روش هایی برای باردار شدن

از روش های پیشگیری استفاده نکنید! این امر ممکن است واضح به نظر برسد، اما آنقدر‌ها هم سر راست و واضح نیست، زیرا برخی از دکتر‌ها پیشنهاد می‌کنند که از چند ماه قبل از سعی برای بارداری، قرص های پیشگیری را کنار بگذارید.

دارو‌ها

اگر شما از دارویی استفاده می‌کنید، با پزشک خود مشورت کنید؛ او می‌تواند به شما بگوید که آیا دارویی که می‌خورید رویِ لقاح یا بارداریتان تأثیر می گذارد یا خیر. هر گونه دارویی که مصرف می‌کنید باید تنها به توصیه پزشک یا داروساز باشد.

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی متنوع و متعادل امر بسیار مهمی است. بهتر است که از رژیم غذایی بی‌برنامه اجتناب کنید. مصرف الکل خود را کاهش داده یا حذف کنید، زیرا الکل می‌تواند موجب کاهش باروری در هر دو زوج شود، خانم‌ها باید مصرف کافئین خود؛ مانند قهوه، چای، یا نوشیدنی‌های کافئین دار را کاهش دهند، با این حال برخی شواهد وجود دارند که کافئین تحرک اسپرم را در مردان بهبود و ارتقا می‌بخشد. به جز فولیک اسید، استفاده از مکمل‌های غذایی ضرورتی ندارد، مگر اینکه رژیم غذایی‌تان محدود باشد یا پزشک استفاده از آن‌ها را به شما توصیه کرده باشد. مطلب افزایش شانس باروری با تغذیه را بخوانید.

فولیک اسید

تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده روزانه از قرص فولیک اسید، به صورت ایده آل یعنی قبل از شروع بارداری یا پس از بارداری، به شکل گیری ستون فقرات جنین و کاهش اتفاقات یا حوادث وارده به ستون فقرات کمک می‌کند. مطلب اسید فولیک و بارداری را بخوانید.
هنگامی که برای بارداری تلاش می‌کنید، دلیلی برای ادامه ندادن تمرینات ورزشی تان وجود ندارد. واقع بین باشید و مسائل را آسان بگیرید. شنا، راه رفتن، دوچرخه سواری و ایروبیک اشکال مناسبی از تمرینات ورزشی هستند. تمرینات کم فشار بهترین تمرینات در طول دوران بارداری هستند.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن بارداری را در هر دو والد کاهش می‌دهد و بهتر است متوقف شود. مطلب ترک سیگار قبل از بارداری کمک بیشتری در این باره به شما می‌کند.

کار

قبل از بارداری، اقدامات احتیاطی تا حدودی در این زمینه باید رعایت شود، مگر اینکه شما در شرکت‌های صنعتی با خطر مواد شیمیایی یا اشعه X کار می‌کنید. در مورد ساعات کار و شیوه‌های کاهش استرس‌تان نیز فکر کنید.
در صورتی که در مورد باروری خود نگرانید با پزشک خود صحبت کنید، او در صورت لزوم شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

توصیه مشاور: بهتر است قبل از بارداری برای انجام ازمایش خون و معاینه به پزشک‌تان مراجعه نمایید تا در صورت وجود بیماری یا عفونت ابتدا روند درمان انجام شود سپس اقدام به بارداری نمایید. در این مدت از غذاهای لازم و میوه و سبزیجات تازه استفاده شود. همچنین اگر اضافه وزن دارید بهتر است ابتدا به وزن ایده ال برسید زیرا در بارداری رژیم گرفتن ممنوع است.

نام مترجم: 
نغمه خالقی
منبع : 
www.baby-parenting.com

دیدگاه‌ها

با عرض سلام من برای فرزند دوم میخوام امادگی بگیرم ماه قبل امیزش داشتم و پریود شدم اما پریودیم ۳ روز شد از ۷ روز و خونریزی کمی داشتم والان در رزو پنجم پریودی تا ۱۰ روز مانده به پریودی بعدی من امیزش داشتم آیا در این ما احتمال بارداری من است.لطفا راهنمایی کنید.

۲۰ / ۰۳ / ۱۳۹۴

سلام بله بین روزهای 10 تا 16 یک شب در میان نزدیکی کنید

۲۱ / ۰۳ / ۱۳۹۴

با سلام
خانم دکتر من 27 سال و همسرم 36 سال دارد، همسرم نزدیک 10 ماه پیش پروستاتیت(وجود خون در منی) گرفت.چند ماه بعد از اون و تا الان ما 6 دوره اقدام به بارداری کردیم و نتیجه نگرفتیم.آزمایشات قبل از بارداری من سالم بود و ایشون هم تحت درمانند.میخواستم بدونم من میتونم برای کمک به باروری قرص مصرف کنم؟ همسرم از سنش نگرانه و البته در آزمایش اسپرمی که قبل از پروستاتیت داده بود سرعت حرکت و نفوذ اسپرمش کم بود که الان متاسفانه بازم کمتر شده.
میشه راهنماییمون کنید؟
ممنونم از لطفتون

۲۶ / ۰۴ / ۱۳۹۴

سلام
شما باید کاملا تحت نظر متخصص زنان که ویژه مشکلات بارداری کار می کنند،دارو مصرف کنید و البته احتمالا همسرتان نیاز به حمایت و درمان بیشتری دارند
در صورت صلاحدید پزشکتان می توانید از روشهای کمک باروری مانند IUIنیز استفاده کنید

۲۷ / ۰۴ / ۱۳۹۴
برو به بالا