عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 4112
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 4112

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
22:15    1394/01/29

با سلام وخسته نباشید
امروز که 29 فروردینه رفتم دکتر ومدارکی که برا شما فرستاده بودم به دکتر نشون دادم و گفتم که 4 ماه نزدیکی بدون پیشگیری دارم و باردار نشدم ولی دکتر گف نگران نباش تا یه سال صبر کن بعدش اگه باردار نشدی بیا. و نگران و اضظراب نداشته باش. فقط قرص ویتامین ای،امگا3 ، فولیکاسید و زینک پلاس نوشت. و دکتر گف چون همه پریودات منظمه جای نگرانی نیس.
شما فرموده بودین آزمایشهای تکمیلی همرمونی باید برم. حالا من چیکار کنم؟؟؟؟ از الان برم آزمایشارو انجام بدم یا بعد یه سال؟؟؟؟ خواهشا راهنماییم کنین؟؟؟ نیاز هس پیش یه دکتر دیگه برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تخمدانم که پی سی او هس بعد یه سال مشکل ساز نشه؟ تورو خدا کمکم کنین. ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:30    1394/01/30

با سلام
اگر پريدهاى منظمى داريد يعنى pco نيستيد و ميتوانيد تا يكسال صبر نماييد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
eliza
17:53    1394/01/26

با سلام و وقت بخیر من 26 سالمه و یک زایمان طبیعی داشتم الان نزدیک دوسال دیسک بین مهره ال4 و ال5 دارم اگه بخوام دوباره باردار شم مشکلی برام پیش نمیاد باتشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
01:43    1394/01/24

سلام ممنون از راهنمایی شما.
از 21ام پریودم برا همین بعد تموم شدن از دکتر وقت گرفتم.یعنی 29 فروردین. ایا این زمانم میتونم برم دکتر برا ازمایش هورمونی یا باید صبر کنم که پریودم تموم شه؟ تنبلی تخمدان من درمان داره؟ میتونم باردار شم ؟ چقد زمان میبره؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
17:29    1394/01/25

با سلام
بستگی به نوع آزمایش هورمونی که میخواهید دارد
تنبلی تخمدان درمان دارد و نگران نباشید انشاالله باردار هم میشوید ولی ممکن است کمی طولانی باشد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
18:40    1394/01/21

سلام و خسته نباشید...
من 11 اذر 93 سونوگرافی رحم و ضمائم دادم که براتون مینویسم متنشو..
رحم شکل و اندازه و اکوژنیسیته میومتر طبیعی دارد.
ابعاد رحم در برش میدساژیتال 24*77 میلیمتر اندازه گیری شد. ضخامت خط آندومتر 11 میلیمتر می باشد.
تخمدان راست به ابعاد 16*55 میلیمتر و تخمدان چپ به ابعاد 13*40 میلیمتر اندازه گیری شد.
هردو تخمدان حاوی فولیکولهای متعدد 6-5 میلیمتری با توزیع پریفرال میباشند.
فولیکول دامینانت دیده نشد.
نظریه:
نمای سونوگرافیک تخمدانها فرم P.C.O میباشد.
شرح کامل سونو رو براتون نوشتم. خواهشا سطر به سطر برام توضیح بدین مشکلی دارم آیا؟
آخه 4 ماهه نزدیکی بدون پیشگیری دارم ولی هنوز نتیجه نگرفتم.همسرم ازمایشات رو داده و کاملا سالمه. قدم 161 سانت و وزنم 67 کیلو و سنم 26 هس..1سالو 7 ماهه ازدواج کردم و طی این زمان به صورت طبیعی پیشگیری داشتم. چیکا کنم که باردار شم؟ چرا 4 ماهه نتیجه نگرفتم؟
زمان پریودام منظمه و همیشه 20ام یا 21ام پریود میشم. اسفند و فروردینم 21ام پریود شدم. این ماه زمان تخمکذاریم کی هس؟چندم اردیبهشت نزدیکی کنم نتیجه میگیرم. خیلی دوس دارم زودتر بچه دار شم خواهش میکنم زودتر و دلسوزانه راهنماییم کنین.لطفا


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:31    1394/01/23

سلام
شما باید آزمایشات تکمیلی هورمونی را انجام دهید در نمای رحم موردی مشهود نیست ولی تخمدانها حالت تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان را دارند که اغلب تخمک گذاری نمی کنند و در نتیجه مهمترین گام تشخیص و در نتیجه کمک به باردار شدن شما انجام آزمایشاتیست که ذکر کردم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الن
13:08    1394/01/21

سلام نمیدونم باردارم یانه

احتمال میدم باردارشدم

آیا ازمایش ادراروخون علایمی رونشون میده؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نرگس جوزدانی (مشاور تغذیه و رژیم درمانی)
12:30    1394/01/24

سلام کاربر گرامی

بله هر دو نشان می دهد.

شاد باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نگار
12:26    1394/01/20

سلام نگار هستم قبلا هم با شما در ارتباط بودم
آذر 93 باردار شدم که بعد از کلی آزمایش و طبق سونو پزشکم تشخیص بارداری خارج از رحم در لوله چپ را داد برام آمپول متو تروکسات و فولینیک اسید تجویز کرد ولی در نهایت مجبور به لاپاراسکوپی شدم بعد از عمل بهم گفت اثری از بارداری خارج از رحم دیده نشد و یک بارداری داخل رحم وجود داشت که البته اندازه اش به سن بارداریت نمیخورد و بارداری خوبی نبود
الان بعد از سه ماه دوباره باردارم دیروز روز 42 بود رفتم پیش همون دکترم متاسفانه گفت چیزی در رحمم نمیبینه و ازم خواست شنبه مجدد تست بتا انجام بدم
خواهش میکنم راهنماییم کنید من حتی نمیدونم دفعه قبل مشکلم چی بوده...
ازتون ممنونم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
21:41    1394/01/23

سلام
تیتر بتا داده شود و سونو درهفته 7 بدهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شنو
17:49    1394/01/12

سلام من در هفته سوم باردارى هستم در هفته اول(نمى دونستم كه باردارم)ومهام رو رنگ زدم آيا احتمال خطر هست ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:18    1394/01/18

با سلام
اشكالى ندارد نگران نباشيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهره
17:08    1394/01/10

باسلام من الأن حدود۱۰-۱۱ روز عقب انداختم در طول روز حالت تهوع دارم چند روزیه کاهش فشار دارم و سر درد (من سردردای میگرنی هم میگیرم)وسینه هام هم ورم کرده درد میکنه من در حالت عادی برای پریودی یکی از این علائم رو دارم ولی این سری همش باهم دارم آیا احتمال داره من باردار باشم یا به خاطر عقب انداختنمه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:14    1394/01/12

با سلام
برای اطمینان از بارداری تست بتای حاملگی انجام دهید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نسیم
12:03    1394/01/10

با سلام.خداقوت.من 22 سالمه ودر هفته سیزدهم بارداری هستم.از ابتدای بارداری نزدیکی نداشتم. حدودا سه هفته پیش کمی خونریزی داشتم و دکتر بهم گفت که جفتم پایینه و نباید نزدیکی داشته باشم.میخواستم بدونم آیا به ارگاسم رسیدن بدون دخول برای جنین و خودم ضرری دارد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:17    1394/01/12

با سلام
در صورت نداشتن سابقه زایمان قبل از موعد و سقط و همچنین علائمی مانند درد و خونریزی نزدیکی بدن دخول همراه با ارگاسم مشکلی نخواهد داشت.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
MARYAM67
23:10    1394/01/09

من بارداررررررم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
خورشيد
11:14    1394/01/20

مباركت باشه عزيزم برا ما هم دعا كن


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
20:47    1394/01/22

مبارک باشه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:00    1394/01/18

مبارك باشه


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
15:04    1393/12/27

سلام.من هفته ١٣بارداري هستم همه ي ازمايشاهاي لازم رو دادم همشون نرمال بود فقط قند داشتم دوباره برام ازمايش نوشت جوابشو بردم دوباره گفت قند داري بايد رعايت كني،گفت دارو براي قند نميتونم بدم،ميخواستم بدونم خطرناكه؟اخه من زياد هم شيريني نميخورم،بعد ازمايش غربارگريم بهم گفت منفي هست ،خوبه،من زياد منظورشو نگرفتم يعني چي؟؟؟يه وقتايي زيره دلم و كمرم درد ميكنه اما هميشه نه،قرض ضد سقط هم ميخورم ميخوام بدونم طبيعي هست؟؟ممنون ميشم جواب بدين


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
01:43    1394/01/01

سلام
کمردرد طبیعی است اما درد زیر دل نه باید از نظر ادرار بررسی بشید
قند خون قبل از هفته 24 بارداری باید خیلی خو ب کنترل شود چون روی وزن جنین و سلامتی اون میتونه تاثیر گذار باشد
قند خون به شیرینی خوردن وابسته نیست
توصیه ما این است که حتما با یک کارشناس تغذیه در این مورد مشورت کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شیرین
08:26    1393/12/21

با سلام من در هفته ۱۲ بارداری هستم ترشحات زیادی دارم که تیکه تیکه پنیری کرم رنگ است که خیلی زیاد است,و کمر درد دارم که اکثرا پهلوی چپم از قسمت کمر درد دارد طوری که نمی توانم زیاد پیاده روی کنم درد اخرین نزدیکی با همسرم احساس سوزش داخل بدنم داشتم که او هم روی التش جوش هایی مث تاول زد که روز بعد انگار ترکیده بود ولی جاش معلومه,ایا تبخال تناسلی است من باید چکار کنم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:46    1393/12/22

سلام
احتمال عفونت دارید بهتر است برای معاینه و دریافت داروی مناسب مراجعه کنید و البته انجام سونو را نیز توصیه می کنم تا درد پهلوی چپ نیز کاملا بررسی شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فاطمه
18:25    1393/12/20

سلام مرسي كه جواب دادين،،،بهم گفتي ديگه استرس نداشته باشم كه از اين به بعد اسيبي به جنين وارد نشه،خب مگه امكانش هست وارد شده باشه؟؟؟من سنو غربارگري دادم گفتن مشكلي نداري ولي ازمايش غربارگريم هنوز اماده نشده،ميشه برام بيشتر توضيح بدين كه مگه ممكنه چه اتفاقي بيفته؟؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
21:19    1393/12/21

با سلام
آزمایش غربالگری برای مادران باردار درخواست می شود و به منظور بررسی ناهنجاریهای جنینی از جمله بررسی از نظر اختلال نقص لوله عصبی و اختلالات کروموزومی مانند سندرم داون انجام می شود.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا 67
02:42    1393/12/17

با سلام و سپاس فراوان
1- یه هفتس آنفولانزا گرفتیم من و شوهرم. دکتر برامون قرص و آمپول همراه سرم و شربت تجویز کرد. قبل دکتر رفتن صبح بی بی چک امتحان کردم منفی بود. ولی کمرم و لگنم درد میکنه. و 20 اسفند وقت پریودم هس که هنوز مونده. نگرانیم اینه که نکنه باردار باشم و این قرصا خطرناک باشن برام.
2- یه ماهه نزدیکی بدون پیشگیری داریم و دو روز پیشم نزدیکی داشتیم. احتمال بارداری هس؟ اگه احتمالش باشه چیکا باید بکنم؟ قرصامو قطع کنم؟
3- این یه هفته که قرص خوردم میتونه ضرر برسونه به جنین؟
4- اینم بگم که دو ماهه من و همسرم فولیک اسید و زینک پلاس و امگا3 مصرف میکنیم. روزی 1 عدد. خواهش میکنم هرچه زودتر دلسوزانه راهنماییم کنین تا بارداری بدون استرس داشته باشم. شکل رحمم که pco هس دکتر گفته نباید استرس داشته باشم. کمکم کنین لطفا لطفا لطفا


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:01    1393/12/18

سلام
خیر این گروه دارو ها به جنین آسیبی نمی رساند پس داروهایتان را با خیال راحت مصرف کنید و استرس نداشته باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
شیرین
14:56    1393/12/16

سلام
همسر من مشکل مورفولوژی داره که یکم بالاست دکتر یه سری قرص داده که امیدورایم با قرص حل بشه من تقریبا حدود 5 ماه هست که اقدام به بارداری کردم ولی هنوز باردار نشدم میخواستم بدونم با این مشکلی که همسرم داره احتمال داره باردار بشم یا نه؟ ممنون

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 9+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید