عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته دوم بارداری
ببینید که در هفته دوم بارداری، کودک شما و بدن خودتان در چه شرایطی است.

هفته دوم بارداری

تعداد امتیازها: 627
0 نفر

این عکس، برش مقطعی یک اسپرم است که دم پیچیده آن به شناور شدنش کمک می کند.

هنوز حدود یک هفته وقت لازم است تا متوجه شوید باردار هستید یا خیر. زیرا در هفته پیش از تخمک گذاری قرار دارید و اگر سیکل‌های شما منظم باشد، احتمالاً هفته آینده، هفته تخمک گذاری شما خواهد بود.

علائم بارداری

تعیین زمان تخمک‌گذاری

بدن شما

برای ایجاد یک زندگی جدید، هر ماه رحم شما جداره ای از پوست و خون تشکیل می دهد که به غشاء داخلی رحم معروف است. همزمان در یکی از تخمدان‌ها یک تخمک به تکامل رسیده و در زمان مقرر آزاد می گردد و در صورت مهیا بودن شرایط، لقاح صورت می گیرد.

سلامتی

اگر شما یا همسرتان برای درمان از گیاهان دارویی استفاده می کنید، شاید بهتر است که با مشورت پزشک خود آنها را برای مدتی کنار بگذارید؛ زیرا تحقیقات نشان داده است که برخی از گیاهان دارویی تاثیرات منفی‌ای روی اسپرم می گذارند.

نصیحت‌های مادرانه

تحقیقات نشان داده اند که کاهش استرس می تواند باعث افزایش باروری شود، پس سعی کنید استرس‌های روزانه را کم کنید. صبح که از خواب برمی‌خیزید، سعی کنید ابتدا کارهایی را دنبال کنید که به شما آرامش ببخشند.

خرید کردن

بسته لوازم تخمینِ زمانِ تخمک‌گذاری، می تواند خرید مناسبی باشد. به کمک این کیت می توانید مقدار هورمون (LH) خود را اندازه گیری نمایید و زمانی که میزان آن بالا برود، بفهمید که زمان آزاد شدن تخمک چه روزی خواهد بود.

ورزش

سعی برای باردار شدن ممکن است سخت و طاقت فرسا باشد. این موضوع استرس و فشار عصبی را بیشتر می کند که برای بارداری نامطلوب است. ورزش یکی از راههای مفیدی است که شما را از قید و بند استرس و فشارهای عصبی منفی می رهاند. پس سعی کنید در برنامه هفتگی خود 4 الی 5 روز در هفته و هر روز به مدت 30 دقیقه، برنامه ورزش کردن بگنجانید.

رابطه با همسر

سال اول پس از تولد فرزندتان، می تواند محک خوبی برای سنجش میزان استحکام پیوند عاطفی شما و همسرتان باشد. پس بهتر است از الان هرچه بیشتر رابطه عاطفی خود را استحکام بخشید و آن را تقویت کنید تا نتیجه آن را در آینده ببینید.

خواهر یا برادر

اگر برای فرزند دوم تلاش می کنید، انتظار فرزندی آرامتر از اولی داشته باشید. تحقیقات نشان داده که عموماً فرزندان دوم به این دلیل که والدین از زایمان اول تجربه کسب کرده اند و در دفعه دوم آرامتر و با تجربه تر هستند، نسبت به فرزندان اول خانواده آرامتر می شوند. به همین دلیل عموماً فرزندان دوم از مشکلات راحت‌تر خارج می شوند و خصوصیات فعالانه‌تر و خلاقانه‌تری دارند.

دو قلو

امروزه چون خانمها به خاطر شرایط زندگی و محیطی، در سنین بالاتری باردار می‌شوند (35 سال)، احتمال دو قلو داشتن نیز دو برابر شده است.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 627
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


i3aaaaan
12:18    1392/08/21

1


1 پاسخ موجود است
شهلا
11:48    1392/08/18

من عمه شوهرم دوقلو داره امكانش هست منم دو قلو بيارم ؟ يا بايد حتما از فاميل خودم باشه ؟


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
04:34    1392/08/20

خانم شهلا ژنتیک در خانواده خانم وهمسر استفاده از داورهای محرک تخمکگذاری ، مادر درشت و... احتمال دو قلویی را بالا می برد. اما بیشتر فاکتورهای مادر دخیل است تا پدر. شادباشید


1 پاسخ موجود است
صحرا
13:13    1392/03/30

سلام خانم روحی خسته نباشید. میخواستم بدونم باید چیکار کنم که بچه دوقلو داشته باشم؟ارثی هم نداریم....اولین حاملگیمو دوس دارم دوقلو بیارم..لطفا کمکم کنید راجب این موضوع


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
03:56    1392/04/01

خانم صحرا به پزشکی که قرار است مراقبتهای دوران بارداری را طی نمایید مراجعه نمایید. شاد باشید


1 پاسخ موجود است
tara
13:28    1391/11/09

با سلام.خواهر31ساله من بدلیل ماموریت کاری دریکی از دورترین نقاط ایران،متوجه بارداری ناخواسته شده.که 2هفته ازآن میگذرد بدلیل امکانات بسیارکم،تنهاتوانسته پیش یک ماما برودانهم فقط اسیدفولیک تجویز کرده.باعرض شرمندگی حالا4سوال داشتم:1)باتوجه به بارداری ناخواستهوعدم ازمایشات ومصرف ویتامینهای قبل از بارداری ایااووجنینش درخطرنیستند؟2)ایااسیدفولیم برایش کافیست؟3)ایا نباید دراین برهه ازمایش خون،قندخون یا غیره بدهد؟4)یا اومیتواندبا هواپیما به تهران برگردد؟بی اندازه ازحسن نطرتان سپاسگزارم


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
07:35    1391/11/10

ohkl

خانم تارا در این زمان فقط مصرف اسید فولیک کافی است. اگر امکان دارد ایشان باید ازمایشهای دوران بارداری را انجام دهند تا در صورت کم خونی یا مسائل دیگر اقدام به درمان شود. فشار خون وی نیز باید کنترل شود. اگر در محلی که ایشان هستند دادن ازمایش خون مقدور نیست بهتر است که به یکی از شهرهای نزدیک مراجعه نموده و ازمایشها را انجام دهند.در صورت مسافرت با هواپیما اگر مسئله خاصی ندارند موردی ندارد. بستگی به این دارد که تا چه مدت می خواهند در ان شهر باشند اگرطولانی مدت است بهتر است به نزدیکترین شهر رفته و تحت مراقبت باشند.

خاخانم03:18    1391/05/09

من خواهرم دوقلو داره امکان داره منم دوقلو بیارم؟

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید