عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 4426
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 4426

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
پوریا
12:46    1394/03/03

سایت خوبی دارید بهتون تبریک میگم.من 31 فروردین پریود شدم و دوباره 23 اردیبهشت خیلی زود پریود شدم نزدیکی بدون جلوگیری داشتم آزمایشام منفی بوده الان چند روز صبح ها تهوع دارم و سینه هامم ورم کده اینا یعنی چی ؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:37    1394/03/03

سلام
اگر قبلا بررسی شده اید و بارداری منفی بوده است احتمالا با توجه به تاریخ شروع پریود این علائم حوالی تخمک گذاریست
اگر ادامه داشت یا تشدید شد با پزشکتان مشورت کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
17:59    1394/03/01

سلام خانوم دکتر عزیز... من هفته 6 بارداریم و حالت تهوع دارم نمیتونم مواد گوشتی بخورم. به نظر شما چیکار کنم؟
تو هفته 6 که چشم و گوش جنین تشکیل میشه به نظر شما چه مواد غذایی استفاده کنم چشم و گوشش قوی باشه؟ یعنی بهترین حالت رشد خودشو داشته باشه.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:51    1394/03/02

سلام
می توانید از عصاره گوشت/مخلوط گوشت به مواد دیگر مثلا به صورت انواع کتلتها و .کوکوها / مواد پروتئینی دیگر مانند تخم مرغ،حبوبات،کشک،کنگر و... استفاده کنید
مصرف انواع مغزها و سبزیجات متنوع و نیز لبنیات بدون نمک توصیه می شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
0faez
11:15    1394/02/29

با سلام
در هفته 9 بارداری نزدیکی داشتم بعد از نزدیکی لکه بینی داشتم میخواستم بدونم علتش چیه. در ضمن دو قلو باردارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:31    1394/02/29

سلام
تحریک دهانه رحم و البته افزایش گردش خون و تعداد عروق ناحیه دهانه رحم و واژن می تواند سبب لکه بینی شود
بهتر است محتاط باشید و با توجه به شرایطتان با احتیاط و به طور محدود ارتباط داشته باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
18:50    1394/02/28

Salam. Man 1 mahe bardaram va in modat ziyad ba mobail bazi kardam. Rozi 12 saat. Aya bara janinam zarar dare?


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
13:13    1394/02/29

با سلام
تا یکماه زیاد مشکلی نیست ولی بهتر است دیگر خیلی در معرض امواج مختلف نظیر موبایل و مایکروویو و ... قرار نگیرید بخصوص شبها و هنگام شارژ موبایل را در اتاق خودتان قرار ندهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
faez
10:32    1394/02/27

باسلام ببخشید من دوقلو حامله هستم البته با قرص کلومیفن الان هفته 9 هستم موقع ادرار دوتا تخمدانم درد میگیرند میخواستم بدونم علتش چیه ؟البته شیاف پروزسترونم یک شب درمیان مصرف میکنم باتشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:32    1394/02/28

سلام
بهتره آزمایش کامل ادرار انجام بدین و البته سونو بررسی وضعیت بارداری /تخمدانها
و چنانچه در آزمایش ادرار مورد مشکوکی وجود داشت سونو بررسی کلیه و سیستم ادراری


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
15:51    1394/02/22

و سوال دیگم اینه که من این چهار هفته ک جنینم شکل گرفته زیتون سیاه زیاد میخورم. روزی 20 تا 25 دونه زیتون سیاه درشت میخورم. خواستم ببینم ضرری برا جنین نداره؟ زیتون سیاه خوبه؟ و چه تاثیری روی جنین داره. ه تاثیر منفی داره ضرراشو بگین. و اگه مفیده فوایدش رو روی جنین چی هست بگین. ممنون میشم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:48    1394/02/22

سلام
زیتون از غذاهای ممنوع در بارداری نیست و البته داشتن انواع اسید های چرب امگا می تواند بر رشد مناسب دستگاه عصبی جنین و نیز افزایش ایمنی شما و جنین موثر باشد
ولی نکته مهم اینست که در هیچ چیز افراط نکنید و رعایت تعادل را بنمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
15:47    1394/02/22

سلام ممنون از همتون...
الان که جنینم 4 هفته و 4 روز هست. شما فرمودین بعد 6 هفته برم آز بدم. ولی دکترم گف یه ماه صبر کن. یعنی 20 خرداد گف برم پیشش برا آزمایش اینا.. به نظر شما بهترین و اولین آزمایشات و سونو چه زمانی هس؟ هفته چندم برم خوبه؟ 20 خرداد دیر نیست؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
22:02    1394/02/22

سلام همان 20 برید مشکلی نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
00:55    1394/02/21

سلام آزمایش خون بارداری دادم که مثبته و مقدارش 233.16 می باشد. و اولین روز آخرین پریودم 21 فروردین بود. پریودهام منظمه و 30 روزه هست.اسفندم 21ام پریود شدم. خواستم بپرسم میزان ازمایش خون نرماله؟ وجنین چند هفتش هست. چه کارا یا آزمایشای دیگه ای انجام بدم.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:46    1394/02/21

با سلام
آزمایش خون نرماله و جنین 4 هفته و 3روز میباشد فعلا"‌اگر مشکلی ندارید تا 6 هفته صبر نموده سپس آزمایش های لازم را انجام دهید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
20:58    1394/02/19

سلام...
من اولین روز آخرین پریودم 21فروردین بود. الان چند هفته هست که باردارم؟ و چه کارهایی باید بکنم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
15:59    1394/02/20

با سلام
اگر باردار هستید حدود 4 هفته میباشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سدنا67
18:11    1394/02/19

سلام.
امروز آزمایش خون بارداری دادم نتیجه آزمایش اینطوری نوشته...
BHCG 233.16 IU/ml
لطف میکنین در مورد جواب آزمایش کامل توضیح بدین. 233.16 مقدارش چطوره؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:40    1394/02/20

سلام
با این مقدار نتیجه آزمایش مثبت است.برای تفسیر نتیجه تاریخ اولین روز آخرین پریود خود را بنویسید و البته ذکر کنید که پریودهایتان منظم بوده اند یا خیر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
افسانه
14:04    1394/02/19

سلام من تیرماه وارد 18سال میشم میخوام باردار شم توی این سن مشکلی نداره؟؟؟؟اگ نداره میشه راهنماییم کنید اول تابستون باردار شم بهتره یا تو چه ماهی؟؟؟؟وضعیتم برای بارداری خیلی خوبه.لطفا پاسخ بدید باتشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:49    1394/02/19

سلام
بارداری 3 سال بعد از ازدواج توصیه میشه و سن بالای 20 سال
در صورتی که وزن نرمال و پریود منظمی دارید می تونید اقدام کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نرگس
17:00    1394/02/19

باسلاممن 49ساله هستمپریود نامنظم دارم اما حدود 7 ماهه بود که پریودم منظم شده بود آخرین نزدیکی ام 23 روز پیش بوده و6 روزه پریودم عقب افتاده، امکان داره که باردار باشم سینه هام درد ناکه کمر درد دارم و زیز شکمم هم درد داره علائم پریودی رو دارم ولی نگرانم که حامکله باشم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
03:05    1394/02/21

سلام
برای بررسی دقیق انجام آزمایش خون / تیتر بتا / توصیه می شود.
این علائم در حوالی پریود و نیزهنگام بارداری می توانند ایجاد شوند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
sedna67
02:24    1394/02/15

سلام عزیزان...
سوالی داشتم خدمتتون. برای بارداری که اقدام میکنم.این ماه چند روزه سینه هام و سمت چپ شکمم درد میکنه. آیا احتمال بارداری هست؟ آخه 2،3بار صبح بی بی چک استفاده کردم منفی بود! علت درد در سینه و شکمم چیه؟ اینم بگم قبلا هم با شما در ارتباط بودم و همه شرایطمو براتون نوشتم. من باید چیکار کنم؟ 21 هر ماه هم پریود میشم. الانم به وقت پریودم مونده.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:18    1394/02/15

سلام
درد سینه ها شاید طبیعی باشه به شرط آنکه معاینه ماهیانه انجام شود و چیز غیر طبیعی لمس نگردد
درد شکم باید معاینه و بررسی شود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
01:49    1394/02/12

با سلام و خسته نباشید.من خانم بیست وچهار ساله هستم.یه فرزند دوسال ونیمه هم دارم. سیکل های نامنظم دارم .آخرین پریودم 4فروردین بود ولی هنوز که یازده اردیبهشته پریود نشدم سی فروردین و دوم و نهم اردیبهشت نزدیکی بدون حلوگیری داشتم آیا ممکنه باردار باشم؟! نهم بی بی تست گذاشتم منفی بود.اگه باردار نیستم پس چرا پریود نمیشم؟! من همیشه پریودم عقب میفته ولی ماه پیش سه روز جلو افتاد این ماه هم که نشدم .لطفا راهنماییم کنید.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:45    1394/02/12

سلام
از آنجا که سابقه پریودهای نامنظم را دارید بهتر است آزمایش تیتراسیون بتا را انجام دهید و درصورت عدم بارداری سونو بررسی وضعیت رحم و تخمدانها نیز انجام شود
شاد و تندرست باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
fateme
09:16    1394/02/10

سلام من 21 ساله هستم و سيكل نا منظم دارم آخرين سيكلم 3 اسفند ماه بود و 6 فروردين رابطه داشتم كه به طور طبيعي جلو گيري شده بود از 10 فروردين منتظر شروع سيكلم بودم ازمايش هرمن و بتا و سونو در هفته آخر اسفند انجام شد همه چيز عادي بود اول اين هفته هم از بيبي چك استفاده كردم اما منفي بود دكتري كه برام آز نوشت بهم قرص داد كه سيكلم شروع بشه ولي من نخوردم ترسيدم باردار باشم. بايد چيكار كنم؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
20:52    1394/02/12

سلام
آزمایش تیتر بتا را انجام دهید و اگر صلاح دانستید به ما گزارش کنید تا بهتر و دقیق تر راهنمایی شوید
به پزشکتان اطمینان کنید
شاد و تندرست باشید

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید