عضو پارسه‌گرد نیستید؟
سه ماه اول

علائم بارداری و سه ماهه اول بارداری

تعداد امتیازها: 3755
8 نفر

مهمترین علائم بارداری و مشکلات سه ماهه اول بارداری را در این مطلب به‌صورت کامل بخوانید.

کاربر عزیز چنانچه در خود علائم و نشانه‌های بارداری می بینید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید و نمی‌دانید چگونه مطمئن شوید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب علائم بارداری مراجعه کنید.

همه ما راجع به انواع ویارها (ترشی، بستنی، میوه‌ یا غذایی خاص) و علائمی که مادرانِ آینده تجربه می کنند چیزهایی شنیده ایم. اما خانمها نسبت به تغییرات هورمونی که بارداری به همراه دارد، واکنش های مختلفی نشان می دهند. شما فکر می کنید چه واکنش هایی داشته باشید؟ در ادامه علایم مشترک سه ماه اول بارداری آمده است.

حالت تهوع صبحگاهی

بیش از 85 درصد مادران گرفتار حالت تهوع و استفراغ می شوند، البته نه فقط صبح ها. در حالی که علت آن دقیقاً مشخص نیست اما تصور می شود که مقصر اصلی آن هورمونِ محرک غدد جنسی جنین باشد: این هورمون هرچه بیشتر وارد سیستم بدنتان شود بیشتر حالت تهوع خواهید داشت. که این مساله در حقیقت چیز بدی نیست برخی از کارشناسان تصور می کنند که هرچه بیشتر حالت تهوع داشته باشید احتمال سقط جنین یا زایمان زود رس کمتر می شود.

هرچه بیشتر از علل، نگرانیها و درمان تهوع صبحگاهی آگاه باشید کمتر شما را اذیت می‌کند و بهتر با آن کنار می‌آیید.

شیوه هایی برای به حداقل رساندن حالت تهوع صبح گاهی تا زمان قطع آن در  سه ماهه دوم بارداری:

در طول روز کم غذا بخورید. کاهش میزان غذا و همچنین افزایش وعده ها می تواند هضم غذا را آسان نموده، معده تان را پر کند و شما را سیر نگه دارد ( حالت تهوع با معده خالی بدتر است). اگر می خواهید بیشتر غذای شیرین و ملایم بخورید، کارشناسان توصیه می کنند هرچه می خواهید بخورید اما به شرط سالم بودن آن. اگر معده تان فقط ساندویچ گریل شده با پنیر را قبول می کند، می توانید چند روزی این ساندویچ را بخورید.

زنجبیل بخورید. ثابت شده که زنجبیل تسکین بخش ناراحتی معده است. پس مقداری زنجبیل تازه را در لیوان چای یا آب میوه رنده کنید تا موثر تر باشد.

ویتامین B6بخورید. مکملی از این ویتامین می تواند به خالی شدن سریع تر معده تان کمک کند. مقدار مناسب آن را از پزشک خود بپرسید.

توصیه مشاور: در طب سنتی ایرانی تجربه شده که استفاده از سیرابی در بهبود حالت تهوع صبحگاهی بسیار کمک کننده است. مایعات و سرخ کردنی‌ها حالت تهوع را بیشتر می‌کنند . بنابراین از غذاهای جامد بیشتری استفاده نمایید مخصوصا بیسکویت یا نان در ابتدای صبح.

ویار و تنفر از غذا

اشتیاق به برخی از غذاها یا نفرت از برخی دیگر اغلب با تهوع صبحگاهی مرتبط است. این اشتیاق و تنفر از غذا می‌تواند غیر قابل پیش بینی باشد. اما تا 80 درصد از زنان باردار می گویند که اشتیاق به غذا دارند و 85 در صد هم گفته اند که از بعضی غذا ها بیزارند.

آیا باید تسلیم غذا های مورد علاقه تان شوید یا از غذاهایی که بدتان می آید دوری کنید؟ بستگی دارد.  اگر به غذاهای سالم ویار داشته باشید و خودتان را به چیپس و بستنی نبندید،  وزیاده روی نکنید. قاعده ای خوب: حجم مصرفی غذای لذیذتان را بین 75 تا 100 کالری در روز محدود کنید. به جای غذاهایی که از آن ها متنفرید سعی کنید غذاهای دیگر جایگزین کنید.

  • اگر نمی‌توانید شیر بخورید، به جای آن پنیر کم چرب، پنیر دلمه شده یا ماست بخورید. و سعی کنید از سوپ، شوربا یا پن کیک استفاده کنید.
  • اگر دلتان سبزی قبول نمی کند، میوه های حاوی بتاکاروتین مثل انبه، زردآلو و طالبی بیشتر بخورید.
  • اگر از گوشت بدتان می آید، حبوبات مصرف کنید. یا گوشت گوساله، مرغ و بوقلمون را در سس، سوپ و یا تاس کباب پنهان کنید.

رژیم غذایی مناسب بارداران را اینجا بخوانید.

قوی شدن حس بویایی

بسیاری از خانم ها می گویند که در دوران بارداری حس بویایی شان قوی شده است. فرضیه: این حالت به شما هشدار می دهد تا از غذاهای حاوی باکتری زیاد یا سم طبیعی که می تواند در طول این دوره حیاتی به جنین آسیب برساند، جلوگیری کنید. این حس بویایی بیوتیکی معمولاً در ماه های بعدی کاهش می یابد.

خستگی

احساس خستگی 24 ساعته یکی از عوارض جانبی بارداری است. وزن شما به علت رشد کودک افزایش می یابد: تخمدان هایتان پروژسترون بیشتری تولید خواهد کرد که این هورمون تاثیر مسکن داشته و حجم خون جهت خون رسانی به کودک را تا 50% افزایش خواهد داد. یکی از عوامل پنهانِ خستگی، کم خونی است. بدن شما برای ساختن سلولهای خونی کودک نیاز به آهن بیشتری دارد و اگر میزان آهن بدن شما کافی نباشد، کودک تان آهن مورد نیاز خود را از شما گرفته و آهن شما پایین خواهد آمد. پزشک در اولین ویزیتِ قبل از زایمان دستور آزمایش خون می دهد تا ذخایر آهن تان را بررسی کند. اگر کمبود آهن داشته باشید به احتمال زیاد مکمل های آهن برای تان تجویز خواهد کرد.

 با آگاهی از هفت عارضه ناخوشایند دوران بارداری که ممکن است به‌صورت کامل و یا نسبی هر فرد باردار را درگیر کند، راحت‌تر این دوران پرفراز و نشیب را پشت سر بگذارید.

توصیه مشاور: از انجاییکه  در دوران بارداری بدن به اهن بیشتری نیاز دارد و هنگام زایمان مادر خون از دست می دهد لذا مصرف مکمل های اهن در دوران بارداری برای تمام مادران از ماه چهارم اغاز می شود منتها اگر خانمی کمبود اهن را نیز داشته باشد طبق نظر پزشک و ماما دوز ان فرق خواهد کرد.

دیگر کارهایی که می توانید برای مبارزه با خستگی انجام دهید :

تکانی به خودتان بدهید.اگر دراز کشیدن تنها کاری است که تمایل دارید انجام دهید، کمی پیاده روی کنید یا کمی حرکات کششی انجام دهید. 20 دقیقه ورزش برای چند بار در هفته می تواند سرزنده تان کند.

پیش از زایمان ویتامین‌های دوره بارداری بخورید.اگر هیچ گاه میل به غذا ندارید، قرصِ ویتامین می تواند این شکاف را پر کند و به علت وجود آهن در آن، از کم خونیِ شما جلوگیری کند.

هر وقت توانستید بخوابید. زودتر به رختخواب بروید و دیرتر از رختخواب خارج شوید و هر وقت که توانستید، چرت بزنید. اگر تمام روز کار می‌کنید، 15 دقیقه پشت میزتان چرت بزنید.

تکرر ادرار

حتی اگر هنوز بزرگ شدن رحمتان را حس نمی کنید مطمئن باشید رحم تان در حال بزرگ شدن است و به مثانه تان که واقعاً هیچ وقت خالی نمی ماند فشار می آورد. به علاوه، کلیه ها یتان دارند اضافه کاری می کنند تا مواد اضافی را از بدن تان بیرون کنند. نتیجه: نیاز به ادرار مکرر در شب و روز. با این حال خوردن مایعات را قطع نکنید و ادرار تان را نگه ندارید زیرا  نگهداشتن ادرار می تواند منجر به عفونت مجاری ادراری شود. برای این که مدام مسیر دست شویی را نروید چند ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید و از خوردن مایعات حاوی کافئین خوداری کنید زیرا کافئین مثانه را تحریک می کند. قبل از خاموش کردن لامپ اتاق خواب برای آخرین بار به دستشویی بروید.

آکنه

خانم ها در سه ماه اول بارداری به دلیل فعالیت بیش از حد هورمون ها مستعدِ تولید آکنه هستند. تغییرات هورمونی می تواند باعث شود که پوست، روغن بیشتری تولید کرده و منجر به ایجاد جوش در گردن، صورت، شانه ها و پشت شود. برای کمک به کنترل این بیماری به این قسمت مراجعه کنید.

کم آوردن نفس

زنان باردار تنفس های عمیق تری دارند تا اکسیژن مورد نیازِ خون مازاد را تامین نمایند. حتی اگر هوای زیادی را وارد شش هایتان می کنید از این که احساس می کنید نفس کم می آورید تعجب نکنید، زیرا بخشی از آن به این دلیل است که کودک تان دی اکسید کربن بیشتری را به شما انتقال می دهد.

سر درد

کمبود قند خون ( در اثر تغییرات سوخت و ساز بدن)، افزایش ترشح هورمون ها و کاهش جریان خونِ مغز می تواند منجر به سردرد های ناراحت کننده ای شود. اگر سردرد دارید، سعی کنید از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنید، قسمت گیجگاهی تان را ماساژ دهید، یا هوای تازه وارد شش های تان کنید. اگر این ها موثر واقع نشدند، استفاده از استامینوفن برای خانم های باردار خطری ندارد. اگر میگرن دارید با پزشک تان مشورت کنید. از سردرد دوران بارداری بیشتر بدانید.

خشک شدن چشم و تغییر دید

با افزایش جریان خون، در تمامی قسمت های بدن تان احساس ورم خواهید کرد، از جمله چشم ها یتان. قرنیه چشم هایتان درشت و دارای انحنا می شود و این مساله نحوه شکست تصاویر را تغییر می دهد. برای همین کسانی که از لنز های تماسی استفاده می کنند مجبورند آنها را در بیاورند و تا زمان زایمان از عینک استفاده کنند. حتی مادرانی که گاهی اوقات عینک می زنند نیز نمی توانند خوب ببینند.حتی اگر قوه بینایی تان تغییری نکند، ممکن است چشم هایتان به علت تغییر میزان ترشح  هورمون ها خشک شوند. برای حل این مشکل می توانید از قطره چشم استفاده کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید تا به طور موقت شماره عینک تان را تغییر دهد.

ورم سینه

حتی اگر کودکتان به اندازه یک کاما (،) باشد، سینه های خود را آماده شیردهی می کنند. تغییرات هورمونی و بزرگ شدن لوله های شیردهی معمولاً حدود هفته ششم بارداری باعث ورم و بزرگ شدن سینه و حساس شدن آن ها می شود. برای کاهش درد آن ها:

سوتین های بزرگتر با قلاب های بیشتر برای تنظیم کردن آن خریداری کنید (پول تان را خرج سوتین های تنگ جلو بسته نکنید).

اگر درد آن ها آسایش را از شما صلب کرده، از سوتین های نخی برای زمان خواب استفاده کنید- این سوتین ها درد را کاهش خواهند داد.

تغییر میل جنسی

افزایش هورمون ها و جریان خون شما می تواند بر واژن و کلیتوریس اثر بگذارد و آن ها را نرم تر و بسیار حساس کند. این امر در بسیاری از خانم ها منجر به افزایش میل جنسی همراه با ارگاسم های بیشتر و شدید تر می شود. هر حالتی که داشته باشید عادی است. اما همسرتان را درجریان بگذارید. به او بگوید که چه احساسی دارید و چه چیزی اذیت تان می کند و از چه چیزی ناراحت نمی شوید. تا احساس سرخوردگی نکند و احساس نکند که شما او را پس می زنید.

فراز و نشیب های عاطفی

هورمون ها، عدم خواب راحت و ماهیت بارداری، همه این ها در تغییرات عاطفی موثرند. شاید احساس آرامش و پس زنی، سرزندگی، نگرانی، عصبانیت یا گریه، شادی و خوشبختی کنید و همه این ها حالت ها و احساساتی عادی هستند. اما بهتر است تا جایی که می توانید تعادل خود را حفظ کنید (در این صورت افراد محبوب تان واقعاً ممنون تان می شوند.) بنابراین سعی کنید تا می توانید استراحت و نرمش کنید.

مطلب علائم بارداری و تغییر خلق در دوران بارداری بیشتر بدانید.

خلاصه

سه ماه اول بارداری تان هیجان انگیز است و احتمالاً کمی وحشتناک. تغییراتی که بدن تان تجربه می کند می تواند به همراه خود احساسات زیادی ایجاد کند.به بدن خود و تغییراتی که در آن در حال رخ دادن است آگاه باشید و سعی کنید خیلی خود را نگران نکنید و اگر راجع به آنچه که تجربه می کنید، سوالی دارید از پزشک تان بپرسید. 

غلبه بر استرس در دوران بارداری مطمئنا آرامش بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

علائم بارداری: سه ماهه دوم

علائم بارداری: سه ماهه آخر

بارداری و ورزش

مترجم: مریم انصاری
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 3755

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
neosha
20:55    1393/11/05

با عرض سلام
هفته 21 بارداری هستم رفتم دکترزنان وزایمان معاینهکرده بهم گفته ضربان قلب نوزاد خیلی سریع وبعد خیلی کندونامنظم میزنه خیلی نگرانم کرده لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
22:12    1393/11/06

سلام
در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا سابقه ناهنجاری قلبی در خانواده دارید برای بررسی مشکل قلبی جنین باید اکوکاردیوگرافی انجام شود
در صورتی که وزن گیری جنین نرمال بوده و غربالگری هم نرمال بوده احتمالا مشکلی وجود ندارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
delnavaz60
14:35    1393/10/24

با سلام من 22 آذر اولین روز آخرین قاعدگیم بود روز 29 آذر هم عکس رنگی از رحم رفتم روز 22 و 23 دی بی بی چک زدم گه مثبت شد و روز 23 دی آزمایش بتا رفتم که مقدر بتا را 3020 نشون داد و در سونوگرافی چیزی نشون نداد دکتر برام شایف پروژسترون داد و گفت روز 7 بهمن با مثانه پر بیا من نگرانم نکنه حاملگی خارج از رحم یا پوچ باشه لطفا راهنمایی ام کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:42    1393/10/30

سلام
هفته 6 و 7 بارداری می توان تشخیص قطعی داده شود پس جای نگرانی وجود ندارد با توجه به بتا حاملگی پوچ احتمال کمتری دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
هانی
17:47    1393/10/20

باسلام هفته نوزدهم بارداری هستم بااینکه هفته شانزدهم سونوگرافی دادم وشکرخداسالم بوداما تابحال حرکات جنین رواحساس نکرده ام علت چیه؟ در ضمن بعضی وقتا درهنگام استراحت شکمم دردمیکنه، همچنین در ناحیه داخل واژن احساس درد دارم لطفا راهنمایی بفرماییدبسیارممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:25    1393/10/22

سلام
گاهي لمس حركات جنين تا هفته 20 هم طول مي كشد و ابتدا حركات به صورت ضربات بسيار كوتاه و نرم است.
درد گهگاه در شكم و واژن ايرادي ندارد مگر شدت يابد
براي بهبودي آن بهتر است از شكم بند استفاده كنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
zahra
11:47    1393/10/14

سلام ،روز اول آخرین پری من 1 تیر 93 بوده میخواستم بدونم وقت زایمان سزارینم چه تاریخی میشه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
01:52    1393/10/15

سلام زهرای عزیز. اگر قبل از بارداری پریود منظم داشته اید تاریخ احتمالی زایمان شما(40 هفته) حدود 7 فروردین است ومعمولا برای سزارین بک هفته زودتر از تاریخ پیش بینی شده را درنظر میگیرند(یعنی39 هفته).


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نسیم
02:36    1393/10/13

با سلام و تشکر از پاسخ گوییتان به سوالاتم.
طبق سوالات قبلی ام در مورد لک بینی یک روزه،قبل از پری فرمودید که پروژسترون مصرف کنم.
سوالی که داشتم ایا پروژسترون قرص است؟
ایا می توانم بدون اینکه دکتر بروم این قرص را خودسرانه مصرف کنم؟
سوال بعدی پرولاکتین چیست؟و چگونه کنترل می شود(به علت شیر امدن از سینه ها)
با سپاس از کمک هایتان.
موفق باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
09:13    1393/10/14

سلام
البته پروژسترون قرص است ولي بهتر است توسط پزشكتان تجويز شود.
براي ترشح شير از سينه و افزايش پرولاكتين بهتر است با پزشك متخصص غدد مشورت كنيد قطعا درمان اين مورد اختلال خونريزي را نيز بهبود مي بخشد.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
نسیم
00:28    1393/10/19

با کمال سپاس.ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:36    1393/10/20

موفق باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
18:35    1393/10/19

سلام
از لطف و همراهيتان سپاسگزارم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نسیم
01:36    1393/10/17

سلام و بی نهایت ممنون.
به من گفته اید که بروم پیش دکتر غدد!یعنی نیازی به رفتن پیش دکتر زنان نیست؟!!!!!
یه مشکل دیگه ایم دارم که نگرانم کرده این است که از سینه هام گاهی مایع تیره رنگی هم می اید؟که البته فقط موقع فشار دادن است.به خودی خود نمی اید.یعنی چیه؟!!!!!!!
لطف میکنید زودتر کمکم کنید.یه دنیا ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
14:08    1393/10/18

سلام
اغلب اين موارد به دليل پاره اي اختلالات هورموني اتفاق مي افتد كه البته پزشك متخصص غدد در اين زمينه اطلاعات و تجربه ي بيشتري دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فرشته
11:42    1393/10/10

از بی بی چک چند روز بعد از نزدیکی میتوان استفاده کرد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
14:52    1393/10/12

سلام
هفت روز پس از نزديكي و بهترين زمان اولين ادرار صبح روز 8 است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مریم
11:59    1393/10/07

با سلام.من با توجه به این که بتا 10 روز پس از تاخیر در پریود 1000 بود پزشک برام سونو نوشت.روزی که سونو دادم 6 هفته و 4 روز بود.اما سونو 5 هفته رو نشون دادو گفت هیچ چیز از جنین معلوم نیست و زوده فعلا.فقط یک ساک به طول 10*2 MMدیده شد.آیا طبیعی است؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:31    1393/10/08

سلام
بله در بتا 1500-2000 تشخیص قطعی داده می شود و یا هفته 7 بارداری


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
yas
19:31    1393/10/05

سلام
من تو هفته 8 بارداری ام استم دیشب به خاطر پیاده روی زیاد خونریزی داشتم البته خیلی زیاد نبود به مقدار بود که فقط همون شورتم کثیف شد و دلدرد هم داشتم بعد استراحت خون ریزی ام توقف کرد و دکترم بعضی دارو ها رو هم تجویز کرد و سنو هم انجام داد وگفت ک باید استراحت کنم نگرانم ک نکنه خطری داشته باشه واسه جنین؟ایا جنین ام سالمه هنوز


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
15:20    1393/10/07

سلام
نگراني شما دليلي ندارد پزشكتان تمام بررسي هاي لازم را انجام و داروهاي مورد نياز را تجويز كرده اند.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نازی
15:05    1393/10/05

با سلام. من 4 سال ازدواج کردم و به روش طبیعی جلوگیری داشتم. 2 ماه است که اقدام برای بچه دار شدن کردم. ماه پیش منفی بود. و 11 پریود شدم. این ماه روز 4 ام دچار لکه بینی خفیف و درد در ناحیه کمر شدم. ایا از علایم بارداری است یا خیر؟ عموما پریود منظم دارم و سیکل 28 روزه است.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
15:19    1393/10/07

سلام بهترين راه تشخيص در اين شرايط انجام تيتراسيون بتا است.كه حداكثر يكي دوروز مانده به تاريخ شروع پريود مي توانيد انجام دهيد
علائم مختلف فقط علائم احتمالي هستند.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سپیده
14:18    1393/09/25

با سلام.من روز 12 اذر بعد از 5 روز تاخیر پریود شدم.پریودی من 7 روز ادامه داشت.ولی 5 روز بعد از پایان پریودی لکه بینی شروع شد و تا امروز هنوز ادامه داره.البته تو ماه گذشته قرص لتروزول مصرف کردم.ممکنه دلیلش مصرف این قرص باشه؟اگه ممکنه راهنماییم کنید.مرسی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:56    1393/09/26

با سلام
مصرف لتروزول باعث لکه بینی در ماه بعد نمیشود و احتمالا" لکه بینی تان علت هورمونی دارد بهتر است به پزشکتان مراجعه و در صورت نیاز پروژسترون مصرف نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
hani
21:24    1393/09/23

باسلام هفته چهاردهم بارداری هستم دوهفته پیش NT رودادم شکرخداسالم بود اماپنج روز پیش آزمایش خون دادم دکتر تشخیص داد عفونت داخلی دارم و دارو برام تجویز کرد ولی فقط 5 عدد قرص سفیکسیم رو مصرف نمودم آیاعفونت و این قرص ها برای جنین مشکلی دارد یانه؟ بسیار ممنونم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:54    1393/09/24

با سلام
بهتراست دوره آنتی بیوتیک را کامل مصرف نمایید زیرا عفونت به مراتب ضرر بیشتری برای جنین دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نیلوفر
18:09    1393/09/21

سلام خسته نباشید من 28ماه پیش پریود شدم بعد از اون برای بارداری هم اقدام کردم امروز 21نزدیکی کردم لکه قهوه ای رنگ دیدم میشه باردار باشم لطفا جواب بدین ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
00:19    1393/09/23

سلام نیلوفرعزیز. لکه قهوه ای بعد از نزدیکی میتواند علل دیگری هم داشته باشد در عین حال که با شرح حال شما اگر در این سیکل بارداری اتفاق افتاده باشد الان در زمان جایگزینی در رحم است و در برخی افراد سبب لکه بینی مختصر میشود. پیشنهاد میکنم بدون استرس تا زمان همیشگی پریود تان صبر کنید و اگر به تعویق افتاد تست دهید.
شاد و تندرست باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نگار
11:31    1393/09/18

سلام
دیروز رفتم سونو رنگی تشخیص خارج از رحم داده شد.داخل لوله سمت چپ دکترم برام آمپول متروترکسات و فولینیک اسید نوشت دیروز تا حالا اصفهان را زیر و رو کردم ولی فولینیک اسید پیدا نمیشه دکتر گفت اگه پیدا نکنی فردا باید عمل بشی.من باید چیکار کنم، خواهش میکنم زود بهم جواب بدید.دارم دیوونه میشم.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 1+1 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید