دمای عادی بدن نوزاد

پاسخ کارشناس

قطعاً توانایی تشخیص این‌که بدن نوزادتان بیش از حد گرم یا سرد شده است، نیازمند تجربه است. در ماه‌های اولیه اکثر نوزادان در حفظ دمای بدنشان مشکل دارند. از آنجایی که دمای بدن نوزادان به راحتی بیش از حد بالا یا پایین می‌رود، لازم است با پیروی از راهنمایی‌های زیر، به آن‌ها در حفظ دمای مناسب بدن‌شان کمک کنید: اگر نوزادتان راحت خوابیده، خوب شیرش را خورده، آرام است و نق نمی‌زند، به احتمال زیاد دمای بدن او مناسب است. همچنین لازم است قسمت ابتدایی و انتهایی بدن او (یعنی سر، دست و پایش) را لمس کنید تا مطمئن شوید که گرم یا سرد نیست. یک راهنمایی بسیار مهم این است که نوزاد در دمای یکسان به یک لایه لباس بیشتر از بزرگسالان نیاز دارد.

توصیه متخصص:

کودک شیرخوار بیشترین دما را از طریق سر از دست می دهد،زیرا نسبت حجم سر شیرخوار به بدن او حدوداً 3 برابر است؛ لذا توصیه می گردد تا 1 سالگی به سر نوزاد کلاه باشد.لازم به ذکر است که شایعترین دلیل درجه حرارت بالای بدن شیرخوار بدون علت عفونی افزایش دمای محیط یا استفاده از پوشش زیاد می باشد.

نام مترجم: 
نغمه خالقی
منبع : 
www.babycenter.com

کلیدواژه‌هابا کلیک روی هر کلمه به مطالب مرتبط با آن دسترسی پیدا می‌کنید

دیدگاه‌ها

علی (تایید نشده)

ممنون.... خیلی...

۳۱ / ۰۳ / ۱۳۹۲

امیرسیاوش (تایید نشده)

سلام
با سپاس
نوزاد من 1ماهشه و بنظرم روی پاش ورمی غیرعادی داره که بدون درده- آیا طبیعیه؟

۱۱ / ۰۶ / ۱۳۹۲

اقای امیرسیاوش اگر ورم مخصوصا به صورت قرینه بر روی هر دوپانیست حتما جهت معاینه به متخصص اطفال مراجعه کنید. موفق باشید

۱۲ / ۰۶ / ۱۳۹۲

هلیا (تایید نشده)

سلام کودک من 18 ماهشه تب سنج که در حالت عادی می ذارم دمای بدنش بین 34.5 تا 35.3 هست ایا دمای 34.5 درجه که با تب سنج دقیق دیجیتال اندازه گیری شده طبیعیه من نگرانشم
ممنون از شما

۱۷ / ۰۹ / ۱۳۹۲

نادر (تایید نشده)

سلام یه سوال دارم اگه میشه زود جواب بدین دمایه بدن کودک 3 ساله ام 34 یا 66میشه دمای کمتر یا بیشتر کودک باید چند باشه ممنون

۲۹ / ۰۱ / ۱۳۹۳

seyed mohsen sa... (تایید نشده)

نظر مناسب است

۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۳

نسرین (تایید نشده)

باسلام کودکی15ماهه دارم که چندروزپیش به دلیل تی بالاتشنج کردوبه بینارستان که بردم گفتندبه دلیل عفونت گوش می باشدوگفتندکه هروقت دمای بدنش بالای37درجه رفت استامینوفن ودیازپام بدهم سوال من این است که برخی اوقات وقتی دیازپام میدهم استفراق می کندبایدچکارکنم ؟وتاکی این حالت تشنج ادامه دارد؟

۱۵ / ۰۱ / ۱۳۹۵
برو به بالا