عضو پارسه‌گرد نیستید؟
بیرون از خانه بردن نوزاد

بیرون بردن نوزاد از خانه

تعداد امتیازها: 587
0 نفر

در صورتِ رعایت برخی نکات می توانید نوزادِ تازه متولد شده تان را برایِ گردش بیرون ببرید و هر دو از تنفس هوای تازه لذت ببرید.

می‌خواهید بدانید که دکتر‌ها توصیه می‌کنند که چه مدت زمانی را قبل از بیرون بردنِ نوزاد تازه متولد شده‌، باید در خانه صبر کنید؟ می‌توانید او را در چه مکان‌های عمومی ببرید؟ آیا می‌توانید اجازه بدهید که افرادِ دیگر به نوزاد تان نزدیک بشوند؟ و اگر این احتیاط‌ها را رعایت نکنید چه خطراتی پیش خواهد آمد؟

قوانینِ پزشکی سفت و سختی در موردِ مدت زمانی که باید قبل از بیرون بردنِ نوزادِ تازه متولد شده‌تان در خانه صبر کنید، وجود ندارد. در واقع، اگر هوایِ بیرون خیلی گرم و یا خیلی سرد نباشد، می‌توانید آزادانه، نوزادتان را بیرون ببرید؛ احتمالاً هر دویِ شما از گشت زدن در بیرون از خانه و تنفس هوایِ تازه لذت خواهید برد.
اما اگر به مکان‌هایی عمومی مانندِ فروشگاه‌ها، سینما و یا هواپیما می‌روید، مراقب باشید تا از قرار دادنِ کودکتان در معرضِ عفونت‌هایی که افراد با خود حمل می‌کنند، خودداری کنید. سیستم ایمنی بدنِ نوزادِ تازه متولد شده هنوز در حالِ رشد است و ممکن است قادر به جنگیدن در مقابلِ عفونت‌ها نباشد. برخی دکتر‌ها ترجیح می‌دهند که شما چند ماه  برای اینکه نوزادتان را به مکان‌های شلوغ عمومی ببرید صبر کنید.
اگر با نوزادتان بیرون می‌روید، موارد احتیاطی زیر را رعایت کنید:

  • نوزادتان را در معرض افرادی که مریضند، دچار اسهال شده‌اند و یا آبریزشِ بینی دارند، قرار ندهید.
  • از هر کسی که می‌خواهد نوزادِ تازه متولد شده‌تان را بغل کند، لمس کند و یا به او غذا بدهد، بخواهید تا ابتدا دست‌های خود را بشوید.
  • هنگامی که با نوزادتان بیرون می‌روید اطمینان حاصل کنید که با توجه و متناسب با آب و هوای بیرون به او لباس پوشانده‌اید.

اگر نوزادِ شما نارس است و یا به وضعیتی مبتلاست که سیستمِ ایمنی‌اش را تحتِ تأثیر قرار می‌دهد، مانندِ HIV، پزشک ممکن است نکاتِ ایمنی بیشتری را در این باره به شما توصیه کند. اگر سوالی دارید با پزشکتان مشورت کنید.

مترجم: نغمه خالقی
منبع: www.kidshealth.org
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 587

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
ر.
14:47    1391/09/21
آلودگی هوا به بچه آسیب نمی‌زنه؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
ز.روحی (مشاور پارسه گرد)
11:51    1391/09/22
خانم هاشمی عزیز الودگی هوا و کمبود اکسیزن در مکاهای شلوغ در کلان شهرها بسیار مضر است در هر گروه سنی . توصیه می شود که کودکان و نوزادان ببه هیچ وجه به این مکانها برده نشوند. مقاله بالا فقط در مورد انتقال بیماریها از افراد دیگه به نوزادان است و شرط رو بر پاک بودن هوا گذاشته. شادو موفق باشید.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 8+0 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید