حمام را به چشمه آب معدنی تبدیل کنید

تعداد امتیازها: 5882
1 نفر
سلامت پوست و موی مادران

علاوه بر فواید زیاد پاکسازی صورت، صافی و نرمی بدن (facial)، از پوست تمیزی نیز بر خوردار خواهید بود. به علاوه، پاکسازی منافذ پوست را باز کرده و روغن اضافی را جذب می کند.

 1. زیر دوش صورتتان را با پاک کننده لایه بردار که حاوی دانه‌های گرد است، بشویید تا پوستتان تحریک نشود. (از اسکراب‌هایی که حاوی دانه‌های ریزیا پوسته صدف هستند، استفاده نکنید. زیرا برای پوست صورت بسیار خشن هستند). توصیه ما: شوینده کف کننده صورت و کوچک کننده منافذ پوست.
 2. پشت به دوش بایستید و یک ماسک خاک رس را به صورتتان بمالید (توصیه ما: ماسک خاک رس تمیز کننده)

توصیه مشاور: این خاک باید استریل شده باشدو از جای مطمئن تهیه نموده باشید.

 

 1. ماسک را پاک کنید، از زیر دوش بیرون بیایید و یک مرطوب کننده تسکین دهنده روی پوستتان بمالید (توصیه ما: Olay Definity Correcting Protective Lotion with SPF 15 )
سلامت پوست و موی مادران

اسکراب (اسکراب‌هایی که حاوی پوست گردو یا هسته زرد آلوی آسیاب شده هستند) صاف کننده بدن

انتخاب کسانی که از چشمه آب معدنی استفاده می‌کنند برای درمان پوست‌های خشک و زبر چیست؟ اسکراب حاوی نمک یا شکر برای رهایی از شر سلول‌های مرده. معمولاً بعد از استفاده از اسکراب باید بدن را زیر دوش آب کشید و سپس از یک روغن غنی یا کره بدن که پوست را براق می‌کند، استفاده کرد.

 1. اسکراب حاوی نمک یا شکر را روی پوست خشک بمالید از پا شروع کرده تا گردن تا گردش خونتان بهتر شود. رگینا ویتو (Regina Viotto) مربی چشمه آب معدنی در سالن Paul Labrecque  در نیویورک سیتی می‌گوید: در صورتی که اسکراب را قبل از دوش گرفتن بمالید، لایه برداری بهتری انجام خواهد شد. اسکراب مرکبات یا نعناع برای افزایش انرژی بسیار خوب هستند. برای رسیدن به آرامش اسکراب حاوی اسانس اسطو خودوس یا وانیل را امتحان کنید. (توصیه ما: Breathe Comfort Instant Warmth Gentle Body Scrub)
 2. زیر دوش همینطور که اسکراب شسته می‌شود، به ماساژ دادن خود ادامه دهید. برای پشت و سایر نقاطی که دسترسی به آن سخت است، از لیف دسته بلند استفاده کنید. بعد از آن از شوینده بدن حاوی مرطوب کننده استفاده کنید. (توصیه ما: Caress Glowing Touch Silkening Body Wash). آب را ببندید و یک روغن بدن را به‌‌ همان شیوه از پایین به بالا به بدنتان بمالید. این روغن کمک می‌کند تا رطوبت روی پوست بماند. (توصیه ما: Burt «s Bees Vitamin E Body & Bath Oil ۴). یک حوله نرم و کرکی را به دورتان بپیچید (حتی خیلی خوب است که یک نفر قبلاً آن را با خشک کن گرم کرده و برایتان بیاورد!) و از این لحظه لذت ببرید.
سلامت پوست و موی مادران

براق کردن موها

اگر قبلاً در سالن آرایش از ماساژ پوست سر با شامپو استفاده کرده باشید، می‌دانید که چه حس خوبی دارد و صافی و نرمی بدن تان را به همراه دارد؛ زیرا پایانه‌های عصبی زیادی در پوست سر قرار دارد. این روش‌‌ همان حس خوشایند را به شما می دهد و در عین حال مو‌هایتان را صاف و براق می‌کند.

 1. مو‌هایتان را با شامپوی پاک کننده بشویید تا هرگونه مواد تجمع شده را از سرتان بزداید. (توصیه ما: Herbal Essences Degunkify Tingling Deep Cleaning Shampoo)
 2. شامپو را با آب ولرم آبکشی کنید. سپس برای به حداکثر رساندن خوش حالتی مو‌‌هایتان آب را ببندید یا از دوش فاصله بگیرید و مو‌هایتان را با حوله نم نم خشک کنید تا مقداری از رطوبت آن گرفته شود. وقتی که مو‌هایتان کاملاً خیس نباشد حالت دهنده مو بهتر جذب می‌شود.
 3. سپس، مو‌هایتان را  کامل به حالت دهنده ای قوی آغشته کنید. (توصیه ما: Pantene Pro-V Restoratives Time Renewal Replenishing Mask)
 4. کلاه مخصوص رنگ کردن را روی موهایتان قرار دهید. (توصیه ما: Alan Stuart Silver Polka Dots version، back، $۷; bathsplendor. com) سپس همین طور که بخار دوش به حالت دهنده مو کمک می‌کند تا به مو‌هایتان نفوذ کند، بدنتان را بشویید. ویلیام جیمز مالک سالن زیبایی جیمز جوزف در بوستون توصیه می‌کند، مو‌هایتان را با آب خنک بشویید تا مقداری از حالت دهنده روی آن باقی بماند.
برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
 • سلامت پوست و موی مادران
 • سلامت پوست و موی مادران
 • سلامت پوست و موی مادران
مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 5882

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 5+6 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید