عضو پارسه‌گرد نیستید؟
روش هایی برای باردار شدن

روش هایی برای باردار شدن

تعداد امتیازها: 1006
1 نفر

در صورتی که قبل از بارداری نکاتی را رعایت کنید، به افزایش میزان باروری و سلامت جنین خود در آینده کمک خواهید کرد.

از روش هایِ پیشگیری استفاده نکنید! این امر ممکن است واضح به نظر برسد، اما آنقدر‌ها هم سر راست و واضح نیست، زیرا برخی از دکتر‌ها پیشنهاد می‌کنند که از چند ماه قبل از سعی برایِ بارداری، قرص هایِ پیشگیری را کنار بگذارید.
دارو‌ها

اگر شما از دارویی استفاده می‌کنید، با پزشک خود مشورت کنید؛ او می‌تواند به شما بگوید که آیا دارویی که می‌خورید رویِ لقاح یا بارداریتان تأثیر می گذارد یا خیر. هر گونه دارویی که مصرف می‌کنید باید تنها به توصیه پزشک یا داروساز باشد.
رژیم غذایی

داشتنِ یک رژیم غذایی متنوع و متعادل امرِ بسیار مهمی است. بهتر است که از رژیم غذایی بی‌برنامه اجتناب کنید. مصرف الکلِ خود را کاهش داده یا حذف کنید، زیرا الکل می‌تواند موجبِ کاهشِ باروری در هر دو زوج شود، خانم‌ها باید مصرفِ کافئینِ خود را (مانندِ قهوه، چای، یا نوشیدنی هایِ کافئین دار) کاهش دهند، با این حال برخی شواهد وجود دارند که کافئین تحرکِ اسپرم را در مردان بهبود و ارتقا می‌بخشد. به جز فولیک اسید، استفاده از مکمل‌های غذایی ضرورتی ندارد، مگر اینکه رژیمِ غذایی تان محدود باشد و یا پزشک استفاده از آن‌ها را به شما توصیه کرده باشد.
فولیک اسید

تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده روزانه از قرصِ فولیک اسید، به صورتِ ایده آل یعنی قبل از شروعِ بارداری، و یا پس از بارداری، به شکل گیری ستون فقراتِ جنین و کاهشِ اتفاقات یا حوادث وارده به ستون فقرات کمک می‌کند.
هنگامی که برایِ بارداری تلاش می‌کنید، دلیلی برایِ ادامه ندادنِ تمریناتِ ورزشی تان وجود ندارد. واقع بین باشید و مسائل را آسان بگیرید. شنا، راه رفتن، دوچرخه سواری و ایروبیک اشکالِ مناسبی از تمریناتِ ورزشی هستند. تمریناتِ کم فشار بهترین تمرینات در طولِ دورانِ بارداری هستند.
سیگار کشیدن

سیگار کشیدن بارداری را در هر دو والد کاهش می‌دهد و بهتر است متوقف شود.
کار

قبل از بارداری، اقداماتِ احتیاطی تا حدودی در این زمینه باید رعایت شود، مگر اینکه شما در شرکت‌های صنعتی با خطرِ مواد شیمیایی یا اشعه X کار می‌کنید. در موردِ ساعات کار و شیوه‌های کاهشِ استرس‌تان نیز فکر کنید.
در صورتی در موردِ باروریِ خود نگرانید با پزشکِ خود صحبت کنید، او در صورتِ لزوم شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

توصیه مشاور: بهتر است قبل از بارداری برای انجام ازمایش خون و معاینه به پزشکتان مراجعه نمایید تا در صورت وجود بیماری یا عفونت ابتدا روند درمان انجام شود سپس اقدام به بارداری نمایید. و در این مدت از غذاهای لازم و میوه و سبزیجات تازه استفاده شود. همچنین اگر اضافه وزن دارید بهتر است ابتدا به وزن ایده ال برسید زیرا در بارداری رژیم گرفتن ممنوع می باشد.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.baby-parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1006

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید