عضو پارسه‌گرد نیستید؟
با کلیک بر روی هر کدام از هفته‌های تقویم بارداری، شرایط وضع‌حمل خود را بصورت هفتگی دنبال نمایید

هفته اول بارداری
تقویم بارداری هفته به هفته - هفته اول | مقالات علمی و جامع که نکات پزشکی ،سلامت ،تغذیه و فعالیت بارداران را به صورت هفته به هفته در اختیارتان قرار میدهد.

بارداری هفته به هفته - هفته اول بارداری

تعداد امتیازها: 2997
0 نفر

حتماً دوست دارید زود متوجه شوید باردار هستید یا خیر؟ ولی باید بدانید که تا چند هفته متوجه این موضوع نخواهید شد. هفته اول بارداری معمولاً از آخرین روز دوره عادت ماهانه شما آغاز خواهد شد. قدری گیج کننده به‌نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. متخصصین اولین روز  آخرین دوره عادت ماهانه را به عنوان اولین روز بارداری به حساب می آورند و از آن روز شروع به شمارش می کنند. تخمک گذاری تا 2 هفته آینده آغاز نمی شود، پس منتظر هفته سوم باشید تا شاید بتوانید در آن باردار شوید.

بدن شما :

اگر امیدوار هستید که این ماه باردار شوید، ابتدا باید علائم بارداری را بدانید؛ وقتی از باردار بودن خود مطمئن شدید می توانید با حساب کردن روز تولد فرزند خود قدری لذت ببرید. برای اینکار لازم است که ابتدا هفت روز به آخرین روز دوره ماهانه آخر خود اضافه کنید، سپس سه ماه از آن کم کرده و یکسال به آن عدد اضافه کنید. این روشی است که اکثر پزشکان از آن استفاده می کنند. البته تاریخ‌هایی که به دست می آیند تقریبی هستند و از بین هر 20 نفر تنها 1 نفر، درست در همان روز محاسبه شده، زایمان خواهد کرد. علاوه بر این باید دانست که اصلاح تاریخ وضع حمل توسط پزشک در طی دوران بارداری، اتفاق غیر منتظره ای نیست و این اصلاحات عموماً با محاسبه اندازه جنین و اطلاعات دیگر صورت می گیرد. در هر صورت باردار باشید یا خیر  با برنامه‌ریزی برای تعیین جنسیت جنین اقدام کنید. مطلب تسریع روند بارداری را بخوانید تا با برنامه ای صحیح اقدام به باردار شدن کنید.

اگر باردار هستید قبل از هرچیز باید از اصول و مهم‌ترین مطالب برای باردار آگاه باشید تا بارداری با آرامش و سلامتی داشته باشید.

جواب آزمایش شما منفی بوده ولی شما دوست دارید هرچه زودتر باردار شوید؟ ناامیدی سودی ندارد حقایقی برای کمک به باردار شدن ، شما را هر چه زودتر به آرزویتان می‌رساند. 

چه کارهایی را انجام دهید و از چه کارهایی پرهیز کنید :

اگر می‌خواهید باردار شوید، حتماً روزانه دمای بدن‌تان را اندازه گیری نمایید. شما می‌توانید با اندازه گیری روزانه دمای بدن خود با دماسنج‌های دهانی و دیجیتالی، روز تخمک گذاری خود را تشخیص دهید. برای این‌ کار باید هر روز صبح پیش از بلند شدن از رختخواب دمای بدن خود را اندازه بگیرید و آن را ثبت کنید. هنگامی که متوجه بالا رفتن ناگهانی دمای بدن خود شدید، تخمک گذاری آغاز شده و شما آماده باردار شدن هستید. هیچ زمانی بهتر از حالا مناسب آموختن برخی قوانین و شرایط بارداری نیست. مطلب تعیین زمان تخمک گذاری کمک بیشتری برای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری شما خواهد کرد. در اینجا به چند کاری که می توانید انجام دهید از قبیل سوار هواپیما شدن، پدیکور کردن در آرایشگاه، زدن واکسن آنفولانزا و چند کاری که نباید انجام دهید از قبیل خوردن پنیرهای نرم، تمیز کردن سطل آشغال یا نشستن در وان آب داغ اشاره می کنیم. با غذاهایی که بارداران نباید بخورند آشنا شوید.

سلامتی :

خوردن ویتامین‌های قبل از زایمان (Parenatal Vitamins)، بسیار مفید می باشد. اگرچه به این ویتامین‌ها، ویتامین‌های پیش زایمان گفته می شود، اما جنین در حال تکامل به مواد مقوی و مفید آنها مثل اسید فولیک، آهن و ...، بسیار احتیاج دارد. لذا مصرف آن‌‎ها در همان هفته های ابتدایی بسیار توصیه می شود؛ در حالیکه ممکن است حتی از بارداری خود خبر نداشته باشید. مصرف فولیک اسید در بارداری را جدی بگیرید.

انتخاب مولتی ویتامین مناسب سلامتی شما و جنین را در این دوره حساس تضمین می‌کند؛ البته تغذیه سالم در دوران بارداری را نباید تنها محدود به مکمل‌ها کرد و مواد غذایی مناسب باردار  باید به موقع و درست تامین شود.

مادر شدن :

علاقه شما برای باردار شدن ممکن است در ابتدا برای شریک زندگیتان قابل درک نباشد یا واکنش منفی او را در پی داشته باشد که همین موضوع می تواند در رابطه شما اثر منفی داشته باشد. پس لازم است که ابتدا درباره این تمایل خود با او صحبت کنید و نظر او را جویا شوید و سعی کنید درباره بچه دار شدن با یکدیگر به اتفاق نظر برسید. ممکن است رسیدن به تفاهم در این مورد به راحتی حاصل شود و یا اینکه احتیاج باشد که برای آن وقت بیشتری گذاشته شود. در هر حال کم کردن استرس و فشار ناشی از این تصمیم جدید در زندگی، بسیار بسیار لازم و غیر قابل چشم پوشی است. 

باید و نبایدهای دوران بارداری کمک زیادی در این زمینه به شما می‌کند.

مطالعه :

اگر تصمیم به باردار شدن گرفته اید، لازم است که قبل از هر چیز در مورد آن به خوبی مطالعه کنید. سعی کنید حداقل یک یا دو کتاب خوب در رابطه با بارداری خریداری کرده یا از دوستان خود قرض بگیرید و آنها را کاملاً مطالعه کنید. با مشاهده صفحه برنامه ریزی باروری انواع مطالب مهمی را که باید قبل از بارداری بدانید؛ بخوانید.

ورزش :

ورزش کردن شما را در دوره بارداری قوی و پر انرژی نگه می‌دارد. البته اگر ناگهان ورزش را شروع کنید، اوایل قدری سخت خواهد بود؛ اما کم‌کم بدن شما به ورزش عادت خواهد کرد و سختی آن کم شده و از آن بسیار بهره می گیرید. برای شروع بهتر است از پیاده روی شروع کنید، پیاده روی فعالیتی بسیار سبک است که در طول دوران بارداری نیز می توانید آن را ادامه دهید.

ورزش‌های مفید و مضر دوران بارداری را بشناسید تا ناخواسته خود و جنین را به خطر نیندازید.

دو قلو :

آیا شما و خواهر یا برادرتان دو قلو هستید؟ آیا یک قل بسیار شبیه به خود دارید؟ اگر چنین موضوعی صحت دارد باید بدانید که احتمال اینکه شما هم دوقلو یا چند‌قلو به دنیا بیاورید، بسیار زیاد است.   (تقویم بارداری)

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 2997
image تقویم بارداری

تاریخ زایمان خود را در فرم زیر وارد نمایید تا ابزار تقویم بارداری اطلاعات منحصر بفرد شما را در اختیارتان بگذارد. لطفاً توجه داشته‌باشید که تاریخ وارد‌شده از‌طرف شما می‌بایست بین بازه اکنون تا 9 ماه آینده قرار‌گیرد.

در صورتیکه اطلاعات موردنظر خود را در این مکان نیافته‌اید، می‌توانید از ابزارهای تقویم نوزاد (برای نوزادان تا یکسال) یا تقویم نوپا (مناسب کودکان یک تا دوسال) استفاده‌نمایید.

شما حتی می‌توانید این صفحه را بوک مارک نمایید تا براحتی و بصورت روزانه از آن بازدید نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آزاده
07:04    1393/05/06

سلام
مشکل هورمونی داشتم و قاعدگیهای نامنظم ولی 3 دوره اخیرقاعدگیم مرتب ودر 28 هرماه بود ماه خرداد از روز9 به مدت4 روز لک بینی داشتم بیبی چک و آزمایش خون هم منفی بود
خیالم راحت باشه باردارنیسم؟
لطفا سریعتر جوابمو بدین نگرانم آخه قصد بارداری ندارم
خیلی ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:46    1393/05/06

سلام
اگر در روز موعد پریود خونریزی نداشتید اونوقت بیبی چک می تواند قابل اعتماد باشد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
سمیرا
03:13    1393/05/06
باسلام خدمتخانم روحی. پریود ماه قبل من فقط دو روز بود چندروز قبل از شروع عادت لکه بینی داشتم روز سوم پریودم قرص لتروزل و کلومیفن مصرف و روز 14 دو آمپول اچ سی جی زدم خیلی دلم درد دارم احتمال حاملگی وجود دارد؟

ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Samira
00:26    1393/05/01
سلام خانم روحی عزیز.من الآن در دوران عقد هستم.تقريبا دوهفته پیش با همسرم رابطه خیلی سطحی داشتم جوری که اصلاً دخول صورت نگرفت.من از دکتر زنان شنیده بودم که حتی با لاپا هم احتمال بارداری هست و کسانی بودند که باکره بودند و حامله شدندو حتی چند مراجعه کننده هم داشتند.نوع پرده ی من حلقوی ساده ست.امروز صبح حالت تهوع داشتم وباید30تیر پریود میشدم که نشدم و الآن1مرداد هست.یعنی احتمال داره من باردار شده باشم؟اگه میشه زود جواب منو بدید.ممنون

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:02    1393/05/01

سلام
احتمالش خیلی خیلی ضعیفه اما بالاخره وجود داره
از بیبی چک استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
mania
11:35    1393/04/30

با سلام.من هفته دوم بارداری سونوگرافیه واژینال انجام دادم و از بارداریم اطلاع نداشتم در حال حاضر هفته سوم هستم ایا خطری برای جنین بوجود نمی اورد؟ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:08    1393/05/01

سلام
نگران نباشید مشکلی ندارد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فائزه
14:23    1393/04/29
سلام خانم روحی دوماه است که برای باردارشدن اقدام کردم پریودی منظمی داشتم ولی درماه اول زودتراز وقت پریودیم پریود شدم آیامشکلی دارم؟؟؟؟برای باردارشدن چندماه بایدبدون جلوگیری نزدیکی کنم؟؟؟؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:27    1393/04/29

سلام
در صورتی که سن زیر 35 دارید تا یک سال زمان دارید برای بارداری ولی اگر بالای 35 سال دارید تا 6ماه زمان دارید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
لیدا
16:37    1393/04/26
سلام و خسته نباشید. من ۵/۴پریود شدم از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم کمرنگ نشون میده چه کار کنم؟ میشه لطفا تاریخ تخمک گذاریمو بهم بگید. ممنون

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:11    1393/04/28

سلام عزیزم
در صورتیکه سیکل قاعدگی شما همیشه 28 روزه باشد زمان تخمک گذاری روز 14 سیکل قاعدگی (دو هفته قبل از پریود بعدی) می باشد. و در مواردیکه طول سیکلهای قاعدگی شما در ماههای مختلف متفاوت باشد برای تعیین زمان تخمک گذاری شما نیاز به اطلاعات بیشتری داریم.


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مهديه
12:34    1393/04/24
سلام،وخسته نباشيد من ماه پيش براي اولين بارنزديکي بمنظوربچه دارشدن داشتم وطبق معمول سيکل 28روزه دارم اين ماه شش روز بعدازموعدمقررعادت شدم ومتاسفانه باردارنشدم ما سه سال ونيم جلوگيري طبيعي داشتيم دکترهم قبل ازاقدامم گفت فوليکولهاي کوچک وضعيفي دارم چکاربايدبکنم درضمن بچه اولم دختره وشوّرم شديدا پسر دوسته لطفاراهنمايي ام کنيد

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:34    1393/04/24

سلام
در صورتی که سن زیر 35 سال دارید تا 1 سال میتوانید تلاش کنید و لازم به مصرف دارو نیست
در مورد پسر دار شدن باید از رژیم غذایی و مکمل های خاص کمک بگیرید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شیما
12:19    1393/04/18

با سلام
من در هفته 25 بارداری هستم .2هفته ای میشه که ترشحات بی رنگ دارم(مثل آب).و احساس میکنم ترشحاتم زیاد هستش.
آبا به نظر شما به عفونت مبتلا شدم؟
تا الان سابقه عفونت نداشتم.ممنون از راهنماییتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:08    1393/04/18

با سلام
در طی بارداری میزان ترشحات افزایش پیدا می کند بی رنگ و بی بو است
سعی کنید همیشه لباس زیر را خشک نگه دارید و از لباس نخی استفاده کنید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
زهرا
17:26    1393/04/13

سلام لطفا یه نفر جواب منو بده من 6 روز پیش نزدیکی بدون کاندوم داشتم چون میخواستم باردار بشم الان خیلی کمر درد دارم و گاهی زیر دلم سفت میشه ایا من بار دارم؟ با وجود کیست ریز احتمال بارداری هست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:49    1393/04/23

با سلام
باتوجه به اینکه اطلاعات کافی در مورد زمان پرید و اینکه روز چندم سیکلتان نزدیکی داشته اید نداده اید نمیتوان پاسخ درستی به شما داد ولی میتوان گفت کمر درد نمیتواند علامت بارداری باشدو اگر منظورتان از کیست ریز تخمدانهای پلی کیستیک میباشد احتمال حاملگی کمتر است ولی صفر نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
fargol
16:14    1393/04/18

عزیزم تو داری آمادگی پیدا میکنی برای بارداری هر وقت اقدام ب بارداری کنی این دردارو داری مثل درد پریودی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
fargol
23:18    1393/04/12

سلام
من حدود 11 ماهه که اقدام ب بارداری کردم و حالا باردار شدم 2دفع تست یتا اچ سی جی دادم اولی سطح هورمونم 55 بود بعد از 2 روز به 220 رسید دردایی هم مث درد پریودی در ناحیه شکم دارم ایا خطری نیسس؟امکانش هست این کم بودن سطح هورمونم از ضعیفی و کوچیکی نطفه باشه؟؟چقد طول میکشه ک به 1000 برسه؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مینای خوزستان
00:19    1393/04/07

با سلام از مطالب خوبتون استفاده بردم.
آیا تکان های شدید اتوبوس های خط واحد ضرر دارند؟
و اگر ضرر دارد کدام ماه بیشتر مضر است چون هر روز صبح با اتوبوس سر کار میروم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:47    1393/04/23

سلام
ضربه مستقیم به شکم خطرناک است
سعی کنید در اتوبوس حتما بنشینید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
elham
16:24    1393/03/28
سلام.خسته نباشید.من اولین بار که به طور ناگهانی باردار شدم بدلیل یه سری شرایط ۶هفتگی جنین و سقط کردم.و بعد از مدت ۴ماه دوباره باردار شدم اما این بار خود جنین قلبش از کار افتاده بود و دوباره سر ۶هفتگی مجبور به سقط شدم.الان دوباره ۴ماه از سقط دوم میگذره و قصد بارداری دارم و اقدام کردم میخواستم ببینم برای خودم یا جنین مشکلی پیش نمیاد.ممنون از راهنمایتون.

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
15:08    1393/03/30

شش ماه فاصله بگذارید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بهاره
08:52    1393/03/25

سلام
لطف كنيد جواب ازمايش همسرم رو بدهيد
TSH 3.03 ULU/ML
PROLACTIN 12.38 NG/ML
TESTESTERONE 7.58 NG/ML
ESTRADIO(STROGEN) 48.99 PG/ML
DHEA(SO4) 1.4 UG/ML


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مهدیس
01:29    1393/03/23

سلام خانوم روحی عزیز !
یه سوال داشتم من دو شب پیش از کرم واژینال دالاواگ دو درصد استفاده کردم و صبح که رفتم دستشویی لخته خون ازم خارج شد به همراه کمردرد شدید و بعد از چند ساعت دوباره لخته خارج شد و کمردرد همچنان ادامه داشت و شدید تر میشد ! شبش دیگه دچار خونریزی شدم و روز بعد این خونریزی شدت پیدا کرده و در بعضی مواقع با لخته همراهه ! میخواستم بدونم امکان داره سقط باشه ؟؟ ممنون میشم سریع جواب بدین !


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
15:10    1393/03/30

خانم مهدیس شما باید حتما به پزشک مراجعه کنید و با سونو شرایط را بررسی نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
حميده
15:13    1393/03/22

باسلام خدمت خانم روحي عزيز.من امروز بايد عادت ميشدم اما نشدم و از بيبي جك كه استفاده كردم منفي بود أيا زود اقدام به انجام تست كردم؟احتمالش هست كه باردار باشم؟٦ماهه كه اقدام به بارداري كردم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
MOHADESE
13:54    1393/04/20

باسلام.من حدود یک سال هست که به طور جدی تصمیم به بارداری دارم.یک دختر هفت ساله هم دارم.پس از مصرف 6ماه متفورمین 3 دوره کلومفین خوردم.این بار روز تخمک گذاری رو فهمیدم و اقدام کردم.الان حدود17روز گذشته ولی بی بی چک منفی بود.گاهی شدیدا دچار درد زیر شکم میشم که کمی شبیه درد قاعدگیه.احساس میکنم رحمم بالا نرفته.احتمال بارداری من چقدر هست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:29    1393/04/29

سلام
هنوز برای بیبی جک زود است زمان تاخیر قاعدگی از بیبی جک استفاده کنید
نمیتوان قطعی گفت


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
sahar
11:11    1393/03/24

با سلام خسته نباشید ببخشید من آخرین پریودیم 8 خرداد بوده و 18 و 19 خرداد اقدام به بارداری کردم الان کمر درد شدید دارم و احساس میکنم دارم پریود میشوم.احتمال داره که من باردارباشم ؟
کی میتونم دقیق بدونم باردارم یا نه؟

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+8 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید