عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته سوم بارداری
تمام حالتهای خود را در سومین هفته از بارداری‌تان، بدانید

هفته سوم بارداری

تعداد امتیازها: 2421
0 نفر

این تصویر، عکس بزرگ‌نمایی شده‌ای است از یک اسپرم که در حال داخل شدن به یک تخمک می باشد.

در حدود اواسط دوره ماهانه شما، هفته تخمک گذاری آغاز می‌شود. زمانی که اسپرم و تخمک با هم برخورد می کنند، اگر تخمکهای شما بارور باشند، لقاح صورت می گیرد و فرزند شما سفر 9 ماهه خود را آغاز می‌کند. سلول‌ها با سرعت باور نکردنی 100/000 در دقیقه شروع به تکثیر می‌کنند. در اینجا بلاستوسیست 'Blastocyst' که از سر سوزنی بزرگتر نیست، به دو قسمت تقسیم شده، یک قسمت تبدیل به جنین و دیگری به جفت جنین تبدیل می شوند. طی چند ساعت اولیه بارداری، جنسیت، رنگ چشم و حتی جنس موی او نیز انتخاب می شود!

علائم بارداری را بخوانید.

ابزار محاسبه زمان تخمک‌گذاری به شما کمک می‌کند تا از زمان تخمک گذاری خود باخبر شوید.

بدن شما

به احتمال زیاد، شما این اتفاق را حس نخواهید کرد؛ زیرا هنوز در اواسط دوره ماهانه خود هستید و در این هفته تخمدان‌های شما، یک تخمک آزاد می‌کنند. این تخمک به داخل لوله فالوپ کشیده می‌شود. اگر در طی 24 ساعت آینده، یکی از 350 میلیون اسپرم (بطور میانگین در هر انزال 350 میلیون اسپرم خارج می شود!) به طور موفقیت آمیزی بتواند از طریق رحم وارد لوله فالوپ بشود و به داخل تخمک نفوذ کند، لقاح صورت می‌گیرد. تخمک بارور شده تبدیل به خوشه‌ای می‌شود که تمام سلولهای آن همسان هستند و از طریق لوله فالوپ وارد رحم می‌شود.

چه کارهایی انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز نمایید

باید پس از مشورت با پزشک، به میزان توصیه شده اسید فولیک مصرف کنید تا از ایجاد مشکلات عصبی در جنین جلوگیری شود. زمانی که سلول‌های جنین روی یکدیگر پیچ می‌خورند، لوله عصبی جنین تشکیل می شود و وجود فولیک اسید در این زمان بسیار لازم است. این زمان بین 25 تا 28 روز بعد از شروع بارداری است. بیشتر زنان در این زمان هنوز متوجه بارداری خود نشدند. مصرف اسید فولیک در بارداری را بخوانید.

باید و نبایدهای دوران بارداری را بخوانید.

با وجود اینکه اغلب خانم‌ها در رژیم غذایی خود مقدار کافی فولیک اسید جذب می کنند، اما متخصصان پیشنهاد می کنند که تمام خانم‌هایی که در سن بارداری هستند، روزانه 400 میکروگرم مکمل مصرف کنند.

سلامتی

بیشتر خانم‌ها فکر می‌کنند که رنگ کردن موها در زمان بارداری بدون اشکال است، ولی پیشنهاد می‌شود که در 3 ماه اول از رنگ کردن موها خودداری نمایید. از آرایشگر خود بخواهید که موهای‌تان را طوری رنگ کند که تا 3 ماه آینده نیازی به رنگ کردن دوباره نداشته باشید یا این‌که حداکثر، آن‌ها را های لایت نمایید.

خرید

می توانید یک تست حاملگی بخرید و بروشور آن را به خوبی مطالعه نمایید. تمام تست‌های بارداری به دنبال هورمونی به نام human chorionic gonadotropin) HCG) در ادرار خانم‌ها می گردند. این هورمون فقط در زمان بارداری در خون و ادرار خانمها یافت می‌شود. اغلب این تست‌های بارداری، بعد از گذشت دو هفته از تخمک گذاری جوابگو هستند و بعضی دیگر که حساس‌تر هستند، می توانند تا شش روز پس از بارداری یا یک روز پس از قطع شدن عادت ماهانه‌تان نیز جوابگو باشند.

ورزش

در هنگام بارداری کمر درد بسیار شایع است. ولی اگر از هم اکنون به تقویت ماهیچه‌های شکم و کمر بپردازید می‌توانید هنگامی‌که شکمتان بزرگ می شود، این دردها را بسیار کاهش دهید. قبل از انجام حرکات ورزشی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

ورزش در دوران بارداری را فراموش نکنید.

خواهر یا برادر

آیا سعی به دنیا آوردن فرزند سوم خود دارید؟ در این‌صورت باید توجه ویژه‌ای به فرزند دوم خود داشته باشید. بچه‌های وسطی حساس‌تر هستند و احتمال اینکه احساس کنند که نادیده گرفته می شوند یا به آن‌ها توجهی نمی‌شود بیشتر است و این موضوع آن‌ها را عصبی و فاقد اعتماد به نفس می سازد که اگر این رویه ادامه پیدا کند، ممکن است کودک در آینده از حق خود در زندگی دفاع نکند و به شخص منفعلی تبدیل شود.

دوقلوها

اگر قرار باشد که شما صاحب دو قلو شوید، در این هفته یک تخم به دو نیم تبدیل می‌شود یا دو تخم به طور مجزاء بارور می‌شوند که باعث تولد دوقلوهای همانند یا متفاوت (همسان یا ناهمسان) می‌شود. از زایمان چندقلویی بیشتر بدانید.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 2421
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
محدثه
06:58    1395/06/04

سلام خسته نباشیدمن سه هفته پیش ای یو ای انجام دادم سه روز ازموعد پریودم گذشته ولی بی بی چک منفیه همش دل درددارم و بی حالم ازمایش برم؟یا صبر کنم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
00:27    1395/06/08

سلام
آزمایش تیتر بتا انجامم دهید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
یاسمن
14:37    1395/06/02

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:22    1395/06/03

شاد باشید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
یاسمن
14:36    1395/06/02
سلام من۱۲مرداد اقدام به بارداری کردم. سرموعد پریود نشدمو ۱۰روز تاخیر داشتم همه علایم بارداری مثل گرسنگی سردردو کمردرد و شکم درد و... روهم داشتم بی بی چکم منفی بود که پریود شدم اما نع مثل همیشه, کم و زیاد میشد رنگشم قهوه ای بود.اما هنوز علایم دارم لطفا راهنماییم کنین.

ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
یاسمن
19:21    1395/05/31
با سلام, ۱۹روز پیش ۴بار نزدیکی کنترل نشده داشتم حدود ۱۰روز پریودم تاخیر داشت از یه هفته قبلش کمر درد و گشنگی و درد سینه و..داشتم اما جمعه پریود شدم که به مدت۲روز ادامه داشت ولی رنگش به سیاهی میزد آیا باردارم؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
رویا
01:14    1395/05/13

سلام تا12 روز بعد از پریودی لک بینی داشتم و الان که بیستمین روز از پریود7روزه میگذره مجدد دچار لک بینی شدم. آیا از علایم بارداری درهفته سوم است؟ضمنا اصلا درد پریودی ندارم ولی همیشه چندروز قبل از پریودی دردم شروع میشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
10:48    1395/05/15

سلام
با توجه به شرایط شما و لکه بینی طولانی و پریود نامنظم بهتر است بررسی جعت تشخیص علت اصلی این مورد و درمان بموقع قبل از بارداری انجام شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ساحل
21:30    1395/03/17

سلام من25روزشده ازعادت ماهانم میگذره سه دفعه ازبیبی چک استفاده کردم امامنفی بوده دفعه اول دوتاخط قرمز شدالبته یکیش خیلی ضعیفترازدیگری بودسینه هامم خیلی دردمکنه.ایمان باردارم؟؟ممنون ازجواباتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
01:20    1395/04/15

سلام
متاسفانه پرسشها دیر به من ارسال شده است

امیدوارم در صورت بارداری
بارداری خوبی را تجربه کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
malake
14:33    1394/12/20

سلام. من 14 بهمن 94 پریود بودم الان 21 اسفند94 تست بارداری دادم مثبت بود. دیشب زمان نزدیکی خونریزی داشتم .امروز سنو داشتم گفتن هنوز قلب تشکیل نشده فقط یه کیسه آب سه سانتی هستش دیشب هم شيافت cyclogest گذاشتم ..از هفته ی پیش مرتب زیر شکمم تیر می کشه و درد میکنه ..آیا خطر سقط هست ؟ علت خونریزی چی بوده ؟باید چیکار کنم ؟ لطفا راهنماييم کنید..ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بیتا غلامی (مشاور کودک و کودکیاری)
17:15    1394/12/21

سلام استراحت کنید تا تکرار سونوی بعدی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ر
17:12    1394/12/01
سلام خسته نباشید اقدام به بارداری کردم. سه روزهست که لکه میبینم، آزمایش بتاهم عدد٢رو نشون داد اخرین پریودی ۵بهمن بود علت لکه بینی چیست؟ احتمال بارداری ام هست؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بیتا غلامی (مشاور کودک و کودکیاری)
14:59    1394/12/09

سلام حامله نیستید البته اگر 1 هفته بعد از تاخیر پریود تست خون انجام داده باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
اسما
04:35    1394/11/20

سلام از آخرین روز پریودم ۵ هفته میگذره تست بارداری گرفتم مثبت بود.آزمایش خونم دادمHCG 1000 بود آیا این میزان نرماله یا نه؟!من۲۷سالمه سه سال جلوگیری داشتیم نزدیک ۱سال و نیمه اقدام کردیم!ممنون میشم جواب بدین!واینکه احتمال حاملگی خارج از رحم وجود داره؟!


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
solmazz
20:47    1394/11/13

سلام.من دوره قاعدگیم 28روزه هستش.ماه پیش 15عادت شدم و این ماه باید 13عادت میشدم که نشدم.سینه هام خیلی درد میکنه و متورم شده ترشح سفید یا شیری دارم که قبلا نداشتم.نزدیکی من 5روز قبل از تخمک گذاری بود آیا باردارم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نرگس
11:29    1394/11/10

سلام. نرگس هستم. دوباره پیغام میزارم. آزمایشگاه مقدار دقیق تیتر بتا رو 24 اعلام کرد. دکتر بهم گفت اگه تا شنبه پریود نشدی دوباره آزمایش رو انجام بده. جمعه (10 روز از تاریخ اصلی پریودی گذشته) از صبح به خونریزی افتادم. بیشتر لخته ایه و کمتر از مقدار پریودیمه. دیگه امروز که شنبه است نرفتم آزمایش. یعنی سقط شده؟ یا لازمه برم آزمایش یا سونو؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نرگس
21:24    1394/11/07

سلام
من نرگس هستم که پیغامم توی همین صفحه هست. ممنون از پاسخگویی شما. گفته بودم که روز پریودیم(روز 26)رفتم آزمایش و جوابش مشکوک بود.
امروز بعد یه هفته دوباره آزمایش دادم، گفتن جوابش مثبته ولی بهتره 72 ساعت بعد دوباره آزمایش بدی تا مقدار دقیقش معلوم شه. این کار واقعا لازمه؟ یعنی دیر داره رشد می کنه؟ امکان داره پوچ باشه؟ چیکار باید بکنم با توجه به اینکه سقط داشتم؟ برم دکتر که شیاف استروژن بده؟
ممنون از کمک های همیشگیتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
21:20    1394/11/03

سلام من در هفته سوم بارداری هستم اصلا حالت تهوع ندارم میخواستم بدونم حالت تهوع از کی شروع میشه ضمنا من دردهای خفیف زیر شکمم احساس میکنم که میگیرهو ول میکنه اما اصلا اذیت میشم میخواستم بدونم این حالتها طبیعی هستش ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:20    1394/11/18

سلام
متاسفانه به خاطر پاره ای مشکلات پرسش شما دیر به ما ارسال شده است
حالت تهوع از حدود هفته 8 شروع می شود
و دردهای خفیف شبیه پریود تقریبا طبیعی است مگر اینکه شدت و یا تعداد تکرارش بیشتر شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نرگس
01:06    1394/11/01

سلام. من پریودهام 26 روزه است. امروز که روز 26 بود بی بی چک مثبت شد و آزمایش خون مشکوک(عدد12).9 ماه پیش یه سقط داشتم. اون سری هم دقیقا همینطوری شد. بی بیچک کمرنگ و اول مشکوک و ...
تو 5و نیم هفته سقط شد. البته سری قبل لک بینی و دل درد و ... داشتم گاهی.
خیلی می ترسم. احساس می کنم دوباره داره تکرار میشه.این سری دلم درد نمی کنه. لک بینی هم ندارم.،فقط گاهی معده درد و یه کوچولو تخممدان و کلیه که میچرخه و میره. جمعه قبل یه لک کوچیک تو دستشویی دیدم که حدس زدم لانه گزینیه. البته نمی خواستیم بچه دار شیم و ناخواسته شده.
گفتن یه هفته دیگه بیا دوباره آزمایش. باید چیکار کنم تو این مدت؟ خیلی می ترسم.
در ضمن من پریودهام 10 روزه است، و یه نصف روز قبلش و به ندرت بعدش هم لک بینی دارم. 31 سالم هم هست
ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
21:58    1394/11/03

سلام
استرس نداشته باشید/تغذیه مناسب،نوشیدن آبکافی،استراحت ،پیشگیری از یبوست سودمد است
پس از یک هفته تکرار آزمایش وضعیت شما را مشخص خواهد کرد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
باران
22:52    1394/10/28
سلام من سیکل سی روزه دارم روز های تخمک گذاریم کی هست

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:08    1394/10/29

سلام
روز 16 سیکل شما


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
باران
12:02    1394/10/26
عالی ممنون

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
15:55    1394/10/27

سلام
از لطف شما سپاسگزاریم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ارتا
20:46    1394/10/23

سلام .من 34سالمه با نامزدم نزدیکی بدون دخول داشتم روز 17پس از نزدیکی تست بتا 2بود با دوتا امپول پروژسترون هم پریود نشدم ایا من باردارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:33    1394/10/26

سلام
اگر 10 روز پس از تزریق آمپول دچار خونریزی نشدید مجددا تیتر بتا انجام دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
انیتا
12:27    1394/10/18

سلام خسته نباشیدمن الان درهفته دوم بارداریم ودوروزشدیدپای راستم دردگرفته که به زورمیکشمش دنبال خودم بخاطرچی اینجورشدم خیلی میترسم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:57    1394/10/19

سلام
هفته ی دوم؟
حتما با پزشک متخصص برای معاینه و در صورت لزوم ارجاع به متخصص عروق مشورت کنید

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+8 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید