علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

نام مترجم: 
مریم انصاری

دیدگاه‌ها

كيميا (تایید نشده)

اگه جاي معتبري رو براي آموزش ديدن ورزش هاي بارداري معرفي كنيد 1 دنياممنون خواهم شد.

۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۱

سمیه 24 (تایید نشده)

سلام من سه روز مونده به پري بي بي چك گذاشتم يه خط كم رنگ افتاد شك كردم بعد يه روز از وقت پري باز تست كردم مثبت شد رفتم ازمايش خون دادم اندازه بتام 1500بود.ما بعد 5سال جلوگيري تصميم به بچه دار شدن گرفتم كه بار سوم حامله شدم .علايم من دماي زياد بدن:گرفتگي عضلات شكمم وخستگي بود.

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

ناشناس (تایید نشده)

خیلی عالی بود.واقعاً به بارداربودنم امیدوارتر شدم.انشاالله که باشم.خدا هرکی نی نی میخوادبهش بده.خوب و سالم و صالحشو.

۰۶ / ۰۵ / ۱۳۹۱

لاله (تایید نشده)

سلام خیلی خوشحال شدم که بارداری ، برای من هم دعاکن که باردار بشم منم حسرت بچه رو میخورم

۰۲ / ۰۹ / ۱۳۹۱

ناشناس (تایید نشده)

من در هفته دوازدهم بارداریم وهنوز حالت تهوع دارم دکترم بهم قرص ondansetron داده که روزی 2 بارمیخورم میخواستم بدونم مصرف این قرص تاثیری روی جنین میذاره یا نه؟

۰۸ / ۰۵ / ۱۳۹۱

maryam (تایید نشده)

vaghean siteton mahshare
merc

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام مریم جون من مشاور پارسه گرد هستم. از اینکه مطالب پارسه گرد رو مفید دیدید خیلی خوشحال هستیم و از داشتن دوستانی مثل شما خوشحالیم. نکته دیگه اینکه همینکه نظر خودت رو مطرح می کنی چه مثبت، چه منفی خیلی خوبه. همیشه شادو پیروز باشید.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام عزیزم من مشاور پارسه گرد هستم. از اینکه به سلامت جنینتان اهمیت می دهید قابل تقدیر است. در موردسئوالتان باید بگویم که پزشکتان با توجه به باردار بودنتان این دارو را برای شما تجویز کرده انداما بهترین کار این است که با رژیم غذایی مناسب و عدم مصرف دارو این دوران را سپری نمایید. کارهایی که می توانید انجام دهید این است که صبحها قبل ار اینکه ار رختخواب بلند شوید کمی استراحت نمایید سپس یک غذای خشک مثل یک تکه نان بربری یا بسکوییت ساده میل نمایید . در نظر داشته باشید که مایعات و سرخ کردنی ها تهوع شما را افزایش می دهند.افرادیکه سیرابی در این دوران مصرف مینمایند نتایج فوق العاده ای را تجربه کرده اند. همیشه در نظر داشته باشید هر چه سبز و سالمتررفتار نمایید اسودگی خیال بیشتری خواهید داشت. روزهای خوبی در پیش رو داشته باشید.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

اکرم (تایید نشده)

عالی بود
ممنون.

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام اکرم جون. من مشاور پارسه گرد هستم، مرسی از شما که با ما هستید و مطالب رو دنبال میکنید.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سارا (تایید نشده)

سلام. سایتتون خیلی خوب بود کلی استفاده کردم.در مورد غذای کمکی کودک هم بیشتر اطلاعات میخوام.

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام سارا جون . من مشاور پارسه گرد هستم . اگر دقیقا مشخص کنی که در چه موردی از غذای کمکی نیاز به اطلاعات دارید بهتر می تونم کمکت کنم. مثلا کودک شما چند ماهه است و ایا به غذای خاصی حساسیت دارد یا خیر؟

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

علی (تایید نشده)

باید به سارا بگم که معلومه که بلد نبودی غذا درست کنی
راستی سایتتون خوبه

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام اقای علی من مشاور پارسه گرد هستم از اینکه سایت پارسه گرد رو دوست دارید خوشحالیم و اینکه برخی از اقایون، مثل شما، هم به مطالب علمی خانمها علاقه مند هستند جای بسیار خوشنودیه چون نشان دهنده ازدواج های موفق تر و پر دوام تر هست. در مورد غذای کمکی باید بگم که کودکان زیر یک سال چون دستگاه گوارششان در حال رشد هست و تا سن 6 ماهگی شیر مادر میخورند لذا برای شروع غذای کمکی باید نکات خاصی رو رعایت کرد در غیر این صورت کودک دچار بیماریهای دستگاه گوارش می شود، به همین جهت خانمها در این مورد حساستر عمل میکنند حتی اگر دست پختشون بهترین باشه. شاد و سر بلند باشید.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

روشنک (تایید نشده)

سلام به همه اميدوارم كه همه به خواستشون كه ني ني دار شدن برسن! ولي دكتر بزرگ علوي توي خيابون شريعتي معجزه مي كته با توكل به خدا! همتون رو دوست دارم ماماناي اينده عزيز!

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

پرستو (تایید نشده)

سلام .منم 7-6 سالي ميشه كه ازدواج كردم تا الان جلوگيري ميكرديم بچه نميخواستيم ولي الان بي صبرانه منتظر يم ما الان امادگيشو داريم 2ماه اقدام كرديم كاملآ اصولي و زمان احتمالي تخمكگذاري اما...
تا خدا نخواد اتفاقي نمي افته.اميدوارم لياقت مادر شدن و داشته باشم...
من و همسرم عاشق هميم و عاشق ني ني ي كه آرزو ش ميكنيم ..اميدوارم خواست خدا هم باشه...

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سارا (تایید نشده)

سلام؛منم اولين باركه اقدام به بارداري كردم حامله شدم ولي 6هفته اي كه شدم سقط شد؛فكركنم علتش خوردن كنجدبود؛ولي حالا6ماه ازسقطم ميگذره؛دعاكنيدحامله باشم؛چندروزديگه موعدقاعده امه؛دردسينه وتهوع دارم

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام خانم سارای عزیز. من مشاور پارسه گرد هستم. از اینکه بین سقط و بارداریتان 6 ماه فاصله گذاشتید کار بسیار خوب و علمی انجام دادید، فقط یک نکته اینکه حتما با پزشکتان مطرح نمایید تا دقیقاعلت سقط شما مشخص شود تا به یاری خدا در این دوران بارداری لحاظ شودو بارداری سالم وموفقی را سپری نمایید.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سارا (تایید نشده)

سلام؛منم اولين باركه اقدام به بارداري كردم حامله شدم ولي 6هفته اي كه شدم سقط شد؛فكركنم علتش خوردن كنجدبود؛ولي حالا6ماه ازسقطم ميگذره؛دعاكنيدحامله باشم؛چندروزديگه موعدقاعده امه؛دردسينه وتهوع دارم

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

مریم (تایید نشده)

سلام خانم دکتر من دوسه ماهی هست که از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده میکنم ولی باردار نشدم
ولی این ماه 8 روزه از پریورم میگذره ولی تست ندادم چون وقتی منفی میشه ناراحت میشم
علایمه حاملکی رو دارم ولی مطمن نیستم . در ضم چشمه راستم هم چند وقتی شروع به پریدگی کرده نمیدونم علتش چی هست
من روز کلومیفن 3 تا میخوردم . بعدش از 11 قادگی متفورمیفن وویتامین ای هم تجویز کرده به نظرتون علت این تاخیر حاملگی هست
ممنون برام ایمیل بکنید

۱۸ / ۰۸ / ۱۳۹۱

negar (تایید نشده)

salam be hame man 8 roz az zamane periodim migzare va iek sale ke eghdam kardam va az 3 hafteie pish zire delam gahi oghat tir mikeshe albate alan kamtar az in ke baibi check bezaramo manfi bashe vahshat daram lotfan baram doa konid

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

پروا (تایید نشده)

من 3ساله ازدواج كردم از طرفي هم سيگاري هستم الان از وقت پريودم 2روز گذشته اگه من احتمالا حامله باشم چه اتفاقي ميافته؟
لطفا راهنمائيم كنين.ممنون/

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

shadi (تایید نشده)

اگه تو این چند روزه سیگار میکشیدی احتمالا باردار نشدی. اگرم شده باشی خودش از بین میره و جنین شکل نمیگیره چون دقیقا سم وارد بدنت کردی. اگرم 1درصد جنین شکل گرفته باشه بچه سالمی نخواهی داشت.

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۱

خب. این همه آدم دیدم که سیگار می کشن. اونا هم بچه هاشون اینجوری میشه؟ یا فقط احتمال داره؟

۰۲ / ۰۷ / ۱۳۹۱

shadi (تایید نشده)

آره عزیزم سیگار باعث سقط میشه. حتی مادر باردار نباید پیش افرادی که سیگار میکشن بمونه. چون اون هم واسه جنین خطرناکه. اگه 1% هم جنین مقاوم باشه و سقط نشه با 10 تا درد ومرض به دنیا میاد. مثل مصرف الکل :)

۰۳ / ۰۷ / ۱۳۹۱

خب، یعنی الان این فرانسوی ها، این ترکیه ها، این سوریه ها که شب و روزشون با قلیون و سیگار می گذره، ده تا درد و مرض دارن؟
من چون چنین چیزی ندیدم، قبول کردنش هم برام سخته.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام پروای عزیز . من مشاور پارسه گرد هستم. همینطور هم که خودت میدونی به هر دلیل کشیدن سیگار برای مادر و جنین به صلاح نیست. بهتر است که اقدام به ترک سیگار نمایید و باردار شدن شما و عشقی که به فرزند دارید بسیار راهگشا خواهد بود که کشیدن سیگار را ترک نمایید. اگر باردار نباشید بهتر است که سیگار کشیدن راهرچه زودتر ترک نماییدو اگر باردار بودید نگران نباشیدو توجه خود را روی اینده و کارهایی که برای کودکتان میخواهیدانجام دهید متمرکز نمایید. توجه داشته باشیدکه خوردن شیر و آب میوه تازه کمک زیادی می کند که مواد مضر ناشی از دود سیگار و الاینده های هوا از بدن دفع شود. بارداری سالم و شادی رو برایتان ارزومندم.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

مهساا (تایید نشده)

سلام.من دو ساله كه ازدواج كردم.خيلي دلم بچه ميخواد,اين ماه جلوگيريم مشكوك داشتم,قرص اورژانس خوردم ولي الان سه روزه پريودم عقب افتاده,سرگيجه و ضعفم زياد دارم...تست دادم منفي بود...
دعا كنيد حامله باشم...
ايشالله همه به خواسته هاشون برسن....

۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۱

roxana (تایید نشده)

سلام
من 1 سالی هست که نامزد کردم و تا حالا رابطه جدی نداشتم و هنوز بکارتم سالم است. ولی چند روز است زمان قاعدگی من عقب افتاده وهنوز نشدم. و من زمان قاعدگی منظمی ندارم.ماه پیش 14ام زمان قاعدگی من بود. البته 1 هفته کامل نمیکشه. و از این علایم هیچکدام را ندارم به جز زمان قاعدگی. به نطر شما امکان بارداریم هست؟

۱۷ / ۰۶ / ۱۳۹۱

shadi (تایید نشده)

اگه بدنت مستعد باشه با بکارت هم بارداری ممکنه. حتما یه آزمایش بده که اگه باردار بودی زودتر یه فکری بکنی

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام رکسانای عزیز من مشاور پارسه گرد هستم. مطمئن ترین راه برای دانستن اینکه باردار هستید یا خیر ازمایش بارداری است بقیه شواهد علائم احتمالی خواهد بود. نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینه که دلیل نامنظم بودن تاریخ قاعدگیتان باید مشخص شود. به پزشکتان مراجعه نماییدتا علت آن مشخص شود.

۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۱

roxana (تایید نشده)

سلام من نزدیک به 1 ساله نامزد کردم و تا حالا رابطه جدی نداشتم.وهنوز بکارت من سالم هست. من تاریخ قاعدگی من منطم نیست. و همچنین به طول 1 هفته کامل نیست. ماه پیش 14ام ماه من شدم و تا امروز نشدم. وهچکدام از علایم بالارو ندارم. خواستم ببینم امکان بارداری من هست یا نه؟
لطفا جوابمو بدید

۱۷ / ۰۶ / ۱۳۹۱

سلام رکسانای عزیز. من مشاور پارسه گرد هستم. شما باید بدونی که عقب و جلو شدن تاریخ قاعدگی برای 3-4 روز اشکالی نداره. به شما توصیه می کنم که هر ماه تاریخ اولین روز قاعدگیتان را در تقویم یادداشت نمایید تا فاصله بین انها مشخص شود که ایا منظم هست یاخیر. اینکه باردار هستید یا خیر احتمال ان کم هست اما باز بستگی به شرایط شما دارد.

۰۹ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سحر (تایید نشده)

سلام من 5ماهه که ازدواج کردم ولی باتوجه به علاقه زیادخودم وهمسرم هنوز باردارنشدم این ماه خیلی احساس خستگی وهمچنین تشنگی زیادمیکنم به نظرتون میتونه علائم بارداری باشه؟

۱۹ / ۰۶ / ۱۳۹۱

زهره (تایید نشده)

سلام.من4ساله ازدواج کردم که 2سال اول جلوگیری طبیعی وازاون به بعداقدام به بارداری که تابحال موفق نشدیم.آخرین پریودم14 مردادبودکه بعدش عکس رنگی رحم گرفتم.باید14شهریورپریودمیشدم که نشدم.10روزبعدش آزمایش خون منفی بود.همون نزدیکای پریودشدن خیلی علائم بارداری داشتم تا10روز.حال باردارم یانه؟؟؟خیلی برام دعاکنین.همه زندگیم شده گریه وبچه!!!

۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام زهره جان من مشاور پارسه گرد هستم. اول اینکه شما و همسرتان چند سال دارید.؟ دوم اینکه ایا پریودهای شما منظم بوده یا خیر؟ سوم ایا داروی خاصی را استفاده می کنید یا بیماری خاصی دارید که بخواهید به ان اشاره نمایید؟

۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۱

زهره (تایید نشده)

سلام مشاورمهربونم.من27وهمسرم30ساله،پریودهامم تقریبامنظم شاید1یا2روزتاخیر،تاخرداد داروهای ناباروری وآمپولهای گرانHMG والآن4ماهه هیچی استفاده نکردم بجزهمون عکس رحمم.بیماری خاصی هم ندارم.

۰۷ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام زهزه جان . من مشاور پارسه گرد هستم. با توجه به همین اطلاعاتی که داده اید شما بدون دارو پریودهای منظمی نداریدواین نشاندهنده این است که تخمک گذاری شما نیاز به کمک دارد برای همین پزشکتان این داروها را برای شما تجویز کرده اند.اما نگران نباشید مواردی مثل شما زیاد هستند و بعد از درمان، بارداریهای موفقیت امیزی داشته اند. فقط شما باید پزشکتان را ازروند درمانتان اگاه نمایید و داروها را خودسر قطع ننمایید و اینکه صبور باشید چون مدت زمان باردار شدن در افراد مختلف فرق میکند و غیر قابل پیشبینی است.
علاوه بر داروهای پزشکتان عرق رازیانه را می تواننید از عطاری تهیه نماییدو جزو نوشیدنهای روزانه خود قرار دهید . روزی 1 استکان .
شاد باشید

۰۷ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سمیه (تایید نشده)

سلام
ویتامین های دوره بارداری چه چیزهایی هستند؟

۱۹ / ۰۶ / ۱۳۹۱

shadi (تایید نشده)

عزیزک بهترینش پریگناکر هست که 12 تا ویتامین داره و هر روز با ناهار باید بخوری .باعث میشه جنین جوندار بشه و از سقط هم جلوگیری میکنه. یه بسته 30 تایی فکر کنم 15000 تومان باشه

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۱

زهراا (تایید نشده)

سلام
دمتون گرم

۲۶ / ۰۶ / ۱۳۹۱

محبوبه (تایید نشده)

سلام به همه. ممنون از سایت خوبتون.
من امروز بی بی چک گذاشتم دو خط ظاهر شد خیلی خوشحالم. علائمم: دردنوک سینه. تیره شدن حاله سینه. تشنگی و مدام در حال خمیازه کشیدنم.
خدایا شکرتتتتتتتتتتت

۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سارا (تایید نشده)

سلاممن دخترهستم روزآخرپریودیم نامزدم اسپرمشوریخت نزدیک قسمت شرمگاهم امکان حاملگی هست توروخدا جواب بدید

۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام خانم سارای عزیز من مشاور پارسه گرد هستم. روز اخر پریود شما روز چندم پریود شما بوده؟

۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۱

محبوبه (تایید نشده)

سلام . ببخشید یکی کمک کنه.من اولین روز اخرین پریم 6/14 بوده الان به نظرتون هفته چند باردرای هستم.الان 25 پری هستم با توجه به پریهای 30روزه ام. روز 24 پری ازمایش بتا دادم 93 بوده.دکترم مراترساند گفت خیلی پایین است ممکن خارج رحمی باشد. کسی هست مرا راهنمایی کند؟

۰۷ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام خانم محبوبه عزیز. من مشاور پارسه گرد هستم. در درجه اول اینکه نگران نباشید . نکته دوم اینکه شمابهتر بود پس از13-14 مهر ماه برای دادن ازمایش خون اقدام میکردید. به هر جهت نگران نباشید و با مراجعه به پزشکتان و در صورت صلاحدید ایشان شما باانجام از مایش مجدد بتا میتوانید روند بارداری یا عدم ان واینکه ایا خارج رحمی هست یا خیر را بررسی نمایید. شاد و مثبت باشید.

۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۱

زهره (تایید نشده)

باسلام من آخرین پریودم14 مردادبود،که 22مردادعکس رنگی رحم گرفتم.حال هنوزتست منفی ودوهفته پیش آزمایش خونم منفی بود.من4سال متاهلم.و2سال اول جلوگیری طبیعی بود.من باردارم؟یا.........گریه

۰۷ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام خانم زهره عزیز. من مشاور پارسه گرد هستم. در مورد سئوال اولتان ازمایشهای شما فعلا منفی است یعنی شما باردار نیستید. اما نگران نباشید شما باید به پزشکتان مراجعه نمایید و در مورد ادامه داروهای داده شده مشورت نمایید. با توجه به داروهایی که عنوان کردید تخمدانهای شما نیاز به کمک دارند تا تخمکگذاریهای منظمی داشته باشید . پزشک شما با توجه به وزنتان و مواردی که در ازمایشها و سونوگرافی دیده در مورد ادامه داروها با شما صحبت خواهد کرد . نکته مهم این است که نگران نباشید در خیلی از موارد این درمانها موفقیت امیز بوده و منجر به یک بارداری سالم و موفقیت امیز شده اما باید کمی صبور باشید و به سرعت به دنبال نتیجه نباشید . این استرس شما نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه بسیار مضر است. و هرگز فراموش نکنید که به گفته قران کریم هیچ برگی از درخت نمیافتد مگر به اذن خدا . غم و ناامیدی شیطان است. شما با توکل به خدا به ادامه درمانتان ادامه دهید . برایتان بهترینها رو ارزو می کنم

۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۱

محبوبه (تایید نشده)

با سلام. متشکر از راهنماییتان. من تقریبا هفته چهار بارداری هستم .یه هفته هست که سوزش گلو دارم. بعضی ها می گویند این طبیعی هست. ایا به نظر شما این طبیعی هست/ چون من حالت تهوع ندارم پس ربطی به گلو هم ندارد.درسته؟

۱۰ / ۰۷ / ۱۳۹۱

سلام محبوبه عزیز.من مشاور پارسه گرد هستم و خوشحالم که تا اینجابارداریتان با موفقیت و سلامت همراه بوده، به یاری خدا از این به بعدهم همینطور خواهد بود. عزیزم گلو درد شما ربطی به علائم بارداری شما ندارد. ایا قبلا هم در حالت عادی گلو درد داشته اید؟ ایا سابقه حساسیت فصلی دارید؟ نکته دیگه اینکه ایا علامت دیگری مثل تب، سردرد، اب ریزش بینی و... را دارید که مارا راهنمایی کنه تا بهتر تشخیص بدیم که این علامت ابتلا به عفونتهای تنفسی است یا رفلکس غذای معده یا...؟ منتظر پاسخ شما هستم.

۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۱

صفحه‌ها

برو به بالا