عضو پارسه‌گرد نیستید؟
 از شير گرفتن كودك

زمان مناسب براي از شير گرفتن كودك

تعداد امتیازها: 927
1 نفر

به خاطر اينكه ديگران فكر مي كنند كودكتان به سني رسيده كه بايد از شير گرفته شود، او را از شير خود محروم نكنيد.

سوال:

مادران عضو گروه بازی كودكم می‌پرسند که چرا هنوز شیر خودم را به کودک نوپایم می‌دهم، اما من اینکار را دوست دارم. آیا باعث آشفته شدن کودکم می‌شوم یا باید به آن‌ها بگویم که راجع به آن حرف نزنند؟

پاسخ:

در واقع سازمان سلامت جهانی مادران را به دادن شیر خودشان در دوران نوپایی تشویق می‌کند. شیر دادن صرف نظر از فواید جسمانی، شیوه خوبی برا ی انس گرفتن مادر و فرزند است – که حتماً با شیر دادن به فرزندتان متوجه آن شده‌اید. زمانی باید آن را ترک کنید که از شیر دادن خسته شده‌اید یا کودکتان دیگر تمایلی به خوردن شیر شما نداشته باشد.

این اطلاعات راه خوبی است برای اینکه به سایر مادران گروه بگویید که در کار دیگران دخالت نکنند. اینکه آیا شیر خودتان را به او بدهید یا نه و یا تا چه زمانی، تصمیم گیری‌های کاملاً شخصی هستند که فقط با پزشک کودکتان می‌توانید درباره آن صحبت کنید. البته، از نظر این خانم‌ها استقبال می‌شود اما باید کار را به کاردان بسپارند.

اما اگر می‌خواهید چشمان متعجب آن‌ها – و ناراحتی تان- را به حداقل برسانید، قبل از رفتن به گروه بازی در خانه به او شیر بدهید و با خودتان خوراکی ببرید تا هنگامی که گرسنه شد، از آن استفاده کنید.

روزی که دیگر تمایلی به خوردن شیر شما نخواهد داشت (یا خودتان دیگر نمی‌توانید به او شیر بدهید)، فرا خواهد رسید. در ضمن مطمئن باشید که می‌توانید او را به شیوهای دیگری آرام کنید و درباره این واقعیت که شما به شیوه‌ای که به نظرتان مناسب بود به او شیر داده‌اید، به خود تسلی بدهید.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 927

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مریم پویان
23:25    1393/10/26

مطالب خیلی خوب بود


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
فواد
11:34    1392/06/16

سلام.ممنون از مطالب خوبتون اگ امكانش هست منو راهنمايي كنيد...پسرداداشم 2 سالشه و ميخوايم از شير بگيريمش اما اين عادت داره وقتي ميخواد بخوابه حتما حتما بايد در حال شيرخوردن باشه ب نظر شما چجوري ميشه از شير بگيريم ممنون ميشم جوابمو بدين.باي


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
زهرا مقدم
17:16    1393/08/27

مطالبتون عالیه واقعا استفاده میکنیم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
18:38    1392/06/16

اقای فواد پیش از آن که کودک را از شیر بگیرید، او را به غذا خوردن و نوشیدن مایعات با لیوان عادت دهید.این موضوع باعث می‌شود که برای ترک خوردن شیر مادر مجبور به تحمل سختی‌های غذا خوردن با قاشق و چنگال نشود. برای او سرویس غذاخوری جداگانه‌ای، با طرح‌های کودکانه و رنگ‌های شاد و تند بخرید.دراین دوران، از پدر خانواده بخواهید به او غذا بدهد یا وقت‌هایی که شیر می‌خواهد، او را در آغوش بگیرد و بیرون از خانه ببرد.به تدریج فاصله زمانی شیر دادن‌ها را بیشتر کنید.به جای لیوان‌های شیشه‌ای هم که برای بچه‌ها خطرناک است، می‌توانید از قمقمه‌های رنگی پلاستیکی استفاده کنید. این وسایل حواس بچه‌ها را پرت و به دلیل جذابیت‌هایی که دارد، آن‌ها را به خوردن غذا و نوشیدن مایعات تشویق می‌کند.در برنامه‌های روزانه‌ی او تغییرهایی به وجود اورید.وعده ‌های قبل از خواب و نزدیک صبح را آخر از همه حذف کنید.از شیر گرفتن ناگهانی ممکن است به کودک شما آسیب برساند، بنابراین بهتر است از روش تدریجی و کم کردن وعده ‌های شیر دهی استفاده کنید تا کودک هم به این ترتیب کم‌ کم با این قضیه کنار بیاید و عادت کند. صبح‌ ها وقتی کودک از خواب بیدار شد به او شیر دهید و نوبت بعدی را تا جایی که امکان دارد به تأخیر بیندازید. موفق باشید

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید