دیدگاه‌ها

آرزو (تایید نشده)

سلام.من3سال پیش برای اولین باردرازدواج دوم باردارشدم.ولی متاسفانه هرروزم پرازاشک واسترسهای شدیدهمراه باوحشت ازهم پاشیدگی زندگیم بود.آیااین اظطرابهاباعث شد جنین3ماهه من قلبش از کار بایسته؟درطول این دوران من دچار گرفتگی عضلانی هم شدم.

۱۹ / ۰۸ / ۱۳۹۱

ارزوی عزیز ما ارزوی بهترین ها رو برای شما داریم پس چرا شما به جای پیدا کردن راه حل برای مسائل زندگیتان به دنبال راهی برای سرزنش خود یا دیگران می گردید؟ استرس و اضطراب تاثیر خیلی بدی بر روی انسان و جنین دارد اما اینکه ایا این سقط شما 100 در صد مرتبط با این قضیه هست رو هیچ پزشکی نمی تونه نظر بده بستگس به وضعیت جسمانی شما، سن، تعداد بارداری، میزان استرس، تغذیه، داروها، بیماریهای شما، وضعیت ان زمان شما در مورد تخمدان و ... خیلی از موارد دیگه داره.
به جای تمرکز بر روی گذشته ببینید که برای بهبود زندگی خود چه کاری می خواهید انجام دهید.
موفق باشید.

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۱

رویا (تایید نشده)

سلام،خسته نباشید!
من 20 سالمه و2ماه مونده که درسم تموم بشه!
شوهرم اصرار داره که الان واسه بچه دار شدن اقدام بکنیم ولی من می ترسم که زمان امتحاناتم دچار استرس بشم و واسه جنین مشکلی پیش بیاد!
به نظر شما اینجور استرس تاثیری داره؟

۰۴ / ۱۰ / ۱۳۹۱

رویا جان مشکل شما برای دو ماه است؟ ایا به نظر شما دو ماه دیرتر یا زودتر باردارشدن تاثیر به سزایی در زندگی شما دارد؟ که فکر خود را به ان مشغول کرده اید. اگر این مسئله به این سادگی رو نتوانید حل نمایید بله شما جزو دسته افرادی هستید که مسائل کوچک تاثیر زیادی روی شما دارد و برایتان استرس زاست.
با مطالعه بیشتر روحیه خود را تقویت نمایید و از جایگاه بهتری به زندگی نگاه نمایید.
موفق باشید

۰۷ / ۱۰ / ۱۳۹۱

هانیه (تایید نشده)

سلام. من به علت فشار کاری چند روزیه که استرس شدیدی رو تحمل می کنم که تا هفته آینده هم ادامه داره(مجبور هم هستم) این استرس توام با تپش قلبم هم هست . در هفته 6-7 بارداریم هستم. برای کاهش استرس داروی خاصی رو می تونید پیشنهاد کنید؟

۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۱

خانم هانیه هیچکسی شما را مجبور نکرده که استرس شدیدی را تحمل کنید، بلکه این شماهستید که اجازه اینکار را می دهید. مسائلی که برای برخی معمولی است برای عده ای دیگر استرس زاست. مراقب ذهن خودباشید، شما تنها کسی هستید که می توانید به خودتان کمک نمایید. با مثبت اندیشی، انجام مدیتیشن، تکنیک های تنفسی، دعا، و حتی صحبت در مورد مسائلی که برایتان فشار ایجاد می کند کمک کننده است. این تجویز من را هرشش ساعت یکبار به کار ببرید تا هفت روز.

۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۱

مهسا مدیرنوری (تایید نشده)

سلام من در حال حاضر در 20 هفته بارداری هستم و با ساعت کاری زیاد که استرس و فعالیت زیادی دارم بعضی اوقات دارای تپش قلب می شوم .خیلی نگران هستم و در ضمن بخاطر مشکلی که شب فبل برای برادرم رخ داد استرس زیادی کشیدیم و این موضوع هم نگرانم کرده

۱۵ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم مهسا کمی استراحت نمایید، دعا کنید و ارتباط با خالق هستی را فراموش نکنید. اینهمه دویدن چرا؟ هیچ کس نمیتواند شما را مضطرب کند جز خودتان. ارام باشید ، تکنیکهای تنفسی را که در پارسه گرد شده را اجرا نمایید و کمی تفریح داشته باششید.موفق باشید

۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۱

دنيا (تایید نشده)

سلام خسته نباشيد من يك بچه 3 ساله دارم و6ماه پيش يك جنين كه قلبش تشكيل نشدكرتاژكردم الان هم حامله& 4هفتهگي هستم از اين كه قلب اينيكي فرزندم تشكيل نشه خيلي مترسم واسترس زياد دارم خودم هم خيلي تپش قلب دارم به نظر شما من چيكار كنم تا فرزندم سالم به دنيا بياد ممنون ميشم

۱۵ / ۱۲ / ۱۳۹۱

دنیا جان اینکه گفته می شود قلب بچه تشکیل نشده به این معنا نیست که جنینتان دچار بیماری قلبی بوده این یک اصطلاح برای بارداری پوچ است پس نگران نباشید. اگر یک بارداری پوچ باشه دلیل بر این نیست که بارداریهای بعدی هم به همین صورت باشه. اگر قبلا خودتان مسئله قلبی نداشته اید این تپش قلب به علت استرس و نگرانی است. برای سالم به دنیا امدن کودکتان شاد باشید، غذای سالم بخورید، و مرتب تحت نظر پزشکتان باشید. همین.

۱۶ / ۱۲ / ۱۳۹۱

دنيا (تایید نشده)

خيلي ممنون خانم روحي كه منم تو جمع خودتان قرار دادين با تشكر

۲۵ / ۱۲ / ۱۳۹۱

زهرا (تایید نشده)

من ماه نه بارداری هستم و برای تامین هزینه های احتمالی زایمان باید سر کار برم به نظر شما برام بده ؟ در ضمن احساس افسردگی و پوچی زیادی میکنم و فکر میکنم موقع زایمان چه اتفاقی برام میافته اخه بارداری من خیلی پردرد بوده از ماه 3 بارداری دردهای مداوم داشتم در ضمن چون کارم نشستنی بود اصلا ورزش نکردم و امادگی جسمانی ندارم نمیدونم چی کار کنم دیگه مستاصل شدم به خدا

۱۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم زهرا شما فقط به کمی استراحت و تفریح نیاز دارید همین. اگر مسئله پزشکی نداشته نباشید و کارتان فعالیت فیزیکی زیادی ندارد می توانید سر کار بروید. خیلی از مادران هستند که به علت نوع کارشان تا روزهای اخر بارداری به کار خود ادامه میدهند. شما میتوانید برخی از روزها که احساس خستگی جسمی یا روانی می کنید از مرخصی زایمان استفاده نمایید و اوقات خوبی را با دوستان و نزدیکانی که به شما روحیه می دهند سپری نمایید.
در مورد ورزش نکردن در دوران بارداری هیچ نگران نباشید خیلی از خانمها به هر دلیلی در بارداری یا بعد و قبلش ورزش نمی کنند و زایمان سالمی دارند. البته افرادی که ورزش می کنند بدنشان زودتر به فرم اولیه در می اید. نگران این قضیه نباشید. فقط خوش بینیتان را افزایش دهید و از لحظه لحظه زندگیتان لذت ببرید و عواملی که باعث ازار شما می شوند را ازبین ببرید. شاد باشید

۱۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

wazhma (تایید نشده)

سلام من هفته 7 بارداری خود را در پیش دارم و از طرف شب هر یک ساعت تشناب میروم.

۲۶ / ۰۱ / ۱۳۹۲

زهرا (تایید نشده)

با تشکر از جواب شما ممنون سعی میکنم همین کار را بکنم و توکل به خدا

۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم زهرا شاد باشید همین.

۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

مریم1 (تایید نشده)

سلام من ازامایش دادم و نتیجه مثبت بود من الان هفته 6 حاملگی هستم از 4 روز پیش خونریزی کم و تیره رنگ دارم و متاسفانه هنوز ادامه دارد گاهی روشن می شه حتی گاهی اوقات قطع می شه اول دردهای شبیه پریودی داشتم ولی 2 روزه این دردها کمتر شده ایا مشگلی حاملگی منو تهدید می گنه یا این حالات طبیعه؟باتشکر.

۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۲

مریم 1 در درجه اول باید استراحت نمایید. جهت معاینه و دریافت داروی مناسب به پزشکتان مراجعه نمایید. گاهی لکه بینی در بارداری طبیعی است اما شما کمی هم درد داشته اید پس بهتر است که ما پیشگیری از عود انرا انجام دهیم.شاد باشید

۰۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

آآ (تایید نشده)

سلام من توی هفته 5 بارداری هستم نمی خواستم باردار بشم اما ناخواسته این اتفاق افتاد حالا نمی دونم باید چی کار کنم؟ اکه سقطش کنم چوم گروه خونی من منقی و مال شوهرم مثبت هست ممکنه واسه بچه دار شدن به مشکل بخوریم از طرفی هم هیچ علاقه ای به نگه داشتنش ندارم الان شدیداً افسرده شدم نمی دونم باید چی کار کنم

۰۳ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم اا از نظر شرع و عرف سقط جنین کار درستی نیست و به ان توصیه نمیشود.
برای همین اتفاق خیلی ها سالها انتظار و درمان را صبوری میکنند. به خودتان فرصت دهید، جنبه های مختلف این شرایط جدید را در کمال ارامش با همسرتان مرور نمایید. در مورد گروه خونیتان نگران نباشید. چون گروه خونیتان منفی است در هر زمان از بارداری که دچار لکه بینی یا خونریزی شدید یا هنگام زایمان کمتر از 72 ساعت امپولی هست که پزشکتان برایتان تجویز میکنند و مانع از اسیب رسیدن به جنین میشود. روزهای شادی رابرایتان ارزو میکنم.

۰۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

مریم1 (تایید نشده)

من به پزشک مراجعه کردم سونو واژینال انجام شد که همه چی خوب بود در معاینه کمی دهانه رحم باز بود و لخته خون دیده شد سریعا پزشکم ازمایش بتا و استروژن و پروژسترون انجام داد که جواب اون ها عالی بود و مقادیر بالا نشون می داد دردهام از بین رفته گاهی کم درد می گیره دکترم گفته همه چی خوبه و نگران نباش 98 درصد حاملگی نرماله و داره مسیر خودشو طی می کنه واسه 2 هفته دیگه نوبت داده که برای سونو جدید و ایشالا شنیدن قلب جنینم برم.و چون مقدار استروژنم نرمال بود و به گفته دکتر عادت ماهیانه من 28 روزه و مرتب بود نیازی به داروی استروژن و یا غیره ندارم و فقط گفت استرس نداشته باش و استراحت کن و اون لخته یا دفع می شه که نگران نشو یا جذب و ساک حاملگی هم بالا قراره داره.سوال من اینه با توجه به توضیحات بالا واینکه من دردم تقریبا از بین رفته و خونریزیم گاهی قطع و گاهی ادامه داره مشکلی برای جنینم پیش نمی اد. خیلی نگرانم لطفا منو راهنمایی کنید در ضمن من کم کاری تیروئید دارم که نتیجه ازمایشم نشون از کنترلش می ده.با تشکر و سپاس فراوان.

۰۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم مریم 1 لکه بینی در بارداری باعث ناهنجاری در جنین نمیشود. در صورت پیشرفت خونریزی و درد و... باعث سقط در مادرباردار میشود که در مورد شما چنین چیزی نیست و کنترل شده. پس نگران نباشید و فقط استراحت نمایید همین.
در مورد کم کاری تیروئید حتما با پزشکتان مشورت نمایید تا در صورت لزوم در سه ماهه بعدی هم پیگیری شود و اگر نیاز بود داروی مجاز در بارداری داده شود. پس نه تنها جایی برای نگرانی وجود ندارد بلکه باید خوشحال باشید که همه چیز طبیعی پیش میرود و شاکر خداوند باشید . بارداری شادی را برایتان ارزو میکنم.

۰۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

با سلام و خسته نباشید
من در هفته 14 بارداری هستم، بعضی وقتا در هنگام خواب ناگهان از خواب می پرم این موضوع منو خیلی نگران کرده که روی جنین تاثیر داشته باشه یا باعث مشکل دیگه ای مثل لکه بینی بشه لطفا منو راهنمایی کنید. با تشکر

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۲

دوست عزیز ناشی از استرس های در طول روز است. سعی کنید که شاد باشید و به مثبتها فکر کنید .

۲۲ / ۰۵ / ۱۳۹۲

نارسیس (تایید نشده)

خانم روحی عزیز سلام
من هفته 10 بارداری هستم و خداروشکر تابحال همه چی با خیر و خوشی سپری شده، بزرگترین مشکل من عدم کنترلم بر روی استرس و هیجانات روحی است، من هیچ کنترلی در اون زمن نمیتونم بر روی خودم داشته باشم وشدیدا دچار ضربان قلب و تعریق و حتی گاهی درد قفسه سینه میشم، نمیدونم چکار کنم، قبلا همش از داروهایی مثل اگزازپام و پروپرانولول 10 مصرف میکردم، چون استرس من یک اختلال هست که سالها باهاش درگیرم و حتی چندبار بخاطرش رفتم دکتر اعصاب وروان ، فقط موقعیکه دارو میخورم خوبم و الان که دارو نمیخورم خیلی حالم بده و نگرانم بر روی جنین اثر بد بزاره، شما بفرمایید من چکار کنم............؟!
ازتون یک دنیا ممنون میشم.

۱۸ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم نارسیس می توانم بگویم که مصرف دارو در بارداری محدود است و در موارد خاص انهم با نظر پزشکتان میتوانید استفاده نمایید. اما خیلی کارهای دیگر هم میتوانید انجام دهید مثلا گفتگو با یک مشاور ارتباط با دوستان خوب و امین و مثبت اندیش، مطالعه کتابهایی که امید به زندگی را درشما بالا میبرد، ارتباط بیشتر با خدا، دعا، توکل به خدا که بالاترین دستهاست که همیشه راه اول درمان است، تفریحات سالم، انجام مدیتیشن که در پارسه گرد چند مورد توضیح داده شده، هر رو برای خود یک شعار داشته باشید و یک دعای تاکیدی که در هر لحظه روز با مسئله ای مواجه شدید انرا به خاطر اورید.
به هر حال تنها کسی که میتواند به شما کمک کند خودتان هستید و اینکه باید بخواهید. برای خواستن باید انگیزه داشته باشید یک انگیزه خوب اینه که از دست خود قدیمیتان خسته شده باشید و بخواهید خود واقعیتان باشد. البته این راه یک شبه بدست نمی اید و باید گام به گام پیش بروید که حضور یک فرد مشاور متخصص بسیار تاثیر گذار است. شادباشید

۱۹ / ۰۶ / ۱۳۹۲

الهام (تایید نشده)

با سلام در هفته نهم بارداری هستم یه هفته پیش سونو دادم قلب جنینم تشکیل شده ولی هماتوم به اندازه 13 در 43 میلی متر دیده شده دکترم ده شیاف پروزسترون تجویز کرد که هشت تا رو زدم و دوتا دیگه دارم هیچ دردی تا به حال نداشتم ولی هر از چند روز یه لکه قهوه ای میبینم و دی میره تا چند روز دیگه اضلا ادامه پیدا نمیکنه ولی منو خیلی مضطرب میکنه میترسم بعد از تموم شدن شیاف خونریزی کنم . یه سوال دیگه یعنی این هماتوم تا به حال جذب شده؟ راستی من هر بار لکه میبینم یه قاشق نشاسته تو اب حل میکنم و میخورم . طوری نیس؟ اخه شنیدم خونریزی رو بند میاره .

۲۹ / ۰۸ / ۱۳۹۲

سپىده (تایید نشده)

سلام من 22ساله ام و اولىن باره که حامله شدم 4هفته هستش افسردگى داشتم الانم خىلى استرس دارم تپش قلبم زىاده نمىتونم کنترلش کنم مىترسم بچه ام نارس به دنىا بىاد تو رو خدا راهنماىىم کنىد.......

۰۷ / ۰۹ / ۱۳۹۲

مریم (تایید نشده)

با عرض سلام و خسته نباشید
من وقتی که دو روز از پریودیم گذشته بود به علت لکه بینی به دکتر مراجعه کردم که با ازمایش بتا معلوم شد باردارم همان روز دوبار سونوی شکمی و یک بار سونوی داخلی شدم که ساکی دیده نشد. دکترم گفت استراحت کن بعد دو روز بتا تکرار شد و نهایتا با شک به حاملگی خارج رحم بستری شدم که در بیمارستان به فاصله 5 روز دوبار سونوی شکمی و دو بار سونو داخلی شدم و نهایتا مرخص شدم. در مدتی که بستری بودم فشار عصبی زیادی را متحمل شدم طوریکه ساکی که در روز اول دیده شد 3 میلی متر بود و روزی که مرخص شدم هم اندازه اش تغییر نکرده بود بعد یک هفته دوباره سونو شدم که هنوز قلبش تشکیل نشده. الان که در هفته 6 بارداریم خیلی نگرانم از اینکه لکه بینی دارم، از اینکه اینهمه سونو شدم می ترسم سونوی زیاد رو جنین تاثیر بد بذاره، یک سقط هم داشتم از اینکه نکنه این یکی هم سقط بشه، از فشار عصبی شدیدی که تو بیمارستان بهم وارد شد. ضمنا از دست بعضی از اطرافیانم هم خیلی دلخورم و همش به اونها و کاراشون فکر میکنم. اگر ممکنه لطف کنید و بهم بگید آیا این نگرانی ها عادی اند و روی جنین اثر می گذارن یا جزء موارد روزمره هستند.
ممنون

۳۰ / ۱۱ / ۱۳۹۲

سلام مریم جام . طبیعتا استرس و فشارهای عصبی بهتره که تو بارداری به حد اقل برسه . ولی به تنهایی موجب سقط و ..نمیشه . آیا روند افزایش بتا (هورمون بارداری) درشما طبیعی بوده ؟ اخرین سونوگرافی تون چه تاریخی بوده و چه چیزهایی نوشته ؟ اولین روز آخرین پریودتون کی بوده ؟

۰۳ / ۱۲ / ۱۳۹۲

مریم (تایید نشده)

با سلام
من تا 9روز دیگه زایمان دارم کلا حملات پانیک و استرس شدید دارم حالا از اتاق عمل و جراحی به شدت وحشت پیدا کردم و اصلا نمیتونم افکارم رو مدیریت کنم
خواهش میکنم کمکم کنید

۰۴ / ۰۲ / ۱۳۹۳

خانم مریم بهتر است حضوری به یک روانشناس به صورت حضوری مراجعه نمایید. از گفته های شما معلوم است خواندن چند سطر کمک چندانی به شما نمیکند.

۰۸ / ۰۲ / ۱۳۹۳

زر (تایید نشده)

باسلام من35سالمه یک بارداری در20سالگی داشتم وچندسالی تحت درمانم برای بارداری دوم .درضمن شدیدا استرس دارم بطوری که درجمع تنگی نفس میگیرم وشروع به تپش قلب میکنم و...بیشتر مواقع افکار ازار دهنده به زهنم میاد قرص نورتریپلین وپرانول را نه مرتب بلکه بیشتر مواقع مصرف میکنم الان فکر میکنم باردارم وبشدت مظطربم که نمیتوانم ارام باشم ودارو مصرف کنم لطفا راهنمایی ام کنید

۰۴ / ۰۴ / ۱۳۹۳

با سلام
حتما با یک مشاور روانشناسی صحبت کنید و سعی کنید در طول بارداری تحت نظر روانشناس باشید
در 3 ماهه اول بارداری سعی کنید بدون دارو استرس را کم کنید( در سه ماه اول اندام جنین شکل میگیرد)

۲۱ / ۰۴ / ۱۳۹۳

هانیه (تایید نشده)

سلام من در ماه های اول بارداری ام . اما فوق العاده اضطراب دارم . به طوری که دچار تنگی نفس شدید می شم . ضربان قلبم تند می شه به طوری که احساس می کنم قلبم داره از جاش کنده می شه . راستش دلیل اضطرابم اینه که به شدت از درد زایمان طبیعی و خود زایمان طبیعی وحشت دارم . یعنی حتی نمی تونم بهش فکر کنم . می خواهم سزارین کنم اما شنیدم که زایمان طبیعی برای بچه خیلی بهتره . دچار عذاب وجدان شدم . گاهی به شدت غمگینن می شم . می ترسم . دستام می لرزه اما نمی تونم تصمیم بگیرم . وقتی به زایمان طبیعی فکر می کنم به قدری حالم بد می شه که احساس می کنم هر آن یک اتفاقی برای بچه ام می افته . خواهش می کنم کمکم کنید این اضطرابم اصلا براش خوب نیست . می ترسم اتفاقی براش بیفته . نمی دونم باید چی کار کنم . همه ی وجودم پر از استرس شده نمی تونم فکر کنم و تصمیم بگیرم خواهش میکنم کمکم کنید . من باید چی کار کنم ؟

۲۴ / ۰۶ / ۱۳۹۳

سلام
بهتر است برای آشنایی و افزایش آگاهی تان در مورد زایمان طبیعی و کاهش اضطراب و استرس تان در کلاسهای آموزشی دوران بارداری شرکت نمایید.

۲۷ / ۰۶ / ۱۳۹۳

فرزانه (تایید نشده)

سلام خسته شدم الان دقیقا 7 ماهه که دارم سعی میکنم حامله بشم ولی نمی شم خسته شدن حالم خیلی بده همه چیز هم درسته تو رو خدا کمکم کنید .

۱۴ / ۰۸ / ۱۳۹۳

با سلام
گاهی ممکن است تا یکسال حاملگی اتفاق نیفتد اگر همه آزمایشات خود و همسرتان طبیعی میباشد صبور باشید

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۳

سلام
در اغلب اينگونه موارد استرس بالا سبب اختلالات تخمكگذاري/اختلال در لقاح و لانه گزيني مي گردد
آرام باشيد بين 12 تا 18 ماه زمان و نزديكي بدون پيشگيري لازم است تا بارداري اتفاق بيافتد.

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۳

زهره (تایید نشده)

سلام من هفته 15 بارداری هستم. توی این چند هفته خیلی برام مشکل خانوادگی پیش آمد و من اصلا تا حالا شرایط روحی و روانی خوبی نداشتم، دائم عصبی میشم. احساس می کنم هیچ کس من رو درک نکرد و توجه نکرد که من باردار هستم. خیلی آدم حساسی هستم و خیلی حرص خود ، الانم خیلی نگران وضعیت بچم هستم دوست نداشتم اینجوری باشه. چی کار کنم.

۰۴ / ۱۲ / ۱۳۹۳

سلام
از این به بعد مراقب شرایط روحی و روانی-عاطفی خود باشید یادمان باشد که بیش از هر فرد دیگری ما خود مسئول مراقبت از خودمان هستیم

۰۹ / ۱۲ / ۱۳۹۳

ریحانه (تایید نشده)

سلام خانم دکتر
من تازه متوجه شدم باردارم.ولی شوهرم شدیدا واکنش نشون داد.درصورتی که من بارها بهش گفته بودم اگه نمیخوای جلوگیری کن.الان دیونم کرده ازبس میگه برو بنداز.قلبا نمیخوام اینکارو بکنم.ولی دارم دیونه میشم.خیلی استرس دارم .همش درحال گریم.
ازخدا ققط مرگ خودمو میخوام
تو رو خدا بگید چیکار کنم .؟؟

۰۸ / ۰۲ / ۱۳۹۴

zohreh (تایید نشده)

salam doste man
man be onvane ye zane irani pishnahad mikonam be khaste hamsaret amal koni vaghti yek tarafe ghaziyeh narazi basheh ayandeye oon bacheh tabah misheh

۱۲ / ۰۲ / ۱۳۹۴

اين مطلب نظر دوستان است شامل سوالى نميباشد

۱۲ / ۰۲ / ۱۳۹۴

اعظم (تایید نشده)

سلام منم اضطراب دارم ازقبل از بارداری سال قبل یه سقط داشتم به علت ایست قلبی تو رو خدا کمکم کنید دوباره سقط نکنم

۲۴ / ۰۳ / ۱۳۹۴

سلام
استفاده از دستگاه مانند کامپیوتر- تلفن همراه- مکروو- تلفن بی سیم را در 3 ماهه اول محدود کنید
تغذیه خوب داشته باشید + مایعات فراوان
بدون استرس همراه با ریلکسیشن

۲۵ / ۰۳ / ۱۳۹۴

سمانه (تایید نشده)

سلام خسته نباشید من دو بار سقط داشتم الان به شدت از حاملگی میترسم قلبم تند تند میزنه دوست دارم بچه دار شم ولی از دوران بارداری خیلی ترس دارم لطفا کمکم کنید

۱۷ / ۰۴ / ۱۳۹۴

سلام
یکی از راه حل های پیشنهادی می تواند مراجعه به مراکز ارائه مشاوره وخدمات مامایی باشد
در این مراکز در زمینه پیش و حین بارداری به شما کمک خواهند کرد

۱۷ / ۰۴ / ۱۳۹۴

مریم (تایید نشده)

بسیار عالی

۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۴

ممنون

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۴

صفحه‌ها

برو به بالا