علائم بارداری در سه ماه دوم

فاصله بین هفتهٔ سیزدهم تا بیست و هفتم بارداری را «ماه عسل» می‌گویند. دلایل این نامگذاری شامل موارد زیر می‌شود: کاهش حالت تهوع، تعادل روحیه و بازگشت محرک‌های جنسی، همچنین احساس اولین تکان‌های جنین، دیگر. فکر می‌کنید دیگر چه تغییراتی روی می‌دهد؟

کاهش حالت تهوع:

با شروع سه ماههٔ دوم، اکثر خانم‌ها می‌بینند که حالت تهوع صبحگاهیشان کم یا کاملاً قطع شده است. اگر هنوز حالت تهوع دارید، با پزشک خود راجع به خوردن بیشتر ویتامین B6، که ثابت شده معده را آرام می‌کند، صحبت کنید. حول و حوش همین زمان ناراحتی دیگری را در شکم خود احساس خواهید کرد؛ درد شکم، که در نتیجهٔ بزرگ شدن رحم و کشیده شدن رباط‌های احاطه کنندهٔ آن روی می‌دهد.

علائم زندگی

در اکثر زمان‌های دورهٔ سه ماه اول کودکتان خیلی آرام رشد می‌کند و بعد از ۱۲ هفته پزشک می‌تواند ضربان قلب او را بشنود. اما حالا علائم فیزیکی دیگری را که نشان دهندهٔ رشد کودکتان است، مشاهده خواهید کرد. بین هفتهٔ ۱۶ و ۲۰ کم‌کم حرکت بچه را در درونتان حس می‌کنید. به سمت سه ماههٔ آخر که پیش می‌روید، تکان‌های پی‌درپی بیشتری را در شکمتان احساس خواهید کرد.

کم آوردن نفس

در این دوره حتی با فعالیت‌های کوچک مثل پیمودن مسافت دستشویی از نفس می‌افتید. با بزرگ شدن رحم به شش‌هایتان فشار وارد شده و عمل دم و بازدم کمی سخت می‌شود. اهمیتی به آن ندهید اما اگر احساس می‌کنید که این حالت شدید‌تر می‌شود، به پزشک مراجعه کنید.

تغییر اندام

در هفتهٔ شانزدهم به احتمال زیاد به خاطر بزرگ شدن خط کمر و پهن شدن مفاصل ران، باید لباس بارداری بپوشید. تا هفتهٔ بیست و هفتم باید 7.5 تا 10 کیلو‌گرم اضافه وزن پیدا کنید البته فقط 0.9 کیلو گرم آن مربوط به بچه می‌شود. در این دوره احتمال دارد سایر پدیده‌های بارداری را نیز مشاهد کنید؛ مانند ترک بارداری. اکثر این ترک‌ها تقریباً کمی بعد از زایمان کم‌رنگ می‌شوند.

تغییرات عاطفی

اگر چه هنوز هورمو‌‌نهایتان فعالیت زیادی دارند، اما بدنتان برای سازگاری با آن‌ها سه ماه را پشت سر گذاشته است، بنابراین شاید برای گریه کردن باید از محصولات اشک آور استفاده کنید. از طرفی با تغییر اندامتان ممکن است بیشتر نگران اثرات بلند مدت بارداری بر بدنتان شوید. برای مبارزه با این مشکل:

  • لباس جذاب بخرید (این روز‌ها دیگر لباس‌های بارداری زیبا در بازار موجود هستند.)
  • به ظاهرتان برسید؛ مثلاً ناخن‌هایتان را مانیکور کنید.
  • از احساس‌تان لذت ببرید

خواب‌های وحشتناک

همین طور که واقعیت بچه دار شدن برایتان عینی‌تر می‌شود، خواب‌های شما نیز آشفته‌تر می‌شود. به دنیا آوردن یک نوع رزماری ماوراءالطبیعی از نمونه‌های این خواب هاست. این حالت در خانم‌های باردار در این مرحله از بارداری امری عادی است. بنابراین اگر با عرقی سرد بر پیشانیتان از خواب می‌پرید، مضطرب نشوید. وجود کمی اضطراب در شما امری عادی است.

افزایش میزان استروژن

درطول ماه چهارم یا پنجم، ممکن است میل جنسیتان افزایش ناگهانی بیابد. در این دوره بدنتان استروژن زیادی تولید می‌کند: تخمدان‌ها در یک روز به اندازه سه سال یک زن غیر باردار استروژن تولید می‌کنند و از آنجا که حالت تهوع و خستگی سه ماهه اولتان از بین رفته است، احساس تحریک بیشتری می‌کنید؛ برخی از خانم‌ها حتی برای اولین بار ارگاسم‌های چندگانه را تجربه می‌کنند.

شروع ورزش

اگر تهوع و خستگی، شما را از نرمش‌های روزانه‌تان محروم کرده، حالا زمان نرمش‌های ملایم رسیده است. نرمش‌های زیر را انجام دهید:

کِگل. فشار هنگام زایمان را کم می‌کند. احتمال بی‌اختیاری را کم می‌کند. ماهیچه‌‌هایتان را مثل زمانی که سعی می‌کنید هنگام ادرار کردن جلوی ادرارتان را بگیرید، منقبض کنید (موقع ادرار این کار را انجام ندهید، برای انجام این حرکت شکمتان نباید تکان بخورد)، به همین حالت نگه دارید و تکرار کنید.

یوگای پیش از زایمان. مناسب شما و تغییر اندامتان است. در این فرایند با سایر مادر‌های باردار آشنا می‌شوید.

شنا. شنا و ایروبیک آبی فشار کمی دارند و احساس بی‌وزنی به پاهای خسته‌تان استراحت می‌دهد.

پیاده روی. پیاده روی حتی در اطراف خانه، پمپاژ خون را بهتر کرده و احساس سر زندگی می‌کنید.

احتیاط در ورزش

  • از نرمش‌های سنگین که عمل بازدم را سخت می‌کنند، اجتناب کنید. این عمل می‌تواند فشار خون را به سطح خطرناکی برساند.
  •  بعد از ماه چهارم یا پنجم، از انجام تمرین‌هایی که باید صاف به پشت بخوابید اجتناب کنید. این وضعیت بر سیاهرگ ورید اجوف، سیاهرگ اصلی‌ای که به کودک خون می‌رساند، فشار وارد می‌کند.
  •  یک ساعت قبل از ورزش غذایی سبک بخورید؛ انرژیتان را افزایش خواهد داد.
  • مواظب ورزش‌های تعادلی باشید. بدن شما به سرعت درحال تغییر است و درحال انجام دادن حرکت استپ ایروبیک، احساس عدم تعادل خواهید کرد.

خلاصه

در سه ماههٔ دوم بارداری بهترین احساس دوران بارداریتان را خواهید داشت، پس از آن استفاده کنید. ورزش کنید، برای خرید لباس و لوازم بچه بیرون بروید، یک کم به خودتان برسید و از هیجانات و تغییرات جدیدی که هر روز در این دوره حس می‌کنید، لذت ببرید.

علائم بارداری: سه ماهه اول

علائم بارداری: سه ماهه آخر

نام مترجم: 
مریم انصاری

دیدگاه‌ها

سوده (تایید نشده)

باتشکر فراوان

۰۱ / ۰۸ / ۱۳۹۱

ویدا (تایید نشده)

سلام من در هفته شانزدهم بارداری هستم با ماشین شخصی به مسافرت رفتم دو روز است لکه بینی قهوه ایی یا ترشح قهوه ای هر چند خیلی کم است دارم به پزشک دسترسی ندارم نگران هستم چه کنم .

۰۵ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم ویدا فقط استراحت نمایید تا لکه ها به رنگ روشن یعنی خونریزی تبدیل نشود . بهترین کار این است که فقط از اوقات خودلذت ببرید و فقط استراحت نمایید . حتی از پیاده روی و... را هم با احتیاط و محدود انجام دهید. سفر خوبی داشته باشید

۰۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

نجیبه از افغانستان (تایید نشده)

سلام روحی من 48 روز شد کی خون ندیده بودم، من وهمرای شوهرم زیاد خوش بودم که من حمل استم،اما در نزد پزشک رفته بودم تیست کرد ګوفت کی منفی است.وهم چنان تست تلوزینی هم کرد ګوف معلوم نشد.
من و شوهمر زیاد جګرخون شدم.
به هظر شما آیا من حمل نیستم این 50همن روز است که من تاهنوز خون ندیدم؟ تشکر

۱۴ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم نجیبه عزیزاگر پزشکتان با توجه به ازمایشها و تست ها گفته اند که باردار نیستید، پس باردار نیستید اما نگران نباشید همیشه افراد در همان ماه اول باردار نمیشوند. اینکه خانم به موقع پریود نشود دلیل بر باردار بودن وی نیست. الان کاری که شمابهتر است انجام دهید این است که به پزشکتان مراجعه نمایید تاعلت پریود نشدنتان معلوم شود و اگر نامنظمی هورمون های بدن مثل تیروئید یا کیست تخمدان یا....دارید را تشخیص و درمان نمایند. بازهم درتماس باشید. شاد باشید

۱۵ / ۰۲ / ۱۳۹۲

ویدا (تایید نشده)

بسیار بسیار از راهنمایی شما مانند سابق سپاسگزارم من به تهران برگشتم سونو رفتم در سونو همه چیز نرمال است فقط گاهی لکه بینی خفیف دارم امیدوارم جای نگرانی نباشد .متشکرم

۰۷ / ۰۱ / ۱۳۹۲

ویدا (تایید نشده)

با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی خوبتان من از سفر برگشتم و سونو دادم خدارا شکر همه چیز طبیعی و عالی بود فقط نمیدانم چرا گاهی هنوز لکه بینی دارم نگرانم که عواقب بعدش بد نباشد .

۰۸ / ۰۱ / ۱۳۹۲

خانم ویدانگران نباشید اما همانطور که گفتم زمانی که لکه بینی دارید استراحتتان را بیشتر و سر پا ایستادنتان را کمتر کنید همین. و به این علائم توجه داشته باشید: اگر میزان لکه بینی افزایش پیداکرد، تبدیل به خونریزی روشن شد، دردکمر یا زیرشکم اضافه شد،یا مقدار زیادی اب از بدنتان خارج شد سریعتر به پزشک مراجعه نمایید. گاهی این لکه بینی ها ناشی از تغیرات هورمونی است و گاهی در اثر فعالیت زیاد خانم که چون ما نمیدانیم لکه بینی شما از کدام دسته است توصیه به استراحت می شود. موفق باشید

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

ویدا (تایید نشده)

بسبار سپاسگزارم شما به من قوت قلب میدهید . دوستون دارم

۱۰ / ۰۱ / ۱۳۹۲

شادو بهاری باشید خانم ویدا.

۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۲

الهام (تایید نشده)

سلام.لطفاراجع به طریقه عضوشدن راهناییم کنید

۰۵ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم الهام سمت چپ بالای صفحه در قسمت تماس با ما را کلیک نمایید و دستورات لازم را دنبال نمایید. به پارسه گرد خوش امدید.

۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۲

منصوره (تایید نشده)

با سلام روزتون مبارک من هفته بیست و سوم بارداری هستم حدود یه هفته سردرد دارم سر دردم مداوم نیست حالت تهواع هم بیشتر شده میخواستم راهنماییم کنید .

۱۱ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم منصوره روز شما هم مبارک باشه عزیزم. این سر درد علت های زیادی میتونه داشته باشه و در بارداری طبیعی نیست. از یک بی خوابی ،استرس ، سرماخوردگی ساده گرفته تا موارد حساسیت و میگرن و... برای همین جهت تشخیص افتراقی به پزشک مراجعه نمایید. شاد باشید و سالم

۱۲ / ۰۲ / ۱۳۹۲

شیما (تایید نشده)

سلام من هفته 21 بارداری هستم اما همیشه کابوس میبینم و از خواب بیدار میشم دلیلش چیه؟ایا برای جنین ضرری نداره این وحشتی که توی خواب دارم
همیشه هم شکمم سرد هستش و اگر ادویه گرم توی غذا استفاده کنم مثل زعفرون شکمم گرم میشه اما با خوردن مواد سرد و لبنیات همیشه سرد هست علتش چیه؟

۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۲

خانم شیما از زعفران و ادویه به مقدار متعادل استفاده نمایید بیشتر از ان توصیه نمی شود. گرم و سرد شدن بدنتان هم دلیل هورمونی دارد هم طبعتان . با رژیم غذایی انرا کنترل نمایید. شاد باشید

۰۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

فاطمه جامعی (تایید نشده)

سلام بچه هفته چندم به دنیا بیاد زنده میماند-هفته سی ام ماه چندم بارداری است

۰۵ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم جامعی نمیتوان گفت که دقیقا جنین از چند هفتگی به بعد زنده میماند. یکسری گفته های پزشکی در این زمینه هست اما تمام بر اساس وزن جنین، سلامت جنین، بیماری زمینه ای مادر، علت زود بدنیا امدن، امکانات و تجهیزات پزشکی، و مقاومت خود جنین دارد. برای همین در برخی کتابها میگویند جنین از 28 هفتگی و برخی 24 هفتگی زنده میماند اما در عمل در خیلی از موارد خیر. بنابراین با استراحت مطلق هر روز که تعداد روزهای بارداریتان را زیاد نمایید شانس زنده ماندن جنین هم بالا می رود.مادرانی که در معرض زایمان زودرس قرار دارند، باید زیر نظر پزشک تحت درمان قرار گیرند، در مواردی که پیشگیری از زایمان زودرس امکان پذیر نباشد، تجویز برخی داروها به رسیدگی ریه‌های جنین کمک کرده و شانس زنده ماندن نوزاد را افزایش می‌دهد.
سی هفته، هفت ماه و چهارده روز میشود.
بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۰۶ / ۰۳ / ۱۳۹۲

فاطمه جامعی (تایید نشده)

ازجواب کامل شما کمال تشکر را دارم

۰۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

رها (تایید نشده)

سلام . از کمک هاتون ممنمون . من در هفته 14 بارداری هستم . هفته پیش سونو دادم که نرمال بود و آزمایش غربالگری که هنوز جوابش حاضر نشده .من دیروز نزدیکی داشتم و در طول روز هم حرکت زیاد و استراحت کمی داشتم . امروز خونریزی ضعیف یا لکه بینی به رنگ صورتی روشن شدم که روبه کم شدن هستش. فکر میکنید به خاطر نزدیکی و عدم استراحت این اتفاق افتاده؟

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم رها. میتواند علت ان فعالیت زیاد باشد. به هر حال در اینگونه موارد توصیه به استراحت میشود اگر خونریزی زیاد شد جهت بررسی بیشتر و دریافت دارو به پزشک مراجعه نمایید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

fariba (تایید نشده)

سلام.
به تازگی از سفر کربلا برگشته ام و درهفته 16حاملگی هستم. در ناحیه زیر شکم درد دارم و حس میکنم ترشحاتم بیشتر شده و دهانه رحمم بازتر.
آیا ممکن است نیاز به سرکلاژ داشته باشم؟

۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم فریبا فقط یک پزشک پس از معاینه میتواند نظر دهد و اطلاعات تئوری کافی نیست. در ضمن بهتر است که سریعا مراجعه نمایید زیرا اگر نیاز به سرکلاژ باشد در محدوده زمانی خاصی است. شاد باشید

۱۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

فاطمه جامعی (تایید نشده)

خواهرم هفته هفده بارداری است اگرالان برود سونو جنسیت فرزندش مشخص است

۱۹ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم جامعی میتواند برود اما احتمال اینکه جنسیت دقیق مشخص نشود زیاد است بهتر است که به اواخر سه ماهه دوم موکول نمایند. شاد باشید

۲۲ / ۰۳ / ۱۳۹۲

ویدا (تایید نشده)

یلام من در هفته 28به سر می برم و از 3ماهگی تا کنون فقط به سمت چپ پهلو خوابیدم میخواهم بدانم این وضع فقط در یک جهت برای جنین ضرر ندارد هر چند که خیلی سخت است چون عادت کردم و دیگر نمیتوانم به شکل دیگری بخوابم اما همین. طور هم خیلی سخت است .

۲۴ / ۰۳ / ۱۳۹۲

خانم ویدا خیر خونرسانی بهتر انجام می شود . شما می توانید به پهلوی راست هم بخوابید اما ارجح چپ هست. فقط طاق باز نخوابید. شاد باشید

۰۶ / ۰۵ / ۱۳۹۲

آزاده (تایید نشده)

باسلام.من در هفته 21 بارداری هستم هفته 16 طول سرویکسم 27 میلی متر بود هفته 19 رفتم دکتر سونو رو که دیدن گفتن باید سرکلاژ کنی ولی قبلش سونو مجدد بده در سونو دوم طول سرویکسم 37 میلی متر تخمین زده شد ولی چون پرستارم و کارم زیاده نگران زایمان زودرسم.ایا احتیاج به استعلاجی و استراحت نیست؟ با تشکر

۰۵ / ۰۵ / ۱۳۹۲

خانم ازاده بهتر است چون ساعات زیادی را سر پا هستید و کار پرمسئولیتی دارید از شیفت کاریتان کم کنید یا برخی از روزها را با توجه به شرایط تان مرخصی استعلاجی استفاده نمایید. خوشبختانه سایز دهانه رحم خوب است اما تا پایان بارداری باید مثل هر مادر دیگری مراقبتها را داشته باشید و پیشگیری را در اولویتهای خود قرار دهید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۰۶ / ۰۵ / ۱۳۹۲

تارا (تایید نشده)

سلام من33 ساله در هفته 19 بارداری هستم در هفته 13 سونوی ان تی دادم که 1.7 بود در هفته 16 آز غربالگری دادم که ریسک داون 1 به 55 بود هفته 17 آمینو سنتز شدم و هنوز جواب نگرفتم خیلی نگرانم خواستم ببینم چه چیزهایی این ریسک را بالا می برد

۱۹ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم تارابیشتر مسائل کروموزومی ریسک سندرم داون را بالا میبرد که حالا یا ناشی از ژنتیک فامیلی است یا جهش کروموزوم وغیره. انشا ا... که نتیجه دلخواه باشد و بارداری شادی را طی کنید.

۲۴ / ۰۶ / ۱۳۹۲

لیلی (تایید نشده)

سلام من در هفته 16 بارداری هستم. چند روز پیش دچار افت فشار شدم و برای چند دقیقه غش کردم. می خواستم علتش رو بگید و چه راهی رو برای من پیشنهاد ویکنید.با توجه به اینکه فشار من معمولا 12 روی 8 است.

۲۳ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم لیلی از کجا مطمئن هستید که ناشی از افت فشار خون بوده؟ به شما پیشنهاد میکنم که حتما با یک پزشک مراجعه نمایید تا در صورت لزوم ازمایش خون و... و علت اولیه بررسی شود. چون اگر هم ناشی از افت فشار خون باشد باید علت ان بررسی شود و مخصوصا قند خون و...ازمایش شود. موفق باشید

۲۴ / ۰۶ / ۱۳۹۲

لیلی (تایید نشده)

با سلام و خسته نباشید. من قبلا چکاپ های قبل از بارداری و cbc... انجام دادم و از نداشتن کم خونی هم مطمئنم.و از ابتدای بارداریم فشارم معمولا 11 یا 12 بوده.میخواستم بدونم این حالاتی که برام پیش اومد چقدر جدی هست؟ و راه درمان ایی از نظر تغذیه ایی دارد؟

۲۴ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم لیلی عزیز شما چند ماه پیش ازمایش داده اید و متعلق به شرایط بدنی شما در ان زمان بوده نه حالا. اگر سه ماه پیش سرما خورده باشید دلیل میشود که الان هم سرما خورده باشید؟ و برعکس.
خود درمانی را کنار بگذارید و بیشتر بررسی کنید تا علت اولیه معلوم شود. موفق باشید

۲۵ / ۰۶ / ۱۳۹۲

پديده (تایید نشده)

سلام.دربهمن 91 بارداري پوچ داشتم كه در 40 روزگي سقط خودبهخودي بدون خونريزي بعد از سقط داشتم البته لكه بيني در اوايل بارداري داشتم.در 4 خرداد 92 آخرين پريودي من بود كه متوجه شدم باردارم.در هفته 7 بارداري لكه بيني پيداكردم كه و درپايان هفته 8 ضربان قلب جنين ديده شدو دكتر از اون به بعد به من شياف داد و من به مدت 30 روز استفاده كردم تا هفته 11 ساعت 4صبح خونريزي به همراه خروج مقداري آب و يك لخته به اندازه چهارانگشت اتفاق افتادو 4رروز بعد سونورفتم و گفت همه چي طبيعيه. طول سرويكس من در27مرداد40mبودو دكترگفت ساب كوريونيك به ابعاد 20*6دارم و الان كه يكماه از اونروز ميگذره و من در پايان هفته 17 هستم در هر هفته اندازه سر سوزني لخته خون ميبينم البته آمپول پرو‍سترون ستفده ميكنم.الان كه پايان هفته 17 هستم دو سه روزه زي دلم هنگام جابجه شدن فشار بين دهانه رحمم حس ميكنم كمي ميترسم آيابعد از جذب ساب كوريونيك من بازهم خطر سقط دارم. و ديگه اينكه سايز سرويكس من كخ ماه پيش 40 بوده احتمال داره در عررض يكماه كم بشه كه من نياز به سركلا‍ داشته باشم.واينكه اين فشارها به خاطر چيه.اگر استراحت كتم همه چي خوب ميشه يا نه.چون من از سركلا‍ ميترسم.البته به خاطر شرليط بد ااقتصادي زياد قادر نيستم سونوبرم.ممنون اگرجواب بديد

۲۸ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم پدیده فعلا سایر دهانه رحم طبیعی است. در مورد درد و لخته در درجه اول همیشه توصیه به استراحت میشود حتی دربرخی موارد توصیه به استراحت مطلق میشود بسته به شرایط شماست. همیشه خطر سقط وزایمان زودرس وجوددارد ولی این دلیلی برای نگرانی نیست برای این گفته میشود که متوجه باشید که شرایط شما با زمان غیربارداری فرق کرده و همیشه احتمال اینگونه موارد هست.
فقط استراحت داشته باشید و شرایط را ارزیابی کنید و در صورت وجود :
‌١-هر گونه خونريزي واژينال‌٢- خروج ناگهاني مايع از واژن‌٣- تورم صورت يا دستها‌٤-سردرد شديد يا مداوم‌٥-درد يا سوزش هنگام ادرار كردن
6-تب
سریع به پزشک مراجعه نمایید. و توجه داشته باشید که اگر نیاز به سونو شد برای سلامتی خود وفرزندتان باید انجام دهید چون زمانی که مورد اورژانس است و تنها عامل تعیین کننده. موفق باشید

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۲

سلام خانم روحی عزیز
من در هفته 21 قرار دارم..2 هفته پیش سرماخوردم ودکترم آموکسی سیلین و آدولت کولد تجویز کرد که استفاده کردم و بهتر شدم.میخواستم بدونم مشکلی برای بچه ایجاد نمیکنه؟
ممنونم... دوستون دارم

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانمrhlt بهتر میبود قبل از استفاده میپرسیدید.
خیر . جزو داروهای سالم دربارداری بوده و موردی نداشته.
اگر جواب مثبت بود فرصتی برای جبران نبود. جز اینکه خوش بین باشید. بارداری سالمی را برایتان ارزو میکنم.

۳۰ / ۰۶ / ۱۳۹۲

پری (تایید نشده)

سلام خانم روحی من هفته 13 بارداری هستم و سونو ان تی و آزمایش غربالگری انجام دادم سالم بود ولی فشار خونم بالاست که دکترم گفته باید به یه متخصص داخلی مراجعه کنم که دلیل فشار خونم پیدا بشه پروتئین ادرارم 219 اومده و یه کم خون در ادارام دیدن به نظر شما مشکل از کلیه هام نباشن و میتونم داروی فشار خون مصرف کنم.

۳۱ / ۰۶ / ۱۳۹۲

خانم پری هر چه سریعتر به متخصص داخلی مراجعه کنید . با توجه به شرایط تان داروی مناسب دربارداری تجویز میکنند تا شما و جنین کمتر در معرض خطر باشید.

۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۲

صدیقه احمدی فرد (تایید نشده)

با سلام خسته نباشید
من در هفته 20 بارداری هستم مهر ماه سال 91 یک بارداری ناموفق زیر دو ماه داشتم الان هم لگنم دردزیادی دارم مخصوصا شب هنگام استراحت طول سرویکسم هم 3/1 در هفته 17 بود خیلی می ترسم از سقط مجدد البته نصف روزمیرم سرکار وبقیه روز استراحت می کنم

۰۸ / ۰۷ / ۱۳۹۲

خانم صدیقه بهتر است توسط پزشک معاینه شوید و نظر ایشان را بخواهید . بدون معاینه نمیتوان اظهار نظر کرد.

۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۲

مریم (تایید نشده)

سلام در هفته 13 بارداری هستم دیشب نزدیکی داشتم و 1 لخته کوچک قهوه ای دیدم الان هم فقط در انتهای ادرار در حد 2 قطره آب خون قهوه ای خیلی کم رنگ می بینم خطری دارد؟

۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۲

خانم مریم باز وضعیت را ارزیابی کنید. اگر درد اضافه شد یا لخته ها ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه نمایید. فعلا در این حد موردی نیست .

۱۵ / ۰۷ / ۱۳۹۲

فرشته (تایید نشده)

سلام من درهفته17بارداری هستم گاهی اوقات فشارم13 وکم کاری تیروییددارم دیشب به دلیل مشکلی استرس شدیدگرفتم حس دردزیادی درناحیه سرداشتم امروزصبح حس میکنم علایم بارداریم ازبین رفته کمردردندارم خیلی نگرانم لطفاراهنمایی کنید

۱۶ / ۰۷ / ۱۳۹۲

خانم فرشته جهت اقدام درمانی مناسب به پزشک مراجعه کنید. جهت بررسی وضعیت جنین میتوانید سونو انجام دهید یا کنترل صدای قلب را انجام دهید.

۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۲

سلام
ميخواستم بدونم از ماه چندم باردارى به بعد نبايد طاق باز خوابيد؟؟؟
آبى كه معمولاً از واژن خارج ميشه از چقدر نبايد بيشتر باشه؟ و چقدر باشه خطر پاره شدن كيسه آب رو داره؟ من ١٥ هفته و ٦ روزمه 

۱۸ / ۰۷ / ۱۳۹۲

خانم مامی پس از سه ماهه اول بارداری.
میزانی برای ان وجودندارد چون ترشحات در بارداری زیاد میشود و در افراد مختلف فرق میکند .زمانی که خودتان هر بار متوجه میزان ترشحات، نوع ، رنگ بو، میزان، و رنگ ان یا حرکات جنین تغییر حاصل شود یا در زمان مراجعه به پزشک و انجام مراقبتها متوجه خواهید شد.

۲۰ / ۰۷ / ۱۳۹۲

ميخوام سامانه پيامكى رو ثبت نام كنم ولى در قسمت تكميل اطلاعات با اين مشكل مواجهم:
 خطای معتبر سازی, لطفا دوباره تلاش کنید. اگر این خطا پابرجا بود با مدیر سایت تماس بگیرید.
لطفاً راهنماييم كنيد
با سپاس

۱۸ / ۰۷ / ۱۳۹۲

صفحه‌ها

برو به بالا