان راستم 7فولیکول با سایز 20-19-5/18-20-21-10-10
در تخمدان چپم 8 فولیکول با سایز های
23-19-17-14-15-18-20-19
داشتم
من قاعدگیم 26 روزه و کاملا منظم و هیچ وقت عقب و جلو نمیشه حتی هر دوبار بعد از سقطم هم دقیقا 26 روز بعدش پریود میشدم اما این ماه که این دارو هارا استفاده کردم بعد سه روز تاخیر پریود شدم و اصلا باردار نشدم با توجه به اینکه دو بار سقط داشتم و با توجه به بارداری داخل رحمی که پوچ بوده اما بقایا بارداری دوم و که فرستادم پاتالوژی گفتند پوچ نبوده و بافت جنینی دیده شده
با توجه به دو سقطی که داشتم و سنم که 31 سالم تمام شده و توی 32 سال هستم و شوهرمم که یک سال بزرگتر هست من این ماه باید چکار کنم آیا دارو مصرف کنم و اگر آره چه دارویی و چه دوزی چون دکتری که ماه پیش سونوم کرد گفت این دوز دارو برات زیاد بوده
و اینکه چرا من با این همه فولیکول با سایز خوب باردار نشدم دلیلش چی بوده؟
من فردا روز سوم قاعدگیم لطفا به من بگید باز هم کلومیفن و گنال استفاده کنم ؟ با چه دوزی؟وآیا این دارو ها ضرر ندارند؟من این همه تخمک از دست دادم ذخیره تخمدانم کم شده؟این یایسگی نمیاره و خودش باعث ناباروری نمیشه؟هر دکتری یه چیزی میگه یکی میگه تو pco نیستی و چون قاعدگیت منظم و آزمایشاتت خوب و دوبار طبیعی باردار شدی باید طبیعی باردار شی بعد بیای دکتر که دوباره سقط نشه
یکی میگه سنت زیاده و دوبار سقط داشتی باید با دارو باردار بشی تورو خدا به من بگید چکار کنم و علت سقطام چی بوده؟
من الان روزی سه تا متفورمین یه فولیک اسید 1 و ویتامین ای و یک قرص آسپرین میخورم
ممنون میشم اگر جئابم و بدهید من فردا که روز سوم قاعدگیم باید چه دارویی و با چه دوزی استفاده کنم دکتری هم برای فردا بهم نوبت نداده؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
21:05    1393/10/07

سلام
من 31 ساله هستم و دوبار سقط داشتم
امروز تماس گرفتم دکترم که سکته کرده بود هنوز خوب نشده من فردا روز سوم قاعدگیم آیا از روز سوم باید کلومیفن استفاده کنم و بعدش هم گنال اف؟ ماه پیش به توصیه دکتر از روز سوم تا هشتم روزی سه تا کلومیفن و از روز 8 تا 11 روزی دوتا گنال اف زدم روز 13 سونو کردم تعداد تخمکام خیلی بود برای همین بهم hcg ندادند آیا این ماه و طبیعی اقدام کنم یا داروهارو استفاده کنم؟بعد از سقطم که سه ماه پیش بود ماه پیش اولین ماهی بود که اقدام میکردم
دلیل باردار نشدنم با این همه فولیکول بالغ چه چیزی می تواند باشد؟تمام آزمایش های خودم و شوهرم و آز اسپرم هم خوب بود
ممنون میشم دلیل باردار نشدنم رو با وجود بیش از 15 تا 20 فولیکول بالای 20 میل برایم توضیح دهید؟و اینکه هیچ دکتری برای فردا بهم نوبت نداده لطفا به من بگید برای مصرف دارو از چه دوزی استفاده کنم چون باید از فردا استفاده کنم ماه پیش دکتری که رفتم گفت این دوز دارو برات زیاد بوده و باید کمتر استفاده شود
20-19-18.5-20-21-10-10 فولیکولای تخمدان راستم
23-19-17-14-15-18-20-19 فولیکولای سمت چپ
این نتیجه سونو ماه قبلم بود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:44    1393/10/08

با سلام
مصرف دارو حتما" باید تحت نظر پزشک باشد و مرتب کنترل شده و سونو انجام دهید و از این طریق نمیتوان برایتان دارو تجویز کرد بنابراین بهتراست این ماه دارو استفاده نکنید
دلایل باردار نشدن متفاوت است و با یکی دو خط نمیتوان دلایل آنرا توضیح داد ولی گاهی علت نامشخص است و باوجوداینکه هردو سالم میباشند بارداری صورت نمیگیرد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
18:54    1393/10/05

با سلام
امروز بعد از 4 روز تاخیر پریودی پریود شدم به نظر شما چرا با بیش از 20 فولیکول بالغ که بیشترشم سایزشون بالای 20 بود باردار نشدم؟آیا اگر hcg را زده بودم شانس بیشتری نداشتم؟دلیل تاخیر قاعدگیم چیست؟این داروها تا چند دوره اثرش هست؟آخه دکتری رفتم گفت اگه باردار نشدی تا دو سه ماه هیچ دارویی استفاده نکن چون این داروها اثرش تا دو سه ماه روی تخمدان هات باقی می مونه؟به نظر شما من از دارو تحریک تخمدان استفاده کنم یا سعی کنم طبیعی باردار بشوم؟ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
22:08    1393/10/06

سلام
سن شما در این تصمیم گیری اهمیت دارد
آز اسپرم باید بررسی شود
مصرف داروها با تاخیر همراه است
اگر سن زیر 3 دارید و بیش از یک سال تلاش نکردید برای طبیعی اقدام کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
00:02    1393/10/07

من 31 ساله هستم و دوبار سقط داشتم
امروز تماس گرفتم دکترم که سکته کرده بود هنوز خوب نشده من فردا روز دوم قاعدگیم آیا از روز سوم باید کلومیفن استفاده کنم و بعدش هم گنال اف؟یا این ماه و طبیعی اقدام کنم؟بعد از سقطم که سه ماه پیش بود ماه پیش اولین ماهی بود که اقدام میکردم
دلیل باردار نشدنم با این همه فولیکول بالغ چه چیزی می تواند باشد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:47    1393/10/08

سلام
شانس بارداری در هر سیکل طبیعی فقط 25 درصده پس باروار نشدن با وجود فولیکولهاي زياد و خوب، طبیعی است مگر علت نازایی شناخته شده وجودداشته باشه.
کلومیفن رو باید از روز 5 بخوريد تاروز 9 بعداز سونو مي توانيد آمپول بزنيد با اين حال
بهتره که روی رژیم درمانی یک پزشک بمونيد و تغییر ندهيد
والبته اگر نمي توانيد به پزشكتان مراجعه كنيد پزشك ديگري براي ادامه ي درمان انتخاب كنيد.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
23:58    1393/10/06

آز اسپرم شوهرم خوب بوده یعنی باید دوباره بررسی شود؟ماه قبل آز داده بود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:12    1393/10/07

با سلام
اگر آزمایش ماه گذشته اش خوب بوده و نرمال میباشد نیاز به آزمایش مجدد نمیباشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
12:15    1393/10/03

با سلام
امروز یک روز از قاعدگیم گذشته و بیبی چکم هم منفی هیچ علایم بارداری و پریودی هم ندارم فقط یکم شکمم نفخ میکنه و سینه هام کمی درد میکنه خیلی کم همین
وقتی بیبی چک منفی یعنی باردار نیستم پس جرا پریود نمیشم من تاحالا یه روزم پریودم تاخیر نداشته


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:48    1393/10/03

سلام
دلایل متفاوتی دارد
تا ده روز صبر کنید و در روز 10 از بیبی چک استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
18:03    1393/09/29

هر دو سری قبل که باردار شدم و سقط شد بیبی چکم از چند روز قبل پریودی مثبت میشد اما الان 2 یا 3 روز مونده منفی میشه علایمم علایم پریودی من باردار نیستم؟یعنی امکانش هست با چند تا فولیکول بالای 20 که داشتم باردار نشم؟دلیلش این نیست که hcg نزدم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:30    1393/10/01

با سلام
بهتراست چندروز صبر نموده و مجددا" از بی بی چک استفاده نمایید
ولی در هرحال احتمال باردار نشدن وجود دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پری
18:00    1393/09/29

با سلام امروز 24 قاعدگیممن قاعدگیم26 روزست بیبی چکم منفی علایم پریودی دارم زیر دلم و کمرم درد میکنه من همیشه نزدیک پریودیم دل پیچه میگیرم زانو هام درد میگیره و آلت تناسلیم کمی خارش پیذا میکنه الانم همین علایم رو دارم و درد سینه یعنی دیگه باردار نیستم؟

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+10 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید