عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 4957
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 4957

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
gg
20:29    1394/10/29

سلام خسته نباشید من 23 هفته و یک روزم از هفته 21 دلم و زیرش خیلی درد میکرد رفتم دکتر و سونو گفت انقباضات رحمی بهم شیاف و قرص ایزوکسوپرین داد سونو هم گفت بچه ام بریچ بهم استراحت دادند خوب بودم تا امروز که رفتم حمام اومدم بیرون پهلوی چپم درد وحشتناکی گرفت که مجبور شدم رفتم دکتر معاینه ام کرد گفت دهانه رحمم باز شده بهم قرص و شیاف داد با استراحت مطلق بعد من مسافرم از هفته 19 اینجام دکتره خودم تهرانه دکتر اینجا بهم گفته تکان نخورم تا پنج شنبه با مصرف قرص و شیاف بهتر نشدم باید بستری بشم من میخواستم جمعه بیام تهران شنبه نوبت دارم به نظرتون من چی کار باید بکنم؟ همین جا بمونم یا برای جنینم خطر داره که بیام تهران؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:24    1394/10/30

سلام
به صلاح شما نیست که حرکت کنید
به پزشکتان اعتماد کنید و فقط با اجازه ایشان به تهران باز گردید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مريم
03:44    1394/10/11

سلام اخرين پريودم٤اذر بوده و بتا٢٠٠چند روزه هستم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:16    1394/10/12

سلام
5 هفته و 2 روز از بارداریتان می گذرد
ولی باید آزمایش تیتر را پس از 72 ساعت تکرار و به پزشکتان مراجعه کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
zahra
11:24    1394/10/08

سلام من هفته پنج بارداریم اولا کمی لک بینی داشتم اما خیلی وقته دیگه ندارم تا دیشب که اندازه ناخون کوچیک دست لک دیدم ودیگه ندیدم لگن درد هم دارم به نظرتون خطره یانه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:29    1394/10/09

سلام
گاهی این حالات بطور طبیعی اتفاق می افتد
اما بسیار مهم است که با پزشکتان مشورت کنید تا بررسی کامل انجام و در صورت لزوم دارو تجویز شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
niloofar
20:15    1394/10/06

سلام و وقت بخیر
25 روز از نزدیکی من میگذره و تاریخ پریودم 3 روز میگذره ازمایش خون حاملگی و بی بی چک هر دو منفی بوده امکان بارداری که دیگه وجود نداره؟؟؟؟ خواهشا زود جواب بدین خیلی استرس دارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
اکرم
00:18    1394/10/03

سلام من آآخرین پریودیم حدودا 20مهر بوده جواب آزمایش بتام درتاریخ 22آذر 1000بوده میشه بگید هفته چندمم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:18    1394/10/05

سلام
از بارداری شما 10 هفته و 5 روز می گذرد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ارزان سیتی
21:57    1394/09/20

ممنون از مطالب مفیدتون.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
17:34    1394/09/22

سلام


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمیرا
20:41    1394/09/15

سلام خانم دکتر عزیز
خسته نباشید.ببخشید شدن کیسه آب چه علائمی داره؟آیا حرکت بچه کم میشه وقتی کیسه آب میشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:38    1394/09/16

سلام
منظورتون پارگی کیسه آبه؟؟
اگر شدگی باشه و متوجه نشید تا حجم مایع کم بشه بله کاهش حرکات یکی از عوارض می باشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مژگان
17:42    1394/09/12

سلام من 20مهر شروع آخرین پریودیم بوده آزمایش بتا3695نشون داده ک 30آبان جوابش گرفتم میشه لطفا بگید من چند هفتمه حدودا؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:07    1394/09/13

سلام
7 هفته و 4 روز از بارداری شما می گذرد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
01:34    1394/09/07

باسلام
من درسه ماه اول بارداری قراردارم عفونت مثانه وکلیه دارم همراه باسوزش ودردازمایش وکشت ادرارهم انجام دادم نمی دونم چه قرصی رومصرف کنم لطفا راهنمایی کنین


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:00    1394/09/08

سلام حتما تجویز پزشک لازم است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمی
21:10    1394/09/03

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت خانم دکتر عزیز.
من در هفته 31 بارداری هستم.قصد زایمان طبیعی دارم و دهانه رحمم کمی باز شده و احتمال زایمان زودرس وجود دارد.در ضمن دو ماه هستش که هرماه 3کیلو به وزنم اضافه میشه.تحت نظر خانم دکتری هستم.و این ماه توسط یک ماما هم ویزیت شدم که گفت بهتره این ماه مولتی ویتامین نخورم چون وزن جنین خیلی زیاد میشه وزایمان سخت میشه.
میخواستم بدونم نظرتون چیه؟آیا مولتی ویتامین بخورم یانه؟
تغذیم هم خوبه.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:23    1394/09/04

سلام
با آزمایش خون کامل می توانید تصمیم بگیرید که مصرف مولتی ویتامین و آهن ادامه دهید یا خیر
همچنین باید تحت نظر متخصص تغذیه و رژیم درمانی باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمی
17:06    1394/08/25

سلام خانم دکتر عزیز.خسته نباشید.
من هفته ی 29 بارداری هستم.گاها واژنم سوزش داره اما نه موقع ادرار.دهانه رحمم کمی باز شده بود که استراحت میکنم.دلیل سوزش چی میتونه باشه؟آیا عفونت دارم؟اگه آره چرا موقع ادرار درد نمیکنه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:00    1394/08/26

سلام
عفونت دستگاه تناسلی سوزش و درد هنگام ادرار ایجاد نمی کند.بهتر است معاینه شوید تا در صورت عفونت داروی مناسب دریافت کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
گلشن
17:56    1394/08/18

با سلام و احترام
می خواستم بدونم دوره حساس برای ایجاد نقایص ساختاری و کارکردی در دوران جنینی چه موقع است؟به تفکیک اعضاء بدن.
معمولا می گویند سه ماه اول اما این خیلی کلی هستش و ضمنا معلوم نیست از لحاظ ساختاری هست یا کارکردی.
لطفا اگر کتاب خاصی در این زمینه هست معرفی کنید.
با تشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
10:40    1394/08/20

سلام 8 هفته اول سن جنینی یا 10 هفته اول سن بارداری


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مریم
20:53    1394/08/11

سلام
آخرین روز پریودم 11 مهر بود
تست بی بی چک مثبت بود و آزمایش بتا هم 1500 بود
الان اوضاع من چطوره ؟
هفته چند میشه و باید چکار دیگه بکنم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
13:43    1394/08/15

سلام باید فولیک ادامه داشته باشد
هفته 5 هستید دو هفته دیگر سونو قلب


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
صدیقه
10:31    1394/08/10

سلام
26 شهریور اخرین پریودی من بوده الان هفته چندم هستم ؟
دوهفته هستش که سرما خوردم و دچار سردرد های شدیدی میشم که صبحها وعصر بیشتر میشه واز خلطهای چرکی عارض هستم ایا این سردردها میشه نشانه چیز دیگری باشد ؟
ایا به پشت خوابیدن ضرر دارد ؟
وطبق ازمایشاتی که انجام دادم قند خون من روی 95 بوده ایا من دچار دیابت حاملگی شدم ؟
لطفا جواب بدین من خیلی نگرانم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
16:02    1394/08/10

سلام 6 هفته و 3 روز از بارداریتان می گذرد
سلام
احتمال سینوزیت زیاد است حتما با پزشک مشورت کرده و داروی مناسب بگیرید
به پشت خوابیدن از حدود 14 هفته به بعد باید کنترل شود
باید آزمایشات تکمیلی قند خون را انجام دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ستاره
10:00    1394/08/05

سلام و خسته نباشید من 19 شهریور اولین روز آخرین پریودیم بود 29 مهر آزمایش دادم بتا>1000 بود یعنی 12 روز بعد از موعد پریودیم من پریودیم مرتبط هر 28 روز از یک هفته قبل از موعد درد زیر شکم و سینه دارم به هیچ عنوان لکه ندیدم.دردای زیر شکمم زمان نشستن بیشتر خودشو نشون میده اگه میشه بفرمایید چند هفتمه؟ با بتا بالای 1000 بعد 12 روز آیا دو قلوست؟ و آیا این دردای زیر شکم خیلی خطرناک است؟ قابل به ذکر است واسه یکشنبه وقت دکتر دارم آیا باید زودتر مراجعه کنم به پزشک؟ ممنون میشم اگه جواب بدین خیلی نگرانم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:01    1394/08/05

سلام
میزان بتای شما مناسب است/درد گرچه دربارداری می تواند به طور طبیعیاتفاق افتد ولی نیاز به بررسی و در صورت لزوم درمان دارد
6 هفته و 5 روز از بارداریتان می گذرد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
17:18    1394/08/04

سلام...
1. من در وسطای هفته27 هستم.خودمم 26 سالمه. و دوبار آزمایش و سونو غربالگری سه ماهه اول و سه ماهه دوم رو انجام دادم که همه چی نرمال بود و جنین سالم هس. باز برای سه ماهه سوم دکتر سونو غربالگری برام نوشته. خواستم بدونم بازم نیاز هس این غربالگری رو برم؟
2. من قبل بارداری هم زیاد آب مینوشیدم الانم بیشتر شده. در واقع تو خونواده ما ارثی هس آب زیاد استفاده کردن تو بارداری. ولی دکترم آزمایش دیابت بارداری برام نوشته. آزمایش بدم؟ دیابت باشه چه ضرری برا بچه داره؟
ببخشید ک نوشتم بضاعت مالیمون زیاد خوب نیس تو بحران هستیم. دوبارم ک رفتم سونو هزینش زیاد شده برامون. خواستم اگه لازم و ضروری نباشه نرم. مشکلی پیش نمیاد نرم.؟
ممنون میشم جوابمو بدین و راهنماییم کنین.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+2 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید