عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 4768
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 4768

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
01:13    1394/07/11

سلام.....دوره من پنج روز اول ماه بود اما این ماه دوره من ۲ روز اول ماه شده احتمال بارداری هست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
01:13    1394/07/14

سلام منظورتون از دوره چیه
اگر مدت زمان خونریزی است که حتما باید بیبی چک استفاده شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Gg
00:14    1394/06/31

سلام ممنونم از اینکه جوابم دادین. من میتونم از موبایل و اینترنت استفاده کنم یا برای جنین ضرر داره


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:55    1394/07/04

با سلام
بهتراست در معرض امواج قرارنگیرید بخصوص هنگام شارژموبایل و یا موقع خواب ولی به صورت محدود استفاده از آنها اشکالی ندارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Gg
00:24    1394/06/28

سلام خسته نباشید من اولین روز از آخرین پریودیم 21 مرداد بوده میخوام بدونم امروز چند هفته میشم28/6/94؟ من دقیقا تو تاریخ پریودیم تو شهریور ماه هفته قبل به مدت سه روز لک میشدم رنگش زرد بود آزمایش دادم گفت بارداری رفتم دکتر بهم شیاف cyclogest داد میخواستم بدونم برای چیه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:52    1394/06/29

سلام
شما 5 هفته و 4 روز از بارداریتان می گذرد.
در هفته های اول گاهلکه بینی اتفاق می افتد
نگران نباشید
مصرف دارو/استراحت/آب کافی/تغذیه مناسب مفید است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آزاده
13:48    1394/06/25

ببخشيد اين رو يادم رفت بگم سال گذشته كورتاژ داشتم به دليل تشكيل نشدن قلب جنين


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:43    1394/06/29

سلام
همکارم پاسخ را ارسال کرده اند
شاد باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
آزاده
13:05    1394/06/25

سلام
خسته نباشيد
من از هفته چهارم دارم شياف سيكلوژست و قرص آسپرين ٨٠ استفاده مى كنم
علائم زيادى هم نداشتم از اول كمى احساس سنگينى غذا داشتم كه تقريباً كم شده و سينه هام حساس هستن و بعضى مواقع سفت و بعضى مواقع شل ميشن اين طبيعيه؟
بعد از دو هفته رفتم سونو كه گفت جنين ريزه قلبش تشكيل شده و صداى قلبش سخت شنيده ميشه اما پالس قلبش ١١٧ رو نشان ميداد و جنين در هفته ٦ و ٥ روز بود.
اما همش نگرانم نكنه ديگه رشد نكنه!
بعد از تشكيل قلب چند درصد احتمال سقط هست؟
با وجود استفاده از شياف چقدر احتمال سقط هست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:42    1394/06/29

با سلام
نگران نباشید مصرف شیاف را ادامه دهید زمانیکه قلب تشکیل شده باشد احتمال سقط کم است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
08:44    1394/06/20

سلام
هفته هشتم بارداری هستم و یه لخته خون قهوه ای دیدم
البته زمان پریودمه
نگرانم!


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:53    1394/06/22

سلام
فقط دفع یک لخته خون خیلی نگران کننده نیست
با پزشکتان برای بررسی بیشتر مشورت کنید
نگران نباشید/مایعات بنوشید/استراحت کنید/تغذیه مناسب را فراموش نکنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
elmira
02:18    1394/06/16

ﺳﻼﻡ ﻭ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ. ﻣﻦ 29ﻫﻔﺘﻪ ﻭ 4 ﺭﻭﺯﻩ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭﻡ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯﻩ ﻛﻪ ﻛﻤﺮﺩﺭﺩ ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﮔﻬﮕﺎﻩ ﺗﻮﻱ ﻭﺍﮊﻧﻢ ﺣﺎﻟﺖ ﺗﻴﺮ ﻛﺸﻴﺪﻥ ﺍﺯ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺩﺍﺭﻡ. ﺣﺎﻟﺖ ﺧﺴﺘﮕﻲ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ ﺳﺮﻛﺎﺭ ﻣﻴﺮﻡ ﺗﺎ ﺳﻪ ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﻛﻪ ﻣﺮﺧﺼﻴﻢ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﺸﻪ. ﺍﺳﺘﺮﺍﺣﺘﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻛﻤﻪ ﻣﻴﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺍﻳﻦ ﺩﺭﺩﺍ ﻃﺒﻴﻌﻴﻪ ؟ ﻭ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﭘﺴﺮ ﺍﻭﻟﻢ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﻟﺪ ﺧﻴﻠﻲ ﻛﻢ ﻭﺯﻥ ﺑﻮﺩ ﻭﺗﻮﻱ 37 ﻫﻔﺘﻪ ﻭ 6ﺭﻭﺯ ﺑﺎ ﻭﺯﻥ2200 ﺑﺪﻧﻴﺎ ﺍﻭﻣﺪ ﻣﻴﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺍﻣﻜﺎﻥ ﺩﺍﺭﻩ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﺑﭽﻪ ﻫﻢ ﻛﻢ ﻭﺯﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﻳﺎ ﻧﻪ؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:54    1394/06/18

با سلام
داشتن درد در دوران بارداری نرماله مگر اینکه غیرقابل تحمل باشه و اگر وزن فرزند اولتان کم بوده احتمال کم بودن وزن بچه دومتان وجود دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
15:45    1394/06/15

سلام و خداقوت
مي خواستم بدانم خم شدن براي برداشتن اشيا از روي صندلي و يا در حالت ايستاده از روي زمين ضرر دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:26    1394/06/16

سلام
صرف نظر از بارداری در افراد غیر باردار هم این حالت برای برداشتن اشیاء صحیح نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه السادات
23:47    1394/06/13

سلام خدمت شما من در هفته سی وششم بارداری هستم در ماه هشتم بارداری پلاکت خون من 138000بوده و در ماه نهم یعنی هفته سی و پنج بارداری دوباره با نظر دکتر ازمایش دادم وپلاکت من این بار 125000بود ودکتر بعلت افت پلاکت قرصی به اسم نیزوپرد 5تجویز کرده وبعد از 10روز دوباره ازمایش بدهم میخواستم بدونم این قرص برای چی هستش


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:57    1394/06/14

سلام
این دارو سبب بهبود وضعیت انعقادی شما خواهد شد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه السادات
16:58    1394/06/21

سلام خیلی ممنون از راهنماییتان سوال دیگر من این هستش که دلیل پایین امدن ان چی هستش ایا غذای خاصی میتواند به بالا امدن ان کمک کند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:55    1394/06/22

سلام
سبزیجات با رنگهای متنوع /پرو تئینها بسیار مفیدند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه السادات
12:28    1394/06/23

با سلام باز هم تشکر از راهنماییهایتان
ببخشید من فردا در هفته سی وهشتم بارداری میرم واز دیروز بعد از ظهر تا حالا جنین در شکم من سفت میشود یا به اصطلاح خودم لوک میشود ودوباره ارام میگیرد ایا مشکلی دارد واینکه من زایمان اولم طبیعی بودم اما چون درد نداشتم با سوزن فشار دنیا امد با اینکه پیاده روی هم داشتم و این یکی هم طبیعی هستم چیکار کنم که درد داشته باشم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:47    1394/06/23

سلام
پیاده روی و نوشیدن آب کافی/بستن شکم با شکم بند بارداری سودمند است.
اگر انقباضات منظم و با فواصل کوتاه و تکرار شونده بود با پزشکتان مشورت کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه السادات
12:45    1394/07/03

باسلام وخسته نباشید
من در هفته سی ونهم بارداری هستم اخرین باری که دکتر رفتم سر جنین پایین بوده ایا امکان داره که دوباره بچرخد و سوال دیگر من چند روزی هست که ترشحات سفید مایل به زرد دارم مشکلی داره


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:29    1394/07/04

سلام
احتمال چرخش مجدد جنین در این هفته ها خیلی کم است نگران نباشید
اگر علامت دیگری مانند بوی بد،سوزش و خارش ندارید خیر وگرنه باید با پزشکتان مشورت کنید تا درمان شوید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه السادات
00:10    1394/07/05

با سلام وتشکر از راهنماییتان
من امروز به دکتر مراجعه کردم و معاینه شدم دکتر بعد از معاینه تشخیص داد که با درد به بیمارستان خواهم رفت واگر درد نداشتم سه شنبه بیمارستان بخوابم دهانه رحم من یکی دو سانت باز شده امشب کمی لکه دیدم ایا مشکلی داره یا نهخیلی درد کمر هم میشوم ایا اینها علائم درد زایمان هستند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:47    1394/07/05

سلام
گاهی لکه بینی بویژه اگر همراه ترشحات باشد علامت شروع دردهای زایمان است.و گاه نیز پس از معاینه اتفاق می افتد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
10:37    1394/06/12

باسلام..
من هفته 21 بارداری هستم و دکترم گفته فقط به سمت پهلوی چپ بخوابم. ولی همش نمیتونم به پهلوی چپم بخوابم. به پشت و به پهلوی راست هم میخوابم. خواستم بدونم عوارض خوابیدن به پهلوی راست و به پشت خوابیدن چی میتونه باشه؟ چه مشکلی پیش میاد. اطلاعی ندارم خواهشا دلسوزانه راهنماییم کنین لطفا.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:57    1394/06/14

با سلام
لزومی ندارد که حتما" به پهلوی چپ بخوابید در صورت خسته شدن میتوانید به اشکال دیگر نیز بخوابید ولی اگر به پشت میخوابید زیر زانوهایتان کمی بالا باشد و بالش کوچکی زیر آنها بگذارید
به پهلوی چپ خوابیدن خونرسانی به رحم را راحتتر میکند و در ماههای بالا به علت فشاری که رحم بر روی عروق میاورد خودتان کمتر میتوانید به پشت بخوابید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
10:34    1394/06/12

سلام...
نن در هفته 21 بارداری هستم. چن تا سوال خدمتتون داشتم.
1. برای درد اسید معدم چیکار کنم خیلی اذیتم میکنه و شبا تا صبح نمیتونم بخوابم. سوزش معده دارم همش.

2. آیا گن بارداری در این سن بارداری مجازه؟ میتونم استفاده کنم؟ فواید و ضررهای گن بارداری رو لطف میکنیین؟ و بهترین مارک گن بارداری چه مارکیه ک اونو خریداری کنم.

3. این ماه دکترم قرص کلیسیم هم به قرصام اضافه کرد به لسم سوپرا کل. آیا ضرر نداره این قرص؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:52    1394/06/14

سلام
مایعات را بین غذا مصرف نکنید همینطور نزدیک آن/
ادویه ،نوشابه و غذاهای مایع مصرف نکنید/
تعداد وعده های غذایی را زیاد و حجم آن را کم کنید
نهایتا از آنتی اسید ها مصرف کنید
گن بارداری مفید است و مارک و جنس آن فقط بستگی به سلیقه شما دارد
خیر در صورت تجویز پزشک کاملا مجاز و مفید است

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 4+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید