مراقبت از نوزاد

علائم نگران کننده درباره نوزاد

تعداد امتیازها: 1303
1 نفر

اگر فکر می کنید نوزادتان علایمی غیر معمول دارد و این امر شما را نگران کرده، حتما این مطلب را دنبال کنید.

1. سر نوزادم غیر عادی است

اگر سر نوزادتان یک کم عجیب به نظر می‌رسد و مخروطی شکل است، دلیل آن این است که احتمالاً ساعاتی خود را در لگن شما چپانده بوده است. شکاف‌های جمجمه به آن اجازه می‌دهد تا برای عبور از مجرای زایمان انعطاف پذیر‌تر باشد. دکتر آننا هانسن، نوزاد‌شناس بیمارستان باستون و استادیار پزشکی اطفال در دانشکدهٔ پزشکی هاروارد، می‌گوید: «این مساله مانع از شکستن جمجمه یا آسیب دیدن مغز در حین زایمان طبیعی می‌شود.»

نقص‌های دیگری نیز می‌تواند در ظاهر کودکتان وجود داشته باشد. اگر به بینی‌اش فشار بیاید، سوراخ بینی او ممکن است کمی له شود. تجمع مایعات زیر پوست او باعث می‌شود که چشم‌هایش متورم به نظر بیاید و در صورت استفاده از فرسپس یا دستگاه مکش برای زایمان ممکن است کبودی‌های کوچکی روی صورت و پوست سرش دیده شود. نوزاد شما کم کم اثر هنری زیبایی خواهد شد. صبر داشته باشید به زودی‌‌ همان فرشته‌ای می‌شود که تصورش را می‌کردید.

2. نوزاد من زیادی ورجه وورجه می‌کند

نوزاد بعد از ماه‌ها حلقه زدن در کیسه‌ای از آب در محیط گرم ونرم و امن و امان رحم، حالا در این دنیا کلی جا برای تکان خوردن دارد (بدون هیچ محدودیتی بر اعضای بدنش). او هنوز یاد نگرفته است که چگونه بدنش را در این محیط جدید کنترل کند، بنابراین به قصد دادن یک تکان کوچک به دستانش، یک دفعه دستش را با تکان شدیدی حرکت می‌دهد. کودکان همچنین ذاتاً دارای واکنش ناگهانی و جهشی هستند؛ وقتی نوزاد احساس می‌کند که می‌خواهد از جایی بیافتد یا شوکه می‌شود، ناگهان بازوانش را پرت می‌کند، دست‌هایش را باز می‌کند، سرش را به عقب می‌برد و بعد سریع بازوانش را به حالت اول باز می‌گرداند. این واکنش در سه ماهگی از بین می‌رود. سیستم عصبی کودک نیز که هنوز در حال رشد است، بیشتر از آنچه لازم است پالس‌های الکتریکی به ماهیچه ارسال می‌کند که این مساله با عث می‌شود چانهٔ نوزاد یا پا‌هایش بلرزد. ظرف دو هفته که بیشتر با مسائل پیرامون خود آشنا شد، این لرزش‌ها کمتر می‌شود. بیشتر این لرزش‌ها جای نگرانی ندارد اما اگر این لرزش‌ها ریتمیک هستند و وقتی به پای او دست می‌زنید، لرزش پا‌هایش همچنان ادامه دارد، به پزشک مراجعه کنید.

3. بیضهٔ نوزاد من خیلی بزرگ است

باید بدانید که این مساله هیچ ربطی به وراثت یا هورمون‌های دارای قدرت ماورالطبیعی ندارد. این ورم‌ها در اصل نتیجه فشارهایی است که هنگام زایمان به نوزادتان وارد شده است و نیز این ممکن است به خاطر جمع شدن مایعات در بافت آن باشد. همچنین در همهٔ کودکان هنوز هورمون‌های مادر در جریان است. در پسر‌ها این هورمون‌ها باعث ورم بیضه می‌شود و در دختر‌ها نیز باعث ورم لُب‌ها می‌شود. ظرف دو روز ورم اندام تناسلی او می‌خوابد.

4. نوزاد من همیشه گرسنه است

روزهای اول شاید احساس کنید که ۲۴ ساعته دارید به او غذا می‌دهید. اینکه نوزاد دائم سینه‌تان را می‌مکد، شیوهٔ طبیعی برای افزایش شیرتان است تا جوابگوی اشتهای روز افزون او باشد. همچنین دلیل دیگر آن این است که شیر مادر خیلی زود هضم می‌شود و خیلی کامل‌تر از شیر خشک جذب می‌شود. نوزادتان باید رشد کند و برای همین نیاز به شیر زیادی دارد. ظرف ۶ ماه وزن او دو برابر می‌شود و نیاز به دریافت کالری بیشتری خواهد داشت.

در روز‌های اول رشد کودکتان، انتظار گرسنگی بیش از حد او را داشته باشید، مخصوصاً ۴ تا ۶ هفته اول. گلید کرتیس، پزشک زنان و نویسنده کتاب «هفته به هفتهٔ سال اول زندگی نوزادتان» می‌گوید: «فقط حواستان باشد که علائمی که او مخابره می‌کند، همگی نشان دهندهٔ گرسنگی او نیست و تنها چیزی که او می‌خواهد آسایش و نزدیک بودن شما به اوست.»

اگر ظرف ۲ تا ۳ ساعت اول غذایش را خورده است، سعی کنید او را در آغوش بگیرد یا او را قنداق کنید تا شاید آرام شود.

5. دست و پا‌های نوزادم سرد است


قبل از اینکه سراغ دستگاه تنظیم کنندهٔ دما بروید یا کوچولویتان را دور پتو بپیچید به بالاتنهٔ او دست بزنید، اگر بالا تنهٔ او گرم و صورتی رنگ است، سردش نیست. از آنجا که سیستم جریان خون کودک هنوز در حال رشد است، خون دفعات بیشتری به اندام‌ها و سیستم‌های مهم او که نیاز بیشتری دارند، می‌رود. دست و پاهای او آخرین قسمت‌های اعضای بدن هستند که خون دریافت می‌کنند. ممکن است ۳ ماه طول بکشد تا جریان خون او با زندگی خارج از رحم سازگاری پیدا کند. همین که کودکتان فعال‌تر و پر تحرک‌تر شود، جریان خون او بهتر می‌شود.

6. در پوشک نوزادم خون دیدم

ه‌مان هورمون‌های مادری که باعث ورم اندام تناسلی شده‌اند، مسئول تخلیهٔ خون نوزاد‌ها از راه واژن که در برخی از نوزادن دختر دیده می‌شود، هستند. در هفته‌های اول اگر خون خیلی کمی یا لکی در پوشک او دیدید نگران نشوید. این پریود کوتاه مدت معمولاً فقط چند روز طول می‌کشد. گاهی وقت‌ها ممکن است غلیظ شدن ادرار او که ممکن است در پوشک او تیره به نظر بیاید با خون اشتباه شود. اما وجود خون قرمز روشن امری غیر طبیعی است و باید به پزشک مراجعه کنید.

7. لب نوزادم ورم کرده است

لب بسیاری از نوزدان به خاطر مکیدن شدید شیر یا شیشه شیر ورم می‌کند. در برخی موارد، این ورم در هنگام تولد دیده می‌شود که دلیل آن به خاطر مکیدن شصت انگشت در رحم مادر است. پینه‌ای که در اثر مکیدن ایجاد شده، هیچ گونه ناراحتی برای کودکتان ایجاد نمی‌کند. در واقع رشد پوست باعث سفت شدن لب‌ها شده و می‌تواند گرفتن نوک سینه در دهان را راحت‌تر کند. این پینه‌ها ظرف چند ماه خود به خود رفع می‌شوند. یا ممکن است یک روز ظاهر شوند و روز دیگر رفع گردند.

8. مدفوع کودکم شبیه اسهال است

بچه‌هایی که شیر مادرشان را می‌نوشند، مدفوعی به رنگ زرد خردلی دارند که به شکل مایع و بی‌شکل است. در حالی که بچه‌هایی که شیر خشک مصرف می‌کنند، دارای مدفوع سفت‌تر با رنگ متمایل به قهوه‌ای و با غلظتی شبیه غلظت بستنی نرم هستند. برخی از کودکان در طی روز دوازده بار مدفوع می‌کنند، درحالی که برخی دیگر فقط چند بار در هفته این کار را انجام می‌دهند. اگر وزن کودکتان بیشتر می‌شود و هیچ دردی در شکم یا نفخ ندارد، تعداد مدفوع او عادی است.

تشخیص مدفوع از اسهال سخت است، مخصوصاً اگر شیر خودتان را به او می‌دهید. نوزادانی که شیر مادرشان را می‌خورند، معمولاً بعد از هر بار شیر دهی مدفوع می‌کنند (به این عمل رفلاکس معده روده‌ای می‌گویند؛ هرگاه شیر وارد معده می‌شود، یک چیزی از سر دیگر بیرون می‌آید) و مدفوع آن‌ها به طور طبیعی شل‌تر است. بهترین کار این است که با مسائل عادی کودکتان آشنا شوید.

اگر دفعات تخلیهٔ مدفوع، حجم یا غلظت آن تغییر زیادی کرده است، به پزشک مراجعه کنید.

9. نوزادم مدام عطسه می‌کند

نوزادان زیاد عطسه می‌کنند، اما دلیل آن سرماخوردگی یا بیماری نیست. این فقط شیوه‌ای برای تمیز کردن حفره بینی و مجرای تنفسی از مخاط‌ها و ذراتی است که هنگام تولد با او بودند. عطسه همچنین به باز شدن مجدد مجرای بینی که موقتاً گرفته شده بود، کمک می‌کند. دکتر کرتیس می‌گوید: «وقتی مادر به نوزاد شیر می‌دهد، بینی او پهن شده یا یک طرف بینی او بسته می‌شود، بعد از شیردهی نوزاد ممکن است نفس بگیرد یا عطسه کند تا راه بینی‌اش را دوباره باز کند.

10. پوست نوزادم پوسته پوسته شده است

در حالی که کودکتان در تالابی از مایع آمنیوتیک شناور بود، پوست او به وسیلهٔ ماده‌ای مومی به نام ورنیکس پوشیده شده بود که کاملاً از محیط آبکی محافظت می‌کرد. اما همین که در معرض هوا قرار می‌گیرد، ورنیکس از بدن او جدا می‌شود، لایه خارجی پوست او خشک شده و پوسته پوسته می‌شود. ممکن است تمام پوست بدن نوزادتان پوسته پوسته شود. هرچند که این مساله بیشتر در دست و پاهای او مشهود است. سعی نکنید که این پوسته‌ها را از بدن او جدا کنید، ممکن است پوستی را که آمادهٔ ریختن نیست، از بدنش جدا کنید. همچنین نیازی به مرطوب کننده نیست. این پوسته‌ها معمولاً بعد از یک تا دو هفته رفع می‌شوند.

11. تنفس نوزادم غیر عادی است

شاید شما هم مثل بسیاری از پدر و مادر‌های خوب هر شب خم می‌شوید تا صدای تنفس او را بشنوید و ممکن است گاهی اوقات از دیدن تنفس غیر عادی او مضطرب شوید. اما داشتن مکث کوتاه و بعد نفس‌زنی تند در کودکان امری طبیعی است. دکتر کرتیس می‌گوید: نگه داشتن نفس و نفس‌زنی تند‌گاه به‌گاه، بخشی از رشد دیافراگم (ماهیچه‌ای که عمل تنفس را ممکن می‌سازد) کودک است. مکث به اندازهٔ ۲۰ ثانیه طبیعی است. وقتی کودک به ۶ ماهگی برسد، تنفس منظم تری خواهد داشت.

نگران سندروم مرگ ناگهانی کودک (SIDS) هستید و باید از این مسله آگاه باشید. کودکتان را به پشت بخوابانید، تمامی رخت خواب‌های نرم و عروسک‌ها را از دسترس او خارج کنید و سیگار نکشید. اگر کودکتان بیش از ۲۰ ثانبه نفس نکشد (علامت حبس نفس) یا اگر رنگ و روی او آبی رنگ یا اعضای بدنش شل شده است، به پزشک مراجعه کنید.

12. همه گریه‌های کودکم شبیه به هم است

شاید شنیده باشید که مادر‌ها چگونه به طور غریزی فقط با صدای گریه کودک تشخیص می‌دهند که آیا کودکشان گرسنه است، خسته است و یا نیاز به تعویض پوشک دارد. اما اگر هنوز زبان کودکتان را خوب یاد نگرفته‌اید، نگران نباشید. دکتر هاسن می‌گوید:» با گذشت زمان گریه بلند او که ناشی از درد هستند یا ناله‌های رام پذیر که عامل آن خستگی نوزادتان است را از هم تشخیص می‌دهید. معمولاً گریهٔ گرسنگی بین فاصله زمانی شیر دهی رخ می‌دهد، اما بعضی از بچه‌ها وقتی می‌خواهند که‌‌ همان لحظه به آن‌ها شیر بدهید، گریهٔ شدید‌تر و بلند تری دارند. روزهای اول خیلی مهم نیست که چرا گریه می‌کند (بعضی وقت‌ها بدون هیچ دلیلی گریه می‌کند)، اما باز هم باید همانطور عاشقانه به او پاسخ دهید این تنها چیزی است که کودکتان می‌خواهد و به آن نیاز دارد.

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1303

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
عاطفه
19:33    1395/06/25

با سلام بچم بیست وهشت روزشه ی پاش وقتی زور میزنه یا گریه میکنه عایا لازمه ب متخصص نشونش بدم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
محمد رضا
09:35    1395/06/24

سلام . دختر من یک هفته داره یک دستش به راحتی بالا و پایین میاره و حرکت میده ولی دست دیگش نسبت به اون یکی دستش بی حرکت است . جای نگرانی هست یا خیر ممنون میشم از راهنماییتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
جاوید
23:30    1395/05/22

سلام خدمت آقای دکتر متخصص امراض اطفال.
کودک من 2 ماهه شده و بعضی وقتها دست و پایش میلرزد و لطف کنید در مورید آگاهی دهید، آیا موضوع جدی است؟ و یا عادی است؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
امید
17:05    1395/01/22

پسرم 10 ماهشه سر انگشتاش پوست پوست میشه.از چیه لطفا راهنمایی بفرمائید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
قیوم نوری
09:50    1395/01/01

نوزاد من دو سه روزه است که در اعضای بدنش تیک یا پرش دارد ..علت چه میتواند باشد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
alireza
20:19    1394/12/16

سلام دختر3ماهه ام 9روزه سرماخورده تا5روزسرفه هاش تک تکی بودوفقط آبریزش داشت وبهش ازیروسین100میدادم امابعدش تبدیل شدبه سرفه های شدیدبینیشم کیپ شده.دکتربهش کو اموکسی کلاو. ايورا. سالبوتامول. لوراتادین. دکسترومتورفان پی. قطره سلیم کلرایدبانازوفرین داده امابی تاثیربوده توروخداکمکم کنیدچیکارکنم.الان وقتی ميخانه سرفه هاش بیشتره


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
زهرا
19:26    1394/11/22

سلام دخترم سه ماه و هفده روزشه تو واژنش ترشح سفیدرنگ دیدم نگرانم دلیلش چیه ممنون میشم جوابمو بدید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی
19:11    1394/11/19

سلام پسرمن ۱۸روزش است در دوران جنینی در سؤنوگرآفی گفته بودن کلیه چپ کمی اتساع دارد الان ادرار ومدفوع مرتب داره وشیر خوب میخوره وخوابش هم خوبه آیا مشکلی بازم شاید داشته باشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
امانی
13:48    1394/08/12

سالم :پسری 20 ماهه ای دارم که 3روز است دست ها وپاها وبعضی وقتها شانه ها در خواب تکان می خورد ومی لرزد یعنی انگشتها به سمت جلو خم می شود می ترسیم نکند نشانه های تشنج باشد .دکتر اطفال بردیم می گوید چیزی نیست ،علت چیه ،چکارکنیم.با تشکر امانی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
احسان منش
01:47    1394/06/27

سلام .ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار عموم می گذارید
نوزاد پسر 5 روزه دارم که هنوز چشمهایش را باز نکرده است خیلی نگرانم
البته 3ه هفته زودتر به دنیا امده است .از طریق سزارین


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
احسان منش
01:47    1394/06/27

سلام .ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار عموم می گذارید
نوزاد پسر 5 روزه دارم که هنوز چشمهایش را باز نکرده است خیلی نگرانم
البته 3ه هفته زودتر به دنیا امده است .از طریق سزارین


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
منیره
01:14    1394/05/26

سلام نوزاد من 6 ماهشه و وقتی عصبانی میشه یا گرسنه میشه دست راستش خیلی میلرزه من خیلی نگرانم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
اناهیتا
19:13    1394/04/11

نوزاد 5ماهه ام هر وقت بیداره مدام گریه میکنه ومیخواد روی پاهاش بایسته نه میخوابه همش درحال گریه است من خسته میشم همش بگیرمش رو پا چه کار کنم از دوماهگی اینجوری شده نمیتونم به هیچ کاریم برسم همه میگن بچت ننکه به نظرتون بیماری داره تا کی خوب میشه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فاطمه خداياري
08:32    1395/03/27

عالیه سايتتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
اسمعیل
02:49    1394/03/23

سلام خسته نباشید من پسرم تازه 5روزش هست درهر دو چشمش دقیقا زیر مردمک یک لکه قرمز رنگی وجود داره که خیلی نگرانم کرده و چشماش هم روبه زردی هست لطفا راهنمایی کنید ممنونم از سایت خوبتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
خ دهقان
18:33    1394/03/09

سلام خسته نباشيد دخترم ٩ماهه هست و از موقع تولد شير خودم رو ميخوره از ٥ماهگي كم كم غذاي كمكي بهش دادم از همان زمان تولد موقع دفع زور ميزنه و قرمز ميشه هر روز تقريبا دوبار كشمش كار ميكنه ولي بعد از شروع غذا يه كم مدفوعش سفته خوابش هم خيلي خوب بود ولي الان يه هفته ميشه خيلي بد خواب شده نميدونم علتش چيه ميشه از گرماي هوا باشه اخه من از ترس كولر روشن نميكنم و واقعا گرم هست ديگه دو ماهي هم ميشه كه هيچ شربت يا قطره اي مربوط به دل درد و نفخ بهش ندادم فقط اهن و مولتي ويتامين دادم حتي دوبار يه قاشق مربا خوري روغن زيتون بهش دادم ولي بازم زور ميزنه و خيلي قرمز ميشه لطفا راهنمايي كنيد ممنون از سايت خوبتون لطفا جواب رو حتما إيميل كنيد ممنون خدانگهدار


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ارتین
16:44    1394/01/22

سلام کودک 9 ماهه من خیلی عصبیه خیلی حرص میخوره مثلا اگر چیزی بخواد و ما بهش ندیدم بشدت گریه میکنه و تا اون وسیله رو نگیره اروم نمیشه.هرکسی نزدیکش میشه زود بهش سیلی میزنه موهاشو میکشه خیلی نگرانشم...


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
كيان
13:44    1393/12/23

نوزاد من پاى چپش را نسبت به راستش كمتر حركت ميده، مثلا سه چهار بار پاى راست را حركت ميده يك بار پاى چپ را. آيا نگران كننده است؟‌


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ازاده
08:47    1393/11/14

سلام.خسته نباشید.دختری 10 ماهه دارم که وضعیت مدفوع خوبی دارد.یک یادوبار درروزولی معمولا شکم خود راروی جای سفت مثل دست وپای من می اندازدوبه شکمش فشار وارد میکند امکان دارد مشکلی داشته باشد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی یارا
14:15    1393/10/08

بچه من 18 ماهه است و در موقع خواب یعنی قبل از اینکه بخوابه بچه تو حین بیداری و خواب دست و پاهاشو تکان میده و زیاد در حالت درازکش دست ها رو می چرخه و چشمش می چرخه و بعضی وقتها نیش خنده هم می زنه و بعضی هم با شکم می افته و دست و پاهاشو تکون و تند تند نفس می کشه و انکار یه چیزی اذیتش می کنه تقریباً بمدت یک یا دو دقیقه انجام میده و بایستی حتماً تکانش بدی که حواسش بهت بشه این حرکاتو تا قبل اینکه کاملاً بخوابه انجام میده الان یک ماهی هستش که پی بردیم یعنی از زمانی که از شیر بریده شده و نمی دانیم که قبلاً هم انجام می داده یا نه خواهشمند است دلیل این حرکات چیه؟ و راه درمان؟ فیلم هم از حرکاتش گرفتم اگه نیاز آدرس بدید تا بفرسم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی
15:07    1393/10/07

با سلام
بچه من 18 ماهه است و در موقع خواب یعنی قبل از اینکه بخوابه بچه تو حین بیداری و خواب دست و پاهاشو تکان میده و زیاد در حالت درازکش دست ها رو می چرخه و چشمش می چرخه و بعضی وقتها نیش خنده هم می زنه و بعضی هم با شکم می افته و دست و پاهاشو تکون و تند تند نفس می کشه و انکار یه چیزی اذیتش می کنه تقریباً بمدت یک یا دو دقیقه انجام میده و بایستی حتماً تکانش بدی که حواسش بهت بشه این حرکاتو تا قبل اینکه کاملاً بخوابه انجام میده الان یک ماهی هستش که پی بردیم یعنی از زمانی که از شیر بریده شده و نمی دانیم که قبلاً هم انجام می داده یا نه خواهشمند است دلیل این حرکات چیه؟ و راه درمان؟ فیلم هم از حرکاتش گرفتم اگه نیاز آدرس بدید تا بفرسم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مامان وندا جون
16:24    1393/10/02

سلام دخترم 10ماه و نيمه و از چهارماهگی به بعد تقریبا دست و پاش شروع به عرق کردن کرد و اکثر وقتا دست و یخسته و وقتی هم تحرک میکنه یا شیر میخوره سرش خیس عرق میشه؟؟ایا راه درمانی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی
11:02    1393/09/30

سلام
دختر ۹ ماهه ای دارم که از ۸ ماهگی باتکان دادن پاهایش روی هم لذت جنسی میبرد وبدنش تعریغ میکند
و این کار را به دفعات درروز انجام میدهد بسیارنگرانم لطفا من را راهنمایی کنید
با سپاس


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی
11:11    1393/09/08

سلام پسر من 7 روزشه و سه روز مدفوع نکرده اصلا بی تابی نمی کنه شیرش رو هم کامل میخوره
این موضوع نگران کنند هست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
اردستانی
19:04    1393/07/22

سلام
پارسای من چهارماهس ی رفلاکس خفیف داره که شیربالا میاره به تازگی توی شیری که بالا میاره کبودی دیدیم بردیمش دکتر یکی میگه چیزی نیس یکی میگه باید آندوسکپی معده کنه
البته امپرازول بارانیتیدین میخوره شیرخشک به همراه شیرمادرش میخوره روزی الی سه بار چهارپیمونه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
سام
08:29    1393/07/09

سلام دختر من 25 روزشه و الان نردیک 12 روزه شکمش کار نکرده بردمش دکتر هم شربن منیزیم هیدروکساید نوشتن گفتن خیلی کم بهش بده یکبار دادم باز هم شکمش کار نکرده هنوز. البته دکتر معاینه کرد گفت اصلا نفخ نداره وزن گرفتنش هم خوبه طبیعیه نگران نباشید. ولی من نگرانم به نظرتون مشکلی نداهر؟
در ضمن دفع ادرارش زیاده و گازهای دفعیش هم بو میدن.
ممنون میشم راهنمایی کنین؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فرهاد
10:11    1393/06/28

با سلام
من به تازگی پدر شدم پسرم نفسهاش کمی تند تر از حد معمول نوزادان دیگست بینیشم خیلی کیپ میشه
میخواستم بدونم ممکنه سرماخوردگی باشه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:36    1393/07/01

با سلام
ممکن است گرفتگی بینی باشد نوزادان زیاد دچار این مشکل میشوند که معمولا" به قطره کلرورسدیم مسئله حل میشود ولی در هرحال با پزشک اطفال هم مشورت نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
19:21    1393/06/20

نوزاد یکماهی دارم که الان یک هفته است در مدفوعش رگ خونی یا خونابه دیدم امکان دارد به قطره ا د الرژی داشته باشد چون دکتر بردم در کشت مدفوعش چیزی دیده نشده وخودم لبنیات کامل قطع کردم ولی بازهم کمی خون دیده میشود وکاملا از بین نرفته


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
دکتر رضا عباسی (مشاور اطفال - رشد و تغذیه)
18:57    1393/06/22

سلام
اگر ازمایش مدفوع عفونت نداشته است احتمال زیاد حساسیتی است به هر حال پیگیری لازم است .

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید