عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته بیست و هفتم بارداری
در هفته بیست و هفتم پوست کودک چروکیده می باشد. اما کم کم چربی زیر آن را پر خواهد نمود.

هفته بیست و هفتم بارداری

تعداد امتیازها: 431
0 نفر

پوست بدن کودک شما هم اکنون چروکیده است ولی به زودی چربی ها آن را پر خواهند کرد.

کودک شما

اکنون حدود 13 هفته تا زمان وضع حمل فاصله دارید و کودک شما حدوداً 36.7 سانتی‌متر قد کشیده و وزن او حدود 900 گرم شده است. در این زمان، کودک شما به ذخیره چربی برای گرم نگه داشتن بدن خود در زمان تولد می پردازد. ریه های او در حال پرورش هستند. سیستم دفاعی او نیز در حال تقویت و آماده شدن برای زندگی خارج از رحم است. در این دوره او شروع به مکیدن انگشت شصت خود می کند که که این کار برای او بد نیست، بلکه به تقویت عضلات گونه ها و فک او کمک می کند.

بدن شما

در این دوره از بارداری، در بازه های زمانی حدوداً دو دقیقه ای ممکن است احساس کشیدگی و یا گرفتگی در رحم خود داشته باشید، این دردها ناراحت کننده هستند ولی نباید غیر قابل تحمل باشند. اغلب خانم‌ها این درد را با درد زمان وضع حمل اشتباه می گیرند. خاصیت این دردها این است که رحم را برای زمان وضع حمل آماده کرده و همین طور به شما نشان می دهد که باید در آن زمان منتظر چه باشید. اما توجه داشته باشید که این درد در زمان تولد نوزاد، بسیار شدیدتر است.

چه کاهایی انجام دهید و از انجام چه کارهایی بپرهیزید

در این دوره از بارداری، ممکن است که حالات روحی و روانی، شما را از این سو به آن بکشد. در این شرایط سعی کنید حالات خود را ثبت کنید. نوشتن می تواند در کنترل این حالات به شما کمک کند. این حالات مربوط به تغییرات در هورمون‌های شماست که در یک لحظه شما بسیار شاد و در لحظه دیگر بسیار عصبی و ناراحت می شوید. در حال حاضر بدن شما به صورتی در حال تغییر است که هیچ کاری از دست شما ساخته نیست، در نتیجه زندگی شما نیز به همین شدت تغییر می کند. این‌ها، حالاتی هستند که می تواند هر مادری را از این رو به آن رو کند.

سلامت

بسیاری از متخصصان می گویند که پس از سه ماهه اول بارداری، استفاده از رنگ مو کاملاً نا به جا است، زیرا مواد شیمیائی آن می توانند از طریق پوست وارد خون شده و آن را مسموم کنند، هر چند که مدت قرار داشتن آن روی پوست کوتاه باشد. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، قبل از آن حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

نصیحتهای مادرانه

اگر شاغل هستید و در این دوره از بارداری هم سر کار می روید، زمانی که حالات روانی شما تغییر می کند، در اتاق خود را ببندید و پس از کنترل خود، آن را باز کنید. در این صورت افراد، تنها در صورتی که کار واجب داشته باشند وارد اتاق شما می شوند.

خرید کردن

آیا می خواهید پشت میز کار خود، راحتتر باشید؟ یک چهار پایه کوچک و یا زیر پایی مناسب برای خود خریداری کرده و زیر میز بگذارید تا در زمانی که پشت میز هستید، پاهایتان را روی آن قرار دهید. این کار باعث کاهش فشار از روی قسمت پائینی کمر و لگن می شود.

ورزش

ورزش‌های دائمی در طی بارداری شما را سرحال نگه می دارد، اما ممکن است برای عده ای از خانم‌های باردار که مشکلات و یا عارضه های دوران بارداری دارند، مشکل ساز شود. در صورت داشتن فشار خون بالا، قبل از انجام هر ورزشی حتماً با پزشک خود مشورت کنید. خانم‌هایی که به هر دلیلی انتظار وضع حمل زود هنگام را دارند نیز باید در ورزش کردن دقت کنند، زیرا ممکن است برای آن‌ها مشکل ساز شود. ورزش، برای خانم‌هایی که در این دوره از بارداری دچار خونریزی‌های رحمی هستند نیز ممکن است مناسب نباشد.

روابط شما

مسولیت پدر و مادر بودن برای هر کسی با هر شرایطی می تواند فشار باشد. هر گاه دچار اضطراب شدید، سریعاً با شریک زندگیتان مشورت کنید و افکار خود را با او در میان بگذارید. این اضطرابها با کمی هم فکری و مشورت آرام می شود.

خواهر یا برادر

اگر کودک بزرگتر شما و نوزاد جدید باید در یک اتاق باشند، حتماً با فرزند بزرگتر خود در مورد تغییر دادن اتاقش صحبت و مشورت کنید. حتماً حداقل نیمی از فضای اتاقش را برای خود او در نظر بگیرید و به او اطمینان دهید که احتیاجی نیست که تمام لوازم خود را به خواهر یا برادر جدیدش شریک شود.

دوقلوها

خانم‌هایی که انتظار دوقلوها را دارند، احتمال وضع حمل زودتر از موعد را داشته باشند. این احتمال از هفته آینده آغاز می شود. می توانید با کمک گرفتن از پزشک خود، روش هایی را برای مقابله با این اتفاق بررسی کنید تا این احتمال کاهش یابد. در صورت پیشروی درست که پزشک آن را تائید کند، جای نگرانی نیست و شما سر موعد و یا شاید کمی زودتر وضع حمل می کنید.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 431
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


1 پاسخ موجود است
سارا جون
16:30    1393/01/31

سلام خانم روحی من دو هفته پیش اگه یادتون باشه بهتون گفتم که سرما خوردگی شدید دارم شده سینوزیت
با خور دن اون دارو ها که دکتر کفته بهتر شدم دیرو ز که دکتر رفتم گفت سر ما خور دگیت خوب شده دیگه این بخاطر حسا سیت و برام سیتریزین تجویز کرد این سیتریزین مشکلی برای بچم نداره الان توی هفته 27 هستم


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
15:32    1393/02/01

انجمن غذا و داروی ایالات متحده مصرف این دارو را در حاملگی جزو گروه B قرار داده است بدین معنی که مطالعات انجام گرفته بر روی حیوانات آزمایشگاهی باردار تاثیر سوئی بر روی جنین و میزان باروری نداشته است اما مطالعات کافی و کنترل شده در خصوص مصرف این دارو در دوران بارداری در انسان وجود ندارد این دارو تنها درحالتی در بارداری مجاز است که مورد مصرف ان کاملاً مشهود باشد .


1 پاسخ موجود است
tarassoly
10:30    1393/01/03

سلام سال نوتون مبارک.مندرهفته27 بارداریم وباشیرخوردن مشکل دارم چه گرم باشه یاسردیاولرم بعدازمصرف حالت مزاجیم بهم میخوره اوایل باعث شدت ویارم الانم باعث کمی دل دردبراهمین مصرف نمیکنم میتونیدبه من بگیدچه جای گزینی خوبه؟یاشیرچطورمصرف کنم که حالم بهم نخوره ممنون


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
14:22    1393/02/01

شما میتوانید از این مواد غذایی که حاوی کلسیم زیادی هستند استفاده کنید: شاهی، کلم، پیاز، عدس، نخود، لوبیا، کنجد، گردو، خشکبار، بادام، اسفناج .


مریم
22:10    1392/12/16

سلام.من طبق سونوگرافی 26هفته و4روز هستم.شروع آخرین پریودم 30مرداد بود.اولین بارداریم سزارین شدم.به نظرتون اگه دوباره سزارین شم چه تاریخی مناسبه که بچه م نارس دنیا نیاد؟ سن حاملگیم طبق پریود با سونو دو هفته اختلاف داره.بهم گفتن آخرای اردیبهشت مشکلی نیس.میخواستم نظر شما رو بدونم؟ممنون


راشین
19:00    1392/12/14

با سلام خانم روحی عزیز
سه روز دیگر پاسان 6 ماگی من است . جنینم گاهی پر فعالیت و بعضی روزها که خودم سرم شلوغ است انگار کم تحرک تراست . بعضی اوقات احساس میکنم خودش را مثل توپ جمع میکند و انگار به روی پوست شکمم فشار می آورد که ارام آن قسمت را می مالم تا ول میکند . خواستم بدانم دلیلش چیست . ممنون از راهنماییتان


1 پاسخ موجود است
مرسده
11:00    1392/12/12

سلام خسته نباشید خانم روحی من در هفته 27 بارداری هستم که نزدیک دو ماهو نیم سه ماهه درد در قسمت کشاله ران و سر دستگاه تناسلی دارم طوری که خوابیدن نشستن و حتی در موقع راه رفتن دچار درد شدیدم و راه رفتنم باز باز شده من سر بچه اولم همچین مشکلی نداشتم نمیدونم سر این بارداری چرا این طوری شدم در ضمن بارداری اولم طبیعی بوده اگه دردهام به خاطر باز شدن لگنه که شک دارم فکر نمی کنید خیلی زود شروع شده ممنون میشم پاسخم را بدهید.


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
14:38    1392/12/12

خانم مرسده بهتر است جهت بررسی بیشتر به متخصص مراجعه نمایید. به هر حال وقتی رحم در حال بزرگ شده هست به لیگامانها و بافتهای اطراف فشار وارد میکند و هر بارداری با بارداری بعدی متفاوت هست.


1 پاسخ موجود است
atefe
10:50    1392/11/16

سلام من توهفته26بارداری هستم دردشدیدی درکتف سمت چپم دارم که میزنه ب دست چپم وازهمه مهمتراین که اسیدمعدم خیلی اذیتم میکنه بایدچیکارکنم؟ممنون


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
14:24    1392/12/12

خانم عاطفه به احتمال زاد به اعصاب گردن شما فشار وارد شده که علل مختلفی داره از جمله قرار گیری سر هنگام خواب. در مورد اسید معده، در بارداری اسید معده زیاد میشود لذا باید از خوردن مایعات زیاد هنگام غذا خوردن، دراز کشیدن یا خم شدن پس از صرف غذا خودداری کنید. شادباشید


ریحانه
22:55    1392/11/07

سلام من هفته ٢٧ بارداری هستم خیلی سرفه شدید می کنم برای جنین ضرر دارد


1 پاسخ موجود است
azad
09:47    1392/11/05

با سلام و تشكر از راهنمايي و پاسخوگوييهاتون
من در هفته 27 هستم در سونو مايع آمنيوتيك كاهش يافته و عدد AF 7 ميباشد.آيا خطرناكه؟البته آبريزش شديد نداشتم فقط گاهي اوقات ترشح دارم.حالا چيكار كنم.


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
09:09    1392/11/07

خانم ازاد باید مایعات فرذاوان بنوشید و حتما به متخصص مراجعه کنید تا علت کمی مایع امنیوتیک بررسی شود و پس از بررسی علت، اقدامهای درمانی صورت گیرد. این موردی است که باید حتما پیگیری نمایید چون اگر کاهش حجم مایع ادامه پیدا کند شرایط نا مساعدی برای جنین خواهد بود. و اگر ناشی از لیک کیسه باشد مورد عفونت هم مد نظر قرار خواهد گرفت. شاد باشید


1 پاسخ موجود است
behi
22:24    1392/10/23

باسلام من آخرای هفته 26 هستم مدتی است که زیرسینه راستم احساس سوزش میکنم مثل اینکه دنده هام دربدنم فروبره درضمن گاهی ترشحاتی هم ازسینه هام میادآیاطبیعیه؟لطفاراهنماییم کنیدسپاسگزارم


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
16:39    1392/10/24

خانم بهی بهتر است جهت بررسی ردرزیر سینه راستتان به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید چون میتواند ناشی از خیلی موارد باشد ونیاز به معاینه فیزیکی هست. در مورد ترشح از سینه بله اگر رنگ ان سفید یا مایل به شیری است طبیعی است. فقط بهداشت را رعایت کنید. شادباشید


1 پاسخ موجود است
neda
13:45    1392/10/12

با سلام و تشکر از زحمات شما من در هفته 27 بارداری هستم آخرین سونوگرافی در هفته 18 و آزمایش در خفته 12 فقط انجام دادم که همه چیز نرمان بود حدودا دو ماهه فقط قرص کلسیم آهن و ویتامین استفاده میکنم میخواستم بدونم باز هم آزمایش و یا سونوی دیگری لازمه انجام بدم.


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
14:45    1392/10/13

خانم ندا اسیدفولیک را نیز ادامه دهید. در مورد ازمایش بهتر است ازمایش قند خون و میزان اهن خون وکلا ازمایش خون و ادرارنیز مجدد بررسی شود. در مورد سزارین اگر مورد خاصی ندارید ضرورتی ندارد. شادباشید


1 پاسخ موجود است
fatimama
13:37    1392/10/09

سلام خسته نباشید.من هفته 27 بارداری هستم.اهن خونم ابتدای بارداری 10 بود ولی الان به 8 رسیده.خیلی نگرانم دکترم قرص 80 میلی اهن دو بار در روز تجویز کرده ولی بعد از 1 ماه استفاده تغییر نکرده.تو رو خدا من چکار کنم همه میگن خیلی خطرناکه


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
12:45    1392/10/10

خانم فاطیما در باردرای چون حجم خون افزایش می یابد طبیعی است که در سه ماهه دوم کمی اهن خون کاهش یابد اما میزان اولیه و ثانویه ان در شما خیلی پایین است. شما باید یک ساعت قبل تا دو ساعت بعد از مصرف اهن یا غذای اهندار از نوشیدن چای یا جوشانده گیاهی خودداری نمایید. و در کناران ویتامین سی مثل خیار ، پرتقال، لیمو و... استفاده نمایید تا جدب اعن بالا رود. خوردن غذای اهندار را نیز فراموش نکنید اگر تمامی موارد گفته شده را رعایت کرده اید و نتیجه این بوده پس باید جهت بررسی بیشتر که چرا اهن جدب نشده و استفاده از اهن تزریقی به پزشکتان مراجعه نمایید. شادباشید


1 پاسخ موجود است
امیر صدرا
22:55    1392/09/22

سلام سر کار خانم روحی.وقتتون بخیر.قبلا از اینکه حوصله میکنید و جواب سوالمو میدید سپاسگذارم.
خانومم هفته 27 بارداریه که به شدت از درد در ناحیه واژن و زیر شکم که احساس کشیدگی داره ناراحته.به نظر شما مشکلی هست یا طبیعیه؟


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:39    1392/09/24

اقای امیرصدرا بهتر است که جهت معاینه به پزشک مراجعه کنند. میتواند ناشی از بارداری طبیعی باشد که توصیه به استفاده از کمر بندهای دوران بارداری میشود. شادباشید


1 پاسخ موجود است
ahlam
09:06    1392/09/11

سلام . با سپاس فراوان از وقتی که برای پاسخ به سوالات میگذارید . در هفته بیست وهفتم هستم سرماخوردگی شدیدی دارم و سینوسها عفونی شده . بعد از سه روز شدت بیماری کمی بهترم . آیا نیازی هست به پزشک مراجعه کنم؟


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:29    1392/09/24

خانم احلام همیشه وقتی دچار عفونت در بارداری می شوید در کنار رعایت بهداشت و تغذیه سالم حاما به پزشک مراجعه نمایید چون برخی از داروهای مجاز را میتوان دربارداری استفاده نمود. شادباشید


xxx
08:06    1392/09/07

چرا انقدر دیر جواب میدین ؟ قبلنا زود جواب میدادینا


1 پاسخ موجود است
ziba
12:19    1392/09/02

با سلام خانم روحی
من الان 26 هفته تمام هستم و از فردا وارد 27 هفته میشم. من اوایل بارداری 66 کیلو بودم ولی الان که 77 کیلو هستم ، دکتر متخصصم چیزی بهم نگفت ولی خانه بهداشت میگه که خیلی وزنت بالاست با توجه به اینکه که من این آزمایشات ( cbc-fbs-gct-tsh-t4-u/a-u/c-h.fa-h.p )رو زیر نظر پزشک متخصص در 24 هفتگی انجام داده بودم و همه چی هم نرمال بود ولی خانه بهداشت هم برام این آزمایشات رو نوشت (هماتوکریت-هموگلوبین-کامل ادرار-fbs-ogtt) ، سوالم اینکه آیا این آزمایشات لازمه ؟ و اینکه آیا وزنم از حد استاندارد خارجه یا نه؟ آخه من خیلی هم پر خور نیستم فقط اینو بگم که ورزش اصلا نمیکنم و همه جا هم با ماشین میریم و شاغل هم هستم که دائماً نشسته کار می کنم. ممکنه باعث همینا باشه ؟ با تشکر.


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
13:20    1392/09/24

خانم زیبان میزان افزایش وزن هفتگی و ماهانه شما بسیار مهم هست. اگر در هفته بیش از نیم کیلو افزایش نداشته اید جای نگرانی نیست. اگر ازمایشهایی را که پزشکتان برایتان در خواست کرده اند همین اواخر بوده و مواردی است که خانه بهداشت هم خواسته میتوانید انرا به خانه بهداشت نشان دهید . در غیر اینصورت ازمایشهای دیگری است که بهتر است انجام شود. شادباشید


1 پاسخ موجود است
فاطیما 61
10:11    1392/08/14

ا سلام و خسته نباشید می خواستم بپرسم ماه هفتم بارداری در چند هفتگی تمام می شود ؟ و این که چرا بعضی ها می گویند تازه وقتی وارد هفته 30 شدی یعنی رفتی توی هفت ماهگی ؟/؟ یعنی این قدر اختلاف بین نظر پزشکان وجود دارد
با تشکر


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
11:18    1392/08/15

خانم فاطیما ماه هفتم در28 هفتگی تمام میشود. و بارداری کلا حدود 9 ماه کامل یا همان اول ده ماه پایان می پذیردومی شود 40 هفتگی. ولی جنین از 37 هفتگی رسیده و این سه هفته برای فرصت دادن به جنین برای شروع دردهاست. شاید انچه که به شما میگویند به خاطر همین نکته باشد که در واقع به نوعی هر دو گفته صحیح است. شاد باشید


1 پاسخ موجود است
فاطیما
22:32    1392/07/08

با سلام و تشکر از سایت بسیار خوبتون
خواهر شوهر من هفت ماهه بارداره یعنی 27 هفته ، مدت یک ماه است حساسیت و آبریزش بینی داره ، هیچ درمانی نکرده و دارویی هم برای این مصرف نمیکنه ، میخواستم بدونم خوردن خلط بینی و گلو بینی جنین تاثیر داره یا نه ؟


ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
03:07    1392/07/11

خانم فاطیما بله خوردن خلط یعنی قورت دادن میکرب و الودگی . بهتر است با پزشکشان مشورت نمایند تا داروی مناسب در بارداری تجویز شود.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید