عضو پارسه‌گرد نیستید؟
دمای بدن نوزاد

دمای عادی بدن نوزاد

تعداد امتیازها: 915
1 نفر

ممکن است دمای بدن نوزادان بیش از حد بالا یا پایین برود، با پیروی از این راهنمایی‌ها دمای بدن او را متعادل نگه دارید.

پاسخ کارشناس

قطعاً توانایی تشخیص این‌که بدن نوزادتان بیش از حد گرم یا سرد شده است، نیازمند تجربه است. در ماه‌های اولیه اکثر نوزادان در حفظ دمای بدنشان مشکل دارند. از آنجایی که دمای بدن نوزادان به راحتی بیش از حد بالا یا پایین می‌رود، لازم است با پیروی از راهنمایی‌های زیر، به آن‌ها در حفظ دمای مناسب بدن‌شان کمک کنید: اگر نوزادتان راحت خوابیده، خوب شیرش را خورده، آرام است و نق نمی‌زند، به احتمال زیاد دمای بدن او مناسب است. همچنین لازم است قسمت ابتدایی و انتهایی بدن او (یعنی سر، دست و پایش) را لمس کنید تا مطمئن شوید که گرم یا سرد نیست. یک راهنمایی بسیار مهم این است که نوزاد در دمای یکسان به یک لایه لباس بیشتر از بزرگسالان نیاز دارد.

توصیه متخصص:

کودک شیرخوار بیشترین دما را از طریق سر از دست می دهد،زیرا نسبت حجم سر شیرخوار به بدن او حدوداً 3 برابر است؛ لذا توصیه می گردد تا 1 سالگی به سر نوزاد کلاه باشد.لازم به ذکر است که شایعترین دلیل درجه حرارت بالای بدن شیرخوار بدون علت عفونی افزایش دمای محیط یا استفاده از پوشش زیاد می باشد.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.babycenter.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 915

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
نسرین
15:29    1395/01/15

باسلام کودکی15ماهه دارم که چندروزپیش به دلیل تی بالاتشنج کردوبه بینارستان که بردم گفتندبه دلیل عفونت گوش می باشدوگفتندکه هروقت دمای بدنش بالای37درجه رفت استامینوفن ودیازپام بدهم سوال من این است که برخی اوقات وقتی دیازپام میدهم استفراق می کندبایدچکارکنم ؟وتاکی این حالت تشنج ادامه دارد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نادر
23:42    1393/01/29

سلام یه سوال دارم اگه میشه زود جواب بدین دمایه بدن کودک 3 ساله ام 34 یا 66میشه دمای کمتر یا بیشتر کودک باید چند باشه ممنون


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
seyed mohsen sadatian
17:42    1393/11/18
نظر مناسب است

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
هلیا
23:38    1392/09/17

سلام کودک من 18 ماهشه تب سنج که در حالت عادی می ذارم دمای بدنش بین 34.5 تا 35.3 هست ایا دمای 34.5 درجه که با تب سنج دقیق دیجیتال اندازه گیری شده طبیعیه من نگرانشم
ممنون از شما


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
امیرسیاوش
15:15    1392/06/11

سلام
با سپاس
نوزاد من 1ماهشه و بنظرم روی پاش ورمی غیرعادی داره که بدون درده- آیا طبیعیه؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
16:10    1392/06/12

اقای امیرسیاوش اگر ورم مخصوصا به صورت قرینه بر روی هر دوپانیست حتما جهت معاینه به متخصص اطفال مراجعه کنید. موفق باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
علی
12:15    1392/03/31

ممنون.... خیلی...

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید