نکاتی برای تقویت حافظه نوزاد

تعداد امتیازها: 938
0 نفر
تقویت حافظه نوزاد

مغز نوزاد از بدو تولد شروع به رشد می‌کند. کارهای بسیار زیادی هستند که می‌توانید برای کمک به تقویت حافظه او در طول اولین سال تولدش انجام دهید. درزیر نکاتی را برای تقویت ذهن نوزادتان ارائه نموده‌ایم:
شرایط را یکنواخت کنید
بهترین سن برای شروع: 0 تا 3 ماهگی
با ثابت نگه داشتن محیط پیرامون کودکتان و خلق برنامه‌های روزمره به پیشرفت حافظه او کمک کنید. زمان بازی او را قابل پیش بینی نمایید. در صورتی که هر روز با اسباب بازی‌های یکسان در مکان و زمان یکسانی بازی کند، این صحنه بیشتر در ذهن او می‌ماند. حتی چیزهای کوچک از قبیل تغییر ترانه‌هایی که برایش می‌خوانید، مانع از به خاطر سپردن آن‌ها می‌شود. در این سن تنها حافظه کوتاه مدت او در حال پرورش است.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی پیکان ها کلیک نمایید.
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 938

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید