عضو پارسه‌گرد نیستید؟
باید و نباید‌های بارداری

باید و نباید‌های دوران بارداری

تعداد امتیازها: 1821
1 نفر

آیا در دوران بارداری می توانید موهایم را رنگ کنم یا با هواپیما مسافرت کنم؟ در اینجا به همه سوالات دوران بارداری پاسخ داده می شود.

آیا علائم بارداری را می‌شناسید؟ بر چه اساس این احتمال را می‌دهید که باردار هستید؟

سوالاتی از قبیل اینکه آیا در دروان بارداری می‌توانم برنزه کنم و یا اینکه می‌توانم هات‌داگ بخورم، از دغدغه‌های مادران باردار است که در برخی از کتاب‌های راهنمای دوران بارداری پاسخ‌هایی بسیار طولانی دارند و گاهی اوقات شامل باید ‌و ‌نباید‌هایی گیج‌کننده می‌باشند. برای کمک به درک همه آن‌ها، پاسخ پنجاه مورد از رایج‌‌ترین سؤالات شما را در اینجا مطرح می‌کنیم:

آیا می‌توانم در دوران بارداری مانیکور یا پدیکور کنم؟

مانیکور ناخن‌های دست (سوهان‌کشیدن ناخن، کوتاه‌کردن ناخن و زیبا‌سازی آن) ایرادی ندارد، اما برای جلوگیری از خطر عفونت، لوازم شخصیتان را همراه داشته باشید. در ضمن از رفتن به آرایشگاه‌هایی که بوی شدید مواد شیمیایی در فضای آن پیچیده است خودداری کنید و به ‌جای آن به دنبال آرایشگاه‌هایی باشید که سیستم تهویه هوا یا هواکش دارند تا گاز مضری را استنشاق نکنید. اگر در خانه ناخ‌‌نهایتان را پیرایش می‌کنید، به‌‌ همان دلیلی که ذکر شد، در محیطی با تهویه مناسب (مثلاً کنار پنجره باز) ناخ‌‌نهایتان را سوهان بکشید و لاک بزنید. همین نکات باید برای پدیکور (زیباسازی ناخن‌های پا) نیز رعایت شود. همچنین از ماساژ پا که می‌تواند فعالیت جنین و انقباضات رحمی را افزایش دهد، خودداری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری مو‌هایم را رنگ کنم؟
در حالی که تمامی تحقیقات موجود نشان می‌دهند که رنگ‌کردن مو در دوران بارداری خطری ندارد و هیچ گزارشی وجود ندارد که نشان دهد خطر نقص‌ جنین یا سقط جنین را افزایش می‌دهد، با این وجود بهتر است پس از سه‌ماهه اول بارداری برای رنگ‌کردن مو وقت بگیرید؛ البته فقط برای اینکه جانب احتیاط را رعایت کرده باشید. مطمئناً تا آن موقع رشد بیشتر اندام‌های اصلی جنین کامل‌شده است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از وان آب داغ یا سونا استفاه کنم؟
در دوران بارداری باید از وان آب داغ و سونا خودداری کرد؛ زیرا دمای زیاد می‌تواند رشد درون رحمی کودک را تحت تأثیر قرار دهد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری حمام کنم؟
بله؛ البته تا زمانی‌که دمای آب بیش از ۳۷ درجه سانتیگراد یا ۱۰۰ درجه فار‌‌نهایت نباشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از جکوزی استفاده کنم؟
بله؛ به شرط اینکه دمای آب جکوزی بیش از ۳۷ درجه سانتیگراد یا ۱۰۰ درجه فار‌‌نهایت نباشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ‌درمانی با روغن‌های معطر استفاده کنم؟
بهتر است این کار را انجام ندهید؛ برخی از روغن‌های گیاهی، مانند: رازیانه، ریحان، آویشن و مُر (myrrh)، به خاطر اثرات فیریولوژیکی که احتمال می‌رود روی رشد کودک داشته باشند، نباید در دوران بارداری استفاده شود.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ استفاده کنم؟
بله؛ به شرط آنکه فرد ماساژ دهنده، در زمینه ماساژ قبل از زایمان آموزش خاص دیده باشد. برای این کار حتماً سمت چپ بدنتان را با کمک یک بالش بالا قرار دهید یا میز مخصوصی که دارای حفره‌ای برای قرار‌دادن شکمتان است، بخواهید. برخی از کار‌شناسان توصیه می‌کنند در طول سه‌ماهه اول بارداری از ماساژ‌درمانی خودداری کنید. بنابراین بهتر است در این مورد ابتدا با پزشکتان مشورت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماساژ رفلکسولوژی (نوعی ماساژ پا) استفاده کنم؟
خیر؛ ماساژ پا می‌تواند سبب انقباضات رحمی شود، بنابراین بهترین کار پرهیز از آن است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از ماسک صورت استفاده کنم؟
ماسک‌های ساده خانگی و ماسک‌های گیاهی و طبیعی به‌طور کلی بی‌خطر هستند، اما از ماسک‌های صورت‌ حرفه‌ای که از جریان گالوانیک (جریان الکتریکی مایکرویی که برای تقویت ماهیچه‌ها به کار می‌رود) استفاده می‌کنند، پرهیز کنید. ماسک‌های گیاهی در طول سه ماهه اول بارداری، به‌ویژه اگر تهوع صبحگاهی دارید، توصیه نمی‌شوند؛ ‌ چون عطر قوی این گیاهان ممکن است حال تهوعتان را تشدید کند. در ضمن، از مصرف لایه‌بردارهای حاوی اسید‌گلیکولیک خود‌داری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از درمان‌کننده‌های آکنه (جوش) استفاده کنم؟
 از Retina-A، دیگر ریتنوییدهای موضعی و اسید‌سالیسیلیک اجتناب کنید. استفاده از کرم‌های حاوی اسید‌گلیکولیک یا ازلیک (azelaic) مانعی ندارد، اما در ابتدا نظر پزشکتان را جویا شوید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری برای برنزه‌کردن به سالن زیبایی بروم؟
هیچ شاهد قطعی وجود ندارد که نشان دهد تخت‌های برنزه برای جنین در حال رشد مضر هستند، اما هزاران مورد وجود دارد که اثبات می‌کند‌ این کار برای خود شما خطرناک است؛ برای مثال خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. همچنین دراز کشیدن در اتاقک برنزه می‌تواند به اندازه‌ای دمای بدنتان را افزایش دهد که به‌خصوص در سه ماه اول بارداری، برای کودک درون شکمتان مضر است. لازم به ذکر است که تغییرات هورمونی هم می‌تواند سبب نا‌مرتب برنزه‌شدن پوست یا به وجود امدن لکه‌های بزرگ قهوه‌ای به نام ملاسما روی پوستتان شود. اگر می‌خواهید پوستتان مثل زیر نور خورشید برنزه شود، حتماً کرم‌های برنزه‌کننده‌ای را امتحان کنید که خطری برای شما و کودکتان نداشته باشد.
آیا می‌توانم در دروان بارداری آهسته بِدَوم؟
بله؛ البته با تأیید پزشکتان و به شرط آنکه خطر زایمان زودرس، پری اکلامپسی (فشار‌خون بارداری) یا جفت سرراهی (وقتی جفت دهانه رحم را می‌بندد) برایتان وجود نداشته باشد و یا در این دوران، هیچ‌گونه خونریزی غیرعادی را تجربه نکرده باشید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری اسکی کنم؟
بهتر است از انجام هرگونه ورزشی که خطر زمین‌خوردن در آن زیاد است، بپرهیزید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری روی یخ اسکی کنم؟
بهتر است از انجام هرگونه ورزشی که خطر زمین‌خوردن در آن زیاد است، بپرهیزید.

علائم بارداری را بشناسید و از باردار بودن یا عدم بارداری خود مطمئن شوید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری حرکات یوگا انجام دهم؟
یوگا می‌تواند در دوران بارداری فواید بسیاری به‌همراه داشته باشد؛ چون این ورزش به آرامش پایاپای ذهن و جسم کمک می‌کند. بنابراین در کلاس‌های یوگای قبل از زایمان شرکت کنید، اما دقت داشته باشید که بعد از سه‌ماهه اول بارداری حرکت‌های رو‌به‌پشت یا تاق‌باز را به‌هیچ‌وجه انجام ندهید؛ زیرا این وضعیت‌ها می‌توانند جریان خونی را که به جنین می‌رسد، کاهش دهند. در طول سه‌ماهه دوم و سوم هم از انجام هرگونه حرکت وارونه (دَمَر) بپرهیزید. البته برخی از کار‌شناسان معتقدند در صورتی که مدتی طولانی است که حرکات یوگا را انجام می‌دهید، ممکن است حرکت‌های وارونه در سه‌ماهه دوم بارداری خطری نداشته باشد. با این وجود نظر پزشکتان را جویاشوید. از انجام «بیکرام» (Bikram) یا «یوگای داغ» کاملاً خودداری کنید؛ زیرا ممکن است باعث افزایش بیش از حد دمای بدنتان شود که برای جنین مضر است.
آیا می‌توانم در دروان بارداری با وزنه ورزش کنم؟
ورزش با وزنه‌های سبک می‌تواند شیوه خوبی برای حفظ تناسب اندام در دوران بارداری باشد، ولی برای اطمینان از بی‌خطر بودنِ ادامه ورزش با وزنه در شرایط فعلیتان، با پزشک مشورت کنید. در عین حال، از وزنه‌های سبک‌تر با میانگین وزنی ۲۲۵۰ تا ۵۴۴۰ گرم استفاده کنید و در حالت خوابیده‌به‌پشت، وزنه‌ها را بلند نکنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ورزش‌های مشابه ایروبیک انجام دهم؟
به این نکته توجه داشته باشید که نباید ضربان قلبتان به مدت بسیار طولانی افزایش پیدا کند یا آنقدر شدید ورزش کنید که دمای بدنتان بیش از حد بالا برود. تمامی فعالیت‌های ایروبیک را در حد کم تاثیر انجام دهید و مطمئن شوید که به طور پی‌در‌پی استراحت می‌کنید و زیاد آب می‌نوشید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری دوچرخه‌سواری کنم؟
استفاده از دوچرخه ثابت ایرادی ندارد، اما نباید دوچرخه‌سواری کنید. مراقب باشید که هرچه شکمتان بزرگ‌تر می‌شود، کمتر می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید و خطر زمین خوردنتان افزایش می‌یابد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری با هواپیما سفر کنم؟
پرواز‌های بین‌المللی تا هفته ۳۵ خطری ندارد. برای پرواز‌های داخلی هم تا هفته ۳۶ وقت دارید. سفر در سه ماه دوم بارداری بسیار راحت‌تر است؛ زیرا معده‌تان قوی‌تر شده و سنگینی آخر دوره بارداری را ندارید. هنگام پرواز برای اینکه راحت‌تر به دستشویی بروید و همینطور باستید و خود را کش‌و‍‌قوس دهید، کنار راهروی میان صندلی‌ها بنشینید. مطمئن شوید که ارقام و اطلاعات‌مهم شخصی، گروه خونی، آلرژی و اطلاعات مربوط به خطرات بارداری را بهمراه دارید.
آیا می‌توانم در طول دوران بارداری الکل مصرف کنم؟
میزان مصرف الکلی که در دوران بارداری بی‌خطر باشد، هنوز مشخص نیست; پس بهتر است به‌طور کلی از نوشیدن آن بپرهیزید.
آیا در طول دوران بارداری می‌توانم سیگار بکشم؟
کشیدن سیگار برای نوزادتان بسیار مضر است و خطراتی مانند زایمان زودرس، سقط‌ جنین، جفت سر‌راهی، جدایی زودرس جفت و کم‌وزنی کودک را در هنگام تولد افزایش می‌دهد. علاوه بر این باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض دود سیگار، خودداری نمایید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از مایکروویو استفاده کنم؟
هیچ تحقیقی موجود نیست که نشان ‌دهد باید در دوران بارداری از استفاده از مایکروویو پرهیز کرد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ماهی بخورم؟
ممکن است ماهی‌های خاصی حاوی میزان زیادی جیوه باشند که می‌تواند منجر به عقب‌ماندگی‌های رشدی شوند. ماهی‌های پرورشی هم ممکن است آلوده به ‌PCB‌ها (عوامل سرطان‌زا) و مواد سمی دیگر باشند. در هفته مصرف ماهی سالمون وحشی (نه سالمون پرورشی) تا ۳۴۰ گرم خطری ندارد. همچنین خوردن ماهی خاردار (sea bass)، می‌گو، ماهی حلوا (sole)، ماهی اسنپر (snapper)، کفشک‌ماهی (Flounder)، گربه‌ماهی، ماهی روغنی (cod)، ساردین، تیلاپیا (tilapia)، ماهی لوتی اقیانوس (Ocean perch) و پولاک (Pollack) مانعی ندارد. خوردن سالمون کنسرو‌شده که حاوی مواد نگهدارنده هستند نیز به مقدار محدود، مانعی ندارد. از خوردن اره‌ماهی، کوسه، غذاهای دریایی دودی ‌ـ یخچالی از قبیل ماهی آزاد دودی و قزل‌آلا بپرهیزید، مگر اینکه به‌عنوان جزئی از یک غذای دیگری باشند.
آیا می‌توانم در دوران بارداری ماهی تونایاتون (tuna fish) بخورم؟
استفاده از ماهی تونایاتون را به نوع کنسروشده محدود کنید و بیش از ۱۷۰ گرم در هفته از آن مصرف نکنید. از خوردن ماهی تونایاتون تازه (و همچنین الباکور (albacore) کنسروشده) نیز خودداری کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری آبزیان سخت پوست بخورم؟
خوردن آبزیان سخت پوست که کاملاً پخته شده و جیوه کمی داشته باشد، مانند می‌گو، مانعی ندارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری سوشی یا ماهی خام بخورم؟
خیر. به هیچ‌عنوان نباید صدف یا سوشی خام یا نیم‌پخته بخورید!
آیا می‌توانم در دوران بارداری گوشت گوساله خام یا نیم‌پز بخورم؟
برخی از غذاهای خام و نیم پز می‌توانند باعث ابتلا به لیتریوسیس، سالمونلوسیس و دیگر بیماری‌هایی شوند که ممکن است در ‌‌نهایت منجر‌به سقط‌جنین و مشکلات جدّی در سلامت فرزندتان شوند. بنابراین مطمئن شوید گوشت کاملاً پخته است.
آیا می‌توانم در دوران بارداری قهوه بخورم؟
کافئین می‌تواند از جفت عبور کند و بر سرعت ضربان قلب کودک و تنفس او تأثیر بگذارد، بنابراین میزان مصرف خود را کاهش دهید. مصرف ۳۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز مانعی ندارد؛ در نظر داشته باشید که ۲۲۵ گرم قهوه، ۱۵۰ میلی‌گرم کافئین و یک قوطی ۳۴۰ گرمی سودا حاوی ۳۵ تا ۵۰ میلی‌گرم کافئین و یک فنجان ۲۲۵ گرمی چای سیاه، حدود ۴۰ میلی گرم کافئین دارد.

مصرف چای سبز در دوران بارداری؛ آری یا نه؟

آیا می‌توانم در دوران بارداری جوشانده‌های گیاهی بنوشم؟
مصرف بسیاری از جوشانده‌های گیاهی در دوران بارداری خطرناک است، بنابراین قبل از نوشیدن آن‌ها، با پزشک خود مشورت کنید. بهترین کار این است که‌‌ همان چای سیاه یا چای سبز طعم‌دار را بنوشید.

باید و نبایدهای خوردن جوشانده‌های گیاهی در دوران بارداری

آیا می‌توانم در دوران بارداری از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده کنم؟
شیرین‌کننده‌های مصنوعی هیچ آسیب شناخته‌شده‌ای برای جنینی درون رحم به‌همراه ندارد، اما برخی از کار‌شناسان در این‌باره احتیاط می‌کنند. استفاده از ساکارین، آسپارتام و اسپلندا به مقدار متعادل مانعی ندارد. سعی کنید نوشیدنی‌های سالم مانند آب و آب‌میوه را جایگزین نوشیدنی‌های رژیمی که ارزش غذایی چندانی هم ندارند، کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری واکسن آنفولانزا بزنم؟
بله؛ اگر در دوران بارداری مبتلا به آنفلوآنزا شوید، احتمال بروز عوارض جدی از قبیل ذات‌الریه که می‌تواند برای شما و نوزادتان خطرناک باشد، در شما بیشتر می‌شود. بنابراین تزریق واکسن آنفولانزا مفید خواهد بود.
آیا می‌توانم در دوران بارداری بدون نسخه پزشک داروهای سرماخوردگی مصرف کنم؟
برخی از داروهای تأیید‌شده برای معالجه علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا در دوران بارداری عبارتند از: Tylenol Sinus، Dimetapp، Drixoral، Robitussin و اسپریِ گلویِ Chloraseptic. البته در سه‌ماهه اول بارداری باید از مصرف Sudafed بپرهیزید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری بدون نسخه پزشک مسکن‌ مصرف کنم؟
استفاده از استامینوفن (Tylenol) مانعی ندارد، اما آسپرین و ایبوپروفن (Advil، Motrin، Aleve) را نباید مصرف کنید؛ زیرا می‌توانند بر جریان خون جنین تأثیر بگذارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری داروی ضد‌افسردگی مصرف کنم؟
درمان افسردگی برای سلامت شما و کودکتان مهم است. داروهای بی‌خطر مختلفی وجود دارند که می‌توانید در این دوران مصرف کنید، ولی درباره خطر برخی از دارو‌ها و یافتن داروهای مناسب حال شما با پزشک خود صحبت کنید. صحبت با مشاور نیز می‌تواند برایتان مفید و مؤثر باشد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری داروی ضدحساسیت مصرف کنم؟
آمپول‌های حساسیتی را که از قبل زیر نظر پزشکتان مصرف می‌کرده‌اید، ‌ ادامه دهید. اما در این دوران استفاده از آن‌ها را برای اولین بار شروع نکنید. باور بر این است که Chlortrimatron، Benadryl و Claritin خطری نداشته باشند.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از داروی آسم استفاده کنم؟
استفاده از بسیاری از داروهای آسم در دوران بارداری خطری ندارد، با این وجود بهتر است به جای داروهای خوراکی از داروهای استنشاقی استفاده کنید. درباره ادامه درمان نیز با پزشکتان صحبت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری قرص خواب بخورم؟
هرچند استفاده از برخی از داروهای خواب در دوران بارداری بی‌خطر شناخته شده‌اند، ‌ اما برای اطمینان از اینکه مشکل پزشکی‌ای وجود نداشته باشد، برای مثال اطمینان از اینکه افسردگی عامل این بی‌خوابی نیست، با پزشکتان صحبت کنید.
آیا می‌توانم در دوران بارداری از مکمل‌های گیاهی استفاده کنم؟
در این دوران از درمان‌های گیاهی استفاده نکنید، مگر با تجویز پزشکتان؛ زیرا اطلاعات کافی درباره بی‌خطر‌بودن آن‌ها وجود ندارد.
آیا می‌توانم در دوران بارداری با محصولات شوینده کار کنم؟
استفاده از بسیاری از شوینده‌ها، مانند مایع سفید‌کننده در دوران بارداری مانعی ندارد، ولی قبل از شروع به کار از وجود تهویه مناسب در محیط مطمئن شوید و برای محافظت از پوستتان، دستکش استفاده کنید. همواره قبل از مصرف برچسب روی شوینده‌ها را بخوانید و از ترکیب‌کردن مواد شیمیایی مانند آمونیاک (جوهر‌نمک) و مایع سفید‌کننده که باعث تولید بخارهای سمی می‌شود، خودداری کنید.

 

در دوران بارداری باید از بعضی غذاها و کارها پرهیز کنید؛ آلبوم نبایدهای دوران بارداری را در این رابطه ببینید.

مترجم: نغمه انصاری
منبع: www.parenting.com
پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.

ارسال مطلب

چاپ

تعداد امتیازها: 1821

ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
تیتی
16:27    1393/12/26
خیلی عالی بود .

ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
حدیث
23:16    1393/11/30
سلام احساس تنگی نفس در سمت چپم دراذیت می کن طییعی است

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
18:00    1393/12/03

سلام
بارداری شما چند هفته است/ در چه حالاتی درد یا تنگی نفس دارید/بارداریتان یک قلوست؟
اگر این درد دائمی و آزار دهنده است با پزشکتان مشورت کنید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زهرا
01:33    1393/11/13
با سلام وخسته نباشید آیا استفاده از جرم گیر دردوران بارداری خطرناک است و اگرهست چه خطری دارد

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
19:24    1393/11/13

سلام
خطری ندارد ولی تعداد دفعات استفاده را کمتر کنید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
mahsa
15:01    1393/10/25
با سلام و تشکر آیا خوردن ماهی سفید و یا کولی در ماه های اول بارداری هم مضر هستند؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
13:50    1393/10/26

سلام
خوردن ماهي بويژه اگر مثلا ماهي درياي شمال باشد به صورت محدود اشكالي ندارد ايراد معمولا مربوط به ماهي هاي درشت جثه اقيانوسي به دليل وجود جيوه است


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مطهره
20:14    1393/10/23
باسلام وخسته نباشید.من تو هفته شش بارداری هستم میخواستم بپرسم آیا اشعه گوشی ها یاتبلت تاثیری روی جنین داره و اگه داره باید چیکار کنم . باتشکر

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
14:37    1393/10/25

سلام
بهتر است در زمانهايي كه از اين وسايل استفاده نمي كنيد آنها را از خود دور نگه داريد و اين فاصله حداقل يك متر باشد
و بطور كلي زمان استفاده را نيز كاهش دهيد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
pariya
02:19    1393/10/07
با سلام میخواستم در مورد مصرف نسکافه در دوران بارداری بپرسم آیا مانعی دارد اگر نه چند فنجان در روز بلا مانع است

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
00:41    1393/10/08

سلام
مانعی ندارد اما محدودیت مصرف دارد
بیشتر از دو فنجان توصیه نمی شود


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
pariya
02:02    1393/10/07
سلام من در هفته 20بارداری هستم.هر وقت که از خواب میپرم میبینم به پشت خوابیدم(طاق باز)آیا خطرناکه چون شنیدم در بارداری باید به پهلو خوابید اگر خطر داره چه راهکاری برای من دارید؟؟ با تشکر

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
23:43    1393/10/08

سلام
گرچه بهتره به پهلو بخوابيد و بيشتر هم پهلوي چپ ولي تا زماني كه احساس تنگي نفس/شوك/سنكوپ نداريد يعني اشكالي بوجود نيامده است


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
زبیده
12:09    1393/09/23
باسلام ایا اپلاسیون در بارداری خطر دارد یا خیر؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
17:20    1393/09/25

سلام
اپيلاسيون به طور كلي وقتي بوسيله ي موم يا وسايل غير اختصاصي انجام شود حتي در حالت غير باردار مي تواند سبب ابتلا به بيماري هايي مانند زگيل و تبخال تناسلي گردد
اما در بارداري درد حاصل از آن بويژه در محل دستگاه تناسلي و شكم مي تواند سبب انقباض عضلات شكم و درنتيجه رحم گردد

شاد و آرام و تندرست باشيد


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
کوثر
11:23    1393/09/18
سلام.من اخرین پریودیم یازده آبانه.ولی بیست و نه و سی آبان و یک آذر نزدیکی داشتم.و الان بی بی چکم مثبته.من الان هفته چند بارداری محسوب میشم؟ ممنون

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
13:06    1393/09/18

با سلام
حاملگی براساس آخرین پریود محاسبه میشود و شما هفته 5 بارداری هستید


ارسال از اپلیکیشن راهنمای جامع بارداری پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الهه
10:01    1393/09/11
سلام و خسته نباشيد, ميخواستم بدونم در دوران باردارى انجام اپيلاسيون بدن خطر دارد؟

ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
12:29    1393/09/11

با سلام
توصیه میشود در این دوران از مواد استفاده نشود بهتراست از تیغ استفاده نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
4 پاسخ موجود است
نرگس
23:53    1393/07/28

سلام من هفته ۶ بارداری هستم الان ۴ شبه لز دندون درد حتی نمیتونم سرم رو بالش بذارم دکتر زنانم هم میگه تحمل کن ولی حقیقتا امکان نداره یه راه حل بهم بدید مرسی


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مهدیسم
20:45    1393/10/24

سلام نرحس جان.اعمال دندانپزشکی باید فقط در سه ماهه دوم بارداری انجام میشه.یعنی از هفته 14تا 27 بارداری.پس فکر کنم باید فعلآ تحمل کنی.سخته ولی بهشت الکی زیر پای مادر نیست


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
22:32    1393/10/28

سلام
گرچه به نظر شما احترام می گذاریم اما این تصمیم گیری فقط به عهده دندانپزشک است و با توجه به شرایط بیمار متفاوت است ،در بعضی موارد انجام اعمال دندانپزشکی ضرورت داشته و به نفع بیمار است


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
مارال
21:00    1393/09/03

سلام.من هم دقیقا توی بارداری هفته 17 مشکل دندون داشتم که دکترم یه کلینیک بهم معرفی کرد تو ظفر مخصوص خانمای باردار،رفتم و خدارو شکر مشکلم حل شد.ولی حتما پیگیری کن چون اگه عفونتش زیاد شه خیلی ضرر داره.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
10:53    1393/09/05

سلام
ممنونم كه شما هم به اين خوبي و كامل در راهنمايي كردن به دوستان همياري مي كنيد


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مشاوره تلفني مامايي الهام (مشاور بخش بارداری)
15:16    1393/07/30

سلام
با پوزش از تاخير در پاسخ دهي
لطفا با دندانپزشك مجرب مشورت كنيد زيرا دندان درد بايد بويژه از جهت چركي يا غير چركي بودن بررسي شود و تحت درمان قرار بگيرد.


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:36    1393/07/30

با سلام
به دندانپزشک مراجعه نموده تا با توجه به بارداریتان درمان مناسب را انجام دهند


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
1 پاسخ موجود است
الا
20:15    1393/07/25

سلام
من یک بار در شروع هفته نهم سقط داشته م، بعد از سه ماه الان باردارم و در هفته ششم هستم، پزشکم بهم آسپرین داره، ولی توی کتاب خوندم آسپرین روی گردش خون بچه اثر میذاره،


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
11:18    1393/07/26

با سلام
ممکن است آسپرین عوارضی داشته باشد ولی جهت جلوگیری از سقط مفید میباشد و فواید آن برای شما بیشتر از ضررش میباشد نگران نباشید با خیال راحت مصرف نمایید


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
2 پاسخ موجود است
ر
21:29    1393/07/15

سلام و خسته نباشید. من چند بار از شما سئوال پرسیدم و شما با مهربانی جواب داده اید.ممنونم
یه سئوال دیگه دارم:
من به روش میکرو باردار شده ام و در هفته 12 باردای هستم.فقط در هفته 6 بارداری یک روز لکه بینی داشتم و تا الان دیگه مشکلی نداشته ام. آیا من میتونم با همسرم نزدیکی داشته باشم؟


ارسال از وب سایت پارسه‌گرد
مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری)
23:38    1393/07/17

سلام
در صورت وجود نداشتن مشکل از جمله درد و خونریزی و سابقه سقط و صلاحدید پزشک با توجه به در نظر گرفتن شرایط کنونی شما می توانید نزدیکی داشته باشید.

ارسال نظر جدید

کاربر عزیز، اگر مایل به دریافت پاسخ از مشاورین پارسه گرد هستید، لطفاً ابتدا نظر خود را در مطلب مرتبط وارد نمایید؛ سپس چنانچه پیگیر نظرات خود از طریق ایمیل هستید حتما قبل از ارسال نظر خود، ثبت نام نمایید. (بدیهیست در غیر اینصورت، پاسخی برای شما ارسال نخواهد شد.)
آدرس پست الکترنیک شما به عموم نشان داده نخواهد شد. اگر شما در سایت Gravatar دارای حساب کاربری هستید که به آدرس ایمیل شما مرتبط است، میتوانید از آن برای تصویر کاربری خود استفاده کنید.
جواب 2+9 چند می شود؟
لطفا نظر خود را با نگارش فارسی درج نمایید