عضو پارسه‌گرد نیستید؟
باید و نباید‌های بارداری

باید و نباید‌های دوران بارداری

تعداد امتیازها: 2300
1 نفر

آیا در دوران بارداری می توانید موهایم را رنگ کنم یا با هواپیما مسافرت کنم؟ در اینجا به همه سوالات دوران بارداری پاسخ داده می شود.

آیا علائم بارداری را می‌شناسید؟ بر چه اساس این احتمال را می‌دهید که باردار هستید؟

سوالاتی از قبیل اینکه آیا در دروان بارداری می‌توانم برنزه کنم و یا اینکه می‌توانم هات‌داگ بخورم، از دغدغه‌های مادران باردار است که در برخی از کتاب‌های راهنمای دوران بارداری پاسخ‌هایی بسیار طولانی دارند و گاهی اوقات شامل باید ‌و ‌نباید‌هایی گیج‌کننده می‌باشند. برای کمک به درک همه آن‌ها، پاسخ پنجاه مورد از رایج‌‌ترین سؤالات شما را در اینجا مطرح می‌کنیم:

آیا می‌توانم در دوران بارداری مانیکور یا پدیکور کنم؟

مانیکور ناخن‌های دست (سوهان‌کشیدن ناخن، کوتاه‌کردن ناخن و زیبا‌سازی آن) ایرادی ندارد، اما برای جلوگیری از خطر عفونت، لوازم شخصیتان را همراه داشته باشید. در ضمن از رفتن به آرایشگاه‌هایی که بوی شدید مواد شیمیایی در فضای آن پیچیده است خودداری کنید و به ‌جای آن به دنبال آرایشگاه‌هایی باشید که سیستم تهویه هوا یا هواکش دارند تا گاز مضری را استنشاق نکنید. اگر در خانه ناخ‌‌نهایتان را پیرایش می‌کنید، به‌‌ همان دلیلی که ذکر شد، در محیطی با تهویه مناسب (مثلاً کنار پنجره باز) ناخ‌‌نهایتان را سوهان بکشید و لاک بزنید. همین نکات باید برای پدیکور (زیباسازی ناخن‌های پا) نیز رعایت شود. همچنین از ماساژ پا که می‌تواند فعالیت جنین و انقباضات رحمی را افزایش دهد، خودداری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری مو‌هایم را رنگ کنم؟
در حالی که تمامی تحقیقات موجود نشان می‌دهند که رنگ‌کردن مو در دوران بارداری خطری ندارد و هیچ گزارشی وجود ندارد که نشان دهد خطر نقص‌ جنین یا سقط جنین را افزایش می‌دهد، با این وجود بهتر است پس از سه‌ماهه اول بارداری برای رنگ‌کردن مو وقت بگیرید؛ البته فقط برای اینکه جانب احتیاط را رعایت کرده باشید. مطمئناً تا آن موقع رشد بیشتر اندام‌های اصلی جنین کامل‌شده است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از وان آب داغ یا سونا استفاه کنم؟
در دوران بارداری باید از وان آب داغ و سونا خودداری کرد؛ زیرا دمای زیاد می‌تواند رشد درون رحمی کودک را تحت تأثیر قرار دهد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری حمام کنم؟
بله؛ البته تا زمانی‌که دمای آب بیش از ۳۷ درجه سانتیگراد یا ۱۰۰ درجه فار‌‌نهایت نباشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از جکوزی استفاده کنم؟
بله؛ به شرط اینکه دمای آب جکوزی بیش از ۳۷ درجه سانتیگراد یا ۱۰۰ درجه فار‌‌نهایت نباشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ‌درمانی با روغن‌های معطر استفاده کنم؟
بهتر است این کار را انجام ندهید؛ برخی از روغن‌های گیاهی، مانند: رازیانه، ریحان، آویشن و مُر (myrrh)، به خاطر اثرات فیریولوژیکی که احتمال می‌رود روی رشد کودک داشته باشند، نباید در دوران بارداری استفاده شود.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ استفاده کنم؟
بله؛ به شرط آنکه فرد ماساژ دهنده، در زمینه ماساژ قبل از زایمان آموزش خاص دیده باشد. برای این کار حتماً سمت چپ بدنتان را با کمک یک بالش بالا قرار دهید یا میز مخصوصی که دارای حفره‌ای برای قرار‌دادن شکمتان است، بخواهید. برخی از کار‌شناسان توصیه می‌کنند در طول سه‌ماهه اول بارداری از ماساژ‌درمانی خودداری کنید. بنابراین بهتر است در این مورد ابتدا با پزشکتان مشورت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ رفلکسولوژی (نوعی ماساژ پا) استفاده کنم؟
خیر؛ ماساژ پا می‌تواند سبب انقباضات رحمی شود، بنابراین بهترین کار پرهیز از آن است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماسک صورت استفاده کنم؟
ماسک‌های ساده خانگی و ماسک‌های گیاهی و طبیعی به‌طور کلی بی‌خطر هستند، اما از ماسک‌های صورت‌ حرفه‌ای که از جریان گالوانیک (جریان الکتریکی مایکرویی که برای تقویت ماهیچه‌ها به کار می‌رود) استفاده می‌کنند، پرهیز کنید. ماسک‌های گیاهی در طول سه ماهه اول بارداری، به‌ویژه اگر تهوع صبحگاهی دارید، توصیه نمی‌شوند؛ ‌ چون عطر قوی این گیاهان ممکن است حال تهوعتان را تشدید کند. در ضمن، از مصرف لایه‌بردارهای حاوی اسید‌گلیکولیک خود‌داری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از درمان‌کننده‌های آکنه (جوش) استفاده کنم؟
 از Retina-A، دیگر ریتنوییدهای موضعی و اسید‌سالیسیلیک اجتناب کنید. استفاده از کرم‌های حاوی اسید‌گلیکولیک یا ازلیک (azelaic) مانعی ندارد، اما در ابتدا نظر پزشکتان را جویا شوید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری برای برنزه‌کردن به سالن زیبایی بروم؟
هیچ شاهد قطعی وجود ندارد که نشان دهد تخت‌های برنزه برای جنین در حال رشد مضر هستند، اما هزاران مورد وجود دارد که اثبات می‌کند‌ این کار برای خود شما خطرناک است؛ برای مثال خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. همچنین دراز کشیدن در اتاقک برنزه می‌تواند به اندازه‌ای دمای بدنتان را افزایش دهد که به‌خصوص در سه ماه اول بارداری، برای کودک درون شکمتان مضر است. لازم به ذکر است که تغییرات هورمونی هم می‌تواند سبب نا‌مرتب برنزه‌شدن پوست یا به وجود امدن لکه‌های بزرگ قهوه‌ای به نام ملاسما روی پوستتان شود. اگر می‌خواهید پوستتان مثل زیر نور خورشید برنزه شود، حتماً کرم‌های برنزه‌کننده‌ای را امتحان کنید که خطری برای شما و کودکتان نداشته باشد.
آیا می‌توانم در دروان بارداری آهسته بِدَوم؟
بله؛ البته با تأیید پزشکتان و به شرط آنکه خطر زایمان زودرس، پری اکلامپسی (فشار‌خون بارداری) یا جفت سرراهی (وقتی جفت دهانه رحم را می‌بندد) برایتان وجود نداشته باشد و یا در این دوران، هیچ‌گونه خونریزی غیرعادی را تجربه نکرده باشید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری اسکی کنم؟
بهتر است از انجام هرگونه ورزشی که خطر زمین‌خوردن در آن زیاد است، بپرهیزید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری روی یخ اسکی کنم؟
بهتر است از انجام هرگونه ورزشی که خطر زمین‌خوردن در آن زیاد است، بپرهیزید.

علائم بارداری را بشناسید و از باردار بودن یا عدم بارداری خود مطمئن شوید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری حرکات یوگا انجام دهم؟
یوگا می‌تواند در دوران بارداری فواید بسیاری به‌همراه داشته باشد؛ چون این ورزش به آرامش پایاپای ذهن و جسم کمک می‌کند. بنابراین در کلاس‌های یوگای قبل از زایمان شرکت کنید، اما دقت داشته باشید که بعد از سه‌ماهه اول بارداری حرکت‌های رو‌به‌پشت یا تاق‌باز را به‌هیچ‌وجه انجام ندهید؛ زیرا این وضعیت‌ها می‌توانند جریان خونی را که به جنین می‌رسد، کاهش دهند. در طول سه‌ماهه دوم و سوم هم از انجام هرگونه حرکت وارونه (دَمَر) بپرهیزید. البته برخی از کار‌شناسان معتقدند در صورتی که مدتی طولانی است که حرکات یوگا را انجام می‌دهید، ممکن است حرکت‌های وارونه در سه‌ماهه دوم بارداری خطری نداشته باشد. با این وجود نظر پزشکتان را جویاشوید. از انجام «بیکرام» (Bikram) یا «یوگای داغ» کاملاً خودداری کنید؛ زیرا ممکن است باعث افزایش بیش از حد دمای بدنتان شود که برای جنین مضر است.
آیا می‌توانم در دروان بارداری با وزنه ورزش کنم؟
ورزش با وزنه‌های سبک می‌تواند شیوه خوبی برای حفظ تناسب اندام در دوران بارداری باشد، ولی برای اطمینان از بی‌خطر بودنِ ادامه ورزش با وزنه در شرایط فعلیتان، با پزشک مشورت کنید. در عین حال، از وزنه‌های سبک‌تر با میانگین وزنی ۲۲۵۰ تا ۵۴۴۰ گرم استفاده کنید و در حالت خوابیده‌به‌پشت، وزنه‌ها را بلند نکنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ورزش‌های مشابه ایروبیک انجام دهم؟
به این نکته توجه داشته باشید که نباید ضربان قلبتان به مدت بسیار طولانی افزایش پیدا کند یا آنقدر شدید ورزش کنید که دمای بدنتان بیش از حد بالا برود. تمامی فعالیت‌های ایروبیک را در حد کم تاثیر انجام دهید و مطمئن شوید که به طور پی‌در‌پی استراحت می‌کنید و زیاد آب می‌نوشید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری دوچرخه‌سواری کنم؟
استفاده از دوچرخه ثابت ایرادی ندارد، اما نباید دوچرخه‌سواری کنید. مراقب باشید که هرچه شکمتان بزرگ‌تر می‌شود، کمتر می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید و خطر زمین خوردنتان افزایش می‌یابد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری با هواپیما سفر کنم؟
پرواز‌های بین‌المللی تا هفته ۳۵ خطری ندارد. برای پرواز‌های داخلی هم تا هفته ۳۶ وقت دارید. سفر در سه ماه دوم بارداری بسیار راحت‌تر است؛ زیرا معده‌تان قوی‌تر شده و سنگینی آخر دوره بارداری را ندارید. هنگام پرواز برای اینکه راحت‌تر به دستشویی بروید و همینطور باستید و خود را کش‌و‍‌قوس دهید، کنار راهروی میان صندلی‌ها بنشینید. مطمئن شوید که ارقام و اطلاعات‌مهم شخصی، گروه خونی، آلرژی و اطلاعات مربوط به خطرات بارداری را بهمراه دارید.
آیا می‌توانم در طول دوران بارداری الکل مصرف کنم؟
میزان مصرف الکلی که در دوران بارداری بی‌خطر باشد، هنوز مشخص نیست; پس بهتر است به‌طور کلی از نوشیدن آن بپرهیزید.
آیا در طول دوران بارداری می‌توانم سیگار بکشم؟
کشیدن سیگار برای نوزادتان بسیار مضر است و خطراتی مانند زایمان زودرس، سقط‌ جنین، جفت سر‌راهی، جدایی زودرس جفت و کم‌وزنی کودک را در هنگام تولد افزایش می‌دهد. علاوه بر این باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض دود سیگار، خودداری نمایید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از مایکروویو استفاده کنم؟
هیچ تحقیقی موجود نیست که نشان ‌دهد باید در دوران بارداری از استفاده از مایکروویو پرهیز کرد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ماهی بخورم؟
ممکن است ماهی‌های خاصی حاوی میزان زیادی جیوه باشند که می‌تواند منجر به عقب‌ماندگی‌های رشدی شوند. ماهی‌های پرورشی هم ممکن است آلوده به ‌PCB‌ها (عوامل سرطان‌زا) و مواد سمی دیگر باشند. در هفته مصرف ماهی سالمون وحشی (نه سالمون پرورشی) تا ۳۴۰ گرم خطری ندارد. همچنین خوردن ماهی خاردار (sea bass)، می‌گو، ماهی حلوا (sole)، ماهی اسنپر (snapper)، کفشک‌ماهی (Flounder)، گربه‌ماهی، ماهی روغنی (cod)، ساردین، تیلاپیا (tilapia)، ماهی لوتی اقیانوس (Ocean perch) و پولاک (Pollack) مانعی ندارد. خوردن سالمون کنسرو‌شده که حاوی مواد نگهدارنده هستند نیز به مقدار محدود، مانعی ندارد. از خوردن اره‌ماهی، کوسه، غذاهای دریایی دودی ‌ـ یخچالی از قبیل ماهی آزاد دودی و قزل‌آلا بپرهیزید، مگر اینکه به‌عنوان جزئی از یک غذای دیگری باشند.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ماهی تونایاتون (tuna fish) بخورم؟
استفاده از ماهی تونایاتون را به نوع کنسروشده محدود کنید و بیش از ۱۷۰ گرم در هفته از آن مصرف نکنید. از خوردن ماهی تونایاتون تازه (و همچنین الباکور (albacore) کنسروشده) نیز خودداری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری آبزیان سخت پوست بخورم؟
خوردن آبزیان سخت پوست که کاملاً پخته شده و جیوه کمی داشته باشد، مانند می‌گو، مانعی ندارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری سوشی یا ماهی خام بخورم؟
خیر. به هیچ‌عنوان نباید صدف یا سوشی خام یا نیم‌پخته بخورید!
آیا می‌توانم در دوران بارداری گوشت گوساله خام یا نیم‌پز بخورم؟
برخی از غذاهای خام و نیم پز می‌توانند باعث ابتلا به لیتریوسیس، سالمونلوسیس و دیگر بیماری‌هایی شوند که ممکن است در ‌‌نهایت منجر‌به سقط‌جنین و مشکلات جدّی در سلامت فرزندتان شوند. بنابراین مطمئن شوید گوشت کاملاً پخته است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری قهوه بخورم؟
کافئین می‌تواند از جفت عبور کند و بر سرعت ضربان قلب کودک و تنفس او تأثیر بگذارد، بنابراین میزان مصرف خود را کاهش دهید. مصرف ۳۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز مانعی ندارد؛ در نظر داشته باشید که ۲۲۵ گرم قهوه، ۱۵۰ میلی‌گرم کافئین و یک قوطی ۳۴۰ گرمی سودا حاوی ۳۵ تا ۵۰ میلی‌گرم کافئین و یک فنجان ۲۲۵ گرمی چای سیاه، حدود ۴۰ میلی گرم کافئین دارد.

مصرف چای سبز در دوران بارداری؛ آری یا نه؟

آیا می‌توانم در دوران بارداری جوشانده‌های گیاهی بنوشم؟
مصرف بسیاری از جوشانده‌های گیاهی در دوران بارداری خطرناک است، بنابراین قبل از نوشیدن آن‌ها، با پزشک خود مشورت کنید. بهترین کار این است که‌‌ همان چای سیاه یا چای سبز طعم‌دار را بنوشید.

باید و نبایدهای خوردن جوشانده‌های گیاهی در دوران بارداری

آیا می‌توانم در دوران بارداری از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده کنم؟
شیرین‌کننده‌های مصنوعی هیچ آسیب شناخته‌شده‌ای برای جنینی درون رحم به‌همراه ندارد، اما برخی از کار‌شناسان در این‌باره احتیاط می‌کنند. استفاده از ساکارین، آسپارتام و اسپلندا به مقدار متعادل مانعی ندارد. سعی کنید نوشیدنی‌های سالم مانند آب و آب‌میوه را جایگزین نوشیدنی‌های رژیمی که ارزش غذایی چندانی هم ندارند، کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری واکسن آنفولانزا بزنم؟
بله؛ اگر در دوران بارداری مبتلا به آنفلوآنزا شوید، احتمال بروز عوارض جدی از قبیل ذات‌الریه که می‌تواند برای شما و نوزادتان خطرناک باشد، در شما بیشتر می‌شود. بنابراین تزریق واکسن آنفولانزا مفید خواهد بود.
آیا می‌توانم در دوران بارداری بدون نسخه پزشک داروهای سرماخوردگی مصرف کنم؟
برخی از داروهای تأیید‌شده برای معالجه علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا در دوران بارداری عبارتند از: Tylenol Sinus، Dimetapp، Drixoral، Robitussin و اسپریِ گلویِ Chloraseptic. البته در سه‌ماهه اول بارداری باید از مصرف Sudafed بپرهیزید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری بدون نسخه پزشک مسکن‌ مصرف کنم؟
استفاده از استامینوفن (Tylenol) مانعی ندارد، اما آسپرین و ایبوپروفن (Advil، Motrin، Aleve) را نباید مصرف کنید؛ زیرا می‌توانند بر جریان خون جنین تأثیر بگذارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری داروی ضد‌افسردگی مصرف کنم؟
درمان افسردگی برای سلامت شما و کودکتان مهم است. داروهای بی‌خطر مختلفی وجود دارند که می‌توانید در این دوران مصرف کنید، ولی درباره خطر برخی از دارو‌ها و یافتن داروهای مناسب حال شما با پزشک خود صحبت کنید. صحبت با مشاور نیز می‌تواند برایتان مفید و مؤثر باشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری داروی ضدحساسیت مصرف کنم؟
آمپول‌های حساسیتی را که از قبل زیر نظر پزشکتان مصرف می‌کرده‌اید، ‌ ادامه دهید. اما در این دوران استفاده از آن‌ها را برای اولین بار شروع نکنید. باور بر این است که Chlortrimatron، Benadryl و Claritin خطری نداشته باشند.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از داروی آسم استفاده کنم؟
استفاده از بسیاری از داروهای آسم در دوران بارداری خطری ندارد، با این وجود بهتر است به جای داروهای خوراکی از داروهای استنشاقی استفاده کنید. درباره ادامه درمان نیز با پزشکتان صحبت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری قرص خواب بخورم؟
هرچند استفاده از برخی از داروهای خواب در دوران بارداری بی‌خطر شناخته شده‌اند، ‌ اما برای اطمینان از اینکه مشکل پزشکی‌ای وجود نداشته باشد، برای مثال اطمینان از اینکه افسردگی عامل این بی‌خوابی نیست، با پزشکتان صحبت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از مکمل‌های گیاهی استفاده کنم؟
در این دوران از درمان‌های گیاهی استفاده نکنید، مگر با تجویز پزشکتان؛ زیرا اطلاعات کافی درباره بی‌خطر‌بودن آن‌ها وجود ندارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری با محصولات شوینده کار کنم؟
استفاده از بسیاری از شوینده‌ها، مانند مایع سفید‌کننده در دوران بارداری مانعی ندارد، ولی قبل از شروع به کار از وجود تهویه مناسب در محیط مطمئن شوید و برای محافظت از پوستتان، دستکش استفاده کنید. همواره قبل از مصرف برچسب روی شوینده‌ها را بخوانید و از ترکیب‌کردن مواد شیمیایی مانند آمونیاک (جوهر‌نمک) و مایع سفید‌کننده که باعث تولید بخارهای سمی می‌شود، خودداری کنید.

 

در دوران بارداری باید از بعضی غذاها و کارها پرهیز کنید؛ آلبوم نبایدهای دوران بارداری را در این رابطه ببینید.

مترجم: نغمه انصاری
منبع: www.parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 2300

ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مهسا
11:43    1394/11/29
من هفته چهارده هستم میتونم با قطار سفر کنم

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
09:11    1394/12/01

سلام
باید با پزشکتان برای بررسی کامل و اعلام نظر مشورت کنید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
هانیه
13:57    1394/11/20

بدلیل اگزما در ناحیه سر مجبور به استفاده از قرص لتیزن میباشم و اکنون قصد بارداری دارم آیا مصرف این قرص در زمان بارداری مجاز میباشد؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فهیمه
10:55    1394/11/19

سلام وخسته نباشین من اول بارداریه وقرص نیزوپزد۵وآزارام۵۰مصرف میکنم آیا بر جنین تاثیر بدی دارد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
فهیمه
15:43    1394/11/18

سلام وخسته نباشین من اول بارداریه وقرص نیزوپزد۵وآزارام۵۰مصرف میکنم آیا بر جنین تاثیر بدی دارد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
رزا
20:19    1394/11/11
کارم آرایشگری است مانع ندارد

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
لیلی
05:02    1394/10/21

سلام خسته نباشید ازهفته ی چندم باید مکمل استفاده کنم
من هفته ی چهارم هستم


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بیتا غلامی (مشاور کودک و کودکیاری)
22:28    1394/10/21

سلام از 3ماه قبل از بارداری اسید فولیک و بعد از هفته 20 مولتی پره ناتال و آهن


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الهه
21:41    1394/10/09
مطالب آموزنده ای بود که نمی دانستم بسیارمفید

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
بیتا غلامی (مشاور کودک و کودکیاری)
23:18    1394/10/14

موفق باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نازنین
21:30    1394/09/09

سلام، من از محلول ماینوکسیدیل برای ریزش مواستفاده میکنم و قصد بارداری دارم، یعنی نمیدونم باردار هستم یا نه، مصرفش ضرر داره؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:06    1394/09/11

سلام توصیه نمی شود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فرشته
12:57    1394/07/25
سلام من هفته 27 هستم میتونم موهامو رنگ کنم؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
18:07    1394/07/26

سلام
بهتره این کار را انجام ندهید و یا از رنگ ویژه و ماسک فیلتر دار استفاده کنید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
عاطی
15:35    1394/07/24
سلام میخواستم بدونم نزدیکی در دوران بارداری و از همون اوایل بارداری اونم بدون جلو گیری مشکل سازه یا نه؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:14    1394/07/27

سلام نه مشکلی ندارد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
15:32    1394/07/22
سلام مصرف نوشابه ضرر داره تو دوران بارداری؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:54    1394/07/25

با سلام
مصرف نوشابه در دوران بارداری ضرر مشخصی ندارد ولی بهتر است کمتر مصرف شود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
22:52    1394/07/17
رابطه جنسی اگه کامل نباشه خطر داره اگه انقباض رحم داشته باشی

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:55    1394/07/18

سلام
در صورتی که انقباضات رحمی دارید رابطه جنسی بهتر است در هیچ مرحله ای انجام نشود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
فرزانه
18:23    1394/07/06
با سلام و خسته نباشید،آیا انجام کارهای خانه یا پیاده روی و رابطه جنسی مانع لانه گزینی جنین یا سقط اون میشه؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:37    1394/07/07

سلام
خیر فعالیت روزمره و رابطه جنسی مانع لانه گزینی نمی شود
اما در هفته های اول بارداری براساس شرایط فرد تصمیم گیری می شود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مریم
09:20    1394/07/06
با سلام و تشکر از سایت بسیار مفیدتون من هفته ۳۱ بارداری هستم ومشکل تنگی نفس دارم میخواستم ببینم راهی هست تا این تنگی نفس بهبود پیدا کنه ؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
00:07    1394/07/07

سلام
تغییر وضعیت بدن،داشتن حالت نیمه نشسته در هنگام استراحت،پرهیز از پرخوری یا مصرف غذاهای نفاخ موثر است ولی اگر این تنگی نفس شدید است باید با پزشکتان مشورت تا داروی مناسب دریافت کنید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
نرگس
02:00    1394/06/31
سلام خسته نباشید.من در هفته ی ۱۵ بارداری هستم.من حدود دو سال در مرکز پزشکی هسته ای کار کردم اما تا حدالامکان از بیمارانی اشعه داشتن دوری کردم, از طرفی من دو هفته قبل از بارداری بیماری مونونوکلیوز عفونی گرفته بودم اما وقت بارداری رو به بهبود بودم,و من در روز ۸ لقاح بارداری بخاطر درد شدید ریه عکس رادیولوژی گرفتم .من از بارداریم مطلع نبودم. حالا سوال من از شما راهنمای عزیز اینه که آیا احتمال داره بچه ی من دچار ناهنجاری های اندام بشه بخاطر این مسایل؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني زنان مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:40    1394/06/31

سلام
کار کردن شما در مرکز پزشکی هسته ای تاثیری بر بارداری کنونی شما ندارد.
در مورد بیماری منونوکلئوز بهتر است با توجه به تاریخ بارداری و شدت بیماری با متخصص پریناتولوژیست مشورت کنید
یکبار عکس برداری از قفسه سینه موردی برای جنین ایجاد نمی کند
شاد و آرام باشید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
sahar
11:45    1394/06/21

سلام من هفته ششم بارداری هستم و واز هفته پنجم لکه بینی داشتم لکه های قهوه ای کمرنگ سونوگرافی انجام دادم دکتر اونجا گفت جنین هیچ مشکلی نداره و طبیعی هست اما دکتر زنان جواب سونو رو دید گفت که جفت پایین هست می خواستم بدونم به کدوم حرف میشه اعتماد کرد/


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
18:39    1394/06/22

با سلام
احتمال پايين بودن جفت در اوايل باردارى طبيعي ميباشد و نگرانى ندارد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
سارا
19:56    1394/06/03
با سلام و وقت بخیر و خسته نباشید.. من الان هفته ی نهم بارداری رو سپری میکنم و میخواستم بپرسم سفر با ماشین شخصی در این دوره ضرر داره یا خیر .. ممنونم موفق باشید

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:29    1394/06/05

سلام نه هر دو ساعت یک ربع قدم زدن

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 6+3 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید