عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 4680
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 4680

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سمیرا
11:19    1394/06/07

سلام خدمت خانم دکتر عزیز؛
من هفته هجده بارداری هستم و از اوایل بارداری تقریبا هر روز گوشت یا آب گوشت می خورم ومقدار گوشت هم 2 تکه یا سه تکه گوشت به اندازه ی خورشتی هستش. آیا خوردن زیاد و هرروزه ی گوشت برای جنین ضرر دارد؟آخه جایی خوندم که باعث اضطراب و عصبی بودن می شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:34    1394/06/07

سلام
خیر این میزان که شما مصرف می کنید متعادل است نگران نباشید
اما توصیه می شود که تنوع غذایی داشته باشید و از تمامی گروه های غذایی مصرف کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهره
13:16    1394/06/06

با سلام
من در هفته 19 بارداری هستم و 28 سالمه در ازمایشات و سونوی 3 ماه اول همه چیز نرمال بود فقط صدای ضربان قلب جنین 188-194 بود که بعد نرمال شد و حال که ازمایشات و سونوی 3 ماهه دوم را دادم سونو سالم بود ولی ازمایش به این گونه بود که به من گفتند خوب نیست و باید بری امنیوسنتز و خیلی نگرانم که چی هست اصلا
AFP=15.79ml 0.48mom
ue3=2.00ml 0.66mom
hcG=29039L 1.49mom
Inhibin-a=213.30ml 0.98mom
down syndrom 1.:202 1:250 (Cutoof
age alone 1:1130
Equivalent age risk 38.2
Osb=1:47900 1:104}2.50mom
trisomy 18=1:38700 1:100
لطفا یکم من را روشن کنید که چی هست
مرسی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:38    1394/06/08

سلام
down syndrom 1.:202
این گزینه نشان دهنده این نکته است آمنیوسنتز لازم است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
Maryam
02:30    1394/06/05

سلام
خسته نباشيد ببخشيد يه سؤال خيلي مهم داشتم تو رو خدا سريع جوابم بدين
من روز شيشم پريوديم رابطه داشتم من هميشه روز شيشم تميز ميشم من رابطه داشتم و فك كنم اسپرم وارد واژن من شده ميخواستم بدونم با اين اوضا بازم احتمال بارداري من وجود داره خواهش ميكنم زود جوابم بدين؟امكان دسترسي به قرص و اينام ندارم خواهشن كمكم كنيد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:30    1394/06/08

سلام بله احتمال بارداری وجود دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
09:21    1394/06/03

سلام من اقدام به بارداری کردم از19تیرماه که اخرین پریودیم بود پریود نشدم 8روز که عقب انداخته بودم ازمایش دادم منفی بود امروز16روزه که میگذره هنوزم نشدم به نظرتون باردارم؟من سابقه نداشت که بیشترازیک هفته عقب بندازم ممنون میشم راهنماییم کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
17:44    1394/06/03

با سلام
برای تشخیص بارداری مجددا" آزمایش خون انجام دهید و در صورت نیاز سونوگرافی توصیه میشود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
MAHNAZ
10:46    1394/05/27

سلام و خسته نباشید
اولین روز از آخرین پریود من 27 اردیبهشت بود و توی سونوگرافی که در تاریخ 22 تیر انجام دادم گفتن اقیقاً 7هفته و 0 روزم هست اما توی سونوگرافی NT که در تاریخ 25 مرداد انجام دادم گفتن 12 هفته و 5 روزم هست، میخواستم بدونم الان من دقیقاً سن حاملگیم چقدر است؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
21:43    1394/05/27

سلام
با محاسبه از روز اول پریود شما امروز از بارداریتان 13هفته و 2 روز می گذرد
در سون 2 -3 روز خطا و تفاوت طبیعی است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الناز
16:03    1394/05/18

سلام دکتر خسته نباشی. اولین روز آخرین پریود من 1 تیر 94 بود من در تاریخ 7 تیر پس از اتمام عادت اقدام به بارداری داشتم و در تاریخ 7 مرداد به دکتر برای بررسی حاملگی مراجعه کردم و دکتر پس از سونو واژینال گفت که 6 هفته و 3 روز دارم در حالی که من دقیق 4 هفته داشتم. چرا محاسبه ی دکتر اینطور بود؟چون من دلیلشو جویا شدم گفت بچه تو سونو این سن و داره. ممنون اگه جواب بدید نگرانم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:22    1394/05/18

سلام سونو همیشه همراه با خطاست اگر مشکلی نداشتید جای نگرانی وجود ندارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
11:47    1394/05/13

سلام.
دکتر برای جلوگیری از ترک شکمم کرم Elancyl نوشت. و گفت رغن زیتون هیچ اثری نداره. روزی 2 بار استفاده میکنم. صبح و شب.
این کرم ک خارجیه آیا برا جنینم ضرر نداره؟ از روی پوست جذب جنین میشه؟ نظرتون در مورد این کرم چیه؟ هفته 16 بارداری هستم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:42    1394/05/13

سلام
به پزشکتان اطمینان داشته باشید/روغن زیتون و فراورده هایش مجازند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
11:38    1394/05/13

سلام...
هفته 16 بارداری هستم و دکترم برام چن تا قرص نوشت که مینویسم براتون...
Ferro Iron هرشب 1 عدد
Vitamin E 400 I.U. kapseln بعد ناهار 1 عدد
امگا3 روزی 1 عدد.
خواستم بدونم این ویتامینا کافیه یا ویتامینای دیگه ای لازمه؟
نظر شما چیه؟ ممنونم از راهنمایی هاتون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:43    1394/05/13

با سلام
معمولاً ويتامين E در دوران باردارى تجويز نميشود ولى آهن و امگا در اين دوران مصرف ميشود و همچنين ميتوانيد از pregnacare هم استفاده نماييد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
10:06    1394/05/12

باسلام
در هفته 12 سونو کردم گفت احتمالا پسره. خواستم بدونم چقد درست درمیاد در هفته 12؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:58    1394/05/13

سلام تشخیص پسر معمولا درست تر از دختر است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
11:41    1394/05/07

سلام
1.
من در هفته 15 بارداری هستم. خواستم بدونم ویتامین های بارداری را از چند هفتگی دکتر تجویز میکنه؟ تا به این هفته هیچ دارویی بجز فولیک اسید مصرف نکردم. ویتامینم بهم نداده...
2.
آیا لاک زدن ناخونای دست برای جنین ضرر داره؟
3.
برا جلوگیری از ترک شکم چی پیشنهاد میدین؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
21:30    1394/05/07

سلام از هفته 16 تا 20
نه ضرری ندارد
روغن زیتون و بادام و کرمهای لیراک و ماستلا


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پروین
22:00    1394/05/03

سلام من نزدیک یک سال اقدام به بارداری کرده وهمیشه در این مدت عفونت داشتمهر چه درمان میکنم و بهداشت را رعایت میکنم بعد از درمان دوباره عفونت دارم اکنون 4هفته است باردارم و از هفته 2 تا الان پزشک پماد وازینال تجویز کرده ومصرف میکنم میترسم برای چشم جنین خطر داشته باشه ممنون راهنماییم کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
21:50    1394/05/05

سلام تعدادی از داروها در بارداری بی خطر است
به پزشکتون اطمینان کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
14:44    1394/04/30

سلام...
خواستم بپرسم خوردن روزی 2تا لیموترش همراه غذا ضرر داره؟
هفته 14 بارداری هستم.
خوردن چای آلبالو چطور؟ ضرر داره؟ ضررش چی میتونه باشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
12:30    1394/04/31

سلام
دو عدد لیمو ترش اشکالی ندارد ولی مصرف مصرف بیش از حد مواد ترش و اسیدی در جذب کلسیم اختلال ایجاد می کند
آلبالو و چای آن هم در حد متعادل ایرادی ندارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ملینا
17:08    1394/04/29

سلام من سه روزه که وارد پنج ماهگی شدم ...طرف راست زیرشکمم به شدت سوزش دارد و این مورد خیلی خیلی نگرانم کرده..درضمن من دوقلو باردارم ...


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
12:28    1394/04/31

سلام
با پزشکتان تماس بگیرید و در ضمن بهتر است که آزمایش کامل ادرار نیز برای بررسی عفونت ادراری انجام شود.
در صورتی که همه چیز طبیعی بود می توانید فقط با
اصلاح وضعیت درد ها را کاهش دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
12:30    1394/04/29

سلامی دوباره.
1.میخواستم بپرسم آیا موقع بارداری رابطه جنسی زیاد باعث ماه گرفتگی بچه میشه؟
2. خوردن دلستر در بارداری ضرر داره؟
3. خوردن کندر رو شما صلاح میدونین؟ اگه صلاحه تا هفته چندم خورده بشه تاثیرش بیشتر هس روی جنین؟
ممنون میشم به سوالام ج بدین و راهنماییم کنین.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:45    1394/04/29

سلام
پاسخ سوال اول منفی است
دلستر در مقادیر زیاد توصیه نمی شود
بهتره که کندر نخورید و اگر اصرار دارید پس از 16 هفته فقط یک ماه و یک قطعه کوچک مصرف کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
12:27    1394/04/29

سلام خدمت خانوم دکتر...
من الان هفته 14 بارداری هستم. وتا این هفته زیاد ماشین سوار شدم. از تبریز تا آذرشهر میرم و میام. خواستم بپرسم این رفت وآمد زیاد من برای جنینم ضرر میرسونه؟ تو سه ماهه دوم چطور؟ حداکثر طول مسیرم نیم ساعته. نظر شما چیه؟چی پیشنهاد میکنین؟
آزمایش غربال گری و سونو رو قبلا براتون فرستادم که همش نرماله.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:39    1394/04/29

سلام نیم ساعت مشکلی ندارد
اما بعد از رسیدن به مقصد حتما قدم بزنید یک ربع

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید