عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته سی و یکم بارداری
در هفته سی و یکم بارداری، وزن جنین به سرعت در حال افزایش می باشد با اینکه اعضای او آنچنان رشدی ندارند.

هفته سی و یکم بارداری

تعداد امتیازها: 528
0 نفر

هر چه رحم شما گرفته تر و منقبض تر می شود، کودک پاهای خود را به داخل سینه اش جمع می کند و به حالت اصلی جنین نزدیک می شود.

کودک شما

وزن کودک شما به سرعت در حال افزایش است و در این هفته به 1500 گرم می‌رسد و حتی این افزایش خیلی بیشتر از رشد اعضای بدن او است. اکنون او حدود 40.64 سانتی‌متر قد کشیده است. در این هفته کودک شما در حال پرورش دادن کرک‌های جنینی است و ابرو و مژه هایش نیز پر می شوند.

بدن شما

از این هفته به بعد، احتمالاً کفش‌هایتان به سختی اندازه پاهایتان خواهند بود. فشاری که از طرف رحم به بدن وارد می شود باعث بیشتر شدن جریان خون و افزایش جریان مایعات به پاها شده، که این مسئله موجب ورم کردن پاها می گردد. در عین حال، رحم به شکم نیز فشار می آورد که در نتیجه شما سریعاً احساس سیری خواهید کرد. هر زمان که برایتان امکان دارد حتماً پاهایتان را روی صندلی یا چهارپایه و جای بلند قرار دهید و اگر هوا مناسب بود، سعی کنید از صندل استفاده کنید.

چه کارهایی بکنید و از انجام چه کارهایی بپرهیزید

حتماً برای زمان وضع حمل خود برنامه ریزی لازم را صورت دهید. می توانید برای آماده کردن خود، به حالت‌های زمان زایمان و یا چیزهای مشابه دیگر فکر کنید. با وجودی که ممکن است وضع حمل آن گونه که شما تصور می کردید پیش نرود، اما این برنامه ریزی ها حتماً به درد شما خواهد خورد و یک جایی به دادتان می رسد. اگر هم می خواهید از درستی و نادرستی افکار و دانسته های خود آگاه شوید، اکنون بهترین زمان برای این کار است.

سلامت

زمانی که باردار هستید، چشم‌های شما به نور حساسیت زیادی خواهد داشت، برای این مورد، حتماً از چشم پزشک خود بخواهید تا قطره های مناسب و لازم را به شما بدهد. اگر کار شما با کامپیوتر زیاد است، حتماً زمان بیشتری برای استراحت و رفع خستگی چشم‌ها صرف کنید. اگر از لنزهای طبی استفاده می کنید، سعی کنید ساعت کمتری در طول روز از آن‌ها استفاده کرده و بیشتر به چشم‌هایتان استراحت دهید.

نصیحت‌های مادرانه

اشتباه بزرگی که در زمان وضع حمل کردم، این بود که آینه بالای سرم را درست تنظیم نکردم و به همین خاطر از اتفاقاتی که در آن زمان می افتاد کمی غافل شدم.

خرید کردن

برای تزئین اتاق کودکتان حتماً لازم نیست که زیادی خرج کنید. شما می توانید شابلون‌هایی با شکل‌های مختلف و ساده درست کرده و با کمک آن‌ها دیوار اتاق او را رنگ کرده و زیبا کنید.

ورزش

می توانید در زمان تماشای تلویزیون و یا خواندن روزنامه و مجله، عضلات کگل ( Kegels) خود را تقویت کنید. این تمرینات باعث تقویت عضلات واژن و در نتیجه وضع حمل ساده تر خواهد شد و همین طور از بروز مشکلات زمان زایمان پیشگیری می شود. این تمرینات را یک الی دو بار در روز و هر بار چند دقیقه انجام دهید.

روابط شما

رسم ادب ایجاب می کند که حداکثر تا سه هفته پس از دریافت تبریک و هدیه، جواب آن را با تشکر بدهید. پس از زایمان شما زمان کمی برای این کارها خواهید داشت و سرتان حسابی شلوغ می شود، پس بهتر است از الان متونی را آماده کنید که برای زمان بعد از تولد نوزاد، این کار برایتان آسانتر شود.

خواهر یا برادر

حتماً میزان درک و فهم کودک بزرگتر خود را در نظر داشته باشید و اینکه او چگونه می تواند به کودک جدید خوشامد‌گویی کند. کودکانی که در دوره پیش از مدرسه هستند، راحت تر و آرامتر فرزند جدید را قبول می کنند، اما این موضوع برای کودکان کوچکتر ساده نبوده و برای درک آن کمی با مشکل مواجه می شوند.

دو قلوها

احتمال وضع حمل زودرس مانند دیگر مادران بسیار زیاد است. کارهایی که باید انجام دهید را لیست کرده و آن‌ها را پس از انجام دادن به ترتیب خط بزنید. اگر به برخی از آن‌ها نرسیدید، می توانید از یک دوست کمک بگیرید.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 528
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ناهید
17:34    1393/05/03
سلام خانم روحی من هفته ۳۱هستم احساس میکردم حرکات جنین کم شده رفتم سونو کردم گفت وضعیت بچه عالیه ولی خواستم شما هم بهم کمک کنید در ضمن من استراحت مطلق هستم خوایتم ببینم برای استراحتم میشه

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
16:53    1393/05/04

سلام
هر زمان احساس کاهش حرکات کردید یه چیز شیرین بخورید و به پهلوی چپ خوابیده و حرکات را در طی یک ساعت بشمرید
5- 6 تا حرکت باشه مشکلی نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا رن
12:39    1393/04/24

سلام خانم دکتر من در هفته 34 سونو انجام دادم که به این شرح bpd:88,ac:311,hc:326,fl:66که طبق سونو hc معادل 37 هفته رو نشون میده خیلی نگرانم که جنین مشکلی داشته باشه میزان مایع آمنیو تیک هم نرمال می باشدوزنش 2576 لطفا راهنماییم کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
17:12    1393/04/31

سلام
این تفاوت جزئی در hc در سونوهای بعدی باید چک شود
نگران نباشید خیلی زمانها خطا وجود دارد
در هر صورت تا زمان بدنیا آمدن باید صبر کرد و بعد از تولد دور سر نوزاد باید بررسی شود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
حورا
08:48    1393/04/02
سلام خسته نباشید من هفته 31 بارداری هستم از کجا میشه فهمید که خانم باردار دچار دیابت شده؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
18:19    1393/04/03

خانم حورا در طی باردرای وقتی هر ماه تحت نظر پزشک هستید وایشان وزن ، فشار و سایر علائم شمارا چک کنند و در هفته های خاص ازمایشهای لازم را برایتان درخواست نمایند متوجه خواهید شد.
اکنون میتوانید به پزشک مراجعه کنید و ازمایشهای لازم را برایتان درخواست نمایند.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فهیمه
04:43    1393/03/24

سلام من در هفته سی و دو بارداری هستم در سونو هفته سی ویکم دور سر جنین ۲۹۴ میلیمتر دور شکم معادل سی هفته ویک روز طول استخوان ران معادل ۵۷ میلیمتر (معادل ۳۰ هفته) طول استخوان بازو برابر ۵۱ میلیمتر ووزن تقریبی جنین برابر ۱۶۱۲ گرم است دکتر سونو گفت جنین ریز است میخواستم بپرسم ایا این خطرناک است چه باید بکنم لطفا کمکم کنید ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
18:21    1393/04/03

خانم فهمیه نگران نباشید . خوشبختانه جنین سالم و تندرست هست. فقط استراحت داشته باشید و از غذاهای سالم، میوه و سسبزیجات و انواع مغز ها استفاده کنید. بیشترین افزایش وزن در سه ماهه اخر باردرای هست که شما هنوز فرصت دارید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمیه
23:47    1393/03/23

من یه سوال خیلی فوری دارم خواهشن کمکم کنید
تو هفته 31 هستم و تا حالا خدارو شکر هیچ مشکلی تو باردایم نداشتم تا امروز
امروز عصر وقتی رفتم دستشویی دیدم خونریزی دارم البته نه خیلی اما بازم خون بود دیگه. لکه نبود که بگم کم بود. خیلی وحشت کردم و به شوهرم گفتم و اونم زودی منو خوابوند و گفت اصلن از جات تکون نخور و فقط دراز بکش.
گفت اگه دیدی بهتر نشدی میریم بیمارستان. الان نزدیک 4 ساعته که فقط دراز کشیده بودم و تازه از جام بلند شدم. نمیدونم چرا این طوری شدم به جز درد استخون ناحیه شرمگاهی هم درد دیگه ای ندارم. خیلی میترسم هر چند الان خوبم .
من چیکار کنم؟
راستی بچم هم تکوناش زیاد بود و مشکلی نداشت و مثل قبل تکون میخورد تو دلم.
پریروز هم دکتر بودم و دکترم به خاطر ترشحاتی که داشتم (ترشحاتم غیر طبیعی هم نبودا اما یه کم تو آزمایشم زیاد بودن) بهم پماد واژینال کلوتریمازول داد که سه روز بود استفاده میکردم . آیا ممکنه از اون باشه؟
خانوم دکتر خواهشمندم کمکم کنید. من همیشه فقط به سایت شما سر میزنم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
18:25    1393/04/03

خانم سمیه هر وقت که دچار خونریزی، ابریزش بی موقع، کم شدن حرکات جنین شدید به پزشک مراجعه نمایید. تا با سونو و سایر معاینه ها علت ان ووضعیت جنین بررسی شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فهیمه
22:46    1393/03/23

سلام من الان سی و دو هفتم است درسونو هفته سی ویک دور سر جنین ۲۹۴ دور شکم معادل ۳۰ هفته ویک روز طول استخوان ران ۵۷میلیمتر معادل ۳۰ هفته طول استخوان بازو ۵۱ میلیمتر ووزن تقریبی جنین ۱۶۱۲ گرم است دکتر سونو گفت جنین ریز است ایا این خطرناک است باید چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
الناز
17:54    1393/03/10

در تاریخ 93/1/25 در هفته 1+27 وزن جنین 922 گرم بودو edd=93/4/23.
در تاریخ 93/3/3 وزن جنین 1756 گرم وسن 1+32 بود و edd=93/4/27 و
hc=287.1 ac=265.2 fl=61 bpd=82
و اندکس آمونیاک 15 سانتی متر می باشد، جفت آنتریور بوده و گرید آنن 2 می باشد. در بررسی کالر داپلر شریان آمبیلکال از بین رفتن کامل فلوی دیاستولیک و افزایش PI (PI=2.2)مشهود است.در بررسی کالرداپلر شریان یوترین چپ افزایش PI (PI=1.7) می باشد . فلوی شریان یوترین راست نرمال بوده و PI=0.7 می باشد.

لطفا من را راهنمایی کنید.


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
afsane
06:08    1393/03/09
سلام من عمل اپاندیس کردم خیلی زجرکشیدم زایمان زودرس دارم تاحالاتقربیا7تاآمپول زدم قرص ایزوپرین هم میخورم خیلی نگران سلامتی فرزندم هستم دراین مدتم3کیلوکم کردم طی 10روز اشتهام ندارم نمیدونم چکارکنم

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ر. هاشمی (مدیر)
17:13    1393/03/10

با سلام به شما کاربر گرامی
به دلیل حجم زیاد سوالات مطرح شده, مشاوران سایت امکان پاسخ گویی درزمان کوتاه را ندارند.
پیشاپیش از صبر و بردباری شما سپاسگزاریم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نازنین
10:40    1393/03/06

با سلام .من الان در هفته 32 بارداری هستم .هفته 31 موهامورنگ کردم .می خوام بدونم آیا ممکنه برام مشکلی پیش بیاد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
شیوا
14:53    1393/02/28

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ببخشید من در هفته نوزده باردای هشتم وفقط تست غربالگری اول رو رفتم وهمه چی خوب بوده ودکترم گفت دیگه نیازی نیست برای غربالگری دوم برم والان هم دچار انقباض رحمی شدم ودکتر بهم قرص ایزوپرین رو تجویز کرده آیا این قرص باعث میشه برای جنینم ناهنجاری پیش بیاره


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
12:37    1393/02/28

سلام خدمت مشاور های محترم تو هفته 31 بارداریم جنینم هم مدام در هال تکان خوردن تغیر جهت میده حالا به نظر شما برای تشخیص اینکه سزارین میخواهم زایمان کنم یا طبیعی کی برم سونو گرافی؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
اعظم خیابانی (مشاور پارسه گرد)
20:40    1393/02/28

سلام دوست عزیز. تکان خوردن ارتباطی به نوع زایمان ندارد . جنین معمولا در 36 هفته پوزیشن نهایی خود را انتخاب کرده و دیگه نمی چرخد .


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مریم
19:46    1393/02/03

با سلام.من در هفته 31 بارداری یه سر میبرم وطبق آخرین آزمایشی که انجام دادامTSH خون من 4.02 میخواستم بدونم آیا من دچار کم کاری تیروئید هستم ؟چون پزشک معالجم مشکوک هستن ضمن اینکه اولین باره در دوران بارداری آزمایش تیروئید دادم نگرانی من از بابت عوارض کم کاری تیروئید است برای فرزندم خطری هم دارد ؟آیا تحت درمان قرار بگیرماز مشکلات احتمالی پیشگیری می شود؟ با تشکر از راهنمایی شما خانم دکتر عزیز


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
اعظم خیابانی (مشاور پارسه گرد)
11:10    1393/02/07

سلام . اگر تی 3 و تی 4 نرمال هستن ، مشکلی ندارین


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
parmis
18:35    1393/01/14

هفته سی و یکم بارداری ام است.rh گروه خون من منفی و همسرم مثبت است. سال قبل در ماه پنجم بارداری بودم که جنین سقط شد بدون علایم سقط شدن و علت آن هم فکر میکنم منفی بودن گروه خونم بود . امسال هم که باردار هستم و خیلی نگران سلامت جنین هستم حدود سه هفته قبل آمپول روگم را به من تزریق کردند و میخواستم بدانم باید چه کارهای دیگری انجام دهم تا نوزادم سلامت بدنیا بیاید لطفا راهنمایی ام کنید چون واقعا نگران هستم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
17:55    1393/01/19

خانم پرمیس فعلا کاری نمیتوان کرد. بهترین کار تزریق در سقط قبلی بوده. در این باردرای فقط هر زمان که لکه بینی یا خونریزی داشتید باید روگام تزریق کنید که البته در این بارداری این کارها تاثیر ی ندارد و برای ایمنی جنین در بارداریهای بعدی است به شرطی که در سقط قبلی بدن شما حساس نشد ه باشد.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الهه حدادی
12:35    1393/01/07

سلام وقت خوش من هفته 31 هستم و سونو وزن جنین رو 1500 با خطای 100 گرم تخمین زده می خواستم ببینم مشکلی هست ؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:11    1393/01/09

خانم حدادی بهترین کاری که میتوانید انجام دهید مثبت اندیش بودن، شادبودن، استراحت بیشتر و تغذیه مناسب هست. شادباشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آزاده حسینی
11:06    1393/01/05

سلام!
خسته نباشید!
هفته 28بارداری بودم که سونوگرفتم وسونوگراف مربوطه گفت که سرجنین بزرگه وطبق نوشته خودش 29هفته وسه روزبودوپاهاش 27 هفته وسه روزبودواندام بدنیش 28 هفته وسه روزبودآیااین تناقض رشدی طبیعیه!وازروی چه معیاری میشه جریان زایمان طبیعی یاسزارین روتشخیص داد!


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:16    1393/01/09

خانم ازاده حسینی بهتر است سونو را در مرکز دیگری تکرار نمایید. و قضاوتی نداشته باشید. اگر جنین مورد خاصی داشته باشد به طور واضح متخصص سونو گرافی شما را در جریان خواهند گذاشت. در مورد تصمیم گیری برای زایمان طبیعی یا سزارین فعلا زود است. شادباشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مینا
12:06    1392/12/16

سلام خانم دکتر
من هفته 31 بارداری هستم دیروز سونو سن ج
نی نی رو 33 هفته و 2 روز و وزنشو 2200 تخمین زد.فرزندم دختره.نگرانم با این وزنش امکان به دنیا اومدن طبیعی نباشه یا زودتر به دنیا بیاد.به نظر شما ورزن فرزندم زیاد نیست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
13:48    1392/12/07

ضمن سلام خدمت شما عزيزان، بنده در هفته 31 بارداري هستم و سونوگرافي وزن جنين رو 1800 تخمين زده، با توجه به اينكه مبتلا به ديابت بارداري هستم و با انسولين به خوبي قندم كنترل مي شه اين وزن بالاي جنين چه علتي مي تونه داشته باشه و با توجه به اينكه قرص ايزوپرين مصرف مي كنم و استراحت هم دارم، اگر جنين با همين روند رشد كند و بزرگتر از حد استاندارد باشد باز هم احتمال زايمان زود هنگام هست، هم انسولين مي زنم هم رژيم غذايي دارم و قند ناشتام 85 است احتمال داره وزن جنين از قندم باشه؟؟؟؟؟ لطفا كمكم كنيد ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
اعظم خیابانی (مشاور پارسه گرد)
22:22    1392/12/07

سلام. معمولا با کنترل قند خون ، بسیاری از عوارض هم کنترل میشن. فعلا برای وزن ش زوده فضاوت کنیم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
18:08    1392/12/20

با سلام و احترام
بعد از دو هفته دکترم دوباره فرستادم سونوگرافی و این بار وزن بچه در هفته 33 حدود 2100 گرم بود نتیجه را که دید گفت همه چیز خوبه و درشتی بچه از دیابت نیست چون حجم مایع آمنیوتیک طبیعی هست. ولی باز هم برای هفته دیگه برام سنوگرافی نوشته البته سونوی پروفیل بیوفیزیکال و گفته از روز سوم فروردین یک روز در میون به بیمارستان مراجعه کنم و nts بدم تا روز 17 فروردین که برم پیشش . خیلی نگرانم دکترم خیلی خونسرده می ترسم بچه ام مشکلی داشته باشته و بهم نگه نمی دونم این همه سونو برای چی و این نوار Nts اون هم یکی در میون برای چی هست و آیا به سلامت جنین آسیبی نمی رسونه؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید دارم از نگرانی می میرم

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید