دیدگاه‌ها

Parastoo (تایید نشده)

آگاهی از سلامتی جسم در هر دورانی از زندگی مان مهم است، حال وقتی زندگی یک موجود زنده دیگر به سلامت ما بستگی دارد نیز این امر حیاتی تر می گردد.

۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۱

بله خانم پرستو حرف شما کاملا صحیح است و چقدر خوبه که پیش از اقدام به بارداری و حتی قبل از ازدواج به بهداشت و بخصوص بهداشت روانی توجه ویژه ای داشته باشیم. مرسی ازتوجهتان، شاد باشید

۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۱

فاطی (تایید نشده)

سلام خانم روحی من واسه بارداری اقدام کرده بودم چندروزمانده به پریودم دندونم دردگرفت 14دی آزمایش بتادادم منفی بود15دی مجبورشدم ازدندونم عکس بگیرن ودندونم وعصاب کشی کنن الان نگرانم اگه حامله بشم برای جنین خطری ایجادشده دوروزپشت سرهم2تاازدندوناموعصاب کشی کردن خیلی می ترسم برای درددندونام ایپوپروفین وآنتی بیوتیک هم می خورم

۱۸ / ۱۱ / ۱۳۹۱

خانم فاطی عزیزدر صورتی که مادر از بارداری خود اطلاعی نداشته باشد و به دليل بیماری تحت تصویربرداری‌های قرار بگیرد، باید بعد از اطلاع از بارداري، با پزشک متخصص مشورت کند تا میزان اشعه دریافتی و سن بارداري در زمان تابش اشعه محاسبه شود. بیمار باید از خطرات احتمالی بارداری آگاه شود و بعد از انجام آزمایش‌هاي مختلف ادامه بارداري تحت مراقبت بیشتری انجام شود. اما در بیشتر موارد، به هیچ وجه میزان اشعه در حدی نیست که موجب آسیب شود و به گفته پزشکان در بیشتر این موارد نگرانی مادر از این اتفاق و ترشح هورمون‌های استرس، بیشتر از میزان اشعه دریافتی، برای بارداري خطر ایجاد می‌کند.
در مورد عصب کشی گفته می شود که با احتیاط انجام شود چرا که استرس یا درد ان، شاید منجر به انقباضات رحمی شود که در مورد شما اینگونه نبوده.
در مورد داروهایتان اینکه ایا در بارداری مجاز هست یا نه بسته به نوع انتی بیوتیک دارد. می توانید از دندانپزشکتان بخواهید که با توجه به احتمال بارداری شما داروی مجاز درخواست بدهند.و:
کاری که شما باید انجام دهید: دادن ازمایش خون بارداری و در صورت باردار بودن مراجعه به پزشک جهت دریافت مراقبتهاست.
شادو پیروز باشید

۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۱

فتانه (تایید نشده)

با سلام
5 روزاز زمان پریودم می گذرد.هیچ یک از علایم(تهوع.سردرد.درد در سینه ...) بارداری را ندارم.وسابقه تاخیر در پریود را هم تا به حال نداشته ام.تست بارداری 2روز قبل در مطب دکتر دادم منفی بود.
آیا امکان دارد باردار باشم؟لطفاراهنمایی ام بفرمایید.

۲۵ / ۰۷ / ۱۳۹۲

مریم (تایید نشده)

سلام خسته نباشید من 9آبان پرید شدم دوره عادت ماهانه ام 25 روزه منظم هست این ماه پری عقب افتاد بی بی گذاشتم یه خط افتاد شب که دوباره دیدم یه خط کم رنگ دیگه هم افتاده بود دوروز قبل یعنی 10 آبان آزمایش خون دادم بتام 15.5 شد مشکوک بود به نظرتون مشکل من چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

۱۲ / ۰۹ / ۱۳۹۲

سلام و خسته نباشید
من در بارداری موفق قبلی(بعد از سه سقط) از آمپول هپارین و قرص ASA در کل دوران استفاده کردم و الان که خواستم اقدام دوباره کنم دکتر به من قرص ASAو فولیک اسید 5 دادن همراه با کنار گذاشتن پیشگیری. پس از گذشت دو ماه الان روز 29 (سیکل 28 روزه منظم)هستم و گهگاهی فقط یک لک قهوه ای رنگ می بینم ممکنه که باردار باشم؟ بی بی چکم منفی بود!

۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۲

سلام.با تشکر از مطالب مفیدتان.
من به ندرت در ناحیه ی اطراف اندام تناسلی تبخال میزنم.به شدت نگرانم و قصد بارداری دارم. چه کنم؟ اگر هنگام زایمان طبیعی تبخال نداشته باشم ایا بازهم فرزندم این ویروس را می گیرد؟ با تشکر از توجهتان

۱۲ / ۰۳ / ۱۳۹۳
برو به بالا