عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

امتیاز شما 2. تعداد امتیازها: 2991
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

 

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی ها حالت تهوع را بیشتر می کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

 

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذا های سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می کنید، 15 دقیقه پشت میز تان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیر دهی  می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیر دهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

علائم بارداری

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

امتیاز شما 2. تعداد امتیازها: 2991

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Evolution
15:19    1393/05/19

سلام من 11هفته و 5 روز باردارم و دو روز قبل لکه قرمز رنگ خون دیدم و بعد 1ساعت لکه خون تعییر کرد و قهوهای رنگ شد.چون خیلی ترسیده بودم سعی کردم استراحت کنم و امروز حالم بهتر شده ولی وقتی بیشتر از 5دیقه میشینم شکمم و پشتم درد میکنه.میشه لطفا من و راهنمایی کنید چون خیلی استرس دارم.متشکرم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:32    1393/05/21

سلام
برای بررسی بیشتر و انجام سونوگرافی با پزشک مشورت نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شيما
00:54    1393/05/13

سلام خسته نباشيد
ميخواستم بدونم اگه من 24 هرماه پريود منظم داشته باشم زمان تخمک گذاريم کى ميشه خودم هرجور ک حساب ميکنم فک ميکنم اشتباهه ميشه کمکم کنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
10:20    1393/05/13

سلام
در صورتی که سیکل شما 30 روزه باشد احتمالا روز 16 سیکل قاعدگی اما به علایم هم توجه داشته باشید مانند درد مختصر زیر دل و افزایش ترشحات و....


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شيما
02:35    1393/05/12

سلام خسته نباشيد 13روز پيش با همسرم رابطه داشتم و به احتمال 90% هيچ منى داخل واژنم نشده امروز که 13روز از رابطمون ميگذره وبدون اينکه علائم حاملگى داشته باشم خونريزى کمى دارم اما پريودم منظم و24 هر ماه ايا اين نشانه ى حاملگى
خواهش مىکنم التماستون مىکنم زود جوابمو بديد خيلى نگرانم اگه نشانه حاملگي هست بايد بعد از گذشت تاريخ پريوديم از بيبى چک استفاده کنم يا الان خواهش ميکنم جوابمو بديد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
09:45    1393/05/12

سلام
در زمان گذشت تاریخ پریود از بیبی چک استفاده کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شيما
14:36    1393/05/12

متشکرم از پاسختون
ميخواستم بدونم اگه من 24 هرماه پريود منظم داشته باشم زمان نخمک گذاريم کى ميشه خودم هرجور ک حساب ميکنم فک ميکنم اشتباهه ميشه کمکم کنيد ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:46    1393/05/13

سلام
تقریبا روز 16 سیکل قاعدگیتون میشه
تقریبا 9-10 ماه شمسی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مهسا
08:14    1393/05/11

سلام... من ندونست سوالم رو کجا مطرح کنم... همین صفحه اول نوشتم... ایا ترشحات در دوران بارداری طبیعی است یا نه هر گونه ترشحی مربوط به مایع امینیوتیک است؟ من درهفته 25 هستم... شاید روزانه یکبار با این ترشحات مواجه بشم... میخواستم سوال کنم که ایا این مشکل افرین هست یا نه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:06    1393/05/11

سلام
در طی بارداری ترشحات واژینال زیاد می شوند که طبیعی است
حتما خودتون را خشک نگه دارید ترجیحا با سشوار


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
13:09    1393/05/06

سلام. یه هفته از پری من گذشته. اما هم بی بی چک و هم آزمایش خون چیزی نشون نداد.خیلی دوست دارم که بچه دار بشم. هیچ کدوم از علائم بارداری رو هم ندارم. فقط انگار بیشتر دوست دارم ارتباط داشته باشم. بعضی از دوستام میگن که بعد از حدود 2 ماه فهمیدن که مثلا 2 ماهه باردار هستن. یعنی امکان داره کسی بدون علامت باردار باشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
22:55    1393/05/11

سلام
زمان استفاده از بی بی چک و آزمایش خون برای تأیید بارداری پس از قاعده نشدن در زمان مققر است. برای افزایش شانس بارداری در صورتیکه قاعدگی شما منظم و فاصله قاعدگی شما 28 روزه است، یک هفته پس از پاک شدن (زمان تخمک گذاری) دفعات نزدیکی بیشتری داشته باشید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
elika
18:44    1393/05/01

سلام.خسته نباشید. خواهش می کنم جواب منو بدبد. خیلی نگرانم. 5سال ازدواج کردم. من هیچ مشکلی ندارم.سونو دادم، همه چی خوبه،ولی شوهرم آزمایش داد دکتر گفت مشکل داره،جواب آزمایشش و پایین می نویسم تورو خدا بگید مشکل حل می شه؟مشکلش حاده؟ چه مدت طول می کشه این مشکل حل شه؟چه داروهایی باید مصرف کنه؟ تورو خدا جواب بدید.ممنوم می شم
valume.ml 2.4 >1.5
color : milky
Viscosity : Abnormal
Liguefaction,min 79
PH 7.5
Mucus : None
Count,m,ml :7
Rapid progressive )ClassA) : 0
Progressive (Class ): 16.7
Total Progressive (Class A+B ): 16.7
NonProgressive (ClassC ) : 50
Live ratio (Class A+B+C): 66.7
Non Motile (Class D): 33.3
Round cells,m/ml 0<1
Normal Morphology 61>20
Pathology 39
Head pathology 39
Midpiece pathology 11
tail pathology 6
TZI 1.4
خواهش می کنم جواب بدید .ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
14:13    1393/05/05

سلام
متاسفانه جواب آزمایش نشون میده میزان اسپرمهای سالم و روبه جلو کمتر از حد طبیعی است و مشکلاتی در سر و دم اسپرم وجود دارد
در کل نگران نباشید با امکانات امروزه وجود یک اسپرم زنده نیز امکان باروری را فراهم میکند
به متخصص زنان نازایی یا مراکز نازایی مراجعه کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ziba
18:52    1393/04/30

سلام و خسته نباشید
استفاده از سرمه برای چشم در دوران بارداری بی خطر هست؟
سرمه رو خودم در منزل درست میکنم
با تشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
13:34    1393/04/31

سلام
احتمالا تاثیر بدی ندارد
اما از نظر اطمینان بیشتر و در صورت عدم اجبار استفاده نکنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آرزو
17:55    1393/04/29

باسلام.من 16 خردادباید پری میشدم اما با کمی تاخیر فقط چند روز لکه بینی داشتم و بعدش تا الان که29 هست خبری از پری نیست.قبلش هم سینه هام دردناک شده بود.الان یک طف زیر دلم گاهی تیر میکشه کمرم هم گاهی درد میکنه.خستگی زیادی دارم.زیر دلم احساس سنگینی میکنم دو هفته پیش بیبی زدم منفی بود به نظرتون باید چکار کنم؟آیا احتمال داره باردارباشم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
14:29    1393/04/30

سلام
یک ازمایش بتا انجام دهید. درر صورت منفی بودن بهتر است با یک پزشک جهت معاینه و درخواست سونوگرافی مشورت نمایید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
زهرا
22:13    1393/04/17

یه نفر جواب ما رو هم بده خوبه والا.
من هنوز منتظر جوابم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شادی123
14:09    1393/04/17

سلام:
من 25 سالمه و یک ساله که ازدواج کردم و بعد از 8 ماه باردار شدم و دو ماهگی بدلیل لکه بینی سقط کردم. الان 4 ماه میگذره و سونو دادم تخمکام 11 و 10 بود. دکتر گفت ضعیفن برای بارداری. الان اقدام کردم برای باردای و یک روز از پریودم گذشته اما پریود نشدم و تست زدم اما جوابش منفی بود. بنظر شما من باردارم یا مشکلی دارم که پریود نشدم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
17:20    1393/04/17

سلام شادی جان
احتمال بارداری وجود داره
دو شب دیگه بیبی چک استفاده کنید و اگه منفی بود و پریود هم نشدید یه آزمایش خون بدید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
رمان
14:53    1393/04/16

سایت مفیدی میتونه باشه بشرطی که سریع پاسخ داده بشه چون کلا موضوع حاملگی موضوع حساسیه ولی میتونه استرس رو خیلی کم کنه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ر. هاشمی (مدیر)
16:11    1393/04/16

با سلام به شما کاربر عزیز
با توجه به افزایش حجم سوالات کاربران سایت و کاربران
اپلیکیشن جامع بارداری پارسه گرد
امکان پاسخ دادن در زمان کوتاه توسط مشاوران سایت مقدور نمی باشد. انشالله با همکاری مشاوران جدید با ما این مشکل رفع می شود و شما عزیزان می توانید پاسخ سوالاتتان را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
رمان
17:32    1393/04/15

مشاورعزیز من هنوز منتظر پاسخ سوالم هستم لطفا مرا راهنمایی کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
رمان
16:09    1393/04/14

باسلام و خسته نباشید خانمی 34 ساله ام بعداز 5 سال ازدواج اولین بارداری رو دارم هفته پنجم هستم بارداری طبیعی داشتم ساک حاملگی دیده شده اما قلب و نبض مشخص نیست و داخل ساک دیده نشده نزدیک دو هفته است که لکه و حتی خونریزی چند قطره داشتم از شیاف سایکلوژست 400 صبح و شب استفاده میکنم ودایم در استراحتم به محض بلند شدن لکه و خونریزی شروع میشه ایا مشکلی وجود داره دلیلش چیه ؟ چه آزمایشی باید بدم ؟ایا نزدیک به سقط هستم ؟نیازه برای نگهداشتن بچه امپول یا داروی دیگه ای استفاده کنم واستراحت مطلق تاثیری تو حفظ بچه داره؟خیلی سپاسگزارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمیه
12:28    1393/05/27

باسلام من درهفته 9بارداری به علت تشکیل نشدن قلب نتونستم بارداری موفقی داشته باشم حال خ نگران که آیابازتکرارمیشودوجه آذمایشی بایدبروم برای نکرارنشدنش


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:24    1393/05/29

سلام
در صورتی که یه بار اتفاق افتاده باشد وسابقه خانوادگی ناهنجاریها را نداشته باشید می توانید چک آپ قبل از بارداری را انجام داده و برای بارداری اقدام کنید
در غیر اینصورت حتما مشاوره ژنتیک بروید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
17:39    1393/04/14

راستی من همیشه با کاندوم جلوگیری میکنم 7 تیر چون بچه میخوام رابطه ام بدون کاندوم بود الان که 6 روز از نزدیکیم میگذره دلدرد وکمر درد شدیدی دارم ایا با وجود کیست ریز امکان حاملگی هست؟ امروز بی بی چک دادم منفی بود ایا زود اقدام کردم؟ دلیل دلدرد وکمردردم چیه هیچ وقت حتی زمان پریودیم اینجوری کمر درد نداشتم چیزی شبیه گرفتگبه انگار دل وکمرم سفت شده ایا این نشونه بارداریه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:40    1393/04/23

با سلام باتوجه به اینکه توضیح نداده اید که در چه تاریخی از سیکل تان نزدیکی داشته اید و چند روز از زمان پریدتان گذشته است نمیتوان پاسخ دقیقی به شما داد
ولی بی بی چک معمولا" بعد از گذشت 10 تا 14 روز از پرید جواب میدهد
دل درد و کمردرد نمیتواند نشانه بارداری باشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
17:41    1393/04/14

سلام خانم روحی من 24 سالمه توی مجردیم وعقد کردگیم کیست ریز داشتم دارو مصرف کردم اما فایده ای نداشت شنیدم بعد از عروسی به خاطر نزدیکی عادتم مرتب میشه برا همین دیگه دنبالش نرفتم بعد عروسیم تا سه چهار ماه تقریبا عادت مرتبی داشتم یعنی از دو یا سه ماه تاخیر رسیدم به یک هفته تاخیر اما قزص اهن مصرف نکردم الان سه ماه که دارم نامرتب میشم دلیلش چیه کیست یا کم خونی؟من ده ماه عروسی کردم

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 7+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید