عضو پارسه‌گرد نیستید؟
 مصرف استامینوفن

مقدار مصرف استامینوفن

تعداد امتیازها: 1228
1 نفر

در صورتی که می خواهید از استامینوفن برای کودکتان استفاده کنید، باید حتماً پیش از مصرف نکات مهمی را رعایت کنید.

استامینوفن یکی از داروهایی است که در میان کودکان مصرف زیادی دارد و به ندرت درست از آن استفاده می‌شود، زیرا به اشکال و فرمهای مختلفی به فروش می‌رسد. در زیر مقدار مصرف صحیح این دارو آمده است:

  • به نوزاد زیر 3 ماه بدون اجازه پزشک استامینوفن ندهید.
  • مقدار مصرف مناسب کودک بر اساس وزن او تجویز می‌شود نه سنش.
  • همیشه از وسایل اندازه گیری که به همراه دارو ارائه می‌شود استفاده کنید و نه از قاشق آشپزخانه.
  • هرگز استامینوفن را به کودکی که از داروی دیگری استفاده می‌کند ندهید. مگر با اجازه پزشک. ممکن است داروی دیگری که کودکتان استفاده می‌کند حاوی استامینوفن باشد و باعث افزایش میزان (دوز) آن شود.
  • هرگز قطره نوزادان را با شربت کودکان اشتباه نگیرید. قطره کودکان خیلی غلیظ‌تر است. توجه کنید که قطره‌ها دارای قطره چکان هستند اما شربت کودک قطره چکان ندارد.
  • در طی 24 ساعت بیشتر از 5 دوز مصرف نکنید.
مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1228

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مهدی
00:14    1393/11/01

باسلام من در هنگام ختنه پسرم به توصیه دکتر به او که نوزاد50روزه است نصف قرص استامینوفن دادم.
بعد از ختنه دکتر گفت 6ساعت بعد نصف دیگرش رو هم بده.علاوه برآن ایبوپروفن و سفالیکسین هم داده بود که هر 8 ساعت بدهیم.متاسفانه حدود ساعت 2صبح هرکاری کردم که شیربخورد جون بعداز ختنه نخورده بود هیچ عکس العملی نشان نمیداد بردمش اورژانس و خداروشکر بعداز تلاش پرسنل اورژانس و تزریق آمپولهای لازم بهوش آمد ودوروز بستری بود
پزشک متخصص اطفال اول کلی مراسرزنش کرد وبعددکترش را.خدا دوباره حسینم رو بما داد.
راستی بااینگونه دکترها باید چه کنیم؟
حتی وقتی زنگ زدم و گفتم که چه افتضاحی ببار آورده زیربار نرفت و گفت که20ساله که کارشه و بچه من به استامینوفن حساسیت داره!؟

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید